POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [12.08.2018, 20:39:48] • Świnoujście

Czytelnik: Dlaczego ciągle się męczę przymusową jazdą ulicą Kasprowicza? Jakaś klątwa się zrobiła przy przeróbkach!

Czytelnik: Dlaczego ciągle się męczę przymusową jazdą ulicą Kasprowicza? Jakaś klątwa się zrobiła przy przeróbkach!

fot. Czytelnik

Do redakcji portalu iswinoujscie.pl często piszą mieszkańcy miasta oraz turyści, którzy choć raz musieli lawirować autem w strefie nadmorskiej. Najgorzej odbierany jest przymus przejazdu ulicą Kasprowicza, wąską, pełną autokarów i zaparkowanych samochodów. Jeden z mieszkańców pyta nawet, dlaczego wciąż musi się męczyć taką jazdą?

"Miało być super, jak zaczęli robić ulicę Słowackiego, ale gdy się okazało, że zrobili na środku deptak, ograniczyli ruch, to się narobiło jeszcze gorzej. Kręte drogi, wąsko, dziury - to jest jakiś koszmar!

Męczę się tak już któryś rok, jestem zaszczuty, mocniej bije mi serce i wkurzam się za każdym razem, kiedy tamtędy jeżdżę. Nie mam już sił na przeróbki władz, najwyższy czas je zmienić, bo nie da się tak żyć!
Nie wiem czy to jakieś zaślepienie, że nie widzą problemów, jedno zrobią - inne zepsują i to chyba jakaś klątwa się zrobiła przy przeróbkach. Mam już tego dość i planuję iść w wyborach na każdego innego kandydata, tylko nie na Żmurkiewicza! Może ktoś to poprawi i będzie lepiej."- pisze bardzo zdenerwowany Czytelnik.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 30, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 30

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 20:00:16] • [IP: 188.31.120.***]

Tego brainiaka który to zaprojektował i puścił główny róch po tych dołach należałoby powiesić za ja ja. Jak znam życie jakiś prywaciaż wywdzięczył się za to...

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 18:54:29] • [IP: 195.181.136.***]

A piesi to muszą umieć fruwac, bo nie ma jak przejść, chodnik służy za parking. Po co wpuszczać tyle czasowiczow samochodami, niech parkują na Warszowie a walizeczki w rączki i pieszo przez prom. Kolejek nie będzie i więcej miejsc parkingowych dla miejscowych.

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 14:18:49] • [IP: 109.241.63.**]

Za ideologię tłumienia ruchu w dzielnicy nadmorskiej powinna być kara i prokurator. Jak nazwać" ideę tłumienia ruchu", kiedy główną szeroką ulicę dzielnicy zamienia się w bezsensowny w tym miejscu deptak by komuś tam zrobić dobrze, a cały ruch miejski kieruje się w wąskie uliczki, tworzą w dodatku z nich labirynt uliczek jednokierunkowych? Głupotą! Ktoś tam musiał na głowę paść, lub za łapówkę, bowiem nikt o zdrowych zmysłach nie podejmuje działań, które wymuszają przejazd aut do dzielnicy przez 4 minuty na min 15 minut, gdzie zamiast norm. spalania w atmosferę paliwa emisja nie jest 6 litrów na sto, ale i ponad 60 litrów paliwa na sto-tak pokazują komputery aut-im wolniej jedziesz=dużo spalasz. Ta osoba która wymyśliła to, jest odpowiedzialna za ponad 10-krotne zwiększenie zanieczyszczeń spalinami w DZIELNICY UZDROWISKOWEJ, a za to powinny być zarzuty i prokurator oraz poniesienie kosztów przebudowy ul Słowackiego do normalnego dwukierunkowego użytkowania. Truciciela i szkodnika posadzić na kilka lat!

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 14:03:30] • [IP: 95.166.56.***]

Organizacja ruchu w tym mieście to tragedia!! Ja nie wiem jakie kompetencje ma osoba odpowiedzialna za to, ale na pewno było to kompletnie nieprzemyślane i nieodpowiedzialne.

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 12:52:48] • [IP: 37.47.200.***]

Dlaczego w mieście są dziurawe drogi? Bo mamy słabych i pazernych" politykow"

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 12:34:41] • [IP: 188.146.112.***]

Od dziś ul Paderewskiego od Piłsudskiego do Chopina odwrócony ruch jedno kierunkowy na pewno na prośbę mieszkańców, czy w tym magistracie nikt już nie myśli, Narutowicza jedno kierunkowa, wiem chcą zrobić z miasta jedno rondo, bezmuzg.

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 11:21:25] • [IP: 188.146.168.*]

A jednokierunkowa Piłsudskiego ciągle pusta, jak nieużywana... Wystarczyłoby odwrócić kierunek i rozwiązałoby to problem zakorkowanych ulic w dzielnicy nadmorskiej.

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 10:55:08] • [IP: 178.235.183.***]

ul. Hołdu powinna być jednokierunkowa. !! a nie deptak co to ma byc. do własnego domu nie mozna dojechac, tylko przez całe miasto trzeba jechac !!

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 10:53:14] • [IP: 92.42.116.**]

A ja jak jade tam rowerem to nie mam problemu.

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 10:43:13] • [IP: 37.47.129.***]

No, na zdjęciu fajnie to wygląda. Samochody stoją równiutko poustawiane z jednej, jak i drugiej strony. Jak autobus MPK zmieści się, to w czym problem? A swoją drogą ulica do jazdy fatalna. Czytelnik ma dużo racji.

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 10:35:52] • [IP: 178.235.181.***]

Za ten i pozostałe buble w mieście podziękujemy władze w najbliższych wyborach. Miarka się przebrała.

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 09:48:06] • [IP: 178.235.177.**]

Betoniarki i ciężkie samochody z towarem na budowy w strefie nadmorskiej niszczą ulice naszego pięknego miasta a póżniej remonty z naszych podatków gdzie tu logika ?Firmy hotelarskie powinny stworzyć fundusz remontowy na odnowe ulicpod nadzorem UM

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 09:37:28] • [IP: 94.254.231.**]

Ktoś kto zorganizowała używał tak drogi w dzielnicy nadmorskiej to zasługuje tylko na medal i publiczne nagrodzenie. Tak samo jak strefa płatnego parkowania w tyg wszystkie auta pochowane w krzakach niszczą zieleń a nikt nie płaci parkingi puste gdzie policja gdzie straż miejska? Miasto jest w plecy przez takie coś nikt tego nie pilnuje. Wystarczy przejechać się w słoneczny dzień od promenade w stronę dużej patelni wszystko na zakazie stoi

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 09:10:06] • [IP: 176.221.122.**]

Szlak mnie trafia jak widzę że wydają 50 baniek na promenadę a nie można normalnie dojechac wszędzie.

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 08:27:50] • [IP: 176.221.122.***]

O ile wizualne zmiany w mieście są na plus, to właśnie konieczność opuszczania promenady tymi dziurami lub Sienkiewicza, to szczyt debilizmu rządzących. Dobrze, że ktoś zwrócił w końcu na to uwagę. To samo tyczy się tych głupkowatych kontrapasów (nawet słownik podkreśla mi to słowo jako błąd :)) .

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 03:28:37] • [IP: 94.254.225.***]

Wszystko dla turystów !! Już mam dość tego miasta. I tej władzy miasto emerytów.

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 00:07:44] • [IP: 176.221.122.***]

Facet, który podejmuje decyzje zmian ruchu u nas jest takim nieporozumieniem, że powinien wyjechać w góry i zakopać się bardzo głęboko

Gość • Niedziela [12.08.2018, 23:04:56] • [IP: 83.20.245.***]

A ja proponuję zrobić deptak na 11 listopada przy Lidlu a objazd puścić przez legionów zamkowa i rycerska!! Będzie pięknie !!

Gość • Niedziela [12.08.2018, 22:38:15] • [IP: 92.42.119.***]

i właśnie też za takie decyzje januszowi i baśce podziękujemy w najbliższych wyborach... zrobili sobie idiotyczny deptak na słowackiego a wszyscy muszą jeździć wąską dziurawą uliczką przy rybniczance... zresztą nie wiem czy tylko ja to zauważyłem ale w Świnoujściu przestano już nawet doraźnie łatać dziury - np. na Piłsudskiego zaraz po wjeździe z Piastowskiej kwitną sobie takie od zimy i nikt z tym nic nie robi... janusz ma służbowy to mu wisi - za naprawy zawieszenia my płacimy

Gość • Niedziela [12.08.2018, 22:01:30] • [IP: 178.235.182.**]

Pierwszy raz czytelnik maracje.Jezdzic Slowackiego olewac mandaty a nie po dziurach niech sami sobie jezdza.

Gość • Niedziela [12.08.2018, 21:55:27] • [IP: 94.254.238.**]

Ależ to jest proste, kupmy jeszcze 20tys samochodów i będzie super, wszystkie pieniądze miasta przeznaczyć na budowę dróg i parkingów bo ja mam auto i dla mnie musi! być extra droga. Ludzie mieszkamy na wyspie zbudowanej z piasku morskiego i cokolwiek by nie zbudował to za moment, przy tym natężeniu i wadze, się rozjeździe a budowa ciężkich wzmocnionych dróg kosztuje Mało tego nie za bardzo jest gdzie budować gdyż miasto nie było zaprojektowane na taki ruch gdzie każdy chciałby podjechać do WC autem To miasto powinno promować rowery jaki środek transportu i darmowa komunikację która choć kosztuje jest i tak tańsza i wprowadza mniej haosu niż taka liczba aut zwłaszcza w sezonie A dla kierowców Apel o rozsądek przy zakupie następnego auta gdyż spaliny i cząstki gumy z opon nas zaduszą pomimo że mieszkamy w niby czystym mieście gdzie wiatr od morza czyści powietrze

Gość • Niedziela [12.08.2018, 21:50:26] • [IP: 37.248.161.**]

Spokojnie swoim Hammerem tam jadę. Czytelnik Tico niech zamieni na cinquecento :-)

Gość • Niedziela [12.08.2018, 21:32:01] • [IP: 77.252.46.***]

Takich" kwiatków" jest więcej, próbujcie przejechać ulicą Bohaterów Września od ul. Jana z Kolna do Kapitanatu portu nie łamiąc przepisów drogowych.

AGENDA 21 • Niedziela [12.08.2018, 21:19:28] • [IP: 80.245.178.***]

TAK TO SOBIE DEBILE WYKOMBINOWAŁY.

Gość • Niedziela [12.08.2018, 21:14:36] • [IP: 62.69.229.**]

Dlaczego? Bo betoniarze nie mają pojęcia jak zreorganizować ruch. Pierwszą oznaką indolencji była przebudowa zakrętu przy ZWiK nad kanałem. Zrobili wściekły zakręt a na zarzuty Żmurkiewicz odpowiadał, że on nie widzi żadnego problemu, że jemu się jeździ dobrze!

