POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [13.10.2018, 08:32:12] • Świnoujście

Władzy trzeba patrzeć na ręce

 Władzy trzeba patrzeć na ręce

fot. Organizator

Radni nie są maszynką do głosowania. To oni musza czuwać nad poczynaniami prezydenta i zawsze reprezentować interesy swoich wyborców.

Kim jestem i dlaczego kandyduję do Rady Miasta?
Jestem rodowitym Świnoujścianinem i całe moje zawodowe życie związane jest z tym miastem. Wiele lat spędziłem za kierownicą i ludźmi których woziłem każdego dnia. Zdecydowałem się kandydować ponieważ będąc osoba po wypadku i chwilowo poruszająca się na wózku inwalidzkim zauważam ile jest osób  w podobnej sytuacji i można im pomoc. Jednak ubieganie się o miejsce w radzie miasta zadecydowały rozmowy z mieszkańcami o ich codziennych problemach.

Co chcę zrobić jako radny dla miasta i ludzi?
Chcę żeby rada zajmowała się działaniem dla dobra miasta, a nie koncentrowała się na problemach doraźnych, którymi powinni zajmować się opłacani przez miasto urzędnicy. Będę chciał aby transmisje z posiedzeń rady miasta były tylko z głosowań  dlatego, że wystąpienia niektórych radnych nie zawsze są na temat i nie wnoszą nic dla dobra miasta. Pozwoli to sprawniej pracować całej radzie miejskiej. Będę chciał doprowadzić do rzeczywistych konsultacji społecznych. Z rozmów z mieszkańcami wiem, że obecnie są one w naszym  mieście fikcją. Będę dążył do obniżenia podatków oraz opłat za media szczególnie za śmieci i wodę bo są za zbyt wysokie w naszym mieście. Będąc osoba niepełnosprawną po wypadku w pracy chcę założyć działalność gospodarcza i widzę całkowity brak pomocy ze strony miasta. Widzę też wiele barier architektonicznych w mieście które są nie pokonania dla ludzi w podobnej do mojej sytuacji. Będę to zmieniał.

Dlaczego kandyduję z komitetu Nowa Fala?
Mimo rozmów z rożnymi komitetami tylko Nowa Fala, jako komitet wyborców nie zażądał zobowiązania do głosowań według partyjnych dyskusji, a celem Nowej Fali jest przede wszystkim poprawa warunków życia mieszkańców naszego miasta.


komentarzy: 29, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 29

Gwiazda • Niedziela [14.10.2018, 15:25:29] • [IP: 5.173.128.***]

Dobry facet bardzo grzeczny, i zyczliwy dla drugiego czlowieka zawsze chetny do pomocy takich ludzi tu potrzeba. Marcin moj głos masz ;)

Gość • Niedziela [14.10.2018, 09:15:23] • [IP: 164.127.213.**]

W Emilbusie? Firma, w której dręczono pasażerów głośnym radiem, nie wiem, jak dziś z tym jest.

Gość • Niedziela [14.10.2018, 07:58:40] • [IP: 37.47.171.***]

pis w swinoujsciu to lewa a może i prawa ręka mam nadzije byłego prezydenta

Gość • Niedziela [14.10.2018, 00:15:54] • [IP: 37.47.161.***]

szkoda że nie mój okręg bo bym zagłosował ale powodzenia

Gość • Sobota [13.10.2018, 22:19:53] • [IP: 95.40.148.**]

Ma Pan mój głos. Osoba konkretna a to zezdecydował się kandydować będąc osoba na wozku świadczy tylko o odwadze i otwartości tego Człowieka do innych. Bo niestety nasze spoleczenstwo różnie to postrzega. Brawo dla tego Pana i życzę wygranej.

Gość • Sobota [13.10.2018, 21:24:18] • [IP: 95.40.148.**]

pracowałem z nim w Emilbusie.Byl prawa reka szefa, mocno konsekwentny i zaangazowany czlowiek w życie tej firmy.Juz wspołczuje tej radzie jak Marcinek sie dostanie.Mimo wszystko ma moj glos.

emeryt • Sobota [13.10.2018, 19:47:17] • [IP: 178.235.180.***]

Do 181 z tego co Pani napisała zrozumiałem że Plac Wolności czy Hansa Grób też powinniśmy zamknąć bo tam też walają się puste butelki. Mieszkam tu od lat 60tych i nie przypominam sobie aby mnie ktoś pytał zamykamy przejście czy nie. Panu Januszowi współczuję za ten wysiłek. Napisałem nazwisko bo widnieje na banerze, na prawie się nie znam, ale teraz już wiem że nie wolno mi też napisać że głosuję na Pana Żmurkiewicza, za użycie nazwisk przepraszam oboje..

Gość • Sobota [13.10.2018, 19:34:30] • [IP: 176.221.123.***]

Czy to z tego ugrupowania startuje p. Pomieczyński?

Gość • Sobota [13.10.2018, 17:50:34] • [IP: 92.42.112.***]

Kandydat nic nie wie że była już" nowa fala" i tylko o koryto dla siebie zadbała?

Gość • Sobota [13.10.2018, 17:31:12] • [IP: 5.172.233.***]

A skąd się urwał..

Gość • Sobota [13.10.2018, 17:20:12] • [IP: 80.245.190.***]

Czerwo masz mój głos

Ed • Sobota [13.10.2018, 16:54:55] • [IP: 83.26.253.***]

Jeżeli władzy trzeba patrzeć na ręce to znaczy, że nie jest warta zaufania wyborców... Złe hasło wyborcze.

Gość • Sobota [13.10.2018, 16:26:39] • [IP: 37.248.208.**]

Znam tego Gościa. Jeździłam z Nim całe studia Emilbusem do Szczecina. Bardzo dobry kierowca i wspaniały człowiek. Ma Pan mój głos i trzymam kciuki.

Gość • Sobota [13.10.2018, 14:47:28] • [IP: 37.47.145.***]

Przecież wy wszyscy jesteście sposcizna komunistyczna. A czerwony stary beton postawił się na betonie na przejsciu.

Gość • Sobota [13.10.2018, 14:08:53] • [IP: 88.156.206.**]

Marcin, my wszyscy wiemy co Ty chcesz zrobi, ale tylko chcesz i tak jak pozostali plany masz wielkie

Gość • Sobota [13.10.2018, 13:05:40] • [IP: 80.245.179.***]

Marcin, chłopie daj sobie na luz.

Gość • Sobota [13.10.2018, 12:32:13] • [IP: 178.238.246.***]

Ma Pan mój głos, obecna rada miasta rzeczywiście służy jedynie do stęplowania uchwał prezydenta. Pomimo posiadania inicjatywy uchwalodawczej na równi z prezydentem woli uchwalać jedynie jego uchwaly aby pokrętnie migać się od ewentualnej odpowiedzialności. Rada jako organ sprawujący kontrolę nad prezydentem w imieniu mieszkańców nie spełnia tego zadania a jest jedynie jego ponóżkiem.

Gość • Sobota [13.10.2018, 12:21:09] • [IP: 178.235.181.***]

Odnoszac się do wpisu z soboty (180), chciałam sprostowac, ze nie tylko Pani L.M.zgłosiła zprawe zagrodzenia wejscia od ul.Piłsudskiego ale pozostali własciciele tez podpisali sie pod prosba załozenia odgrodzenia wejscia, nadmieniam równiez, że tylko Pan J.M.sprzatał co rano smieci i butelki pozostawione pod gabinetem i pozostałymi po nocnym urzedowaniu, a chyba nie jest (z całym szacunkiem), sprzataczem.Osoba króra to pisała zapomniała, że nie wolno wymieniac nazwisk.mozna było napisac imie i pierwsza litere nazwiska, ja wyciagnełabym z tego konsekwencje prawne.

ten post kończę poezją: • Sobota [13.10.2018, 12:08:34] • [IP: 164.127.213.**]

10:20" miasto nad wodą a z tym bardzo cienko (...)"---- Madry postulat, faktycznie, nasze miasto powinno byc wręcz WODNYM miastem, a niestety staje się jakimis Złotymi Tarasami w Warszawie- wczoraj ogladałem z dołu świnoujski Pałac (nie)Kultury i (nie)Nauki, moloch Radisson Blue. U jego zastygłych jak skorupa grobu ścian ludzie z różnych krajów gęgający językami świata drgali jak kijanki, wsuwając w usta drogie kąski, a 200 m od nich rysował się na tle nocy kolejny kloc wrzynający się w obrzeże Parku Zdrojowego - a my potrzebujemy wodnych przystani, by uciec od tego świata, wpaść szybko na pokłady i poszukać oparów odbytniczego metanu z wysp karsiborskich... gdzie żerują krowy, gdzie 200 gatunków ptaków latem się wykluwa / gdzie wchodzi w ludzki przełyk nie ostryga, lecz parówa...

Leszcz • Sobota [13.10.2018, 11:57:08] • [IP: 176.221.122.***]

Tylko kandydaci z PIS i najlepiej z dalszych miejsc na liście nie 1 miejsca...

