POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [15.09.2018, 19:16:16] • Świnoujście

9 tys. za gadżety. Kto za nie zapłaci?

9 tys. za gadżety. Kto za nie zapłaci?

fot. iswinoujscie.pl

Magistrat informuje nas, że rachunek za gadżety związane z podpisaniem umowy pokryje Astaldi.

O falstartowych gadżetach, przygotowanych na 5 lipca zrobiło się głośno w całej Polsce. Mieszkańcy zaczęli się zastanawiać, ile kosztowały suweniry, które miały, zdaje się trafić właśnie do nich? Okazało się, ze poza brelokami przygotowane zostały także inne suweniry. Wszystko kosztowało 9 tys. zł. Miasto zapewnia, że upominki nie były sponsorowane przez budżet miasta.

- Zamówiono po tysiącu sztuk breloczków i antystresowych gadżetów w kształcie czapki z daszkiem. Koszt to 9 tys. złotych. Zgodnie z zapowiedzią zapłaci za to firma Astaldi - poinformowała nas Hanna Lachowska z BIK UM Świnoujście.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 32, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 32

Gość • Niedziela [16.09.2018, 19:06:42] • [IP: 5.60.244.***]

Takie naiwne bajery to zostawcie dla małych dzieci ! Nas zaproście dopiero na oficjalne otwarcie tunelu ! Bo na razie to jakieś mamienie nas nie realnymi mrzonkami !

Gość • Niedziela [16.09.2018, 18:52:33] • [IP: 5.60.244.***]

Gadżety gadżetami a ten tunel i tak nigdy nie powstanie ! Więc po co ta cała idiotyczna heca ? Dopiero jak mnie zaprosicie na uroczyste otwarcie tunelu to wam uwierzę ! A teraz to walcie się z takimi nierealnymi fantazjami ! Śpijcie dobrze i dalej śnijcie o niebieskich migdałach ! Jak się obudzicie to zobaczycie nadal ten stary i nie ruszony real !

Gość • Niedziela [16.09.2018, 18:52:14] • [IP: 188.146.236.*]

To kiedy chrzest komucha?

Gość • Niedziela [16.09.2018, 17:47:24] • [IP: 95.166.56.***]

Mam nadzieję, że ten tunel nigdy nie powstanie. Tylu specjalistów wypowiadało się, jakie niebezpieczeństwo grozi przejazd tunelem budowanym w ten sposób. Ale nikt sobie tego nie bierze do serca...

Gość • Niedziela [16.09.2018, 15:51:08] • [IP: 88.156.234.**]

A gdzie go dostać

Gość • Niedziela [16.09.2018, 12:31:40] • [IP: 77.115.202.***]

Logiczne my wy oni

Gość • Niedziela [16.09.2018, 12:21:44] • [IP: 188.146.100.**]

TO NIE BERET Z DASZKIEM TO JARMUŁKA.

Gość • Niedziela [16.09.2018, 12:17:41] • [IP: 188.146.100.**]

NIECH ROZDAJĄ BEDZIE ŻETON DO MARKETA I LATARA URA !! NO I BERET BĘDZIE Z DASZKIEM.

Anonymous • Niedziela [16.09.2018, 10:47:29] • [IP: 31.0.66.**]

Oj Jasiu, Jasiu...

Gość • Niedziela [16.09.2018, 10:41:07] • [IP: 178.235.183.***]

ZARAZ SIĘ OKAŻE ŻE CAŁE WADIUM PÓJDZIE NA POKRYCIE KOSZTÓW FANABERII PREZIA, WICE PREZIA.KUPE SZMALU WYDALI NA BRELOKI, FLAGI, CHORĄGIEWKI, BANERY I INNE BZDETY.

Jarząbek😂 • Niedziela [16.09.2018, 10:15:09] • [IP: 94.254.229.**]

Tak zapłaci Astaldi tak tak tak samo jak podpisali umowę tak też zapłaci

Gość • Niedziela [16.09.2018, 09:38:54] • [IP: 37.47.188.***]

Panie redaktorze proszę monitorować tą sprawę niech urząd przedstawi potwierdzenie zapłaty przez Astaldi

Gość • Niedziela [16.09.2018, 09:30:54] • [IP: 37.8.215.***]

Bzdura, płaci ten kto zamawia. Zamówienie nie wyszło od Astaldi. Było to na wyrost pod wybory.

Gość • Niedziela [16.09.2018, 08:30:59] • [IP: 79.188.75.***]

Zamiast grzebac w jajkach beda miachac antystresowe czapeczki:)

Gość • Niedziela [16.09.2018, 08:27:21] • [IP: 79.188.75.***]

Budowę tunelu za minimum rok zaczną jak coś ale za to antystresowe czapeczki rozwaliły system:)

Gość • Niedziela [16.09.2018, 08:26:35] • [IP: 79.188.75.***]

Antystresowa czapka z daszkiem? haha ile się trzeba najarac żeby coś takiego wymyślić:)

Gość • Niedziela [16.09.2018, 08:20:19] • [IP: 178.238.252.***]

Firma astaldi miala podpisac umowe na gadzety ??

Gość • Niedziela [16.09.2018, 07:57:55] • [IP: 188.146.32.***]

Kiedy i jak te gadżety będą rozdawane? WIE KTO?

Gość • Niedziela [16.09.2018, 07:52:56] • [IP: 31.0.71.***]

No jak to kto ?? Astaldi zapłacił 10 000 000, 00 zostało jeszcze 9 991 000, 00. A niektórym wciąż mało.

Pazdzioch • Niedziela [16.09.2018, 00:07:06] • [IP: 83.23.255.***]

Ja proponuję latarki dać na WOŚP Jureczek niech poświęci na te chowane pieniążki w zakamarkach

Gość • Sobota [15.09.2018, 23:56:42] • [IP: 178.238.245.***]

Breloczki proponuję skierować do wolnej sprzedaży. Może kogoś zainteresuje tego rodzaju ciekawostka. Ja na przykład mam w swoich zbiorach znaczek wybity przez organizatorów wyprawy do Trójkąta Bermudzkiego, która również nigdy się nie odbyła.

Gość • Sobota [15.09.2018, 23:47:11] • [IP: 178.235.178.***]

Antystresowe gadżety w kształcie czapki z daszkiem?!? No nie mogę... To już wiemy jak prezydent rozwiązuje problemy mieszkańców - daje im antystresowe czapki z daszkiem !!

Gość • Sobota [15.09.2018, 22:45:46] • [IP: 178.238.252.**]

Pewnie będą mieszkańcom do skrzynek na listy wrzucać...przecież to za nasze pieniądze wyprodukowane.

Gość • Sobota [15.09.2018, 21:05:30] • [IP: 79.186.52.***]

Fajnie 😉 w piątek podpisanie tunelu :) ale co robi karsibor w gdańsku ? Czy na stocznie w swinoujsciu bylo za daleko ?

Gość • Sobota [15.09.2018, 20:28:50] • [IP: 94.254.237.**]

Czy za 100 lat te gadżety będą w cenie? A wogole to co się z nimi stało gdzie one są?

Oglądasz 1-25 z 32
■ Pogoda wymalowała nam wymarzone dni do spędzenia prawdziwie radosnych Świąt Wielkanocnych. Oby w blaskach słońca nie zginął prawdziwy sens tych Cudownych dni. Radosnych chwil w gronie najbliższych życzy wszystkim redakcja portalu iswinoujscie.pl ■ Na pamiątkę świętej nocy zmartwychwstania ogień zapłonął przed kościołem Chrystusa Króla ■ Ruszyły zapisy na 40 Maraton Świnoujście – Wolgast, 29 Półmaraton Wolgast oraz 4 Sztafetę Świnoujście – Wolgast ■ Niedziela Palmowa – to początek Wielkiego Tygodnia Postawiona w oknie domu chroni podobno przed uderzeniem pioruna. Rolnicy mieszali ją z ziarnem do zasiewu aby zapewnić sobie dobre plony, mamy dodawały dzieciom do śniadania aby te cieszyły się dobrym zdrowiem, zasuszona, czuwa nad szczęściem rodzin przez cały rok. Wszystko to jednak pod warunkiem, że dziś zostanie poświęcona. Palma wielkanocna nie jest jednak przedmiotem jakiegoś dziwnego kultu sama z siebie. Zasłużyła sobie na to gdy znalazła się pod stopami Chrystusa wjeżdżającego do Jerozolimy ■ Wielkanocne klimaty na Placu Wolności. Jechały do nas 800 kilometrów! To pierwszy taki jarmark wielkanocny w Świnoujściu. Zaproszenie do zaprezentowania swoich wyrobów nad morzem przyjęli twórcy z Krasnegostawu i okolic, miejscowości położonych między Lublinem, a Chełmie Lubelskim kilkadziesiąt kilometrów od granicy polsko-ukraińskiej. Grupę wystawców zorganizowała Luba Rakiewicz, dyrektor Artystycznego Stowarzyszenia Kosiw, która z dumą pokazuje ilustrowane publikacje o twórczości mieszkańców swoich rodzinnych stron ■ Strajk w oświacie. Informacja na godzinę 10.00 czwartek 11 kwietnia 2019. - ogółem strajkujących nauczycieli 253, w tym 28 w przedszkolach i 225 w szkołach - 401 dzieci/uczniów (bez gimnazjalistów, którzy przystąpili do egzaminów) będących pod opieką, w tym 338 w przedszkolach (razem z przedszkolem nr 10, w którym nauczyciele nie strajkują) i 63 w szkołach ■ PEC. W maju coroczna przerwa Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Świnoujściu informuje, że coroczna przerwa technologiczna w dostawie energii cieplnej do centralnego ogrzewania, wentylacji i ciepłej wody nastąpi 20 maja 2019 od godziny 00.00 do 24.00. Przerwa związana jest z koniecznością wykonania niezbędnych remontów źródła ciepła i sieci ciepłowniczych ■ Mieszkańcy Świnoujścia, którzy na co dzień zaopatrują się w pieczywo z piekarni przy ul. Monte Cassino czekała w sobotę rano niemiła niespodzianka. Ani w sklepie firmowym ani w żadnym innym na mieście nie dotarło zaopatrzenie od tego wytwórcy. Przyczyną była poważna awaria instalacji w piekarni. Tuż po północy pojawiły się tam wozy Straży Pożarnej i Pogotowie Ratunkowe. Ewakuowano pracowników firmy i mieszkańców posesji ■ Od 4 kwietnia. „Bielik” z Warszowa o 7.35. W związku z prośbami rodziców uczniów, Żegluga Świnoujska informuje, że od jutra, tj. czwartek 4 kwietnia 2019 r., na przeprawie promowej „Warszów”, prom z prawobrzeża (Warszów) będzie odbijał o godzinie 7.35, a nie o 7.40. Pozostałe godziny pozostają bez zmian ■ Odpowiedź na zarzuty jest już w Komisji Europejskiej ■ Spektakularne policyjne zatrzymanie samochodu na ulicy Daszyńskiego. Przeszukano auto, sprawdzano kierowcę i pasażerów. O co poszło? Policja milczy o przyczynach tej niedzielnej akcji ■ Rada Miasta jednogłośnie przyjęła uchwałę w sprawie poparcia środowiska nauczycielskiego ■ Zastępca prezydenta Paweł Sujka: "Po referendach, które odbywały się w Świnoujściu mogę powiedzieć, że praktycznie wszystkie placówki edukacyjne w mieście deklarują przystąpienie do strajku ■ Jeśli dojdzie do strajku nauczycieli to także dzieci w przedszkolach pozbawione zostana opieki ■ Astaldi nie chce zapłacić za gadżety. Miało być uroczyście i z gadżetami. Były tylko gadżety. Na 5 lipca ubiegłego roku miasto zaplanowało uroczyste podpisanie umowy o budowie tunelu pod Świną. Zamówiono 1000 breloczków i antystresowych gadżetów w kształcie czapki z daszkiem o wartości 9 tysięcy złotych. Uroczystość tego dnia się jednak nie odbyła, a umowy z firmą Astaldi w ogóle nie podpisano. Kto zapłaci za gadżety? ■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■