POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [08.12.2018, 20:56:11] • Świnoujście

Setki morsów szalało w wodzie i na plaży. Zobacz film!

Setki morsów szalało w wodzie i na plaży. Zobacz film!

fot. Bartosz Szymański

Piąta Inwazja Morsów Mikołajów była wielką demonstracją radości, witalności, zdrowia i uśmiechu ale także-pokazem mocy morsów. Na zaproszenie Świnoujskiego Klubu Morsów „Morświny”, głównego organizatora imprezy, na plaży w Świnoujściu stawiło się w sobotnie południe ponad 700 zwolenników mroźnych kąpieli. Barwnie przebrani i w doskonałych nastrojach, o godzinie 12.00 ruszyli całą masą do morza. Temperatura wody ledwie przekraczała 4 stopnie Celsjusza ale morsy dobrze wiedzą, że mroźne kąpiele to samo zdrowie!



Już na trzy i pół godziny przed kąpielą organizatorzy uruchomili punkt rejestracji morsów przybywających na Inwazję. Na parterze hotelu Radisson Blu przy samej promenadzie można było wpisać się na listę. Każdy uczestnik otrzymywał też niezbędnik morsa. Niektórzy uczestnicy przyjechali do Świnoujścia już wcześniej ale byli i tacy, którzy na morsowanie dosłownie wbiegli. Członkowie Stargardzkiego Klub Morsa „Miedwianie” biegli do Świnoujścia 100 kilometrów. W ten sposób dołączyli do akcji „Wybiegajmy dzieciom uśmiech”.

Setki morsów szalało w wodzie i na plaży. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Siłę morsów uczestniczących w Inwazji można było podziwiać już o godzinie 11.00 gdy wszyscy uczestnicy ustawili się w barwnej kolumnie przed hotelem. W asyście motocyklistów, z transparentami w dłoniach i piosenką na ustach wyruszyli w kierunku Alei Intereferie. Kąpiel zaplanowana została tradycyjnie w centrum kąpieliska przy Centru Koordynacyjnym Ratowników jednak, w związku z budową promenady zdrowia taka masa ludzi nie mogła wchodzić żadnym z głównych wejść na plażę dlatego morsy nadciągały na miejsce kąpieli wyjątkowo od wschodu. Wokół centru koordynacyjnego Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował całą bazę. Na spragnionych czekały namioty z gorącymi napojami, w innych szykowano już także gorące posiłki z myślą o momencie gdy morsy wyjdą z wody. Wszystkich przybywających witał Mikołaj, który był patronem tej kąpieli. Wiedząc o tym, także zdecydowana większość uczestników przygotowała się i do kąpieli-zamiast czepków włożyła mikołajkowe czapeczki. Oczywiście, nie zabrakło także oficjalnego powitania uczestników. Przybyłych z całej Polski powitało miasto oraz główni organizatorzy zlotu; Katarzyna Kolisz -prezes Klubu Morsów "Morświny" oraz Anna dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji "Wyspiarz".

Setki morsów szalało w wodzie i na plaży. Zobacz film!

fot. Bartosz Szymański

Przy pomoście ratowników czekały już na nich instruktorzy, którzy poprowadzili rozgrzewkę przy energetyzującej muzyce.

Setki morsów szalało w wodzie i na plaży. Zobacz film!

fot. Bartosz Szymański

W południe wszyscy byli już gotowi na najważniejsze. Na sygnał prowadzącego, morsy ruszyły do wody. 4 stopnie to temperatura, w której jak widać czują się doskonale bowiem kąpiel nie zakończyła się na symbolicznym zamoczeniu w morzu. Ci, którzy postanowili prawdziwie wykąpać się w głębszej wodzie mogli czuć się bezpieczni. Choć do sezonu daleko to, wyjątkowo w tę grudniową sobotę czuwali także na wodzie ratownicy.

Setki morsów szalało w wodzie i na plaży. Zobacz film!

fot. Bartosz Szymański

Morsy wbiegły do wody, w większości zanurzali się głęboko. Nie brakowało także takich, którzy popływali sobie na nieco głębszej wodzie. Na brzegu czekali znajomi z aparatami fotograficznymi i zawodowi fotoreporterzy. Zdjęcie w wodzie dla morsa to przecież najcenniejsza pamiątka z takiego spotkania. Niektórzy jednak wywiozą ze Świnoujścia także inne-niemniej cenne. Organizatorzy uhonorowali bowiem zwycięzców szeregu konkursów. Szukano morsów m.in. z najoryginalniejszymi strojami i… najdłuższą brodą.

Setki morsów szalało w wodzie i na plaży. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Piąta Inwazja Morsujących Mikołajów przeszła do historii jako najlepsza bodaj w historii tej imprezy. Organizatorzy z Klubu Morsa „Morświny” zapowiadają, że mają już pomysły nowe na kolejną.

