POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [10.11.2018, 09:31:13] • Świnoujście

Kierująca autem nie ustąpiła pierwszeństwa rowerzystce

Kierująca autem nie ustąpiła pierwszeństwa rowerzystce

fot. Sławomir Ryfczyński

Rano 8.11.2018r. na skrzyżowaniu ulic Hołdu Pruskiego i Piłsudskiego doszło do kolizji. Kobieta za kierownicą renault nie zatrzymała się przy znaku "Stop", nie ustępując pierwszeństwa rowerzystce, jadącej ulicą Piłsudskiego. Poszkodowana została odwieziona do szpitala, zaś kierującą samochodem policjanci zatrzymali prawo jazdy i skierowali sprawę do Sądu za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

"W dniu 8 listopada 2018 roku około godziny 7.35 w Świnoujściu kierująca pojazdem marki Renault kobieta, jadąca ulicą Hołdu Pruskiego nie zatrzymała się na znaku "Stop", tym samym nie ustępując pierwszeństwa przejazdu jadącej prawidłowo ulicą Piłsudskiego rowerzystce. Kierująca rowerem została zabrana do szpitala, gdzie w wyniku przeprowadzonych czynności medycznych stwierdzono u niej stłuczenie. Kierującą pojazdem Renault zatrzymano prawo jazdy za spowodowanie kolizji skierowano sprawę do Sądu."- informuje asp. Magdalena Figarska KMP w Świnoujściu.

źródło: www.iswinoujscie.pl


Zaktualizowano: Sobota [10.11.2018, 17:31:42]

komentarzy: 52, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 52

Gość • Wtorek [13.11.2018, 19:37:17] • [IP: 176.221.122.***]

Dosłużyła się ona nigdy nie powinna dostać prawa kierowania pojazdami. Wszyscy na nią muszą uażać

Gość • Niedziela [11.11.2018, 23:37:48] • [IP: 62.69.203.**]

16:50, jeździ? Jutro zobaczymy

Gość • Niedziela [11.11.2018, 16:50:27] • [IP: 5.173.128.***]

Ta Pani ma wszystko w d... i dalej jezdzi TYM samym autem !! W ten pn Niemcy nie maja wolnego, a ona tam pracuje. Ciekawe czy tez pojedzie bez prawka z zakazem prowadzenia pojazdu??

Gość • Niedziela [11.11.2018, 01:45:14] • [IP: 62.69.229.**]

Dlaczego kierująca została wysłana do sądu, a Niemcy są tylko pouczani!?

Gość • Niedziela [11.11.2018, 00:30:55] • [IP: 92.42.114.***]

Co wy chcecie od tych policjantów?? Wiadomo przecież że do Świnoujścia po szkole są przysyłani tacy trzeci sort niedouczeni, ciamajdy, a wy stawiacie wysoko poprzeczkę. A póżniej zamiast pouczenia mandat i odwrotnie i jeszcze do tego przed Niemcami muszą klękać. Czy to nie za dużo na te odraniczenia jakie mają e działaniu.

Gość • Sobota [10.11.2018, 23:06:53] • [IP: 164.127.223.**]

---Uwaga, wpis z 20:48 zwrócił moją uwage na ZMIANĘ W TEKŚCIE - może rzeczniczka sprostowała swoje słowa i przysłała do Redakcji sprostowanie, że jednak zatrzymano prawo jazdy kierującej i wysłano sprawę do sądu, a wcześniej czytaliśmy tu, że było tylko pouczenie. --- No to Alleluja, bo nic tak nie denerwuje jak pogwałcenie podstawowej sprawiedliwości, jak parasol ochronny nad mordercami (nawet potencjalnymi) za kierownicą.

Gość • Sobota [10.11.2018, 20:48:03] • [IP: 178.238.251.***]

Internauci górą na skutek waszych wpisów nastapiła zmiana kwalifikacji wykroczenia z pouczenia na zatrzymanie prawa jazdy i skierowania sprawy do sądu.Może wreszcie dobra zmiana dotarła na Komędę wSwinoujsciu.

Gość • Sobota [10.11.2018, 19:42:26] • [IP: 80.245.178.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [10.11.2018, 18:14:36] • [IP: 176.221.122.***]

kiedy bedzie jakiś patrol policji na szkolnej kolo budowlanki 8.00 rano, tam nie mozna spokojnie z dzieckiem przejść samochodów od ch..a stoją na pasach, ani razu nie widziałem tam policji

Gość • Sobota [10.11.2018, 18:02:01] • [IP: 164.127.223.**]

Prosze portal o dopytywanie się rzeczniczki Policji (która wysyła do mediów HAIKU, czyli zdawkową poezję japońską w jednej zwrotce), co naprawde się stało i dlaczego zaledwie pouczono kierującą, o której, jak czytam na pewno rzetelne wpisy (jest ich kilka), piszą tu internauci, że znają ją z fatalnej, lekceważącej przepisy jazdy. Co zdecydowało o POUCZENIU, a nie o ukaraniu, bo potrącenie to poważne przewinienie na drodze. Może częściowo zawiniła rowerzystka i dlatego złagodzono sankcje? To dlaczego o tym nie powiedziano? Sprawa ma znaczenie, lekceważenie rowerzystów to często spotykane zjawisko na drogach w naszym mieście.

Gość • Sobota [10.11.2018, 17:45:38] • [IP: 31.0.66.***]

Ja za brak świateł pod galerią, 200 zł z górnej półki.i nikogo nie potrąciłem i na STOP się zatrzymałem. Też chciałem dostać wtedy pouczenie, ale widać niezły że mnie pirat drogowy, nie to co ta Pani tylko rozjechała rowerzystkę i na STOP nie zatrzymała się - no faktycznie mogli nawet nie pouczać jej bo to za dużo

Gość • Sobota [10.11.2018, 17:14:16] • [IP: 178.238.251.***]

Pazdziochem ciesz sie że sostało Ci putora zwoja mózgu to przynajmnięj trafisz na działkę

Gość • Sobota [10.11.2018, 16:58:00] • [IP: 188.92.190.***]

JAkies jaja robi sobie swinoujska policja. Co to ma byc /pouczenie_ Srogi mandat. No chyba ze paniusia dala d...y wczesniej temu co ja pouczal.qur...a co za zwyczaje, co za sie dzieje, ludzie.

Gość • Sobota [10.11.2018, 16:40:36] • [IP: 188.125.57.**]

Kierowca tego sam. os. ZSW-Wxxx nagminnie łamie przepisy, bo nawet nie zatrzymuje się przy przejściu dla pieszych, mimo że stoi przy nim grupa ludzi oczekująca na przejście na drugą stronę ulicy. Głupota i brawura tego kierowcy, a raczej kierującej kiedyś zemści się, bo spowoduje wypadek śmiertelny i czy też dostanie tylko POUCZENIE /? Admin popraw bo poprzedni był źle napisany, dziękuję

Gość • Sobota [10.11.2018, 16:36:15] • [IP: 188.125.57.**]

Kierowca tego sam. os. ZWS-Wxxx nagminnie łamie przepisów, bo nawet nie zatrzymuje się przy przejściu dla pieszych, mimo że stoi przy nim grupa ludzi oczekująca na przejście na drugą stronę ulicy. Głupota i brawura tego kierowcy, a raczej kierującej kiedyś się zemści, bo spowoduje wypadek śmiertelny i czy też dostanie tylko POUCZENIE /?

Gość • Sobota [10.11.2018, 15:41:07] • [IP: 5.173.152.***]

Hura kierowcy mogą wszystko nawet rozjeżdżać wszystkich oprócz swoich, to tylko pouczenie a dla przeszkody co śmiała wjeżdżać pod auto to surowy mandat i nie mniej niż 500 zł aby było na podwyżki dla panów polic o przepraszam chorych na H1L4.

Gość • Sobota [10.11.2018, 15:33:26] • [IP: 176.221.123.***]

Quzwa co to za kraj...co za Pilcja

Gość • Sobota [10.11.2018, 15:17:51] • [IP: 178.235.180.**]

Ciekawe, czy trupy z ostatnich wypadków na S3 też pouczyli.Żenada.Zezwalają też pijakom za kierownicą? Rozumię, pouczenie za brak świateł, nie wlączony kierunkowskaz.A gdyby był to wypadek śmiertelny.Też pouczenie?To jest jakaś paranoja.A może policję zawiesić?W to miejsce wykorzystać Żandarmerię Wojskową i Straż Miejską?Oni nie protestują.Pan admirał, generał i brygadier w jednej osobie, Brudziński, powinien zastanowić się nad tym.Brakuje jeszcze aby strażacy, podtrzymywali ogień i pogranicznicy wpuszczali całą wschodnią Europę /Ukrainę/na promy do Szwecji/gratis/

Gość • Sobota [10.11.2018, 14:56:04] • [IP: 178.235.180.***]

Hołdu Pruskiego jest zamknięta dla ruchu a i tak wszyscy nią jeżdżą

Gość • Sobota [10.11.2018, 14:50:34] • [IP: 80.245.178.**]

Jakieś żarty, zatrzymałem się w zatoce autobusowej, aby kupić gazetę i mandat, atu pouczenie za tak poważne wykroczenie.

Gość • Sobota [10.11.2018, 14:25:13] • [IP: 89.64.52.**]

Do. ...116*** A ja mam nadzieję że zwierzchnik" interweniujących" policjantów przetrzepie im porządnie umysły i wyciągnie ostre konsekwencje służbowe za zastosowanie w tym przepadku tylko pouczenia. No, chyba że miało to związek z psią grypą która panuje ostatnio w ich formacjach i odbija się ona na trzeźwym myśleniu. W takim przypadku trzeba lekarza zmienić.

Gość • Sobota [10.11.2018, 14:14:15] • [IP: 88.156.234.***]

i dodatkowy mandat powinien dla niej byc za uzywanie swiatel dziennych w warunkach ograniczonej widocznosci, 3ci za glupote...

Gość • Sobota [10.11.2018, 14:07:48] • [IP: 178.238.251.***]

Czy Ja mieszkam w kraju waryjatów w Polsce ? Kobieta jadąc rowerem drogą z pirszenstwem przejazdu zostaje potrącona przez bezmózgowca ktory ignorując znak STOP taranuje rowerzyctę.Poszkodowana hospitalzowana otrzymuje dwa tygodnie L-4 dalsza diagnostyka w toku.Funkcjonarjusz Policji w stopniu oficera trzy gwiaztkowego udziela sprawczyni wypatku jedynie pouczenia- to znajoma czy krewna królczka?To tak ma wyglądać dobra zmiana i praworządność?

Gość • Sobota [10.11.2018, 13:45:39] • [IP: 62.69.241.**]

Za brak świateł dalej obowiązują punkty i mandat czy tylko pouczenie?

Gość • Sobota [10.11.2018, 13:44:35] • [IP: 80.245.178.**]

