POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [12.10.2018, 14:38:46] • Świnoujście

Gospodarka odpadami komunalnymi wymaga pilnej zmiany

Gospodarka odpadami komunalnymi wymaga pilnej zmiany

fot. Koalicja Obywatelska

W Regulaminie odbioru i wywozu odpadów komunalnych trzeba nanieść niezbędne zmiany uważa radny Góreczny. W najbliższym czasie zostaną wprowadzone nowe wyższe stawki za śmieci niesegregowane.

Stawki za śmieci mogą wzrosnąć 4 – krotnie. Przeciętna rodzina, która zużywa 10 m3 wody dotychczas płaciła ok 95 zł miesięcznie, po wprowadzeniu nowej stawki może zapłacić nawet 300 zł. Zużycie wody jest związane z opłatą za śmieci, ponieważ od ilości zużytej wody uzależnione jest opłata za śmieci. Rozwiązaniem tego problemu może być wprowadzenie zwiększonej częstotliwości odbioru śmieci (koszy tzw objazdów to ok 5% - 6% całego systemu odbioru i utylizacji śmieci). Częstotliwość odbioru odpadów powinna być uzgodniona z Zarządami Spółdzielni, Wspólnot Mieszkaniowych i innymi podmiotami.

Konieczna jest dyskusja w tym temacie, aby doprecyzować sposób odbioru śmieci, a najważniejsze uświadomić Mieszkańcom potrzebę prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów. I nie jest to sprawa, która dotyczy nas dzisiaj, ale także w będzie dotyczyć przyszłości - naszych dzieci i kolejnych pokoleń.


komentarzy: 68, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 68

Kpt. Żbik • Niedziela [14.10.2018, 19:25:25] • [IP: 176.221.122.***]

nigdy na niego głosu nie oddam kto go poznał to wie dlaczego..idę na PIS

Gość • Niedziela [14.10.2018, 17:48:04] • [IP: 80.245.183.**]

Głosuje zawsze na człowieka, który darzy mnie zaufaniem.Panie Wiesławie na pewno mój głos oddam na pana.Powodzenia.

Gość • Niedziela [14.10.2018, 13:25:19] • [IP: 95.129.224.***]

W PO musi być tragicznie skoro on jest na pierwszym miejscu. Tragi komedia.

Gość • Sobota [13.10.2018, 21:30:57] • [IP: 37.47.136.**]

gdzie do rady . .czlowieku zastanow sie paszol do domu gary myc . ..czym sie wykazales nic nie zrbiles tylko kase brales...juz nastapil twoj koniec chwalenia sie co to ja bym zrobil..a w sumie gowno zrobiono...hej

Gość • Sobota [13.10.2018, 20:06:46] • [IP: 5.173.136.**]

Mam nadzieje ze wyborcy ocenia jego osiągnięcia jako radnego i to będzie ostatnia kadencja tego rajcy wybitnie niesympatyczny gość

Gość • Sobota [13.10.2018, 16:57:41] • [IP: 176.221.122.**]

Dlaczego flaga UE jest nad flagą polską?Komu służycie?Polsce czy Brukseli?

Gość • Sobota [13.10.2018, 16:37:33] • [IP: 95.166.56.***]

Mam nadzieję, że to ostatnia kadencja tego pana. Nigdy nic mądrego do powiedzenia nie miał, o ile w ogóle miał. Kompetencje wg mnie żadne do funkcji radnego.

Gość • Sobota [13.10.2018, 15:49:54] • [IP: 5.172.237.**]

GŁOSOWAĆ, GŁOSOWAĆ

Gość • Sobota [13.10.2018, 15:29:23] • [IP: 77.111.245.**]

ktoto karwa jest ?

Gość • Sobota [13.10.2018, 15:19:45] • [IP: 37.47.145.***]

To od nich słyszę przez ostatnie 11 lat POpieprzency

Gość • Sobota [13.10.2018, 13:04:22] • [IP: 185.210.39.**]

Tyle lat w radzie i nic. W sumie każdemu można przypisać podnoszenie ręki jak chce partia. Co tutaj pisać, śmieci? A gdzie kosze na plaży wydzielonej dla psiaków? Człowieku podnosisz temat a nie masz argentów ani wiedzy co się dzieje. Zostań tam gdzie byłeś i na poziomie na jakim jesteś.

Gość • Sobota [13.10.2018, 12:38:56] • [IP: 62.69.241.**]

Wynika z tego, że" jedynki" na wszystkich listach należy omijać szerokim łukiem a szukać kandydatów na dalszych pozycjach.

Gość • Sobota [13.10.2018, 11:56:10] • [IP: 95.166.56.***]

Niech każdy zajmie się tym, co mu wychodzi najlepiej. Pan Góreczny może i dobry jest jako konserwator w spółdzielni. Jako radny nie potrafił się sprawdzić. Czas zmienić tę osobę.

Rumcajs • Sobota [13.10.2018, 11:34:13] • [IP: 176.221.122.***]

dajmy spokój, a co Pan robił przez ostatnie 4 lata że tego tematu nie załatwił. Ja idę na kogoś z PIS ale tez nie na jedynkę na liście...

Gość • Sobota [13.10.2018, 11:23:23] • [IP: 79.186.185.***]

Potrzeba segregacji wynika z potrzeby czsu w jakim żyjemy lecz za śmieci powinno się płacić" wagowo".Ten Pan nic nie zrobił aby było inaczej.

Gość • Sobota [13.10.2018, 11:02:19] • [IP: 92.42.112.**]

Wieniu Mordo Ty Moja Do Polityki Nadajesz Się Jak... Nic nie zrobileś znam Cię od dawien dawna nigdy nie byłeś za szybki i bystry. Co zrobiles przez ostatnie lata-napisz o swoich zasługach prosze na rzecz miasta jakie wypracowałeś jako radny. Kończ Waść Wstydu Oszczędz...

Gość • Sobota [13.10.2018, 10:35:33] • [IP: 176.221.122.***]

Czy przez to że się codziennie kąpię to produkuję więcej śmieci? Co za idiotyzm! Ze zużyciem wody związana jest opłata za ścieki i jeszcze za śmieci?

Gość • Sobota [13.10.2018, 10:17:30] • [IP: 83.20.250.***]

szlag Mnie trafia jak słyszę wywody tak wybitnego przedstawiciela Rady Miasta- co gosciu robiłes w tej kadencji -Jakie masz podstawy ekonomiczne do plecienia bzdur-Zasłyszane frazesy nie zawsze pasują do kazdej osoby. CENA SMIECI WINNA ZALEZEĆ OD WYTWORZONEJ ILOSCI- TYLE WYTWARZAM I ZA TYLE PŁACĘ a powiazanie z iloscia zuzytej wody wyszło z glowy napewno takiego mędrca jak prezentowany...

Gość • Sobota [13.10.2018, 10:13:04] • [IP: 82.174.234.**]

Pilnej zmiany to wymaga skład rady miasta i prezydenta.

Gość • Sobota [13.10.2018, 10:01:11] • [IP: 37.47.142.**]

nie chcę być złośliwy ale na tym zdjęciu wygląda Pan jakby Pan -nie odmawiał.

Gość • Sobota [13.10.2018, 09:56:00] • [IP: 176.221.123.***]

NIC NIE ZROBIŁ dla mieszkańców i miasta !! Warto pominąć Go przy głosowaniu, bo myśli, że jedynka na liście zapewni wejście do rady miasta i niczym nie musi się wykazać. Ja pomijam w tych wyborach wszystkie te osoby (najczęściej 1 i 2 na liście) , które były w obecnej radzie, bo należy zmieść układy i układziki oraz wzajemną adorację. Minister Adamczyk też wskazał na powstały układ ze Żmurkiewiczem. Czas zakończyć z tym.

Gość • Sobota [13.10.2018, 09:40:26] • [IP: 178.238.249.**]

Kiedy bogaty monopolista na rynku czyli Remondis kupi wagi i zacznie ważyć pdbierane smieci.Wtedy miasto zmieni uchwałę i bedziemy płacić za faktyczną ilość, co i tak nie zwalnia nas z sortowania bo rząd faktycznie za niesortowane chce nam dowalić oogromne oplaty.A na marginesie, niech Remondisowi nie przyjdzie do glowy wlulić nam w cenę kosztów za wagi.Jak zaczną marudzić zmienić operatora, bo na pewno na wagi ich stać.

Gość • Sobota [13.10.2018, 08:46:49] • [IP: 95.129.224.**]

Tacy jak on skutecznie zniechęcają mnie do głosowania i chyba kolejny raz oleję te wybory..

Gość • Sobota [13.10.2018, 08:35:13] • [IP: 62.69.254.***]

chodzilem z nim do szkoły podstawowej nr 6; był tzw. łobuzem, ja bylem grzeczny, skonczylem kilka fakultetow, do niczego nie doszedlem w zyciu, a on prosze jaka kariera mimo ze niczego nie dokonal!

Gość • Sobota [13.10.2018, 08:11:02] • [IP: 178.235.190.**]

Czy ja dobrze czytam 300 zł za wywóz śmieci miesięcznie to zrobicie ze dziada z emeryturą po zapłaceniu wszystkiego zostaną mi grosze i zostanie pytanie jakie mi zadano mi w szpitalu czy nie mam myśli samobójczych a czy potrzebuję pomocy ani słowa. Była to ankieta rozdawana pacjętą powyżej 70 dla pokrzepienia.

Oglądasz 1-25 z 68
■ Przytór-Łunowo. Stała organizacja ruchu na ulicy Zalewowej. Od najbliższego piątku 19. października 2018 r. na ulicy Zalewowej, odcinek od ul. Sąsiedzkiej do ul. Szmaragdowej, zostanie wprowadzona stała organizacja ruchu. Prosimy o szczególne zwracanie uwagi na oznakowanie i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. UM Świnoujście ■
■ 71-letnia kobieta zginęła pod kołami TIR-a. Do tragedii doszło kilkanaście minut po godzinie 11 na przejściu dla pieszych ■ Święto Edukacji po świnoujsku, czyli kampania wyborcza na koszt podatnika ■ Dotyczy utrudnień w ruchu na ul. Bydgoskiej. Od 10 października 2018r. do 30 kwietnia 2019r. roku w związku z prowadzonymi pracami dotyczącymi modernizacji i przebudowy, wyłączona z ruchu będzie ulica Bydgoska, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Gdańską poprzez skrzyżowanie z ulicą Olsztyńską, które też będzie objęte przebudową i dalej od skrzyżowania z ulicą Olsztyńską do skrzyżowania z ulicą Zamkową. Prosimy o rozważną jazdę, przestrzeganie oznakowania pionowego i poziomego oraz poleceń wydawanych przez osoby kierujące ruchem. Za utrudnienia przepraszamy. WIM UM ■ Jarosław Kaczyński: Władza absolutna demoralizuje absolutnie. W Polsce jest wiele miast, w których urzędują prezydenci od kilku kadencji. Wieloletnie sprawowanie władzy przez jedną osobę budzi kontrowersje. O tak długo sprawujących władzę prezydencką, wypowiedział się publicznie w dniu 06 października 2018 r. Prezes PiS Jarosław Kaczyński w czasie spotkania przedwyborczego w Krośnie, gdzie PiS walczy o zmianę na funkcji Prezydenta ■ Czy grozi nam zamknięcie przeprawy? 40-letnie pomosty przy promach Karsibór uginają się pod ciężarem dużych pojazdów. Sami pracownicy żeglugi nieraz patrzą na sytuację z niepokojem, jednak zdaniem kierownictwa żeglugi, nie ma powodów do obaw. ■ Bardzo groźny wypadek wydarzył się w środę wieczorem na torach. Pociąg relacji Przemyśl-Świnoujście potrącił mężczyznę który leżał na torach przy tzw. "dzikim przejściu". Jak się nieoficjalnie dowiedziała nasza redakcja, stan około 60-latka jest ciężki ■ Syn kierowcy taksówki, który został pobity w sierpniu tego roku, odebrał z Berlina skradziony samochód ojca. W środku były narkotyki i pałka teleskopowa ■ Mieszkaniec Przytoru: Nie możemy spać przez muczenie krów! Niech ktoś pomoże! Do redakcji portalu iswinoujscie.pl zwrócił się mieszkaniec Przytoru z prośbą o nagłośnienie problemu, który nęka jego oraz sąsiadów. Chodzi o muczenie krów ■ Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Po godzinie 02:00, dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej odebrał zgłoszenie o palących się punktach handlowych przy ulicy Wojska Polskiego. Jak się okazało, kilkumetrowe płomienie trawiły dobytek właścicieli i zaczęły obejmować drzewa oraz pobliskie zabudowania. Do walki z ogniem skierowani zostali strażacy ze Świnoujścia, jednak szybko okazało się, że ogień pod wpływem wiatru wymyka się spod kontroli i potrzebne będzie wsparcie ■ W biały dzień niemal w centrum miasta został pobity człowiek ■ Alarmujące wieści o zatrutych parówkach znów wstrząsnęły posiadaczami psów. Dwa miesiące temu wszyscy szukali truciciela, który rozrzucał śmiercionośną żywność w parku przy Chopina. Teraz parówki nafaszerowane trutką na szczury są rozrzucane na osiedlu Gdyńska. W tej sprawie piszą do nas przerażeni Czytelnicy, którzy boją się o swoje pieski ■ Świat polityki jest jak poker, do ostatniej rozgrywki nie można się zdradzić i trzeba zachować kamienną twarz, nawet gdy karta nie idzie po naszej myśli. Przekonał się o tym Mateusz Rojewski z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, który przyznał, że kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście jest Janusz Żmurkiewicz. Teraz jego przełożeni zapowiadają, że wobec Pana Mateusza Rojewskiego zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe! Wszystko zaczęło się od pytania jednego z mieszkańców Świnoujścia, odnośnie kandydata PiS w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście, przesłanego w formularzu „Napisz do Ministra”. Odpowiedzi udzielił pracownik Biura Ministra – Mateusz Rojewski, który poinformował że kandydatem PiS jest obecny prezydent – Janusz Żmurkiewicz ■ Masowo oszukuje na portalu OLX i twierdzi że zarobił ponad 2 miliony. Kim jest Kacper ze Świnoujścia? Zobacz film! ■ Dar krwi jest darem życia - Czytelniczka dziękuje wszystkim, którzy pomogli jej mamie ■ Zderzenie rowerzystów może mieć naprawdę poważne skutki. Do takiego wypadku doszło w piątek na ścieżce rowerowej przy ulicy Matejki, gdzie 13-latek zajechał drogę innemu rowerzyście. Wskutek zderzenia chłopiec upadł na chodnik doznając urazu głowy na tyle poważnego, że został przetransportowany do jednego ze szpitali w Szczecinie. ■ Już dawno przywykliśmy do widoku dzików przechadzających się ulicami, czasem można spotkać wytwornego lisa lub nawet godnego borsuka. Ale lubieżny Łoś, to coś nowego. Ostrzegamy mieszkańców, w mieście grasuje ciekawski łoś, niedyskretnie podglądający mieszkańców przez okna. Chrońmy żony, matki i małe dzieci, prawdziwe zwierzę grasuje po mieście ■ Na jednej z działek znaleziono zwłoki dwóch osób. Oględziny miejsca trwały do późnych godzin nocnych. W sprawie prowadzone jest śledztwo. Wczoraj w godzinach popołudniowych za świetlicą Ogrody Granica znaleziono ciała dwóch osób. Zwłoki kobiety i mężczyzny były już w stanie rozkładu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że denaci mieli ponad 60 lat. Ciało mężczyzny wisiało wewnątrz, kobiety leżało. Na miejscu zjawił się prokurator, policja, wezwano również strażaków, którzy pomagali w akcji po zmroku, doświetlając teren. Ciała zostały zabezpieczone do sekcji zwłok i zabrane ■