POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [13.10.2018, 08:32:12] • Świnoujście

Władzy trzeba patrzeć na ręce

 Władzy trzeba patrzeć na ręce

fot. Organizator

Radni nie są maszynką do głosowania. To oni musza czuwać nad poczynaniami prezydenta i zawsze reprezentować interesy swoich wyborców.

Kim jestem i dlaczego kandyduję do Rady Miasta?
Jestem rodowitym Świnoujścianinem i całe moje zawodowe życie związane jest z tym miastem. Wiele lat spędziłem za kierownicą i ludźmi których woziłem każdego dnia. Zdecydowałem się kandydować ponieważ będąc osoba po wypadku i chwilowo poruszająca się na wózku inwalidzkim zauważam ile jest osób  w podobnej sytuacji i można im pomoc. Jednak ubieganie się o miejsce w radzie miasta zadecydowały rozmowy z mieszkańcami o ich codziennych problemach.

Co chcę zrobić jako radny dla miasta i ludzi?
Chcę żeby rada zajmowała się działaniem dla dobra miasta, a nie koncentrowała się na problemach doraźnych, którymi powinni zajmować się opłacani przez miasto urzędnicy. Będę chciał aby transmisje z posiedzeń rady miasta były tylko z głosowań  dlatego, że wystąpienia niektórych radnych nie zawsze są na temat i nie wnoszą nic dla dobra miasta. Pozwoli to sprawniej pracować całej radzie miejskiej. Będę chciał doprowadzić do rzeczywistych konsultacji społecznych. Z rozmów z mieszkańcami wiem, że obecnie są one w naszym  mieście fikcją. Będę dążył do obniżenia podatków oraz opłat za media szczególnie za śmieci i wodę bo są za zbyt wysokie w naszym mieście. Będąc osoba niepełnosprawną po wypadku w pracy chcę założyć działalność gospodarcza i widzę całkowity brak pomocy ze strony miasta. Widzę też wiele barier architektonicznych w mieście które są nie pokonania dla ludzi w podobnej do mojej sytuacji. Będę to zmieniał.

Dlaczego kandyduję z komitetu Nowa Fala?
Mimo rozmów z rożnymi komitetami tylko Nowa Fala, jako komitet wyborców nie zażądał zobowiązania do głosowań według partyjnych dyskusji, a celem Nowej Fali jest przede wszystkim poprawa warunków życia mieszkańców naszego miasta.


komentarzy: 29, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 29

Gwiazda • Niedziela [14.10.2018, 15:25:29] • [IP: 5.173.128.***]

Dobry facet bardzo grzeczny, i zyczliwy dla drugiego czlowieka zawsze chetny do pomocy takich ludzi tu potrzeba. Marcin moj głos masz ;)

Gość • Niedziela [14.10.2018, 09:15:23] • [IP: 164.127.213.**]

W Emilbusie? Firma, w której dręczono pasażerów głośnym radiem, nie wiem, jak dziś z tym jest.

Gość • Niedziela [14.10.2018, 07:58:40] • [IP: 37.47.171.***]

pis w swinoujsciu to lewa a może i prawa ręka mam nadzije byłego prezydenta

Gość • Niedziela [14.10.2018, 00:15:54] • [IP: 37.47.161.***]

szkoda że nie mój okręg bo bym zagłosował ale powodzenia

Gość • Sobota [13.10.2018, 22:19:53] • [IP: 95.40.148.**]

Ma Pan mój głos. Osoba konkretna a to zezdecydował się kandydować będąc osoba na wozku świadczy tylko o odwadze i otwartości tego Człowieka do innych. Bo niestety nasze spoleczenstwo różnie to postrzega. Brawo dla tego Pana i życzę wygranej.

