POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [14.07.2018, 09:26:00] • Świnoujście

Czytelnik: Przez tych kierowców spłoniecie żywcem!

Czytelnik: Przez tych kierowców spłoniecie żywcem!

fot. Czytelnik

Czy jeden błąd – w tym przypadku nieprawidłowo zaparkowany samochód – może zagrażać życiu ludzi? Jak się okazuje, jest to możliwe. Na dowód tego, jeden z Mieszkańców przesłał nam zdjęcia zaparkowanych samochodów, które blokują drogę pożarową, czyli drogę życia na jednej z dróg wewnętrznych w dzielnicy nadmorskiej. Jak twierdzi mieszkaniec, gdy ktoś będzie potrzebował pomocy, służby nie dojadą na miejsce.

Informacje otrzymaliśmy od jednego z Czytelników, który przechodząc dzielnicą Nadmorską zauważył zagrożenie dla czyjegoś życia.

- Chciałbym zwrócić uwagę na kolejne nieprzemyślane parkowanie w naszym mieście. Tym razem ten przykład nie jest tylko pokazem niefrasobliwości czy braku wyobraźni, ale jest pokazem narażania życia ludzkiego, jeśli strażacy nie będą mogli tamtędy się przedostać ktoś może spłonąć żywcem! Na jednej z dróg wewnętrznych w dzielnicy Nadmorskiej znajduje się droga pożarowa, która powinna być wolna dla swobodnego przejazdu w wypadku pożaru, jest notorycznie zastawiona zaparkowanymi samochodami. Tworzy to realne zagrożenie życia ludzkiego w wypadku jakiejkolwiek akcji gaśniczej. Zarządca terenu jak i Policja oraz Straż Miejska nie egzekwują w tym wypadku obowiązującego prawa. Na poparcie maila zamieszczam zdjęcia z wczorajszego dnia - opisuje Czytelnik.

Czytelnik: Przez tych kierowców spłoniecie żywcem!

fot. Czytelnik

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 32, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 32

Gość • Niedziela [15.07.2018, 14:19:32] • [IP: 37.47.142.**]

A gdzie straż miejska i policja

Gość • Niedziela [15.07.2018, 11:40:04] • [IP: 159.205.28.***]

Ad vocem. 12:22:26 •. ..127.64.Proszę przeczyta jeszcze raz ze zrozumieniem punkt trzeci mojego wpisu. Zaznaczyłem tam, że chodzi mi nie o źródło pozyskiwania informacji przez dziennikarza, lecz o formę przedstawiania treści. Zwróciłem uwagę na zagajenie zawsze odnoszące się do nieznanego czytelnika pełniącego w tej narracji formę delatora. Sugerowałem po prostu inny sposób zagajenia, aby to nie wyglądało jak zwykłe donosicielstwo. Trzeba to było tylko zrozumieć. Donosicielstwo w Polsce ma złą konotację, aczkolwiek są kraje gdzie traktowane jest jak postawa obywatelska. Ale jak widzę nie każdy to zrozumiał.

Gość • Niedziela [15.07.2018, 11:06:55] • [IP: 164.127.64.**]

22:27" Nie wiem po co ta afera"...aż do najbliższego pożaru, gdy spłonie twoja matka, córka, siostra...

Autochton • Sobota [14.07.2018, 22:27:53] • [IP: 94.254.233.**]

Nie wiem po co ta afera.Czytelnik niech zadba o swoje podwórko, niech polata po parku i doniesie, że ludzie pod drzewami i w krzakach nie sprzątają po sobie, nie widziałem jeszcze by w parku ktoś latał z mopem i wycierał po sobie. Teren prywatny jeszcze w tym kraju to rzecz święta, brak znaku strefa zamieszkania wiąże ręce służbom, pozostałe znaczki to ozdoby jak na choince, mniej lub bardziej kolorowe. Wspólnoty zarządzają jak chcą, chcą tanio to mają tanio, brak ochrony fizycznej i rezygnacja ze szlabanu powoduje, że jest tak jak jest, a Tobie Czytelniku nic do tego.

Gość • Sobota [14.07.2018, 19:23:50] • [IP: 37.47.143.***]

Buraki na Warszow na parking!!

Gość • Sobota [14.07.2018, 17:44:52] • [IP: 37.47.158.***]

A czytelnik" ćwierć magister" widzi taka biała kreskę ? Wie do czego ona służy? Jak nie wie to na niech zapyta się mądrzejszych. Gdzieś cwoku masz tam za stawiana drogę pozarowa?? Specjalnie tak skadrowales to zdjęcie aby zaistniec?od tej białej linii jest jezdnia z 2pasami!

Gość • Sobota [14.07.2018, 16:29:51] • [IP: 79.186.188.**]

To nie jedno takie miejsce w mieście.Winni projektanci i zatwierdzający te projekty władze miasta. Miejsca było dość by zaprojektować inaczej.Właśnie remontowana ul.Markiewicza została zwężona mimo, że miejsca dla drogi rowerowej było dość.Jednak robi się szerokie chodniki jakby ruch pieszych był na poziomie śródmieścia.Dlaczego redakcja nie podaje nazwisk projektantów i odpowiedzialnych z UM ?To są stanowiska publiczne i nie działa RODO.

Gość • Sobota [14.07.2018, 15:02:44] • [IP: 94.254.233.**]

Zagrozen ma nie być i tyle

Gość • Sobota [14.07.2018, 14:21:21] • [IP: 46.76.162.**]

Zgadzam się ! Służbom ratunkowym powinno się dać takie uprawnienia aby w miejscu interwencji mogły nawet siłowo usuwać zastawiające to miejsce pojazdy ! Życie ludzkie jest ważniejsze niż te auta blokujące dojazd ! A potem szrotowcy domagajcie się sądownie odszkodowania - wtedy nawet to wy zapłacicie za całą akcję i wtedy się nauczycie !

Gość • Sobota [14.07.2018, 14:06:01] • [IP: 88.156.232.**]

a gdzie policja i straż miejska

Gość • Sobota [14.07.2018, 12:37:24] • [IP: 95.129.229.***]

Maksymalizacja zysku deweloperów - nie buduje się domów z podwórkami które w okresie urlopowym mogłyby pełnic rolę parkingów.

Gość • Sobota [14.07.2018, 12:24:21] • [IP: 188.146.201.***]

A my w Karsiborzu nie mamy problemu z parkowaniem

Gość • Sobota [14.07.2018, 12:22:26] • [IP: 164.127.64.**]

10:30. .205.205 --. Nie wiem, skąd się wziął ten powracający na forum motyw rzekomo tego samego" Czytelnika". Przecież Redakcja ma zgłoszenia od różnych ludzi. W ogóle praca dziennikarza polega na wyławianiu sygnałów od ludzi, no przecież nie będzie dziennikarz szedł do woskowej figury za biurkiem w magistracie i pytał jakie sa bolączki miasta. Jakie delatorstwo, jakie donoszenie?! To sprawa PUBLICZNA, widoczna gołym okiem, to interes publiczny ważący na życiu i zdrowiu ludzi. Gdyby ktos zrobił zdjęcia jak papparazzi - przez firanki, pokazujące ogródek np.Michalskiej i kogo tam gościła, to właśnie to jest donoszenie, bezprawna interwencja w życie osobiste, ale ten materiał o blokadzie dojazdu?

Gość • Sobota [14.07.2018, 11:49:11] • [IP: 178.235.181.***]

Szkoda ze ten tiguan w poprzek nie stoi.

Gość • Sobota [14.07.2018, 11:43:11] • [IP: 94.254.235.**]

Służby ratujące życie powinny mieć uprawnienia do usuwania wszystkich przeszkód nawet aut które przeszkadzają w szybkim dotarciu do miejsca zdarzenia i to bez możliwości dochodzenia odszkodowania dla właściciela auta a nawet dalej, gdy kierowca auta blokującego dojazd zgłosi jakieś roszczenia że jego majątek został uszkodzony to powinien być z urzędu ukarany za przeszkadzanie służbom w ich pracy! To samo dotyczy prywatnych aut będących w akcji ratowania czyjegoś życia, powinny mieć takie same uprawnienia. Dopiero wtedy kierowcy nauczą się tak stawiać swoje skarby aby w razie potrzeby nie blokować gdyż mogą stracić auta

Gość • Sobota [14.07.2018, 11:34:45] • [IP: 46.215.48.***]

Proponuje jeszcze aby wozy bojowe PSP wyposażyć w pancerne pługi na czole pojazdu i w razie akcji bezwarunkowo taranować taki złom w miejscu interwencji aby swobodnie można było prowadzić akcję !

Gość • Sobota [14.07.2018, 11:21:16] • [IP: 80.245.179.***]

CZŁOWIEKU PRZESTAŃ PI...LIĆ BO JUŻ NUDNY JESTEŚ. PRZECIEŻ JEST PRZEJAZD. PUSTE W RYJ ZAZDROSNE DZIADOSTWO !!

Gość • Sobota [14.07.2018, 11:17:32] • [IP: 178.238.253.**]

Zniszczony piękny kawałek ziemi, bo najechała horda, ze szrotami, mieszkanie przy ulicy y to horror smrodu, spalin, nocnych ryków, dzikiej muzyki, a było tak pięknie, dziś ruina i szkarada betonowe, na których kwitnie czarny trujący mech!Kiedy ktoś rozliczy, to zniszczone miasto, pamiętajmy ze wśród nas żyja też dzieci i ludzie starsi!

Gość • Sobota [14.07.2018, 11:16:57] • [IP: 31.0.81.***]

LAWETA i po problemie. A będzie to ostrzeżeniem dla pozostałych nadkierowców

Gość • Sobota [14.07.2018, 11:05:16] • [IP: 93.94.186.***]

czy ta droga nie jest za waska na wydzielenie drogi pozarowej?

Gość • Sobota [14.07.2018, 10:43:50] • [IP: 31.0.32.**]

Wszystko się zgadza. Ale do jasnej cholery, gdzie ci ludzie mają parkować. Rok w rok to samo. Albo zakazy postoju, albo zakazy parkowania. Wydaje mi się, że żyjemy się z turystów.Może by ktoś poszedł po rozum do głowy i pomyślał o placach parkingowych, pal licho dla nas, ale dla tych, z których nasze miasto się utrzymuje. Znalazienie miejsca do zaparkowania graniczy tutaj z cudem, a w soboty niedziele jest to nierealne. Czas o tym pomyśleć. Rozwiązania typu, zakaz postoju (prawie na każdej ulicy) to nic innego jak arogancja i buta tej władzy. Nie sztuką jest postawić znak nakazujący, sztuka to ułatwić ludziom życie, które i tak jest zatruwane przez szkodniki z grupy owadów (lada dzień będą komary) i homo sapiens (urzędy, banki, służba zdrowia i pożal się Boże, nasze polskie sądy)

Gość • Sobota [14.07.2018, 10:30:52] • [IP: 159.205.205.***]

Trzy problemy - pierwszy droga pożarowa. Administrator powinien bezwzględnie zadbać o jej przejezdność. Nie wiem czy to jest strefa ruchu czy droga wewnętrzna, bo to zmienia zasady egzekwowania zakazu postoju. Lecz droga pożarowa powinna być bezwzględnie czysta. Problem nie podlega dyskusji. Problem drugi - miejsca parkingowe. Administratorów, bądź właścicieli - w zależności od stanu prawnego posesji zobowiązać do zapewnienia na koszt własny odpowiednich miejsc parkingowych. Czerpią pożytek z tych lokali więc niech zapewnią bezpieczeństwo. Po trzecie - Czytelnik delator. Abstrahując od racji, którą w tym przypadku bezwzględnie ma. Nie wiem czy ten sam za każdym razem, ale delatorstwo w Polsce źle się kojarzy. Może lepiej zmienić formę zagajenia niż powoływać się na delatora. Wizerunek autora tekstów się poprawi.

Gość • Sobota [14.07.2018, 10:27:29] • [IP: 80.245.183.**]

Oczywiście, stawiają je na własną odpowiedzialność. W razie potrzeby wjechać i staranować do białej kości!

Anonymous • Sobota [14.07.2018, 10:20:17] • [IP: 31.0.41.**]

Coraz więcej ludzi zachowuję się jak po" zlasowaniu mózgu". Technika idę do przodu a ludzkość się cofa w rozwoju. Taki jest świat !!

Gość • Sobota [14.07.2018, 10:05:42] • [IP: 91.66.45.**]

Ale przecież to kwatery letników, którzy tam zaparkowali. Tzn. Że zakładają że mogą spłonąć żywcem byle by tylko postawić swojego złoma jak najbliżej kwatery. Zostawcie ich w spokoju! Przecież nikt z mieszkańców nie ucierpi.

Oglądasz 1-25 z 32
■ Spotkanie z Gen. Markiem Dukaczewskim - POROZMAWIAJMY O POLSCE! W imieniu Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Świnoujściu, Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych oraz Związku Emerytów i Rencistów Straży Granicznej w Świnoujściu serdecznie zapraszam na kolejne spotkanie z cyklu: POROZMAWIAJMY O POLSCE! Naszym Gościem będzie Generał Marek Dukaczewski, żołnierz służb specjalnych, generał brygady Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, dyplomata, były podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego oraz były Szef Wojskowych Służb Informacyjnych. Spotkanie odbędzie się we wtorek 17 lipca 2018 r. o godz. 17:00 w sali konferencyjnej Hotelu Interferie Medical SPA, ul. Uzdrowiskowa 15. Wstęp wolny! SLD w Świnoujściu ■
■ W budynku Cechu zapachniało przekrętem. Czyżby sam sobie sprzedał cały Cech za bezcen? ■ Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta znalazł się w szpitalu. Robert Karelus, rzecznik prezydenta Świnoujścia trafił do szpitala. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że doradca prezydenta dostał udaru. Od kilku dni Robert Karelus jest nieobecny w pracy. Dowiedzieliśmy się, że przebywając w rodzinnym domu w Trzebiatowie dostał udaru. Reakcja medyczna była bardzo szybka, co jest niezwykle istotne w tego typu sytuacjach ■ Trwa nabór do służby przygotowawczej. Termin wcielenia od 4.09, 25.09, 29.09.2018r. Wymagane dokumenty: wniosek o powołanie do służby (do pobrania na stronie lub do wypełnienia w WKU w Świnoujściu), kserokopia dowodu osobistego, kserokopia świadectwa ostatnio ukończonej szkoły. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 261-243-324 lub na stronie https://wkuswinoujscie.wp.mil.pl ■ W dniu 9 lipca 2018 zmieniona zostanie stała organizacja ruchu na ulicy Łużyckiej. Zamiana będzie polegała na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na odcinku od ulicy Steyera do ulicy Grunwaldzkiej ■ Dlaczego nikt z władz odpowiedzialnych za utrzymanie zieleni, nie widzi problemu? Dlaczego szansę dostały tylko jednoroczne kwiaty zdobiące klomby, a wieloletnie drzewa obok nich usychają w zapomnieniu? Nasuwa się pytanie, czy nasze władze zamierzają wreszcie podjąć jakieś działania? Pieniądze, wydane na nasadzenia, ulatują wraz z wyschniętą ziemią. ■ Alfa-PVP dotarła do Świnoujścia. Jak bronić się przed zombie którzy nie czują bólu, mają nadnaturalną siłę i są skrajnie agresywni? ■ Tylko dwóch radnych poparło projekt uchwały w sprawie wynagrodzenia prezydenta Świnoujścia. Projekt zakładał obniżenie pensji w związku z koniecznością dostosowania jej wysokości do rozporządzenia rady Ministrów z dnia 15 maja 2018 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (Dz. U. z 2018 r. poz. 936). Tym samym prezydencka pensja pozostaje na dotychczasowy poziomie ■ Podpisanie umowy z wyłonionym wykonawcą tunelu pod Świną nastąpi 4 lipca o godzinie 17.00 w hotelu Radisson Blu. Dzień później, o godzinie 17.00 prezydent miasta zaprasza mieszkańców na festyn na Placu Wolności czyli wspólne świętowanie tego historycznego dla Świnoujścia wydarzenia ■ 4 lipca o godzinie 18.00 w sali teatralnej MDK odbędzie sie otwarte dla mieszkańców sympozjum pod hasłem "dlaczego tunel, a nie most", na którym mieszkańcy mają dowiedzieć się jakie były przesłanki, które zdecydowały o wyborze takiego wariantu stałej przeprawy dla Świnoujścia ■ Miasto dostanie pieniądze z Unii Europejskiej na budowę tunelu. Minister Jerzy Kwieciński mówi, że to już pewne ■ Uwaga na zwierzęta! Dwa psy zmarły po zjedzeniu parówek z trucizną rozrzuconych w Parku Chopina. W Parku Chopina prawdopodobnie ktoś rozrzucił trutkę, którą trują się zwierzęta. Ofiarą zmarły już dwa psy, a są już kolejne przypadki. Właściciel jednego z nich wyznaczył nagrodę za wskazanie osoby, która rozrzuciła pokarm z trucizną ■ Ostra reakcja kapitana żaglowca Kruzensztern. Za wybryk związany z duszeniem papieża, wysadził swoich kadetów na Wyspach Owczych bez pieniędzy! ■ Nikt nie mógł przewidzieć, że losy zarządu Osiedla Karsibór potoczą się w ten sposób. Z dniem 6. czerwca 2018 roku trzech członków zarządu złożyła rezygnację z pełnionych dotychczas funkcji. Z krótkiego oświadczenia możemy dowiedzieć się że przewodniczący Przemysław Witkowski, wraz z Karoliną Kasperską, która pełniła funkcję skarbnika, oraz członkiem Andrzejem Czarnasem zrezygnowali z dalszego działania w zarządzie osiedla Karsibór ■ Pożar trawy w Przytorze. Do gaszenia pożaru wysłano kilka jednostek gaśniczych. Dym jest widoczny z daleka. Dzisiaj (wtorek) po godzinie 13.00 strażacy zostali powiadomieni o pożarze trawy przy ulicy Pomorskiej. Wysłano kilka jednostek straży. Pożar jest widoczny z kilku kilometrów (z miejscowości Lubin) ■ Kowalski - nowa twarz w muzycznym świecie. Klip do najnowszej piosenki nagrywał w rodzinnym mieście Świnoujściu ■ W ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach ŚwinyW ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach Świny ■ „Fake Taxi” w Świnoujściu? Ostrą jazdę młodzieży na tylnym siedzeniu słychać było na całym osiedlu! Okres nastu lat to specyficzny czas, gdy ma się czym, ma się z kim ale nie ma się gdzie. Rozwiązanie tego problemu znalazła młoda para, która urządziła sobie naprawdę ostrą jazdę w samochodzie na jednym z osiedlowych parkingów. Niestety, jak się okazało, głośne krzyki oraz brak przyciemnianych szyb w połączeniu z godzinami szczytu, nie było zbyt dobrym pomysłem... ■ Przytór-Łunowo. Przerwa w dostawie wody. W związku z modernizacją sieci wodociągowej biegnącej pod ulicą Zalewową w najbliższy czwartek 14 czerwca 2018 r. , w godzinach 9.00 – 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ulicy Zalewowej od Sąsiedzkiej do Szmaragdowej oraz ulicy Zarzecze. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza za wszelkie utrudnienia. ■ Gdy nadejdzie śmierć, będziecie czekać jak owce na rzeź. Służby ze strachu nabiorą wody w usta… Jak pokazały ostatnie wydarzenia związane z marynarzem który przed śmiercią krwawił z uszu, nosa oraz wymiotował krwią, służby nie mają planu, na to jak zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Świnoujścia. Co więcej, podobnie jak z katastrofą w Czarnobylu, służby mają tendencję do trzymają tajemnicy do samego końca i nie informują o najważniejszych aspektach, skazując tym samym nas i nasze rodziny na śmierć. Postanowiliśmy ujawnić, jak działają służby w przypadku zagrożenia życia mieszkańców oraz to, jak niechętnie udzielają informacji na temat zagrożenia na przykładzie zdarzenia z chorym marynarzem ■ Joanna Agatowska w programie Radio Szczecin "Rozmowy pod krawatem" na pytanie redaktora o to czy była wywierana na nią presja ze strony otoczenia prezydenta Żmurkiewicza, aby się zwolniła z OSiR, odpowiedziała, że jej zwolnienie się ma związek z tym, że musi poświęcić dużo czasu na przygotowanie kampanii ■ Wielka awantura na warszowskim „Placu Pigalle”. Zaczęło się od kobiety, skończyło na polsko-ukraińskiej bójce. Podczas interwencji służby zatrzymały 8 mężczyzn narodowości ukraińskiej, zaś pogotowie zabrało do szpitala 5 mieszkańców Warszowa. Poza tym policjanci ze strażą graniczną przetransportowali obywateli Ukrainy na posterunek policji, gdzie odbyło się dokładne sprawdzanie dokumentów i stanu trzeźwości sprawców ■ To był nieprzemyślany chuligański wybryk”-kapitan żaglowca Kruzensztern przeprosił za profanację pomnika Jana Pawła II Kapitan rosyjskiego żaglowca „Kruzensztern” zdecydowanie potępił zachowanie marynarzy, którzy dopuścili się zbeszczeszczenia popiersia Jana Pawła II. Informację ze zdjęciem otrzymanym od czytelnika opublikowaliśmy na portalu iswinoujscie.pl. Kapitan żaglowca z kolei swój list w tej sprawie skierował do „mieszkańców Świnoujścia, obywateli Polski i katolików na całym świecie” ■