Chemik: Cezary Szybka, Pawe³ Szewczykowski, Emil Andrzejewski, Marek Hajdukiewicz, Oskar Klimkowicz, Dominik Lewandowski, Jaros³aw Jó¼wiak, Bartosz £awa, Mateusz Kowalczyk, Szymon Kapelusz (90+1 Wojciech Ga³ecki), Mykyta Vovchenko (77 Marcin Krystek do 87).
Nie grali: Damian Mekwiñski, Andriy Protasenko, Micha³ Ma¶niak, Daniel Ko³tunowski, Krystian Zió³kowski.

Chemik: Andrzejewski (58), Szybka (90+3), Szewczykowski (90+4).
Czerwona kartka: Krystek (87 za atak z ty³u w nogi Misztala).

Sêdziowali: Anadrzej Martynowicz, Marcin Janawa, Pawe³ Maækowiak.
Obserwator: Jerzy Broñski.

Widzów: 460.

Có¿, nie uda³o siê. Nie ma co rozpaczaæ, ani przeklinaæ, bo nie byli¶my w tym meczu faworytem, a przeciwnik wygra³ zas³u¿enie. Mo¿na by³o jednak tego meczu nie przegraæ. Szczê¶cie mieli¶my, gdy rywal nie wykorzystywa³ dogodnych sytuacji, ale my te¿ kilka stworzyli¶my, nie wykorzystuj±c ¿adnej.

My¶lê jednak, ze bardziej ni¿ brak fartu zaszkodzi³y nam nerwy. Kiedy pi³ka niespodziewanie odbija siê pi³karzowi od nogi, to wiadomo ¿e jest to skutek usztywnienia, przecie¿ nawet uczniowie w szkole potrafi± "gasiæ" pi³kê. Niestety, w grê wesz³y te¿ nawyki. Niby wszyscy wiedzieli, ¿e przeciwnik nie pozwoli na rozgl±danie siê, czy przek³adanie pi³ki z nogi na nogê, a jednak takie chwile zagapienia przytrafia³y siê nawet do¶wiadczonym zawodnikom. Przegrali¶my, ale przecie¿ liczyli¶my siê z tym. Wszak niemal wszêdzie pisano, ¿e Chemik jest poza zasiêgiem konkurencji, wiêc pora¿ka 0-1 - nawet u siebie - wstydu nie przynosi.

Jak wygl±da³o to na boisku? Na pewno policzanie Floty nie zlekcewa¿yli, wzajemne badanie trwa³o do¶æ d³ugo. Pierwszy strza³ (Kapelusza w boczn± siatkê) mia³ miejsce w 9 minucie. Uderzeniem zza pola karnego próbowa³ odwdziêczyæ siê Protasewicz, ale zbyt lekkim. Strza³ Szewczykowskiego ostatecznie trafi³ w górn± siatkê i da³ go¶ciom jedynie rzut ró¿ny. Co z tego wynika przekonali¶my siê 9 minut pó¼niej, kiedy Вовченко wykorzysta³ zagapienie obroñców Floty po rzucie ro¿nym wykonanym przez £awê i g³ow± zdoby³ dla Chemika prowadzenie. W 27 minucie Andrzejewski nie trafi³ w bramkê z bliska, a 3 minuty pó¼niej Bochen odbi³ strza³ Jó¼wiaka na róg. Wreszcie w 33 minucie mieli¶my klarown± sytuacjê dla Floty, niestety strza³ Helta, z pierwszej pi³ki z bliskiej odleg³o¶ci, poszybowa³ ponad bramkê. Przed przerw± dwie okazje mieli jeszcze go¶cie, ale Bochen poradzi³ sobie zarówno w sytuacji sam na sam z Kapeluszem, jak i dalekim strza³em £awy.

W drugiej po³owie Flota zagra³a z du¿o wiêkszym animuszem. Okazje mieli Koz³owski, Skwara, Staniszewski i B±tkowski, ale i policzanie kontrowali, miêdzy innymi £awa spud³owa³ w sytuacji sam na sam, a Bochen wy³apa³ kolejne uderzenia Kapelusza. W 63 minucie po rajdzie Staniszewskiego Szyba min±³ siê z pi³k±, ale nie by³o komu jej przechwyciæ i zyskiem by³ jedynie korner, a chwilê potem Jó¼wiak wybi³ pi³kê z bramki po uderzeniu Staniszewskiego. Potem dwa razy kunsztem popisa³ siê Szybka, broni±c strza³ Protasewicza z 15 metrów i g³ówkê Staniszewskiego. W koñcówce, po czerwonej kartce Krystka Flota zaatakowa³a jeszcze mocniej. W ostatniej akcji z bramki wyszed³ nawet Bochen i to on odda³ ostatni strza³. Niestety, niecelny.

Jak napisano wy¿ej - wynik zas³u¿ony, choæ móg³ byæ korzystniejszy dla nas. Ale jest jak jest, wstydu nie by³o. Zostajemy na drugim miejscu - dziêkujemy Iskra Golczewo.