Gość • Sobota [13.10.2018, 21:24:18] • [IP: 95.40.148.**]

pracowałem z nim w Emilbusie.Byl prawa reka szefa, mocno konsekwentny i zaangazowany czlowiek w życie tej firmy.Juz wspołczuje tej radzie jak Marcinek sie dostanie.Mimo wszystko ma moj glos.

emeryt • Sobota [13.10.2018, 19:47:17] • [IP: 178.235.180.***]

Do 181 z tego co Pani napisała zrozumiałem że Plac Wolności czy Hansa Grób też powinniśmy zamknąć bo tam też walają się puste butelki. Mieszkam tu od lat 60tych i nie przypominam sobie aby mnie ktoś pytał zamykamy przejście czy nie. Panu Januszowi współczuję za ten wysiłek. Napisałem nazwisko bo widnieje na banerze, na prawie się nie znam, ale teraz już wiem że nie wolno mi też napisać że głosuję na Pana Żmurkiewicza, za użycie nazwisk przepraszam oboje..

Gość • Sobota [13.10.2018, 19:34:30] • [IP: 176.221.123.***]

Czy to z tego ugrupowania startuje p. Pomieczyński?

Gość • Sobota [13.10.2018, 17:50:34] • [IP: 92.42.112.***]

Kandydat nic nie wie że była już" nowa fala" i tylko o koryto dla siebie zadbała?

Gość • Sobota [13.10.2018, 17:31:12] • [IP: 5.172.233.***]

A skąd się urwał..

Gość • Sobota [13.10.2018, 17:20:12] • [IP: 80.245.190.***]

Czerwo masz mój głos

Ed • Sobota [13.10.2018, 16:54:55] • [IP: 83.26.253.***]

Jeżeli władzy trzeba patrzeć na ręce to znaczy, że nie jest warta zaufania wyborców... Złe hasło wyborcze.

Gość • Sobota [13.10.2018, 16:26:39] • [IP: 37.248.208.**]

Znam tego Gościa. Jeździłam z Nim całe studia Emilbusem do Szczecina. Bardzo dobry kierowca i wspaniały człowiek. Ma Pan mój głos i trzymam kciuki.

Gość • Sobota [13.10.2018, 14:47:28] • [IP: 37.47.145.***]

Przecież wy wszyscy jesteście sposcizna komunistyczna. A czerwony stary beton postawił się na betonie na przejsciu.

Gość • Sobota [13.10.2018, 14:08:53] • [IP: 88.156.206.**]

Marcin, my wszyscy wiemy co Ty chcesz zrobi, ale tylko chcesz i tak jak pozostali plany masz wielkie

Gość • Sobota [13.10.2018, 13:05:40] • [IP: 80.245.179.***]

Marcin, chłopie daj sobie na luz.

Gość • Sobota [13.10.2018, 12:32:13] • [IP: 178.238.246.***]

Ma Pan mój głos, obecna rada miasta rzeczywiście służy jedynie do stęplowania uchwał prezydenta. Pomimo posiadania inicjatywy uchwalodawczej na równi z prezydentem woli uchwalać jedynie jego uchwaly aby pokrętnie migać się od ewentualnej odpowiedzialności. Rada jako organ sprawujący kontrolę nad prezydentem w imieniu mieszkańców nie spełnia tego zadania a jest jedynie jego ponóżkiem.

Gość • Sobota [13.10.2018, 12:21:09] • [IP: 178.235.181.***]

Odnoszac się do wpisu z soboty (180), chciałam sprostowac, ze nie tylko Pani L.M.zgłosiła zprawe zagrodzenia wejscia od ul.Piłsudskiego ale pozostali własciciele tez podpisali sie pod prosba załozenia odgrodzenia wejscia, nadmieniam równiez, że tylko Pan J.M.sprzatał co rano smieci i butelki pozostawione pod gabinetem i pozostałymi po nocnym urzedowaniu, a chyba nie jest (z całym szacunkiem), sprzataczem.Osoba króra to pisała zapomniała, że nie wolno wymieniac nazwisk.mozna było napisac imie i pierwsza litere nazwiska, ja wyciagnełabym z tego konsekwencje prawne.

ten post kończę poezją: • Sobota [13.10.2018, 12:08:34] • [IP: 164.127.213.**]