Dodajmy, że w piątej Inwazji Morsujących Mikołajów wzięli udział reprezentanci 42 klubów morsów z całego kraju.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 25, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 25

Morświn • Czwartek [13.12.2018, 18:38:36] • [IP: 5.173.152.***]

Prawda jest taka gościu, że gdyby nie Internet, to by ciężko było zwołać taką grupę ludzi, to po pierwsze. Po drugie: skoro robimy coś fajnego, to dlaczego nie puścić tego w sieć. Nikt tu nikogo nie namawia do złego. To samo zdrowie!! Na pewno jest to lepsze niż wieczne plucie jadem przed monitorem. A już na pewno Ci uwierzę, że kąpałeś się w morzu zimą ;)

Gość • Środa [12.12.2018, 06:49:43] • [IP: 216.130.39.**]

W dobie internetu niemal wszystko jest na sprzedaz. ... Widac takie czasy. Ciekawe czy bylo by tylu chetnych, gdyby nie takie upublicznienie ? Kiedys tez sie kapalo zima w morzu, ale byly to male grupki. ... grupki przyjaciol i napewno nie pod publike.

Gość • Poniedziałek [10.12.2018, 18:32:03] • [IP: 178.235.189.***]

zostane morsem. takie mamusie tam ładne

Gość • Poniedziałek [10.12.2018, 14:02:53] • [IP: 87.78.227.**]

A zmierzlym cwokom jak zwykle sie nie podoba. Durnych nie sieja, sami sie rodza ze swoja durnota i wypisuja bzdety.

Gość • Poniedziałek [10.12.2018, 13:36:06] • [IP: 217.98.92.*]

Zawsze mnie to zastanawia, skąd u niektórych ludzi tyle jadu... Serio sądzicie, że takie rzeczy się robi pod publikę? Po co? Widzę tu zadowolonych ludzi, którzy się cieszą, że robią coś innego niż siedzenie przed telewizorem z browarem, albo co gorsza przed kompem pisząc właśnie takie z dupy komentarze, nie ujawniając nawet swojej tożsamości... Wstydźcie się!

Gość • Niedziela [09.12.2018, 18:46:18] • [IP: 92.42.119.***]

W takich imprezach liczy się dobra zabawa, generalnie każde zanurzenie niesie za sobą korzyści zdrowotne. Nie każdy mors ma parcie na szkło, to sprawa indywidualna. W Każdej dziedzinie czy to sportowej czy innej ludzie wrzucają foty na fb.com, instagram więc osoby negujące robią to samo. Inwazja jest imprezą publiczną i nie ma możliwości jej ukryć przed mediami. Pozdrawiam lepszy mors:)

Gość • Niedziela [09.12.2018, 17:25:05] • [IP: 89.174.73.**]

Każdy według siebie sądzi!

Gość • Niedziela [09.12.2018, 16:58:22] • [IP: 178.235.179.***]

a te dwa wytatuowane morsy mają takie parcie, że sami sobie piszą jacy to są fajni :))))

Gość • Niedziela [09.12.2018, 16:33:27] • [IP: 2.108.164.*]

Rozumiem, jak się robi to dla swojego zdrowsi. Takie występy pod publikę to wprost żenujące

Gość • Niedziela [09.12.2018, 14:57:55] • [IP: 178.235.183.***]

W następnym roku bijemy kolejny rekord frekwencji.Rewelacyjni ludzie, świetna organizacja i zabawa najwyższych lotów.Do zobaczenia i 3majcie się!

Gość • Niedziela [09.12.2018, 12:15:56] • [IP: 188.146.166.***]

tragedia, wszystko pod publike... żenada

Gość • Niedziela [09.12.2018, 12:06:13] • [IP: 92.42.112.***]

To jest mega promocja naszego miasta w całej Polsce i poza granicami kraju, brawo Klub morsów Morświny wraz z Panią Prezes Kasią Kolisz

Gość • Niedziela [09.12.2018, 11:13:26] • [IP: 94.254.232.***]

Ciekawe kto sprzątnie. To ognisko ??

Gość • Niedziela [09.12.2018, 10:00:54] • [IP: 62.69.231.***]

Setki to chyba szalały, nie?!

Gość • Niedziela [09.12.2018, 09:43:35] • [IP: 176.221.123.***]

fajna impreza.

Gość • Niedziela [09.12.2018, 08:47:25] • [IP: 37.47.185.***]

Ale maja jaja👍

Gość • Niedziela [09.12.2018, 08:13:48] • [IP: 31.135.163.***]

23:16 Zazdrościsz ??

Gość • Niedziela [09.12.2018, 02:33:54] • [IP: 108.29.78.**]

Brawo Brawo Brawo NY Cony Island

Gość • Niedziela [09.12.2018, 01:48:41] • [IP: 23.226.237.*]

Fajne Panie Mikołajowe. 💪 👍 😁

Gość • Sobota [08.12.2018, 23:16:31] • [IP: 80.245.178.**]

Żenada, wielki wyczyn, moczenie pupy w zimnej wodzie.

Gość • Sobota [08.12.2018, 22:55:01] • [IP: 188.146.167.**]

A mi to się podobają te dwa wytatuowane morsy na pierwszym zdjęciu ;)

Gość • Sobota [08.12.2018, 22:52:27] • [IP: 31.135.163.***]

A mi to się podobają te dwa wytatuowane morsy na pierwszym zdjęciu ;)

Gość • Sobota [08.12.2018, 22:25:58] • [IP: 92.252.15.***]

Ale fajna morsiczka...

Gość • Sobota [08.12.2018, 22:24:55] • [IP: 37.47.140.***]

Brawa dla Kasi Kolisz

Przemek • Sobota [08.12.2018, 21:17:44] • [IP: 80.245.182.***]

42 klubów i jeden mors a właściwie morsica nie zrzeszona która dzielnie przeszła pierwszą taką kąpiel. Gratulacje, było super.

Oglądasz 1-25 z 25
■ W Urzędzie Miasta odbyły się zwołane przez prezydenta konsultacje społeczne w sprawie zmiany granic jednostki pomocniczej miasta, jaką jest Dzielnica Uzdrowiskowa. Radni usłyszeli o pomysłach, które mogą budzić niepokój. Urzędnicy wykazywali się dużą powściągliwością przy udzielaniu odpowiedzi ■ W wyniku otwartego i konkurencyjnego naboru na stanowisko – Kierownik portu jachtowego, nie wpłynęła żadna oferta spełniająca wymagania formalne. Na powyższe stanowisko zostanie ogłoszony kolejny nabór ■ W związku z żałobą narodową, Gala Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście TRYTON 2018 odbędzie się w sobotę o godzinie 19.00. Miejsce pozostaje bez zmian – hotel Radisson Blu ■ „14” pensja dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał? Cztery nagrody uznaniowe dostali w grudniu ubiegłego roku zastępcy prezydenta Świnoujścia, skarbnik miasta i sekretarz. Łącznie na kwotę ponad 27 tysięcy złotych. Odpowiedź Hanny Lachowskiej w sprawie uzasadnienia dla tak hojnych wyróżnień to… Najlepiej sami zobaczcie! W grudniu ubiegłego roku prezydent Janusz Żmurkiewicz przyznał nagrody uznaniowe czworgu pracowników Urzędu Miasta. Najwięcej, bo 7813 złotych dostała I zastępca prezydenta Barbara Michalska, II zastępca prezydenta Paweł Sujka – 6511 złotych. Skarbnik miasta Iwona Górecka-Sęczek – 7162 złotych, a sekretarz miasta Iwona Szkopińska – 5860 złotych ■ 15-letni wrocławianin został zaatakowany i pobity na ulicy. Zdarzenie rozegrało się na ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku między PEC-em a C.H.Uznam. Kilkuosobowa grupa nastolatków najpierw zaczepiała, potem pobiła 15-latka. W piątek przed godziną 19.00 policja została wezwana do ulicznego pobicia. Radiowóz przyjechał na sygnale. Na miejscu policjanci zastali 15-latka pochodzącego z Wrocławia, który zgłosił, że został uderzony przez agresywnego nastolatka. Przyjechała również karetka, która odwiozła poszkodowanego chłopaka do szpitala. Tak jednak okazało się, że nie odniósł on poważniejszych obrażeń ■ Od 6 lutego do końca miesiąca obowiązuje zmiana organizacji ruchu na ulicy Barlickiego, na odcinku od przejazdu kolejowego przy straży pożarnej do wiaduktu OT Port. Ruch pojazdów będzie odbywał się tam wahadłowo, odcinkami, które będą przesuwane w miarę postępu robót. Zmiana organizacji ruchu jest związana z przygotowaniami do przebudowy ulicy Barlickiego i budowy wzdłuż niej ścieżki rowerowej. To zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo ■ Czy autobusy UBB wjadą na polską część wyspy Uznam? Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Czy tę historię mogły wywołać zdarzenia ze Świnoujścia z 2017 roku? ■ Pracownicy żeglugi martwią się o prom „Karsibór IV” ■ Gminny Program Wspierania Rodziny na lata 2019-2021 został, bez dyskusji na sesji przyjęty przez radnych. Projekt był wcześniej szeroko omawiany podczas posiedzeń stałych komisji Rady przez Gabrielę Poniedziałek-Petruk dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ■