POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [12.01.2018, 14:46:21] • Świnoujście

Wyjątkowo atrakcyjna działka w Karsiborzu sprzedana! Cypel między Kanałem Piastowskim, a Zalewem był wystawiony za 3,2 miliona euro! Zobacz film!

Wyjątkowo atrakcyjna działka w Karsiborzu sprzedana! Cypel między Kanałem Piastowskim, a Zalewem był wystawiony za 3,2 miliona euro! Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

To szczególnie urokliwe miejsce poszło pod młotek pod koniec 2017 roku! Działka o powierzchni 71 ha w Karsiborzu była wystawiona na sprzedaż za astronomiczną kwotę, bo aż 3,2 milionów euro! Jak widać cena nie odstraszyła inwestorów. W końcu cypel między Kanałem Piastowskim, a Zalewem to miejsce z którego można podziwiać płynące kanałem statki.



Plan zagospodarowania przestrzennego zakłada, że na końcu cypla może powstać marina z zapleczem dla turystyki i sportów wodnych. Możliwe jest także ulokowanie pochylni jak i stacji paliw i odbioru ścieków dla potrzeb obsługi jednostek pływających, dopuszcza się także wykorzystanie nabrzeży po ich wybudowaniu do cumowania jednostek turystycznych i jachtów.

O więcej szczegółowych informacji na temat działki zapytaliśmy Piotra Drońskiego z biura nieruchomości "Baszta - Nieruchomości", który pośredniczył w sprzedaży działki.

- Sprzedaż miała miejsce 28 grudnia zeszłego roku, nadzorowałem ją osobiście, jako że działki mają różny status prawny (prawo pierwokupu, las, teren rolny, itp) transakcja ma charakter etapowy
/najważniejsza dla inwestycji jest działka 6 hektarowa przeznaczona w planie zagospodarowania pod marinę w tym:
– przystań jachtowa, zabudowa związana z obsługą przystani jachtowej wraz z zapleczem dla potrzeb turystyki i sportów wodnych;
– slip, stacja paliw i odbioru ścieków dla potrzeb obsługi jednostek pływających.

Przygotowujemy inwestycje z myślą o dużych docelowych inwestorach (kapitał skandynawski, niemiecki i chiński), jest już wstępne zainteresowanie, ale wcześniej musimy wykonać szereg działań przybliżający w sposób realny zakładaną inwestycje (analizy, badania, ekspertyzy, opinie środowiskowe, media, projekt i ostatecznie pozwolenie na budowę) - poinformował nas Piotr Droński z Baszta Nieruchomości.

Jak się okazuje, to nie jedyna ważna transakcja Piotra Drońskiego w okolicach naszego miasta.

- To nasza kolejna poważna transakcja w rejonie Świnoujścia. Wcześniej sprzedaliśmy 8,5 ha dla firmy Dr Ireny Eris Wellness & Spa na ich kolejny ekskluzywny projekt kliniki i hotelu - dodaje Piotr Droński.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 72, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 72

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 16:05:38] • [IP: 91.65.97.***]

Gosc z soboty 7918651 To nie ludzie sa winni tylko Burmisz Swinoujscia, kasuje takie pieniadze a w Karsiborzu nie ma kanalizacji a juz jest 70 lat po wojnie a ontylko kasuje pieniadze. Za te sume ktora wziol 3.2 miliona powinna byc przeznaczona tylko i wylacznie na dzielnice Karsibor !!

Gość • Sobota [13.01.2018, 17:00:58] • [IP: 94.254.230.**]

O masz a gdzie się teraz podzieją kormorany? Przecież to ich matecznik

Gość • Sobota [13.01.2018, 14:22:44] • [IP: 79.186.51.**]

No to świetna sprawa.Ktoś kto ma pieniądze i zależy jemu na terenach na których tylko koszono pseudo trawę zbuduje??Światowy gracz to L...

Gość • Sobota [13.01.2018, 14:06:34] • [IP: 79.186.51.**]

slip, stacja paliw i odbioru ścieków dla potrzeb obsługi jednostek pływających.No chyba to się komuś opłaca...Dalej jedwabny szlak.Chiny

Gość • Sobota [13.01.2018, 11:55:58] • [IP: 91.226.7.***]

Hotel i marina i tak powstanie, do tego ileś tam hektarów betonowej powierzchni, a właściciel obiektu będzie wiosną i latem ładował nocami po kryjomu tony chemikaliów do Zalewu i Kanału Piastowskiego, żeby wytłuc larwy komarów. Życzę wszystkim smacznych rybek z takiej wody ;-))

Gość • Sobota [13.01.2018, 11:44:32] • [IP: 184.168.46.**]

Wałek...

Gość • Sobota [13.01.2018, 10:53:14] • [IP: 5.172.232.***]

Ciekawe ile prowizji weźmie włodarz betonowego Świnoujście i czy pieniądze ze sprzedaży przeznaczy na dzielnicę Karsibor?