10:20" miasto nad wodą a z tym bardzo cienko (...)"---- Madry postulat, faktycznie, nasze miasto powinno byc wręcz WODNYM miastem, a niestety staje się jakimis Złotymi Tarasami w Warszawie- wczoraj ogladałem z dołu świnoujski Pałac (nie)Kultury i (nie)Nauki, moloch Radisson Blue. U jego zastygłych jak skorupa grobu ścian ludzie z różnych krajów gęgający językami świata drgali jak kijanki, wsuwając w usta drogie kąski, a 200 m od nich rysował się na tle nocy kolejny kloc wrzynający się w obrzeże Parku Zdrojowego - a my potrzebujemy wodnych przystani, by uciec od tego świata, wpaść szybko na pokłady i poszukać oparów odbytniczego metanu z wysp karsiborskich... gdzie żerują krowy, gdzie 200 gatunków ptaków latem się wykluwa / gdzie wchodzi w ludzki przełyk nie ostryga, lecz parówa...

Leszcz • Sobota [13.10.2018, 11:57:08] • [IP: 176.221.122.***]

Tylko kandydaci z PIS i najlepiej z dalszych miejsc na liście nie 1 miejsca...

Gość • Sobota [13.10.2018, 11:50:00] • [IP: 37.8.215.***]

Panie Czerwiński to hasło z czołówki artykułu obok :" Władzy trzeba patrzeć na ręce" pasuje jak ulał w odniesieniu do pana kompanionów partyjnych których już zdążyliśmy poznać kiedy sprawowali urzędy w naszym mieście.Nie znam Pana - i są tylko dwie możliwości : albo jest Pan niedoinformowany co do niektórych Pańskich towarzyszy albo po prostu" palisz pan głupa" - oczywiście w tej kwestii. Z niektórymi Pana postulatami się zgadzam ale Głosu mojego pan nie otrzyma ze względu na pana otoczenie partyjne!. W myśl zasady : " jak się wejdzie między wrony trzeba krakać jak i one". Obawiam się, że pan będzie tak krakał

Gość • Sobota [13.10.2018, 10:58:09] • [IP: 80.245.188.***]

I fajnue, bedzie ojzha sie napic

Gość • Sobota [13.10.2018, 10:20:56] • [IP: 83.23.253.***]

Będę głosował na człowieka, który zaproponuje zorganizowanie miejsca na przechowywanie i slipowanie sprzętu pływającego bo miasto nad wodą a z tym bardzo cienko.I nie chodzi tu o jachty tylko zwykłe łodzie wędkarskie i rekreacyjne

emeryt • Sobota [13.10.2018, 09:29:37] • [IP: 178.235.180.***]

Najlepszym kandydatem na radnego jest pani Myśliwiec, , , zagrodziła dojście do budynku Chopina 4, 6, 8 od strony Piłsudskiego powiesiła swój plakat i uśmiechając się figlarnie mówi do nas; głosujcie na mnie, bo jak nie to i od Chopina wam dojście zamknę... ja już dziękuje, pokazała Pani jak będzie dbała o nasz interes mieszkańców.

Gość • Sobota [13.10.2018, 09:29:33] • [IP: 164.127.213.**]

Ja głosuję na PiS, bo oprócz pewnego doświadczenia w działalności lokalnej, nawet w wymiarze polityki samorządowej liczy się poszanowanie dla wartości tradycyjnych, by jakies oszalałe feministki (czyli skrajna lewica) nie miały wstępu do szkół rządzonych, finansowanych przez władze miasta (kilka lat temu, za rządu PO, na iswinoujscie ukazała się zagadkowa informacja w związku z wizyta feministek, m.in.Nowackiej w S-ciu, że przewidziane są odwiedziny w jednej ze szkół - usiłowałem potem dojść, czy naprawdę tam zawitały, ale nigdzie nie znalazłem relacji z tego zaprojektowanego wydarzenia - niemniej dostały te wiedźmy w ofercie od miasta zadaszenie na Beton Placu, mogły tam siać propagandę).

Oglądasz 1-25 z 29
■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■