POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [07.12.2018, 15:31:07] • Świnoujście

Nowy PSZOK już gotowy. Tu za darmo oddasz swoje odpady

Nowy PSZOK już gotowy. Tu za darmo oddasz swoje odpady

fot. BIK UM Świnoujście

Od przyszłego roku zostanie uruchomiony nowy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ulicy Karsiborskiej 31 (obok siedziby firmy Remondis). Kosztował 1,5 mln złotych brutto, z czego 85 procent stanowiły środki unijne.

Do punktu mieszkańcy będą mogli za darmo oddawać posegregowane odpady komunalne ze swoim domów: metal, szkło, papier, plastik, baterie, akumulatory, żarówki, chemikalia i lekarstwa. W PSZOK przyjmowane będą także tzw. odpady wielkogabarytowe, opony, odpady rozbiórkowe, sprzęt RV i AGD oraz odpady biodegradowalne.

- Chcemy również uruchomić punkt zbierania i przekazywania używanych rzeczy – mówi Beata Tułodziecka – Terenda, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Leśnictwa Urzędu Miasta Świnoujście. – Wiele osób pozbywa się bowiem mebli, czy innych przedmiotów, które są jeszcze w dobrym stanie i komuś innemu mogą jeszcze posłużyć, choćby na działce.

Wykonawcą inwestycji była firma Segi-Eco z Leszna Górnego (województwo lubuskie), która wygrała przetarg. Dofinansowanie unijne w wysokości 85 procent pochodzi z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 Działanie 2.2 Gospodarka odpadami komunalnymi.

BIK UM Świnoujście


komentarzy: 17, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-17 z 17

Gość • Poniedziałek [10.12.2018, 13:34:33] • [IP: 93.94.190.**]

Wykonawcą była firma Segi-Eko, nie Eco..

Gość • Niedziela [09.12.2018, 11:05:57] • [IP: 109.41.2.**]

Bardzo fajna sprawa, zostaje tylko jedno pytanie co z gruzem, stawki za kontener czy worek to zwykle zlodziejstwo

Gość • Sobota [08.12.2018, 15:55:23] • [IP: 5.173.136.**]

Żarówki izba oddać w Mrówce lub Kauflandzie, myślę że w większości sklepach z oświetleniem można je oddać bez problemu

Gość • Sobota [08.12.2018, 15:24:51] • [IP: 93.94.188.***]

Świnoujskie Janusze i" miszcze" wolą do lasu wywieźć swoje odchody

Gość • Sobota [08.12.2018, 13:03:57] • [IP: 78.10.206.*]

I po co to?? Remondis spod domu zabiera smieci! Gabaryty tez! No po co to??

Gość • Sobota [08.12.2018, 09:35:43] • [IP: 77.252.46.***]

Buractwo i tak wywiezie śmieci do lasu.

Gość • Sobota [08.12.2018, 09:35:06] • [IP: 77.252.46.***]

Śmieci, to biznes. Powinni płacić za posegregowane surowce wtórne.

Gość • Piątek [07.12.2018, 22:18:27] • [IP: 93.94.186.***]

A jakas stacja kasacji aut. ? Bo duzo tu szerszeni jezdzi;)

Gość • Piątek [07.12.2018, 21:40:43] • [IP: 83.23.194.***]

Wszystko fajnie, niestety nikt nie będzie chodził z zużytym np żarówkami na Karsiborską, baterie czy leki można wyrzucić w niektórych sklepach czy aptece, ale żarówki już nie. Spakowane w oddzielny woreczek i oznaczane " żarówki " nie są zbierane przez Remondis A do ogólnego kosza wrzucać ich nie wolno. Myślę że w ustalonych kilku punktach w mieście powinny stać takie np potrójne pojemniki na wyrzucanie poszczególnych drobnych odpadów których nie wolno mieszać z innymi śmieciami z powodu segregacji, ale nikt też nie będzie sobie robił wycieczek na koniec miasta żeby je tam oddać. Niech urząd i tym pomyśli.

Gość • Piątek [07.12.2018, 18:32:54] • [IP: 178.238.252.**]

myślałam że czegoś takiego nie dożyję

Gość • Piątek [07.12.2018, 18:22:22] • [IP: 85.8.124.**]

Czy w Polsce można zbudować coś bez wsparcia unijnego? Jakaż ta Unia niedobra... wszędzie tka te swoją forsę...

Gość • Piątek [07.12.2018, 17:06:22] • [IP: 80.245.178.***]

Zdaje się w Remondisie także prowadzony jest odbiór tych rzeczy, czyżby konkurencja?

Gość • Piątek [07.12.2018, 16:54:55] • [IP: 5.173.136.***]

siedziba do robienia forsy, zbierają posegregowane śmieci - to prawie jak czysta gotówka. Niestety, gdzie jeszcze złom można zdać w detalu to coraz więcej surowców można tylko zdać w ilościach hurtowych.