Oglądasz 1-25 z 30
■ Przytór-Łunowo. Stała organizacja ruchu na ulicy Zalewowej. Od najbliższego piątku 19. października 2018 r. na ulicy Zalewowej, odcinek od ul. Sąsiedzkiej do ul. Szmaragdowej, zostanie wprowadzona stała organizacja ruchu. Prosimy o szczególne zwracanie uwagi na oznakowanie i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. UM Świnoujście ■
■ 71-letnia kobieta zginęła pod kołami TIR-a. Do tragedii doszło kilkanaście minut po godzinie 11 na przejściu dla pieszych ■ Święto Edukacji po świnoujsku, czyli kampania wyborcza na koszt podatnika ■ Dotyczy utrudnień w ruchu na ul. Bydgoskiej. Od 10 października 2018r. do 30 kwietnia 2019r. roku w związku z prowadzonymi pracami dotyczącymi modernizacji i przebudowy, wyłączona z ruchu będzie ulica Bydgoska, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Gdańską poprzez skrzyżowanie z ulicą Olsztyńską, które też będzie objęte przebudową i dalej od skrzyżowania z ulicą Olsztyńską do skrzyżowania z ulicą Zamkową. Prosimy o rozważną jazdę, przestrzeganie oznakowania pionowego i poziomego oraz poleceń wydawanych przez osoby kierujące ruchem. Za utrudnienia przepraszamy. WIM UM ■ Jarosław Kaczyński: Władza absolutna demoralizuje absolutnie. W Polsce jest wiele miast, w których urzędują prezydenci od kilku kadencji. Wieloletnie sprawowanie władzy przez jedną osobę budzi kontrowersje. O tak długo sprawujących władzę prezydencką, wypowiedział się publicznie w dniu 06 października 2018 r. Prezes PiS Jarosław Kaczyński w czasie spotkania przedwyborczego w Krośnie, gdzie PiS walczy o zmianę na funkcji Prezydenta ■ Czy grozi nam zamknięcie przeprawy? 40-letnie pomosty przy promach Karsibór uginają się pod ciężarem dużych pojazdów. Sami pracownicy żeglugi nieraz patrzą na sytuację z niepokojem, jednak zdaniem kierownictwa żeglugi, nie ma powodów do obaw. ■ Bardzo groźny wypadek wydarzył się w środę wieczorem na torach. Pociąg relacji Przemyśl-Świnoujście potrącił mężczyznę który leżał na torach przy tzw. "dzikim przejściu". Jak się nieoficjalnie dowiedziała nasza redakcja, stan około 60-latka jest ciężki ■ Syn kierowcy taksówki, który został pobity w sierpniu tego roku, odebrał z Berlina skradziony samochód ojca. W środku były narkotyki i pałka teleskopowa ■ Mieszkaniec Przytoru: Nie możemy spać przez muczenie krów! Niech ktoś pomoże! Do redakcji portalu iswinoujscie.pl zwrócił się mieszkaniec Przytoru z prośbą o nagłośnienie problemu, który nęka jego oraz sąsiadów. Chodzi o muczenie krów ■ Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Po godzinie 02:00, dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej odebrał zgłoszenie o palących się punktach handlowych przy ulicy Wojska Polskiego. Jak się okazało, kilkumetrowe płomienie trawiły dobytek właścicieli i zaczęły obejmować drzewa oraz pobliskie zabudowania. Do walki z ogniem skierowani zostali strażacy ze Świnoujścia, jednak szybko okazało się, że ogień pod wpływem wiatru wymyka się spod kontroli i potrzebne będzie wsparcie ■ W biały dzień niemal w centrum miasta został pobity człowiek ■ Alarmujące wieści o zatrutych parówkach znów wstrząsnęły posiadaczami psów. Dwa miesiące temu wszyscy szukali truciciela, który rozrzucał śmiercionośną żywność w parku przy Chopina. Teraz parówki nafaszerowane trutką na szczury są rozrzucane na osiedlu Gdyńska. W tej sprawie piszą do nas przerażeni Czytelnicy, którzy boją się o swoje pieski ■ Świat polityki jest jak poker, do ostatniej rozgrywki nie można się zdradzić i trzeba zachować kamienną twarz, nawet gdy karta nie idzie po naszej myśli. Przekonał się o tym Mateusz Rojewski z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, który przyznał, że kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście jest Janusz Żmurkiewicz. Teraz jego przełożeni zapowiadają, że wobec Pana Mateusza Rojewskiego zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe! Wszystko zaczęło się od pytania jednego z mieszkańców Świnoujścia, odnośnie kandydata PiS w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście, przesłanego w formularzu „Napisz do Ministra”. Odpowiedzi udzielił pracownik Biura Ministra – Mateusz Rojewski, który poinformował że kandydatem PiS jest obecny prezydent – Janusz Żmurkiewicz ■ Masowo oszukuje na portalu OLX i twierdzi że zarobił ponad 2 miliony. Kim jest Kacper ze Świnoujścia? Zobacz film! ■ Dar krwi jest darem życia - Czytelniczka dziękuje wszystkim, którzy pomogli jej mamie ■ Zderzenie rowerzystów może mieć naprawdę poważne skutki. Do takiego wypadku doszło w piątek na ścieżce rowerowej przy ulicy Matejki, gdzie 13-latek zajechał drogę innemu rowerzyście. Wskutek zderzenia chłopiec upadł na chodnik doznając urazu głowy na tyle poważnego, że został przetransportowany do jednego ze szpitali w Szczecinie. ■ Już dawno przywykliśmy do widoku dzików przechadzających się ulicami, czasem można spotkać wytwornego lisa lub nawet godnego borsuka. Ale lubieżny Łoś, to coś nowego. Ostrzegamy mieszkańców, w mieście grasuje ciekawski łoś, niedyskretnie podglądający mieszkańców przez okna. Chrońmy żony, matki i małe dzieci, prawdziwe zwierzę grasuje po mieście ■ Na jednej z działek znaleziono zwłoki dwóch osób. Oględziny miejsca trwały do późnych godzin nocnych. W sprawie prowadzone jest śledztwo. Wczoraj w godzinach popołudniowych za świetlicą Ogrody Granica znaleziono ciała dwóch osób. Zwłoki kobiety i mężczyzny były już w stanie rozkładu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że denaci mieli ponad 60 lat. Ciało mężczyzny wisiało wewnątrz, kobiety leżało. Na miejscu zjawił się prokurator, policja, wezwano również strażaków, którzy pomagali w akcji po zmroku, doświetlając teren. Ciała zostały zabezpieczone do sekcji zwłok i zabrane ■