POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [17.05.2018, 23:20:10] • Świnoujście

Bywalec Świnoujścia: Kilka spostrzeżeń dla włodarzy tego miasta

Bywalec Świnoujścia: Kilka spostrzeżeń dla włodarzy tego miasta

fot. Andrzej Ryfczyński

Osoby spoza naszego miasta niejednokrotnie czują się z nim związane na tyle, by powracać co jakiś czas. Bywa i tak, że mimo dzielących odległości, śledzą informacje i wydarzenia związane ze Świnoujściem. Do naszej redakcji piszą Czytelnicy z innych miast, którzy chcą podzielić się spostrzeżeniami, uwagami, zabrać głos w jakiejś ważnej dla mieszkańców sprawie. Tym razem otrzymaliśmy list od pani Adeli, która za pośrednictwem portalu iswinoujscie.pl chce podzielić się refleksjami. Do kogo są one skierowane?

"Jestem częstym bywalcem Świnoujścia (jeszcze) i za każdym razem po przyjeździe dostaję szoku. Oto kilka moich spostrzeżeń dla włodarzy tego miasta. Zlikwidujcie wreszcie ten parking na ul. Uzdrowiskowej bo sama wycinka drzew nic nie pomoże. Tiry z przyczepami, betoniarki, auta ,dorożki to krajobraz tej ulicy. Betoniarki i ciężarówki nie przestrzegają szybkości, auta parkują jak chcą. Ruszcie głowami bo nawet jak wszystko wytniecie to i tak trasa rowerowa będzie niebezpieczna. Samochody wjeżdżają na drogę rowerową aby ominąć inne samochody. Może warto pomyśleć o ulicy Sienkiewicza tam jest pusto i nikomu nic nie zagraża, a do promenady nie tak daleko. Wczorajszy wypadek ( piszę jako świadek) to szybka jazda kierowcy tira i wina aut zaparkowanych niedbale. Drzewa nie zawiniły i wystarczyło je uformować.

Te wyścigi samochodowe i motocyklowe po Uzdrowiskowej, może tym się zainteresujecie? Niedługo trzeba będzie tę ulicę przemianować z Uzdrowiskowej na Aleja Smogowa". - Czy mieszkańcy naszego miasta mają podobne zdanie?

- Pan Prezydent zaprasza Czytelnika, aby bezpośrednio podzielił się z nim jego spostrzeżeniami - odpowiada rzecznik prezydenta Robert Karelus.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 52, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 52

Gość • Sobota [19.05.2018, 19:25:46] • [IP: 80.245.191.***]

ŚWIAT SIĘ ZMIENIA . ..tylko więcej parkingów i załatwić przejazd ciężkich samochodów aby mogły jezdzić przez Niemcy, bo zakorkują nas.

Gość V • Sobota [19.05.2018, 10:33:05] • [IP: 62.69.241.***]

Mili Państwo. Nikt tu nie sieje fermentu. Bomby betonowe i wszech ogromna dezorganizacja miasta wisi w powietrzu. To właśnie p.Żmurkiewicz ze swoimi poplecznikami, przygotowują nam Terminal Kontenerowy i Tunel. Zobaczycie i przekonacie się drodzy mieszkańcy jak to będzie, gdy w naszym mieście pojawi się tysiące tirów i aut osobowych. Już teraz współczuję prawobrzeżanom i lewobrzeżanom z części blokowisk ul. Krzywej, Grunwaldzkiej. To oni w szczególności odczują ten napór turystów, Niemców i spalin. Warszów zaś - do odstrzelenia Getto. Z biegiem lat utracimy turystów tak jak tracimy charakter miasta!

Gość • Piątek [18.05.2018, 23:14:25] • [IP: 178.235.180.***]

• Piątek [18.05.2018, 20:13:10] • [IP: 83.23.251 uf jednego mniej..

Gość • Piątek [18.05.2018, 20:13:10] • [IP: 83.23.251.*]

Co roku od 10 lat jeżdziłem do Świnoujścia ale w tym roku nie będę i nie wiem kiedy wrócę do przepraw promowych się przyzwyczaiłem nie przeszkadzały mi już ale nie mogę już znieść mieszkańców którzy z roku na rok stają się coraz gorsi nadęci wredni do wszystkiego się czepiają

Gość • Piątek [18.05.2018, 18:46:53] • [IP: 37.47.160.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [18.05.2018, 18:40:26] • [IP: 178.235.177.***]

Droga pani moze czas zajac sie wlaanym zasciankiem nie podoba sie sa inne miasta do odwiedzenia a nie przyjezdxaja i sie rzadza to brzydko to nie ladnie a to tak a to inaczej mamy dosc swoich malkontentow przyjezdnych nam nie potrzeba

Gość • Piątek [18.05.2018, 17:55:08] • [IP: 37.8.215.***]

zachwycamy się Italią, Grecją, Hiszpanią, gdzie na ulicy nie obowiązują, żadne przepisy, każdy parkuje jak chce, brud na każdym kroku, żebraków masa ale, , , nam to nie przeszkadza i chcemy tam wracać. W Polsce nasz punkt widzenia się zmienia i wszystko nam przeszkadza, nawet budowa mieszkań, bo przecież my już mamy a inni nas nie obchodzi..

Gość • Piątek [18.05.2018, 17:41:14] • [IP: 92.42.116.***]

(...)"Najwięksi truciciele Świnoujścia to: statki, okęty, promy na kanale" - fakt, trują, ale największymi trucicielami są mieszkancy palący w piecach. O rząd wielkości.

Gość • Piątek [18.05.2018, 17:39:56] • [IP: 92.42.116.***]

Wypoczynkowo jest dobrze, żeby tylko miejscowi nie przeszkadzali w rozwoju. No i wywalić przesiedleńców wraz z tym ormiańskim prezydentem. Oni nie rozumieją architektury ani nie mają we krwi konieczności utrzymania miasta. Myślę głównie o ulicach tak złych, jak na Ukrainie.

Gość • Piątek [18.05.2018, 17:39:43] • [IP: 178.238.253.**]

Najpiękniejszy kawałek mojej Wyspy od ponad 50 lat, przyjechałam za takim jednym przystojniakiem i nigdy nie załowałam, bo to był mój jedyny, niestety odszedł na wieczną wartę!

Gość • Piątek [18.05.2018, 17:15:31] • [IP: 92.42.112.**]

Wprowadźmy zakaz ruchu pokazami w całym mieście! Gratuluję spostrzeżeń. Chyba ta pani na wsi mieszka i raczej nie powinna się stamtąd ruszać. W takim razie turyści powinni zostawiać swoje auta przed Karsiborami, wtedy natężenie ruchu będzie mniejsze :P

Gość • Piątek [18.05.2018, 16:51:24] • [IP: 92.42.119.***]

"Piękne miejsce na Ziemi - Świnoujście!" Jak wszędzie indziej" rozwój i tolerancja" ściera się z" bezczynnością i tradycją". Ci którzy z komuny wyszli" goli ale wesoli" ścierają się z tymi którzy" kręcą lody i wk...ją się na niudaczników". Miasto portowe udające kurort. Apartamentowy kurort odcinający się od leninradów i blokowisk. W tym 30% beneficjentów transgranicznego kursu EUR/PLN. Nieustające zmiany Protektorów: CCCP/UE/NATO/US. Za tym wycelowane w nas pociski nuklearne - raz tych, raz tamtych - ale ciągle w nas. Bądż mądry. Jak tu żyć? Jak tu rządzić Panie Prezydencie? Co nas może łączyć - CZYSTE POWIETRZE! Najwięksi truciciele Świnoujścia to: statki, okęty, promy na kanale / port / samochody które wciskają się w każde wolne miejsce na naszych wyspach. Rada Miasta, po to ją wybieramy, aby nas chroniła przed tymi zagrożeniami. Aby także rozliczała Prezydenta i jego administarcję za każde wycięte drzewo które oczyści powietrze z teg, czego wiatr nie wydmucha od nas do sąsiada.

Dolnoślązak • Piątek [18.05.2018, 16:26:04] • [IP: 94.254.234.**]

Pilnie połączyć Zdrojową z Jachtową i problem zniknie, inaczej Chrobrego do kapitalnego remontu. Na uzdrowiskowej w stronę wiatraka będą dalsze budowy, i dobrze.

Gość • Piątek [18.05.2018, 15:57:33] • [IP: 178.238.252.***]

Emigracji to sie doczekaja ci co nie dadza rady tutaj zyc!!ceny jak z kosmosu!!ale jakosc jak z z 3 swiata, porzekajcie i zobaczycie ze ludzie beda z tego miasta zmuszeni uciekac jak zdaza przed smiercia

Gość • Piątek [18.05.2018, 15:24:31] • [IP: 178.238.252.***]

Otworzcie nowy Szpital !!z nowymi lekarzami bo w tym swinoujsciu nie ma szpitala, trzeba jezdzic do innych miast.

Gość • Piątek [18.05.2018, 15:20:00] • [IP: 178.8.107.**]

Moje piękne miasto Świnoujście i częś nadmorstka i kuracjusze Niemieccy i inni są mile widziani dobrze się z nimi czuję. Pozdrawiam,

Gość • Piątek [18.05.2018, 15:19:16] • [IP: 93.94.184.**]

Zgadzam się z tą panią całkowicie dodałbym jeszcze jazda rowerów samochodów (parkowanie samochodów) na promenadzie i jeszcze do tego motorynki różnej maści manewrują między spacerowiczami

Gość • Piątek [18.05.2018, 13:16:21] • [IP: 92.42.119.**]

do Gość • Piątek [18.05.2018, 09:41:02] • [IP: 83.11.150.***] wszyscy to widzimy, tylko prezydent i jego świta NIE

Gość • Piątek [18.05.2018, 13:00:57] • [IP: 31.0.80.***]

 [18.05.2018, 06:32:39] • [IP: 87.78.226.***] po pierwsze poziom twojego komentarza wskazuje, że pochodzisz z wiochy zabitej deskami, gdzie Internet no najnowsze osiągnięcie sołtysa. Ja mogę napisać kolaborat odnośnie zachować przyjezdnych typu Adela i ty... mają nasze zwyczaje, nasze przepisy i naszych mieszkańców gdzieś, bo szanowne" panstwo" przyjechało, czeresniaki typu" place wymagam"...

Gość • Piątek [18.05.2018, 12:18:30] • [IP: 10.194.114.***]

A jak mają dowozić materiały pod nowo budowane apartamenty Lewandowskiego? Zresztą na Sienkiewicza też zaraz rusza budowa.

Gość • Piątek [18.05.2018, 11:22:12] • [IP: 207.244.75.**]

Tak jest, bo Świnoujski motłoch głosuje na jakiegoś partyjnego przybłędę przywiezionego na wyspę w teczce, któremu nie zależy na dobru miasta...

Gość • Piątek [18.05.2018, 10:38:52] • [IP: 89.74.216.***]

Drodzy Mieszkańcy. To że goście piszą, co ich denerwuje, to nie na złość Wam, ale ze złości. Kuracjusze, turyści odwiedzający od dekad piękne Ście, mający dystans, doskonale widzą wszelkie ułomności. Zamiast ich zniechęcać do kolejnych odwiedzin postarajcie się wczytać i zrozumieć uwagi.

Gość • Piątek [18.05.2018, 10:37:38] • [IP: 178.238.240.**]

Pan prezydent zaprasza, hehe, chyba tylko przed wyborami bo normalnie to ma głęboko

Gość • Piątek [18.05.2018, 10:23:37] • [IP: 178.235.179.*]

Dlaczego ta pani nie napisała z jakiego jest miasta. Moglibyśmy zobaczyć co dzieje się w jej mieście. Ciekawe jakby wyglądało to porównanie.

Gość • Piątek [18.05.2018, 09:56:56] • [IP: 80.245.189.***]

Gość • Piątek [18.05.2018, 09:24:09] • [IP: 80.245.179.***] A TY CO KARELUS OSOBISCIE?Miasto ladne?gdzie?dziwny gust masz...

Oglądasz 1-25 z 52
■ Drugi członek załogi statku został przewieziony w poniedziałek rano do szpitala przy ulicy Arkońskiej w Szczecinie. Zdiagnozowano u niego malarię. Jego stan lekarze oceniają jako dobry - Radio Szczecin ■ Śmiertelny wirus na statku handlowym przy Nabrzeżu Chemików! Zmarł Filipińczyk przewieziony (prywatnym transportem) na Izbę Przyjęć w Świnoujściu. Druga osoba jest odizolowana w szczecińskim szpitalu! ■ W lasach naszego regionu zaznaczają swoją obecność wilki. Na terenach leśnych za rzeką Dziwną za Wolinem, na terenach łowisk Koła Łowieckiego "Dzik" i "Orzeł" i nad Dziwną już bytują wilki. Od pewnego czasu na wspomnianych terenach znajduje się zarżniętą przez wilki zwierzynę, myśliwi też obserwują ich obecność. Pokazany na zdjęciu basior jest wagi rzędu 50-60 kg. Kamera-pułapka uchwyciła go pół roku temu w nocy, gdy przechodził obok niej. Wilki nie zawsze chodzą w stadach, ten basior był samotnikiem. Nocą mogą przemieścić się nawet 40 km. ■ Bezdomni ze Świnoujścia niczym Nergal! Drą Biblię i zwijają papierosy. Nikt by nawet nie pomyślał, że bezdomni ze Świnoujścia mają coś wspólnego z Królem Ciemności. Jak się okazuje, niczym Nergal drą biblie a potem... kręcą przy jej pomocy papierosy! W tej sprawie napisał do nas jeden ze świadków opisywanego ekscesu ■ W sobotę, 26 maja, w Jacht Klubie Marynarki Wojennej „Kotwica” odbędzie się rozpoczęcie sezonu żeglarskiego. Żeglarze rozpoczną sezon uroczystym podniesieniem Bandery Klubowej oraz piknikiem połączonym z regatami dla dzieci i młodzieży ■ Pięć osób zatrutych w jednym z hoteli trafiło do szpitala. Wśród poszkodowanych były dzieci. Dwa zespoły ratownictwa medycznego wraz z lekarzem, strażacy oraz policjanci zabezpieczyli przed godziną 11:00 jeden z hoteli przy ulicy Elizy Orzeszkowej. Jak udało nam się dowiedzieć, na terenie hotelu doszło do zatrucia. Wśród poszkodowanych jest trójka dzieci oraz dwie osoby dorosłe, które na sygnałach przewiezione zostały do szpitala ■ W piątkowy wieczór na ulicy Marynarzy miał miejsce wypadek. Z balkonu na trzecim piętrze wypadł mężczyzna. Na miejsce przyjechały wszystkie służby. Co było przyczyną tragicznego upadku? ■ Słupek ostrzegawczy stoi od kilku miesięcy - zablokowany chodnik przy placu Słowiańskim ■ Wymusił pierwszeństwo. Teraz stanie przed sądem Po publikacji artykułu odnośnie zdarzenia w autobusie, gdzie urazu głowy doznała jedna z jego pasażerek, otrzymaliśmy odpowiedź ze strony Policji. Jak się okazuje, kierowca autobusu zahamował gwałtownie, aby uniknąć kolizji z samochodem osobowym marki mercedes. Niestety, w wyniku gwałtownego hamowania, urazu głowy doznała jedna z pasażerek. Kierowca za stworzenie zagrożenia w ruchu będzie odpowiadał przed sądem ■ Czy Janusz Żmurkiewicz prowadzi swoją kampanię wyborczą za publiczne pieniądze? Zobacz jaka była odpowiedź! ■ Czyżby nasze drewno było aż tak cenione przez Niemców, że posuwają się do nielegalnego zdobycia? Aż z okolic Wolgastu przyjechał bowiem kierowca, który najwyraźniej tak bardzo zapragnął polskiego drewna, że posunął się do kradzieży! W czwartek 3 maja, o godzinie 5.00 rano przy ulicy Wojska Polskiego zatrzymał się samochód z rejestracją z Wolgastu. Jego kierowca najspokojniej w świecie zaczął ładować leżące tam drewno do swojego auta ■ Czy 6 monet w kwocie 1,30 zł może stać się powodem nieporozumienia? Jak się okazuje, tak. O dosyć przykrym spotkaniu z młodym kierowcą autobusu opowiedziała jedna z naszych Czytelniczek ■ Wkrótce otwarcie sezonu na lotnisku Heringsdorf. Otwarcie sezonu 2018 na lotnisku w Heringsdorfie odbędzie się 5 maja o godzinie 12.30 ■ Od nowego roku szkolnego. Wyższe dodatki dla nauczycieli. Ze 134,10 do 175 złotych miesięcznie wzrasta dodatek za sprawowanie funkcji wychowawczy klasy, a z 94,85 złotych do 120 złotych miesięczny dodatek za opiekuna stażu. Oba dodatki w nowej wysokości będą wypłacane świnoujskim nauczycielom od 1 września 2018 r. ■ Rada Miasta zaakceptowała propozycje przyznania dotacji celowych na dofinansowanie prac rewaloryzacyjnych w dwóch zabytkowych kościołach na terenie świnoujścia. Z budżetu miasta wsparcie otrzymają parafie Chrystusa króla w Świnoujściu oraz Niepokalanego Poczęcia NMP w Świnoujściu-Karsiborze ■ Nie doszło do głosowonia w sprawie radnego Kmila Janta-Lipińskiego, któremu zarzucono naruszenie ustawy o samorządzie gminnym. Na wniosek radnego Sławomira Nowickiego, po przedstawieniu stanowisko stron sprawa została zdjęta z porządku obrad dzisiejszej sesji ■ Kamil Janta-Lipiński: Nigdy nie prowadziłem działalności gospodarczej ■ Radny Kamil Janta - Lipiński; Jako radny nie sprzeniewierzyłem zapisom ustawy o samorządzie gminnym. Sprawa jest uderzeniem we mnie i mojego ojca ■ Radna Agatowska pyta o harmonogram prac remontowych na ulicy Wojska Polskiego."Wydaje mi się, że najwyższy czas aby mieszkańcy poznali terminy i jaka tymczasowa organizacja ruchu ich czeka"-mówi radna ■ Alicja Bohdziewicz uważa, że miasto powinno pomyśleć o nowej lokalizacji campingu ■ W czwartek 19 kwietnia zgubiono kluczyki (dwa sprzężone piloty) do samochodu Volkswagen w dzielnicy nadmorskiej. Dla znalazcy nagroda - 200 zł. Telefon kontaktowy 605768734 ■ Na festiwal Food Trucków przypłynął sam Neptun! Niestety, Władca mórz wrócił do domu głodny ■ Ciemności na Platanie - pytamy Rzecznika Prezydenta, czy tamtejszym mieszkańcom rozbłyśnie uliczne światło? ■ SABAT czyli Spotkanie Artystów Bezkonfliktowych aczkolwiek Twórczych to tytuł pleneru artystów z całej Polski i poplenerowej wystawy, którą można oglądać od 14.04 w galerii ART MDK ■ Od dnia 13 kwietnia do 12 października 2018 roku, w związku z prowadzonymi pracami związanymi z przebudową, wyłączona z ruchu zostaje ul. Łęgowa na odcinku 1065 m. Wykonawca przez cały okres prac zapewni dojazd ulicą do posesji dla mieszkańców, a także przejazd dla innych użytkowników drogi ■ Mieszkańcy alarmują o dramatycznej sytuacji w Karsiborzu! Do redakcji trafił anonimowy email ze zdjęciami wygłodzonych koni. Zaniedbane zwierzęta znajdują się przy ulicy Warzywnej w dzielnicy Karsibór. Mieszkańcy alarmują o dramatycznej sytuacji ■ Uwaga! W związku z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi, w dniu 12 kwietnia br., w godzinach od 8.00 do 15.00 nastąpi przerwa w dostawie wody na ulicy Markiewicza, na odcinku pomiędzy ulicami Kaszubską i Wielkopolską oraz w budynku nr 23 b,c przy ulicy Gdyńskiej ■ Jak poinformował Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki we wtorek 10 kwietnia o godzinie 8.41, w celu upamiętnienia katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, na terenie całego województwa na minutę uruchomione zostaną syreny alarmowe ■ Rada Miasta przyjęła kompromisowe stanowisko w sprawie sprawie przebiegu drogi S3 przez Świnoujście. Zgodnie z propozycją rady droga ekspresowa na terenie miasta ma częściowo przebiegać po nasypie, a częściowo-po estakadzie ■ W sobotę, tuż po godzinie 20.00 przed jeden z bloków przy ulicy Matejki zajechała policja, tuż za nią karetka pogotowia. Przyczyną była kłótnia i bójka w jednym z mieszkań. Prawdopodobnie jeden z uczestników awantury miał nóż... W wieżowcu przy Matejki 12 doszło do bójki pomiędzy dwoma członkami rodziny. Któryś z nich najprawdopodobniej użył noża. Mężczyzna został poszkodowany. Na miejsce przyjechali policjanci oraz ratownicy medyczni ■ Nowe oświetlenie Muzeum, czy równie drogie jak brzydkie? ■ W piątek w późnych godzinach wieczornych kilka patroli policyjnych poszukiwało na terenie miasta dwóch nastolatek, których życie i zdrowie mogło być zagrożone ze względu na wypitą dużą ilość alkoholu. Nietrzeźwa 13-latka i jej 14-letnia koleżanka zostały odnalezione w Parku Zdrojowym. Dziewczyny miały problemy z utrzymaniem równowagi, u jednej z nich stwierdzono po badaniu zawartość ponad 1,5 promila alkoholu. Jedna z nich trzeźwiała w szpitalu ■ Świnoujscy policjanci jeszcze raz zwracają się do mieszkańców Świnoujścia oraz turystów z prośbą o pomoc w poszukiwaniach 27-letniej Olgi Ujazda. Ktokolwiek widział zaginioną bądź ktokolwiek wie, gdzie może ona przebywać, proszony jest o pilny kontakt ■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o informuję, że z powodu awarii sieci wodociągowej (pęknięcie rury) na ul.Toruńskiej nastąpi przerwa w dostawie wody od ul.Szkolnej do ul. Gdyńskiej. Planowany czas usunięcia awarii godz.15.00 ■ Podwójne miejsce w przedszkolu? W Świnoujściu czteroletnie dziecko przyprowadzane jest do dwóch różnych przedszkoli ■ Zmiana terminu koncertu NIE-poważnego Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia uprzejmie informuje, że nastąpiła zmiana terminu koncertu NIE-poważnego, organizowanego przy współudziale MDK w Świnoujściu. Koncert został przeniesiony na nowy termin 25 kwietnia 2018 roku, godz. 17.00 ■ Kończąca się kadencja to zwykle czas podsumowań, refleksji, satysfakcji. Dlatego nasz dziennikarz zapytał radnego Jacka Jurkiewicza o jego mijająca kadencję w radzie miasta - prosił o przedstawienie sukcesów najistotniejszych dla radnych, o to, czego udało się dokonać oraz jakie sprawy lub problemy były najtrudniejsze. Redakcja była także ciekawa opinii dotyczącej 15. lat urzędowania prezydenta Janusza Żmurkiewicza ■ Już wkrótce może się okazać, że urodzenie dziecka będzie można zgłosić przez internet. Dzięki temu udogodnieniu rodzice nie będą musieli fatygować się z pójściem do Urzędu Stanu Cywilnego ■ Groźny wypadek podczas pracy - mężczyzna został przygnieciony przez śmieciarkę. Do bardzo groźnego wypadku doszło w sobotę rano w dzielnicy nadmorskiej. Mężczyznę przygniótł samochód Remondisu. Poszkodowany został zabrany śmigłowcem LPR ■ Poseł Kornel Morawiecki ponownie składa interpelację w sprawie nieprawidłowości w Świnoujściu ■ Rada Miasta powołała komisję statutową , która zajmie się dostosowaniem statutu miasta do obecnie obowiązującego w Polsce prawa ■ Po długiej i burzliwej momentami dyskusji Rada Miasta uchwaliła Wieloletnią Prognozę Finansową Gminy Miasto Świnoujście na lata 2018-2028. W prognozie znalazły się m.in. środki na budowę promenady zdrowia, remont starej promenady i remont ul. Wojska Polskiego ■ Rada Miasta w Świnoujściu jednomyślnie postanowiła zlecić Komisji rewizyjnej skontrolowanie prawidłowości przygotowania i realizacji wycinki drzew i krzewów pod inwestycję "Kurort nadmorski Świnoujście - nowa wizja przestrzeni publicznej - Budowa promenady zdrowia" ■ Joanna Agatowska poprosiła o wykaz inwestycji na terenie Świnoujścia realizowanych w Świnoujściu w latach 2012 - 2017 których realizacja wiązała się z koniecznością rekompensowania miejsc parkingowych. Radna poprosiła o podanie ilości i lokalizacji takich miejsc ■ SLD o promenadzie Zdrowia: 47 mln złotych za inwestycję, która początkowo była szacowana na 24 mln złotych! Zobacz film! ■ Zamordowany we własnym mieszkaniu - sprawca podciął mu gardło. We wtorek po godzinie 16:00 policjanci weszli do jednego z mieszkań bloku przy ulicy Grunwaldzkiej 23 d. Po chwili przyjechał lekarz i ratownicy medyczni. W mieszkaniu zostały znalezione zwłoki - to starszy mężczyzna z podciętym gardłem. Zgon prawdopodobnie nastąpił już jakiś czas temu. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna jest ofiarą morderstwa. Na miejsce przyjechał prokurator oraz policja dochodzeniowa, którzy badają miejsce zbrodni ■ Już po raz trzeci miasto będzie kierowało zapytanie ofertowe w sprawie remontu sali w której odbywają się sesje Rady Miasta. Jak już wcześniej informowaliśmy, nie ma chętnych wykonawców, którzy podjęliby się tego zadania. Kiedy zatem remont ruszy? Tego na tę chwilę nie wiadomo ■ Uwaga na fałszywych policjantów! O próbie oszustwa metodą "na policjanta" zostali powiadomieni dziś świnoujscy stróże prawa. Ofiarą miała paść seniorka, która na szczęście nie dała się zwieść oszustom ■ U nas też oddają nienależnie pobrane 500 plus. Od 2017 roku do teraz było ponad 30 takich decyzji! ■ Funkcjonariusze zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę, który posiadał ponad 3 promile w organizmie. 33-letni mężczyzna był wcześniej karany i posiadał dwa zakazy kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara więzienia do 3 lat ■ Skok na kasę! Zamaskowany mężczyzna z bronią w ręku napadł na sklep. Chwile grozy przeżyła ekspedientka sklepu, która stanęła twarzą w twarz z zamaskowanym napastnikiem. Zaraz po wejściu do sklepu, mężczyzna grożąc nożem zażądał pieniędzy! Doszło do szarpaniny, napastnik złapał kobietę za gardło. W niedzielę około godziny 17:30 do jednego ze sklepów z artykułami monopolowo-tytoniowymi przy Placu Słowiańskim wszedł mężczyzna. Twarz miał zamaskowaną chustą ■ Znaleziono telefon Samsung s8+ do odbioru na komendzie policji w Swinoujsciu ■ Od dnia 19 marca do 31 maja 2018 r. wyłączony z ruchu zostaje odcinek ulicy Zalewowej od skrzyżowania ulicy Sąsiedzkiej do skrzyżowania ulicy Zalewowej z ul. Szmaragdową. Objazd odcinka nastąpi ulicą Szmaragdową. W związku z tym wyłączeniu ulegną przystanki o nazwie Zalewowa/Sąsiedzka dla linii nr 10 w obu kierunkach. Najbliższe przystanki: Sąsiedzka/Szkoła lub Zalewowa/Szmaragdowa ■ Komenda Miejska Policji w Świnoujściu odwołuje poszukiwania za zaginionym Grzegorzem Pawłowskim ■