Gość • Sobota [13.10.2018, 11:50:00] • [IP: 37.8.215.***]

Panie Czerwiński to hasło z czołówki artykułu obok :" Władzy trzeba patrzeć na ręce" pasuje jak ulał w odniesieniu do pana kompanionów partyjnych których już zdążyliśmy poznać kiedy sprawowali urzędy w naszym mieście.Nie znam Pana - i są tylko dwie możliwości : albo jest Pan niedoinformowany co do niektórych Pańskich towarzyszy albo po prostu" palisz pan głupa" - oczywiście w tej kwestii. Z niektórymi Pana postulatami się zgadzam ale Głosu mojego pan nie otrzyma ze względu na pana otoczenie partyjne!. W myśl zasady : " jak się wejdzie między wrony trzeba krakać jak i one". Obawiam się, że pan będzie tak krakał

Gość • Sobota [13.10.2018, 10:58:09] • [IP: 80.245.188.***]

I fajnue, bedzie ojzha sie napic

Gość • Sobota [13.10.2018, 10:20:56] • [IP: 83.23.253.***]

Będę głosował na człowieka, który zaproponuje zorganizowanie miejsca na przechowywanie i slipowanie sprzętu pływającego bo miasto nad wodą a z tym bardzo cienko.I nie chodzi tu o jachty tylko zwykłe łodzie wędkarskie i rekreacyjne

emeryt • Sobota [13.10.2018, 09:29:37] • [IP: 178.235.180.***]

Najlepszym kandydatem na radnego jest pani Myśliwiec, , , zagrodziła dojście do budynku Chopina 4, 6, 8 od strony Piłsudskiego powiesiła swój plakat i uśmiechając się figlarnie mówi do nas; głosujcie na mnie, bo jak nie to i od Chopina wam dojście zamknę... ja już dziękuje, pokazała Pani jak będzie dbała o nasz interes mieszkańców.

Gość • Sobota [13.10.2018, 09:29:33] • [IP: 164.127.213.**]

Ja głosuję na PiS, bo oprócz pewnego doświadczenia w działalności lokalnej, nawet w wymiarze polityki samorządowej liczy się poszanowanie dla wartości tradycyjnych, by jakies oszalałe feministki (czyli skrajna lewica) nie miały wstępu do szkół rządzonych, finansowanych przez władze miasta (kilka lat temu, za rządu PO, na iswinoujscie ukazała się zagadkowa informacja w związku z wizyta feministek, m.in.Nowackiej w S-ciu, że przewidziane są odwiedziny w jednej ze szkół - usiłowałem potem dojść, czy naprawdę tam zawitały, ale nigdzie nie znalazłem relacji z tego zaprojektowanego wydarzenia - niemniej dostały te wiedźmy w ofercie od miasta zadaszenie na Beton Placu, mogły tam siać propagandę).

Oglądasz 1-25 z 29
■ Przytór-Łunowo. Stała organizacja ruchu na ulicy Zalewowej. Od najbliższego piątku 19. października 2018 r. na ulicy Zalewowej, odcinek od ul. Sąsiedzkiej do ul. Szmaragdowej, zostanie wprowadzona stała organizacja ruchu. Prosimy o szczególne zwracanie uwagi na oznakowanie i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. UM Świnoujście ■
■ 71-letnia kobieta zginęła pod kołami TIR-a. Do tragedii doszło kilkanaście minut po godzinie 11 na przejściu dla pieszych ■ Święto Edukacji po świnoujsku, czyli kampania wyborcza na koszt podatnika ■ Dotyczy utrudnień w ruchu na ul. Bydgoskiej. Od 10 października 2018r. do 30 kwietnia 2019r. roku w związku z prowadzonymi pracami dotyczącymi modernizacji i przebudowy, wyłączona z ruchu będzie ulica Bydgoska, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Gdańską poprzez skrzyżowanie z ulicą Olsztyńską, które też będzie objęte przebudową i dalej od skrzyżowania z ulicą Olsztyńską do skrzyżowania z ulicą Zamkową. Prosimy o rozważną jazdę, przestrzeganie oznakowania pionowego i poziomego oraz poleceń wydawanych przez osoby kierujące ruchem. Za utrudnienia przepraszamy. WIM UM ■ Jarosław Kaczyński: Władza absolutna demoralizuje absolutnie. W Polsce jest wiele miast, w których urzędują prezydenci od kilku kadencji. Wieloletnie sprawowanie władzy przez jedną osobę budzi kontrowersje. O tak długo sprawujących władzę prezydencką, wypowiedział się publicznie w dniu 06 października 2018 r. Prezes PiS Jarosław Kaczyński w czasie spotkania przedwyborczego w Krośnie, gdzie PiS walczy o zmianę na funkcji Prezydenta ■ Czy grozi nam zamknięcie przeprawy? 40-letnie pomosty przy promach Karsibór uginają się pod ciężarem dużych pojazdów. Sami pracownicy żeglugi nieraz patrzą na sytuację z niepokojem, jednak zdaniem kierownictwa żeglugi, nie ma powodów do obaw. ■ Bardzo groźny wypadek wydarzył się w środę wieczorem na torach. Pociąg relacji Przemyśl-Świnoujście potrącił mężczyznę który leżał na torach przy tzw. "dzikim przejściu". Jak się nieoficjalnie dowiedziała nasza redakcja, stan około 60-latka jest ciężki ■ Syn kierowcy taksówki, który został pobity w sierpniu tego roku, odebrał z Berlina skradziony samochód ojca. W środku były narkotyki i pałka teleskopowa ■ Mieszkaniec Przytoru: Nie możemy spać przez muczenie krów! Niech ktoś pomoże! Do redakcji portalu iswinoujscie.pl zwrócił się mieszkaniec Przytoru z prośbą o nagłośnienie problemu, który nęka jego oraz sąsiadów. Chodzi o muczenie krów ■ Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Po godzinie 02:00, dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej odebrał zgłoszenie o palących się punktach handlowych przy ulicy Wojska Polskiego. Jak się okazało, kilkumetrowe płomienie trawiły dobytek właścicieli i zaczęły obejmować drzewa oraz pobliskie zabudowania. Do walki z ogniem skierowani zostali strażacy ze Świnoujścia, jednak szybko okazało się, że ogień pod wpływem wiatru wymyka się spod kontroli i potrzebne będzie wsparcie ■ W biały dzień niemal w centrum miasta został pobity człowiek ■ Alarmujące wieści o zatrutych parówkach znów wstrząsnęły posiadaczami psów. Dwa miesiące temu wszyscy szukali truciciela, który rozrzucał śmiercionośną żywność w parku przy Chopina. Teraz parówki nafaszerowane trutką na szczury są rozrzucane na osiedlu Gdyńska. W tej sprawie piszą do nas przerażeni Czytelnicy, którzy boją się o swoje pieski ■ Świat polityki jest jak poker, do ostatniej rozgrywki nie można się zdradzić i trzeba zachować kamienną twarz, nawet gdy karta nie idzie po naszej myśli. Przekonał się o tym Mateusz Rojewski z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, który przyznał, że kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście jest Janusz Żmurkiewicz. Teraz jego przełożeni zapowiadają, że wobec Pana Mateusza Rojewskiego zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe! Wszystko zaczęło się od pytania jednego z mieszkańców Świnoujścia, odnośnie kandydata PiS w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście, przesłanego w formularzu „Napisz do Ministra”. Odpowiedzi udzielił pracownik Biura Ministra – Mateusz Rojewski, który poinformował że kandydatem PiS jest obecny prezydent – Janusz Żmurkiewicz ■ Masowo oszukuje na portalu OLX i twierdzi że zarobił ponad 2 miliony. Kim jest Kacper ze Świnoujścia? Zobacz film! ■ Dar krwi jest darem życia - Czytelniczka dziękuje wszystkim, którzy pomogli jej mamie ■ Zderzenie rowerzystów może mieć naprawdę poważne skutki. Do takiego wypadku doszło w piątek na ścieżce rowerowej przy ulicy Matejki, gdzie 13-latek zajechał drogę innemu rowerzyście. Wskutek zderzenia chłopiec upadł na chodnik doznając urazu głowy na tyle poważnego, że został przetransportowany do jednego ze szpitali w Szczecinie. ■ Już dawno przywykliśmy do widoku dzików przechadzających się ulicami, czasem można spotkać wytwornego lisa lub nawet godnego borsuka. Ale lubieżny Łoś, to coś nowego. Ostrzegamy mieszkańców, w mieście grasuje ciekawski łoś, niedyskretnie podglądający mieszkańców przez okna. Chrońmy żony, matki i małe dzieci, prawdziwe zwierzę grasuje po mieście ■ Na jednej z działek znaleziono zwłoki dwóch osób. Oględziny miejsca trwały do późnych godzin nocnych. W sprawie prowadzone jest śledztwo. Wczoraj w godzinach popołudniowych za świetlicą Ogrody Granica znaleziono ciała dwóch osób. Zwłoki kobiety i mężczyzny były już w stanie rozkładu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że denaci mieli ponad 60 lat. Ciało mężczyzny wisiało wewnątrz, kobiety leżało. Na miejscu zjawił się prokurator, policja, wezwano również strażaków, którzy pomagali w akcji po zmroku, doświetlając teren. Ciała zostały zabezpieczone do sekcji zwłok i zabrane ■