POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [25.08.2018, 22:00:15] • Polska

Wybieramy baterię natryskową – na co warto zwrócić uwagę?

Wybieramy baterię natryskową – na co warto zwrócić uwagę?

fot. Organizator

Łazienka to dla wielu z nas miejsce wyciszenia i odpoczynku po wymagającym dniu. Niektórzy odnajdują w niej energię, która pozytywnie nastraja i pobudza do działania, inni – ukojenie i relaks. To właśnie przestrzeń prysznica stanowi najważniejszy punkt całej łazienki, dlatego też wybór zarówno kabiny jak i baterii natryskowej powinien być precyzyjnie przemyślany i dopasowany do naszego trybu życia.

Komfortowa kabina prysznicowa to nie wszystko! Aby kąpiel była w pełni satysfakcjonująca przestrzeń pod natryskiem powinna posiadać odpowiednią baterię. Wybór nie jest prosty, bo dostępność różnego rodzaju modeli jest naprawdę szeroka. Pod uwagę należy wziąć takie aspekty jak bezpieczeństwo użytkowania, ekologia, wydajność i tzw. dodatkowe funkcjonalności, dzięki którym poranny czy wieczorny prysznic będzie jeszcze bardziej przyjemny.

Cięższa nie zawsze znaczy lepsza
„Dobra bateria to taka, która waży” – stwierdzenie to usłyszało zapewne wielu z nas. Prawdą jest, że bateria mosiężna jest zwykle produktem wysokiej jakości, natomiast nie oznacza to, że model lżejszy charakteryzuje się krótszą żywotnością. Obecnie bowiem coraz częściej produkuje się baterie łazienkowe z korpusem wykonanym z tworzywa ABS. To materiał niezwykle wytrzymały, wysoce odporny na uszkodzenia mechaniczne i charakteryzujący się przy tym zaskakującą lekkością. Lekka bateria jest zdecydowanie łatwiejsza w montażu i przyjemniejsza w użytkowaniu. Ponadto, zachowuje swój nieskazitelny wygląd na wiele lat, będąc ozdobą całego wnętrza.

Na ścianie czy w ścianie?
Na rynku dostępne są baterie montowane zarówno na ścianie jak i te, których mechanizmy ukryte są pod warstwą tynku. – Miejsce zamontowania baterii naściennych ogranicza lokalizacja doprowadzanych do łazienki rur. W przypadku baterii podtynkowych umieszczenie ich w przestrzeni łazienki jest w zasadzie dowolne. Tutaj, cały mechanizm sterujący ukryty jest w ścianie, na zewnątrz natomiast pozostaje widoczna jedynie dźwignia i wylewka. Warto zaznaczyć, że choć baterie naścienne są tańszym rozwiązaniem, to coraz więcej zwolenników zdobywają modele podtynkowe. Przyczyną takiej tendencji jest przede wszystkim to, że baterie, które częściowo ukryte są w ścianie wyglądają estetyczniej i bardziej minimalistycznie. Co więcej, powstały one z myślą o niewielkich przestrzeniach prysznicowych, gdyż przez wzgląd na brak „wystających” ze ściany komponentów oszczędzają przestrzeń pod prysznicem. Niezwykłym ułatwieniem jest również możliwość zastosowania Blueboxa. To tzw. uniwersalna puszka, która tworzy przestrzeń do zamontowania baterii podtynkowej. Bluebox jest montowany w ścianie przed położeniem płytek, natomiast elementy baterii (podtynkowe i natynkowe) montuje się po wykończeniu ścian. Dzięki temu możemy wybrać rodzaj baterii dopiero wtedy, gdy prace remontowe w łazience dobiegają końca – mówi Joanna Gręda, ekspert marki Oras, producenta armatury sanitarnej.

Teraz rączka natrysku może więcej
Zaawansowana technologia pozwala nawet w małych przedmiotach ukrywać prawdziwie innowacyjne rozwiązania. Przykładem może być rączka natrysku, która oprócz funkcji precyzyjnego nakierowywania strumienia wody, potrafi wykonywać także profesjonalny zabieg wodnego masażu. – Aby bateria natryskowa była w pełni funkcjonalna warto, oprócz natrysku górnego czyli tzw. deszczownicy, postawić również na rączkę natrysku. Dzięki temu będziemy mogli precyzyjnie umyć całe ciało, napełnić wodą miskę czy wiadro lub chociażby starannie wyczyścić baterię i całą przestrzeń prysznicową. Poza tym, zaawansowana technologicznie rączka natrysku może pełnić funkcje urządzenia relaksującego. Nowoczesne modele posiadają aż 3 rodzaje strumienia – delikatny, intensywny i masujący, które nakierowywać można na poszczególne partie ciała - podpowiada ekspert marki Oras.

Wybieramy baterię natryskową – na co warto zwrócić uwagę?

fot. Organizator

Najważniejsze jest bezpieczeństwo
Decydując się na baterię natryskową należy wziąć pod uwagę również kwestie bezpieczeństwa związane z użytkowaniem urządzenia. W tym aspekcie bezapelacyjnie wygrywają baterie termostatyczne. Ich ogromną zaletą jest to, że potrafią utrzymać pożądaną temperaturę wody, bez obawy o poparzenia. Ponadto korpusy takich baterii wykonane są z tworzywa ABS, które nie przewodzi ciepła. Istotne jest to szczególnie z punktu widzenia bezpieczeństwa osób starszych i dzieci. Dzięki takiej konstrukcji, nawet gdy z baterii wypływa bardzo ciepła woda, sama bateria nie nagrzewa się i pozostaje chłodna w dotyku.

Funkcjonalność w parze z ekologią
Dobra bateria natryskowa to taka, dzięki której możemy oszczędzać wodę. Na rynku istnieją rozwiązania, które pozwolą nam świadomie korzystać z natrysku i widocznie zmniejszać rachunki. Elementem coraz częściej stosowanym w konstrukcjach baterii jest aerator, który napowietrza wodę zwiększając jednocześnie jej objętość, a minimalizując faktyczne zużycie. Innym rozwiązaniem jest bateria natryskowa z przyciskiem EcoLed, która ocenia czy nasz prysznic był ekologiczny i po czterech minutach automatycznie zamyka przepływ wody. Jeżeli zakończymy kąpiel przed upłynięciem tego czasu, przycisk EcoLed zacznie migać na zielono informując nas o zachowaniu, które było przyjazne środowisku.

Dodatkowe funkcjonalności na wagę złota
Nawet baterie natryskowe mogą być wyposażone w szereg dodatkowych funkcjonalności, które ułatwiają i uprzyjemniają czas kąpieli. – Istnieją modele, które zostały stworzone z myślą o osobach aktywnych fizycznie, uprawiających sport lub potrzebujących chwili relaksu po ciężkim i wymagającym dniu. Baterie takie wykonują zabieg hydroterapii, który polega na naprzemiennym traktowaniu swojego ciała ciepłymi i zimnymi strumieniami. Użytkownik może wybrać jeden z trzech trybówrelaksujący, regenerujący lub dodający energii, a każdy z programów uruchamia się za pomocą przycisku umieszczonego na panelu. To innowacyjne rozwiązanie dopiero wkracza na polski rynek i będzie prawdziwą rewolucją w pojmowaniu domowej strefy prysznicowej – mówi Joanna Gręda, ekspert marki Oras.
Wybór baterii natryskowej to nie lada wyzwanie, a podjęcia decyzji nie należy zostawiać na ostatnią chwilę. Może się okazać bowiem, że z uwagi na np. wykończone ściany nie będziemy w stanie zamontować już w naszej łazience zestawu podtynkowego. Należy pamiętać także o tym, że udany prysznic to oprócz wygodnej i pięknej kabiny także bateria natryskowa, która dzięki zaawansowanym funkcjonalnościom i precyzyjnemu dopasowaniu do potrzeb użytkowników może codziennie wprawiać w dobry nastrój i korzystnie wpływać na organizm.