Gość • Sobota [13.01.2018, 10:40:55] • [IP: 178.238.253.**]

A Swinoujście kiedy weszli barbarzyńcy było takie pieknę!

Gość • Sobota [13.01.2018, 10:07:34] • [IP: 109.40.2.**]

Jeszcze trochę i zobaczymy przyrodę w telewizji... Albo na starych zdjęciach

Gość • Sobota [13.01.2018, 10:07:17] • [IP: 80.245.178.***]

marina w tym miejscu? prywatna? chyba ktos nie zna prawa

Gość • Sobota [13.01.2018, 10:04:16] • [IP: 83.8.123.***]

Pieknie, wreszcie cos ruszy w Karsobirzu. Kto chce miec nature niech kupi sobie pusta działkę.

ryynio • Sobota [13.01.2018, 09:17:41] • [IP: 83.249.11.**]

dobra działka pod wypas krów i owiec bo od maja do wrzesnia są tam chmary komarów

domeczek • Sobota [13.01.2018, 08:23:13] • [IP: 78.88.30.*]

komary zwyciężą, a jak nie, to przyroda padnie

Gość • Sobota [13.01.2018, 06:54:57] • [IP: 62.69.254.***]

Z czego radosc?Chyba tylko z wyprzedazy Polski.

Gość • Sobota [13.01.2018, 01:20:02] • [IP: 93.94.188.***]

Zajeb...e. Jak myśliwi tam raz w roku polowali na kaczki to był raban" ekologów". Teraz tam kaczek w ogóle nie będzie. Beton będzie i pomosty.

Gość • Sobota [13.01.2018, 00:51:38] • [IP: 94.254.225.***]

Do [12.01.2018, 18:28:14] • [IP: 178.238.252.***] pytanie brzmi: KTO W TYM KRAJU PRZEJMUJE SIĘ NATURĄ ?

Gość • Piątek [12.01.2018, 22:37:05] • [IP: 82.5.1.***]

JAK MOZNA SPRZEDAWAC TAK PIEKNE, DZIEWICZE TERENY ?? WSZYSTKO ZABETONUJA W SWINOUJSCIU :(

Gość • Piątek [12.01.2018, 22:00:01] • [IP: 93.94.190.**]

Ładnie wpuszczono kogoś w maliny. Taka ilość kąsających owadów jak na Wendzie(bo tak się ten obszar nazywa)to chyba tylko w tropikach. A wypowiadają się ludzie, którzy nigdy tam nie byli.

Gość • Piątek [12.01.2018, 21:49:13] • [IP: 77.113.39.**]

nie sadze zeby kto kolwiek tam cos budowal plytko po kolaqnaq 300 m od brzegu sama dzialka tez po kolana wody jedne wielkie bagno

Gość • Piątek [12.01.2018, 21:28:33] • [IP: 81.190.115.**]

Gość • Piątek [12.01.2018, 16:39:59] • [IP: 80.245.188.***] Ile zainkasował pan Droński za pośrednictwo?" = zapewne jest to tajemnica, ale na pewno dużo, bardzo dużo. Nic tylko pogratulować i pozazdrościć nosa i umiejętności robienia interesów.

Gość • Piątek [12.01.2018, 21:25:39] • [IP: 176.221.123.**]

No to ten popękany i siadający most nie wyrobi przy samochodach 40t.

Gość • Piątek [12.01.2018, 21:25:22] • [IP: 81.190.115.**]

Świetna miejsce, znakomity, w dużej części nieodkryty spot wind i kitesurfingowy. Można tam postawić super bazę sportów wodnych i zrobić z tego kawałka Zalewu miejsce porównywalne chyba tylko z półwyspem helskim i Zatoką Pucką (warunki lokalne bardzo zbliżone, ale u nas tylko pole... do popisu).

GOŚCIU • Piątek [12.01.2018, 21:19:21] • [IP: 176.221.113.**]

SZYCHA Z PISU KUPIŁA, KTÓRA JUZ WIE, ŻE TUNEL POWSTANIE. IDEALNA PARCELA NA OSIEDLE DOMKÓW JEDNORODZINNYCH. PO CO KACZOR SIE OSTATNIO KRĘCIŁ PO TYCH BAGNACH ? HELOŁŁŁ

Gość • Piątek [12.01.2018, 21:17:00] • [IP: 37.47.139.***]

To tak można? wyprzedawać co się da>??

Gość • Piątek [12.01.2018, 20:56:26] • [IP: 95.129.229.***]

Ktoś zadał pytanie: kto był dotychczas właścicielem tej działki i każdej innej. Odpowiadam: my, czyli wszyscy mieszkańcy tej gminy. Oczywiście do czasu jej sprzedania. To w naszym imieniu sprzedażą zajmują się radni i Prezydent Miasta, każdy w swoim zakresie. Ale by sprzedać atrakcyjne tereny a szczególnie ważne dla naszego bytu, powinni przeprowadzić bardzo poważne konsultacje. Jak dzisiaj to widać, wszyscy urzędujący po 90-roku popełniali i nadal popełniają kolosalne błędy. I to poza naszymi plecami oraz za naszą cichą zgodą. Tak ja jak i inni mogliśmy bez problemów tam spacerować a za jakiś czas będzie to ogrodzone. Nie mam nic przeciwko sprzedaży dużej części wyspy ale tylko w części zabudowanej i środkowej.

Oglądasz 1-25 z 72
■ W piątek 22 czerwca przeprowadzona zostanie kolejna edycja Biegu Świętojańskiego. Zapisy od 19.00, start o 20.00 na Górze Słowiańskiej. Trasa wiedzie do Jeziora Wolgastsee, dwa okrążenia tego jeziora i powrót na G. Słowiańską (12km). Klub Biegacza Jogging zaprasza do wspólnego przywitania lata na sportowo. Do zdobycia liczne trofea (puchary, medale i nagrody rzeczowe) ufundowane przez Agnieszkę Stój ■
■ Pożar trawy w Przytorze. Do gaszenia pożaru wysłano kilka jednostek gaśniczych. Dym jest widoczny z daleka. Dzisiaj (wtorek) po godzinie 13.00 strażacy zostali powiadomieni o pożarze trawy przy ulicy Pomorskiej. Wysłano kilka jednostek straży. Pożar jest widoczny z kilku kilometrów (z miejscowości Lubin) ■ Kowalski - nowa twarz w muzycznym świecie. Klip do najnowszej piosenki nagrywał w rodzinnym mieście Świnoujściu ■ W ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach ŚwinyW ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach Świny ■ „Fake Taxi” w Świnoujściu? Ostrą jazdę młodzieży na tylnym siedzeniu słychać było na całym osiedlu! Okres nastu lat to specyficzny czas, gdy ma się czym, ma się z kim ale nie ma się gdzie. Rozwiązanie tego problemu znalazła młoda para, która urządziła sobie naprawdę ostrą jazdę w samochodzie na jednym z osiedlowych parkingów. Niestety, jak się okazało, głośne krzyki oraz brak przyciemnianych szyb w połączeniu z godzinami szczytu, nie było zbyt dobrym pomysłem... ■ Przytór-Łunowo. Przerwa w dostawie wody. W związku z modernizacją sieci wodociągowej biegnącej pod ulicą Zalewową w najbliższy czwartek 14 czerwca 2018 r. , w godzinach 9.00 – 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ulicy Zalewowej od Sąsiedzkiej do Szmaragdowej oraz ulicy Zarzecze. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza za wszelkie utrudnienia. ■ Gdy nadejdzie śmierć, będziecie czekać jak owce na rzeź. Służby ze strachu nabiorą wody w usta… Jak pokazały ostatnie wydarzenia związane z marynarzem który przed śmiercią krwawił z uszu, nosa oraz wymiotował krwią, służby nie mają planu, na to jak zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Świnoujścia. Co więcej, podobnie jak z katastrofą w Czarnobylu, służby mają tendencję do trzymają tajemnicy do samego końca i nie informują o najważniejszych aspektach, skazując tym samym nas i nasze rodziny na śmierć. Postanowiliśmy ujawnić, jak działają służby w przypadku zagrożenia życia mieszkańców oraz to, jak niechętnie udzielają informacji na temat zagrożenia na przykładzie zdarzenia z chorym marynarzem ■ Joanna Agatowska w programie Radio Szczecin "Rozmowy pod krawatem" na pytanie redaktora o to czy była wywierana na nią presja ze strony otoczenia prezydenta Żmurkiewicza, aby się zwolniła z OSiR, odpowiedziała, że jej zwolnienie się ma związek z tym, że musi poświęcić dużo czasu na przygotowanie kampanii ■ Wielka awantura na warszowskim „Placu Pigalle”. Zaczęło się od kobiety, skończyło na polsko-ukraińskiej bójce. Podczas interwencji służby zatrzymały 8 mężczyzn narodowości ukraińskiej, zaś pogotowie zabrało do szpitala 5 mieszkańców Warszowa. Poza tym policjanci ze strażą graniczną przetransportowali obywateli Ukrainy na posterunek policji, gdzie odbyło się dokładne sprawdzanie dokumentów i stanu trzeźwości sprawców ■ To był nieprzemyślany chuligański wybryk”-kapitan żaglowca Kruzensztern przeprosił za profanację pomnika Jana Pawła II Kapitan rosyjskiego żaglowca „Kruzensztern” zdecydowanie potępił zachowanie marynarzy, którzy dopuścili się zbeszczeszczenia popiersia Jana Pawła II. Informację ze zdjęciem otrzymanym od czytelnika opublikowaliśmy na portalu iswinoujscie.pl. Kapitan żaglowca z kolei swój list w tej sprawie skierował do „mieszkańców Świnoujścia, obywateli Polski i katolików na całym świecie” ■