Tłuki jeżdzą autami

Oglądasz 1-25 z 52
■ Ruszyły zapisy na 40 Maraton Świnoujście – Wolgast, 29 Półmaraton Wolgast oraz 4 Sztafetę Świnoujście – Wolgast ■ Niedziela Palmowa – to początek Wielkiego Tygodnia Postawiona w oknie domu chroni podobno przed uderzeniem pioruna. Rolnicy mieszali ją z ziarnem do zasiewu aby zapewnić sobie dobre plony, mamy dodawały dzieciom do śniadania aby te cieszyły się dobrym zdrowiem, zasuszona, czuwa nad szczęściem rodzin przez cały rok. Wszystko to jednak pod warunkiem, że dziś zostanie poświęcona. Palma wielkanocna nie jest jednak przedmiotem jakiegoś dziwnego kultu sama z siebie. Zasłużyła sobie na to gdy znalazła się pod stopami Chrystusa wjeżdżającego do Jerozolimy ■ Wielkanocne klimaty na Placu Wolności. Jechały do nas 800 kilometrów! To pierwszy taki jarmark wielkanocny w Świnoujściu. Zaproszenie do zaprezentowania swoich wyrobów nad morzem przyjęli twórcy z Krasnegostawu i okolic, miejscowości położonych między Lublinem, a Chełmie Lubelskim kilkadziesiąt kilometrów od granicy polsko-ukraińskiej. Grupę wystawców zorganizowała Luba Rakiewicz, dyrektor Artystycznego Stowarzyszenia Kosiw, która z dumą pokazuje ilustrowane publikacje o twórczości mieszkańców swoich rodzinnych stron ■ Strajk w oświacie. Informacja na godzinę 10.00 czwartek 11 kwietnia 2019. - ogółem strajkujących nauczycieli 253, w tym 28 w przedszkolach i 225 w szkołach - 401 dzieci/uczniów (bez gimnazjalistów, którzy przystąpili do egzaminów) będących pod opieką, w tym 338 w przedszkolach (razem z przedszkolem nr 10, w którym nauczyciele nie strajkują) i 63 w szkołach ■ PEC. W maju coroczna przerwa Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Świnoujściu informuje, że coroczna przerwa technologiczna w dostawie energii cieplnej do centralnego ogrzewania, wentylacji i ciepłej wody nastąpi 20 maja 2019 od godziny 00.00 do 24.00. Przerwa związana jest z koniecznością wykonania niezbędnych remontów źródła ciepła i sieci ciepłowniczych ■ Mieszkańcy Świnoujścia, którzy na co dzień zaopatrują się w pieczywo z piekarni przy ul. Monte Cassino czekała w sobotę rano niemiła niespodzianka. Ani w sklepie firmowym ani w żadnym innym na mieście nie dotarło zaopatrzenie od tego wytwórcy. Przyczyną była poważna awaria instalacji w piekarni. Tuż po północy pojawiły się tam wozy Straży Pożarnej i Pogotowie Ratunkowe. Ewakuowano pracowników firmy i mieszkańców posesji ■ Od 4 kwietnia. „Bielik” z Warszowa o 7.35. W związku z prośbami rodziców uczniów, Żegluga Świnoujska informuje, że od jutra, tj. czwartek 4 kwietnia 2019 r., na przeprawie promowej „Warszów”, prom z prawobrzeża (Warszów) będzie odbijał o godzinie 7.35, a nie o 7.40. Pozostałe godziny pozostają bez zmian ■ Odpowiedź na zarzuty jest już w Komisji Europejskiej ■ Spektakularne policyjne zatrzymanie samochodu na ulicy Daszyńskiego. Przeszukano auto, sprawdzano kierowcę i pasażerów. O co poszło? Policja milczy o przyczynach tej niedzielnej akcji ■ Rada Miasta jednogłośnie przyjęła uchwałę w sprawie poparcia środowiska nauczycielskiego ■ Zastępca prezydenta Paweł Sujka: "Po referendach, które odbywały się w Świnoujściu mogę powiedzieć, że praktycznie wszystkie placówki edukacyjne w mieście deklarują przystąpienie do strajku ■ Jeśli dojdzie do strajku nauczycieli to także dzieci w przedszkolach pozbawione zostana opieki ■ Astaldi nie chce zapłacić za gadżety. Miało być uroczyście i z gadżetami. Były tylko gadżety. Na 5 lipca ubiegłego roku miasto zaplanowało uroczyste podpisanie umowy o budowie tunelu pod Świną. Zamówiono 1000 breloczków i antystresowych gadżetów w kształcie czapki z daszkiem o wartości 9 tysięcy złotych. Uroczystość tego dnia się jednak nie odbyła, a umowy z firmą Astaldi w ogóle nie podpisano. Kto zapłaci za gadżety? ■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■