Gość wolna Palestyna • Piątek [07.12.2018, 16:52:11] • [IP: 92.42.114.**]

1500000-200000(koszt)=1300000 było się czym dzielić? Tak tylko pytam? Rozważania itp

Gość • Piątek [07.12.2018, 16:31:49] • [IP: 83.25.25.***]

dobry pomysł oby tylko ludziom chciało się zawozić tam a nie do lasu

Gość • Piątek [07.12.2018, 16:20:41] • [IP: 176.221.123.***]

Bez zbędnej biurokracji? Nie wierzę, ale jeżeli tak - to wspaniale.

FIKOŁ • Piątek [07.12.2018, 16:05:27] • [IP: 46.77.228.***]

No bo gdyby za dostarczane i posegregowane odpady do PSZOK dostawca otrzymywał by jakąś gratyfikację to na 100 % nie leżało by to po zakamarkach, rowach czy wyrzucone do lasu...Kiedyś w czasach PRL-u, skupowano butelki, makulaturęi nawet szmaty jako czyściwo do zakładów i fabryk...A teraz Wolska stała się Krajem bardzo bogatym i odpady leżą dosłownie wszędzie zaśmiecając tereny miejskie i wystawiając świadectwo niegospodarności...Oszczędzają bogaci, ale nam się to nie opłaci...

Oglądasz 1-17 z 17
■ W Urzędzie Miasta odbyły się zwołane przez prezydenta konsultacje społeczne w sprawie zmiany granic jednostki pomocniczej miasta, jaką jest Dzielnica Uzdrowiskowa. Radni usłyszeli o pomysłach, które mogą budzić niepokój. Urzędnicy wykazywali się dużą powściągliwością przy udzielaniu odpowiedzi ■ W wyniku otwartego i konkurencyjnego naboru na stanowisko – Kierownik portu jachtowego, nie wpłynęła żadna oferta spełniająca wymagania formalne. Na powyższe stanowisko zostanie ogłoszony kolejny nabór ■ W związku z żałobą narodową, Gala Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście TRYTON 2018 odbędzie się w sobotę o godzinie 19.00. Miejsce pozostaje bez zmian – hotel Radisson Blu ■ „14” pensja dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał? Cztery nagrody uznaniowe dostali w grudniu ubiegłego roku zastępcy prezydenta Świnoujścia, skarbnik miasta i sekretarz. Łącznie na kwotę ponad 27 tysięcy złotych. Odpowiedź Hanny Lachowskiej w sprawie uzasadnienia dla tak hojnych wyróżnień to… Najlepiej sami zobaczcie! W grudniu ubiegłego roku prezydent Janusz Żmurkiewicz przyznał nagrody uznaniowe czworgu pracowników Urzędu Miasta. Najwięcej, bo 7813 złotych dostała I zastępca prezydenta Barbara Michalska, II zastępca prezydenta Paweł Sujka – 6511 złotych. Skarbnik miasta Iwona Górecka-Sęczek – 7162 złotych, a sekretarz miasta Iwona Szkopińska – 5860 złotych ■ 15-letni wrocławianin został zaatakowany i pobity na ulicy. Zdarzenie rozegrało się na ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku między PEC-em a C.H.Uznam. Kilkuosobowa grupa nastolatków najpierw zaczepiała, potem pobiła 15-latka. W piątek przed godziną 19.00 policja została wezwana do ulicznego pobicia. Radiowóz przyjechał na sygnale. Na miejscu policjanci zastali 15-latka pochodzącego z Wrocławia, który zgłosił, że został uderzony przez agresywnego nastolatka. Przyjechała również karetka, która odwiozła poszkodowanego chłopaka do szpitala. Tak jednak okazało się, że nie odniósł on poważniejszych obrażeń ■ Od 6 lutego do końca miesiąca obowiązuje zmiana organizacji ruchu na ulicy Barlickiego, na odcinku od przejazdu kolejowego przy straży pożarnej do wiaduktu OT Port. Ruch pojazdów będzie odbywał się tam wahadłowo, odcinkami, które będą przesuwane w miarę postępu robót. Zmiana organizacji ruchu jest związana z przygotowaniami do przebudowy ulicy Barlickiego i budowy wzdłuż niej ścieżki rowerowej. To zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo ■ Czy autobusy UBB wjadą na polską część wyspy Uznam? Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Czy tę historię mogły wywołać zdarzenia ze Świnoujścia z 2017 roku? ■ Pracownicy żeglugi martwią się o prom „Karsibór IV” ■ Gminny Program Wspierania Rodziny na lata 2019-2021 został, bez dyskusji na sesji przyjęty przez radnych. Projekt był wcześniej szeroko omawiany podczas posiedzeń stałych komisji Rady przez Gabrielę Poniedziałek-Petruk dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ■