POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [20.05.2018, 19:36:11] • Świnoujście

Bezdomni ze Świnoujścia niczym Nergal! Drą Biblię i zwijają papierosy

Bezdomni ze Świnoujścia niczym Nergal! Drą Biblię i zwijają papierosy

fot. Czytelnik

Nikt by nawet nie pomyślał, że bezdomni ze Świnoujścia mają coś wspólnego z Królem Ciemności. Jak się okazuje, niczym Nergal drą biblie a potem... kręcą przy jej pomocy papierosy! W tej sprawie napisał do nas jeden ze świadków opisywanego ekscesu.

Jak poinformowała Czytelniczka, bezdomni wyrywają strony z Biblii i w wyrwane kartki wsypują tytoń, robiąc sobie papierosy z Pisma Świętego.

- To jest nie do pomyślenia do czego dochodzi. Bezdomni zabierają darmowe egzemplarze Pisma Świętego i na oczach ludzi je drą. Najgorsze jest to, że nikt nie zareagował. Sama widziałam jak na promie mężczyzna wsypywał tytoń i zawijał go w stronę, którą właśnie wyrwał z Pisma Świętego. Nie będę się szarpała z lumpem ale jakiś silny mężczyzna powinien zareagować – opisuje w mailu Czytelniczka.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 52, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 52

Robot • Czwartek [24.05.2018, 12:26:39] • [IP: 188.146.226.***]

Bibułka z tego" dziela" idealnie się do tego nadaje 😊 I do niczego więcej.

Gość • Wtorek [22.05.2018, 12:38:54] • [IP: 83.23.250.*]

Czytelnik chyba nie czytał tej niebieskiej książeczki, która pojawia się niczym ulotki Lidla - wszędzie. To nie biblia, tylko Nowy Testament i to troszkę" poprawiony" a ci, którzy go roznoszą to nie katolicy a GEDEONICI.

Gość • Wtorek [22.05.2018, 11:47:31] • [IP: 92.42.117.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 22:12:59] • [IP: 37.47.150.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

fororak 🐲 • Poniedziałek [21.05.2018, 21:37:00] • [IP: 77.112.206.**]

Niechaj katole zbudują na promie sobie kapliczkę i w niej trzymają swoje święte księgi zwane Biblią...Bo jeszcze tylko brakuje aby w wychodkach je rozkładali, nakłaniająć lud Wolski na swoją wiarę opartą na wierze w mamonę, najlepiej grubą mamonę...To całe szczęście że owa niewiasta z wrażenia to co zobaczyła co zrobił bezdomny ze Swiętą Księgą Katoli nie dostała spazmu, a wtedy trzeba byłoby wzywać helikopter sanitarny...amen

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 21:32:26] • [IP: 94.254.232.**]

Przeczytali i zrobili pożytek z tego. no i ? No i fajnie. Mieli szczęście że tym promem nie płynęła pielgrzymka.

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 14:46:59] • [IP: 37.249.154.**]

A kto jest autorem tej książki ? Bo powinien jako autor podać do sądu tych którzy niszczą jego dzieło !

never ever • Poniedziałek [21.05.2018, 13:47:02] • [IP: 37.4.255.***]

...AMEN✌

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 11:49:59] • [IP: 91.233.18.***]

Jeden tu napisał, że " idiota wie, że Chrystus umarł na krzyżu". Właśnie, a mądrzy ludzie dociekają prawdy. Na marginesie, to na pewno nie Biblie tych Jahwe, bo mają krzyż, więc chyba katolicka.

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 11:42:54] • [IP: 91.233.18.***]

Przez żołądek...nie, przez płuca do serca...

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 11:30:17] • [IP: 46.59.8.***]

To jest święta księga?? A który święty ja napisał?? To jest zabobon napisany ręką człowieka a nie świętego i zmieniany wraz z ustrojem i obłuda katolickich darmozjadow w sukienkach, zwyczajny kawałek papieru

Czytelnik • Poniedziałek [21.05.2018, 10:57:41] • [IP: 37.248.162.***]

Papier jak każdy inny tylko literki nadrukowane w innej kolejnosci.

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 10:06:23] • [IP: 178.238.252.**]

Czy miejsca użyteczności publicznej, są do tego odpowiednim miejscem do propagowania innej wiary.

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 09:41:03] • [IP: 93.94.187.***]

Jakie to Smutne Tyle w ludziach nienawiści.Narodzie NIESFORNY.SAMA KSIĄŻKA MOŻE NIE JEST ŚWIĘTA ALE SŁOWO ZAPISANE W NIEJ JEST ŚWIĘTE. Krytykują ci ludzie którzy nie mieli Słowa Bożego Nawet W Ręku A Co Dopiero Żeby Czytali. Polecam Tam Naprawdę Są Skarby.Jak Żyć. Wychowywać dzieci. Jak się odnosić do innych ludzi.Co jeść żeby być zdrowym i Przedewszystkim Przykazania Boże i Wiele Bożej MIŁOŚĆI.WYSTARCZY SIĘGNĄĆ PO SŁOWO BOŻE A NAPRAWDĘ WIELE W NASZYM ZYCIU SIĘ ZMIENI.

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 09:20:13] • [IP: 158.26.131.**]

Jak to bylo...bierzcie i drzyjcie z niej Wszyscy...beda z kartki, skrety moje?

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 09:14:07] • [IP: 37.47.140.**]

Nasze władze weźcie się lepiej za dzieci i młodzież młodych alkoholików to Rząd powinien wprowadzić zakaz sklepów nocnych i edukować rodziców o umiar w piciu i interesowaniu się pociechami.

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 09:09:18] • [IP: 109.243.209.**]

7:30 Mylisz się, to tłumaczenie jest uznane przez Kościół katolicki, zawiera wszystkie kanoniczne księgi NT, a kocia wiara chodząca po domach ma juz swoje tłumaczenie dokonane w jej ośrodku ideologicznym za oceanem, gdzie pisze się o" palu" jaku narzędziu śmierci Jezusa, mimo że nawet i d iota wie, że Jezusa ukrzyżowano, że to wynaleziony przez Fenicjan sposób usmiercania. Mimo że tłumaczenie to jest uznane przez Kk, to jednak lepsze są w Biblii Tysiąclecia lub choćby w kilkutomowym wydaniu Biblii Księgarni św. Wojciecha.

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 08:30:19] • [IP: 80.245.189.**]

Trzeba było mu kupić bletki, a nie artykuł pisać. Bez jaj, ani tego nie przeczyta, ani nie kupi sobie bibułek bo go nie stać. Większy szacunek mam do tego bezdomnego, bo sobie radzi. A czytelniczka nie radzi sobie z tym, że bezdomny wyrwał stronę i brandzluje się na komputerze by napisać te nic nie znaczącą bzdurę publicznie. Co miał kto zrobić? Zwrócić uwagę? Sama Pani nie mogła? Potrzebny był silniejszy mężczyzna by mu zwrócić uwagę? Miał się szarpać z bezdomnym o kartkę z biblii? Ludzie czy wy jesteście normalni? Zamiast dawać na tacę złodziejom, jak już macie taką potrzebę rozdawania pieniędzy, przekażcie je na cele charytatywne. Instytucje, które pomogą bezdomnym, zwierzętom, chorym. Na pewno lepiej wykorzystacie te pieniądze, niż dawać złodziejom za odpuszczenie grzechów. W ten sposób tez oczyścicie sumienie i przynajmniej na dobry cel. A co do pisma świętego, jaja sobie robicie, że to powinno być karalne jak za symbole państwowe. Religia głosi miłość, a ludzie toczą przez to głupie wojny.Przemyślcie to

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 07:56:29] • [IP: 178.235.177.***]

Przynajmniej do tego się przyda(biblia).

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 07:40:20] • [IP: 176.221.123.**]

to samo dzieje sie w aresztach sledczych

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 07:31:07] • [IP: 94.254.238.**]

Ciekawe jak by to wyglądało gdyby taki przypadek zdażył się z inną świętą księgą, podejrzewam że kara była by natychmiastowa, ścięcie lub ukamienowanie a w najlepszym przypadku chłosta publiczna gdy główny sędzia jakby dobry humor. Ja wiem że to tylko papier ale ten papier symbolizuje coś. Tak samo jak dwa kawałki materiału po złączeniu zamieniają się we flagę która jest już prawnie chroniona W tamtych krajach które wcześniej opisałem za zniszczenie flagi karysą tak dotkliwe do dzisiaj że nikt o tym nie myśli To samo było kiedyś u nas gdy w obronie symbolu państwa czy religii dużo ludzi oddało zycie i tu czytelniczka ma rację. A swoją drogą czy istnieje jeszcze dobrej jakości papier na skręty ? Chyba tylko eko papier toaletowy nie ma dodatków chemii

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 07:30:25] • [IP: 176.221.110.***]

Przecież to bilblia kociej wiary..

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 07:13:38] • [IP: 80.245.178.***]

jest biblia ale za to brak papieru w toalecie. Do przemyślenia.Szkoda że bezdomni u nas nie rozdają samochodów.

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 07:01:42] • [IP: 79.186.52.***]

co takie pismo robi na promie dlaczego obsluga tego nie usuwa ? skandal religie to w kosciele a nie na promie na karsiuborach tel leza... wstyd !!

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 07:00:31] • [IP: 80.245.176.***]

przynajmniej do czegoś się przydają

Oglądasz 1-25 z 52
■ Przypadek odry w Świnoujściu? Dziś rano do przychodni wojskowej zgłosiła się obywatelka Ukrainy, wszystkie procedury zostały zachowane - zapewniała w audycji interwencyjnej "Czas Reakcji" dr Justyna Jakubas - Zawalska z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Świnoujściu ■ W hołdzie zmarłemu Prezydentowi Gdańska Harcerski Sztab 27 Finału WOŚP zaprasza w sobotę o godz. 12.00 na plac Wolności wszystkich członków sztabu WOŚP, wolontariuszy, naszych przyjaciół i mieszkańców miasta. W sobotę o godzinie 12.00, kiedy w gdańskiej bazylice Mariackiej rozpocznie się msza pogrzebowa zamordowanego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, w Świnoujściu i innych miastach rozlegną się syreny. Nasz Sztab dodatkowo zapewni należną temu oprawę, korzystając z uprzejmości Daniela Zyzika z "Pokój 24". Prosimy o przyniesienie ze sobą zniczy. W trakcie tego przedsięwzięcia nie przewidujemy oficjalnych przemówień, bo padło już wstarczająco wiele słów. Czas pokazać, że z tego co się wydarzyło 13 stycznia w Gdańsku wyciągamy wnioski i zaczynamy zmianę od siebie... Harcerski Sztab WOŚP w Świnoujściu ■ W związku z wydarzeniami w Gdańsku i ogłoszoną przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę na najbliższą sobotę (19.01) żałobą narodową, dla uszanowania tego dnia, odwołany został "Koncert noworoczny Orkiestry Wojskowej i zespołów MDK Warszów" w Sali Teatralnej, planowany na 18 stycznia (piątek) ■ Trwający zwykle 10 minut rejs promu na przeprawie „Warszów” przedłużył się do niemal dwóch godzin. Załoga traciła kontrolę nad jednostką na środku kanału portowego. Dla kapitana i załogi i pasażerów były to chwile wielkiego napięcia. Jednostka napędowa promu odmówiła posłuszeństwa. Załoga wezwała pomocy. Na pokładzie, oprócz karetki śpieszącej na sygnale z chorym do szpitala było kilkudziesięciu pasażerów i ponad dwadzieścia samochodów osobowych ■ Mogłoby się wydawać że bobry to całkiem miłe zwierzęta. Nic bardziej mylnego! Przekonał się o tym mieszkaniec Karsiboru, który zauważył że bobry podgryzają drzewo które stoi przy jego działce. Zaniepokojona niedoszła ofiara gryzoni zwróciła się o pomoc do urzędników, którzy stwierdzili że musi wypełnić wniosek ■ W Radzie Miasta powstał Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości, którego przewodniczącym został Jacek Jurkiewicz. W związku z objęciem funkcji przewodniczącego klubu radnych Jacek Jurkiewicz zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta ■ Po ponad póltoragodzinnej dyskusji, wysłuchaniu przedstawicieli związków zawodowych i przedstawicieli władz, Rada Miasta jednogłośnie przyjęła apel do Rządu R.P. w sprawie usamodzielnienia Morskiej Stoczni RemontowejS.A. w Świnoujściu poprzez odłączenie jej od MSR "Gryfia" S.A. w Szczecinie ■ Łukasz Stankiewicz, związkowiec, pracownik stoczni: "naszym marzeniem jest żeby polityka odłączyła się wreszcie od stoczni!" ■ Aneta Stawicka ZZ Stoczni "Gryfia": "Trzy lata dla naszej stoczni zostały bezpowrotnie zmarnowane!" ■ W piątek 21 grudnia o godzinie 14.00 rozpoczęły się obrady nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. W programie posiedzenia znalazł się projekt uchwały w sprawie odłączenia zakładu w Świnoujściu od Morskiej Stoczni remontowej "Gryfia" S.A. z siedziba w Szczecinie ■ Rada Miasta przyjęła przedstawiony przez Prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na 2019 rok. 16 radnych głosowało „za” nikt nie był przeciw, czterech wstrzymało się od głosu ■ III Sesja Nadzwyczajna Sesja rady Miasta rozpoczęła się od... awarii elektronicznego systemu zliczania głosów. Awarie udało się na szczęście usunąć i radni bez przeszkód kontynuują obrady. najważniejszym projektem uchwały w programie obrad jest propozycja Budżetu Miasta na rok 2019 ■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■