Dominika Szewczyk
Specjalista ds. PR


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Posiedzenie Komisji Zdrowia i Spraw Społecznych zostało odwołane. O nowym terminie zostaną Państwo powiadomieni. Z poważaniem Grzegorz Koss Przewodniczący Komisji Zdrowia i Spraw Społecznych ■ Rok temu, 24 marca, tragiczne wydarzenie wstrząsnęło mieszkańcami: śmierć trzynastoletniego ucznia Szkoły Podstawowej nr 6 (przy ulicy Kościuszki) pozostaje zagadką, budząc pytania o bezpieczeństwo i sprawiedliwość. Trzy tygodnie przed tym nieszczęśliwym porankiem, chłopiec doświadczył przemocy ze strony kolegi z klasy na terenie dawnej "Penelopy", zdarzenie to zostało zarejestrowane przez kamery. Bójkę oglądało i nagrywało wielu uczniów. Następstwa tego zdarzenia były na tyle poważne, że matka chłopca zdecydowała się na wyjazd do Szczecina na wykonanie tomografii komputerowej głowy dziecka. Lekarz wydał zaświadczenie zwalniające 13-latka z zajęć wf. Chłopiec nadal się źle czuł. ■ Linie 5 i 5T wracają na stałą trasę "Komunikacja Autobusowa” Sp. z o.o. informuje, że od piątku 22 marca 2024 r.: · linie 5 i 5T wracają na stałą trasę w związku z otwarciem ul. Mostowej dla ruchu pojazdów samochodowych, · tymczasowa linia 5O przestanie kursować, · rozkłady jazdy dostępne będą na stronie: www.ka.swinoujscie.pl Szczegółowych informacji udziela całodobowo dyspozytor Spółki pod numerami telefonów: 91 321 45 40 lub 797 403 504. Zachęcamy pasażerów o dokonywanie zakupu biletów i karnetów: · z wykorzystaniem aplikacji GoPay, mPay; · poprzez kasowniki – biletomaty do płatności bezgotówkowych; · w wyznaczonych punktach sprzedaży biletów ■ Od teraz w nocy za dyżur aptek uważane są te pełnione przez kolejne 2 godziny zegarowe między 19:00 a 23:00. Zarządzeniem Prezydenta Miasta Świnoujście Nr 168/2024 z 11 marca 2024 roku określono, że dyżury w porze nocnej na terenie miasta w 2024 roku w godzinach 21:00 – 23:00, będą pełnione przez Aptekę „Centrum Zdrowia” przy ul. Grunwaldzka 21, zaczynając od 16 marca 2024 roku ■ Kradzież aut w Polsce w 2023 to wzrost prawie 36 proc. do poprzedniego roku ■ Premier Donald Tusk po ujawnieniu przez "Newsweeka" nieprawidłowości w Collegium Humanum zarządził przyjrzenie się dyplomom kandydatów do spółek Skarbu Państwa. Nikt z dyplomem tej uczelni nie ma szans na stanowisko. Wśród polityków i działaczy obecnej większości rządzącej zaczęło się ukrywanie związków z Collegium Humanum ■ W sobotę, 2 marca, około godziny 18:00, na ogrodach działkowych, wjazd na końcu ulicy Krzywej, doszło do brutalnego ataku na kobietę. Zdarzenie miało miejsce kilkadziesiąt metrów za świetlicą ogródków działkowych. Ofiara, która doznała obrażeń głowy oraz klatki piersiowej, została niezwłocznie przewieziona do szpitala w Świnoujściu. Niestety, mimo usilnych starań, kobieta zmarła ■ Dostaliśmy list od Mieszkańca Ognicy na temat remontu ulicy Mostowej. "Witam serdecznie Panie redaktorze. Zwracam się z prośbą o zainteresowanie remontem ulicy Mostowej. W ciągu tej drogi występuje mostek na rzece Ognica. Mostek jest w stanie agonalnym. Odpowiada za odwodnienie znajdujących się w około łąk, pastwisk. Z obserwacji wynika że firma, która wykonuje remont nie zamierza poprawić naprawić zapadnięty mostek i dzięki temu udrożnić przepływ wody. Wprost przeciwnie w wyniku zagęszczania ziemi i tłucznia betonowego przepusty pod mostkiem są coraz bardziej zagłębiane. Jeśli tak ma wyglądać remont to lepiej byłoby nie ruszać tej drogi. Proszę o zainteresowanie. Pozdrawiam. Mieszkaniec Ognicy." ■ Jarosław Siergiej nowym prezesem Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. Spółka Zarząd Morskich Portów Szczecin-Świnoujście jest odpowiedzialna za zarządzanie dwoma ważnymi portami w województwie zachodniopomorskim. Port w Szczecinie oraz port w Świnoujściu odgrywają kluczową rolę w obsłudze morskiego transportu towarowego ■ W środę w Bibliotece Narodowej w Warszawie ogłoszono wyniki 22. konkursu o Nagrody „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”. Jednym z laureatów został Jarosław Molenda i jego książka „Nienacki. Skandalista od Pana Samochodzika”, którą opublikowało Wydawnictwo Prószyński i S-ka. ■ Projekt pod wodą: Dlaczego Park Zdrojowy w Świnoujściu nie wytrzymał deszczu? Park Zdrojowy w Świnoujściu jest znanym miejscem wypoczynku i rekreacji. Obszar pomiędzy ulicami Sikorskiego a Chrobrego został zalany wodą, co stanowi znaczny problem dla terenu, który jeszcze niedawno przechodził proces rewitalizacji. Ostatni, trzeci etap renowacji miał na celu odnowienie i przywrócenie blasku tej zielonej przestrzeni. Jednak pomimo zapewnień o kompleksowym podejściu do projektu, dzisiaj widoczne są poważne niedociągnięcia. Brak odpowiedniego systemu odwodnienia jest najbardziej widoczny w chwili, gdy deszcz pada; nie muszą to być ulewy, aby teren parku zamienił się w rozlewisko ■ W ostatni weekend (3,4 luty) zespoły ratownictwa medycznego udzielały pomocy 18 razy. Były to wezwania do zaburzeń i problemów kardiologicznych, zasłabnięć, duszności, infekcji, krwawienia z przewodu pokarmowego, udaru, jednego zdarzenia drogowego i złego samopoczucia ■