POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [09.02.2019, 13:24:13] • zachodniopomorskie

Budujemy społeczeństwo obywatelskie. 100 tys. zł na inicjatywy edukacyjne w regionie

Nie ma demokracji bez świadomości obywatelskiej, dlatego Urząd Marszałkowski przeznacza po raz kolejny fundusze dla różnych inicjatyw edukacyjnych kształtujących takie postawy. W tym roku Marszałek Województwa zaplanował na realizację programów oświatowych, konferencji czy warsztatów 100 tys. zł. O środki mogą ubiegać się organizacje pozarządowe. Wnioski należy składać do 26 lutego br.

Fundusze będzie można pozyskać w ramach ogłoszonego otwartego konkursu ofert. Jego celem jest wspieranie realizacji projektów podnoszących poziom wiedzy oraz aktywność w procesie budowania społeczeństwa obywatelskiego. Zwłaszcza dotyczy to zadań uwzględniających dzieci, młodzież i osoby niepełnosprawne. Wsparcie Urzędu Marszałkowskiego ma pomóc np. we wdrażaniu programów oświatowych oraz organizacji edukacyjno-obywatelskich konferencji, konkursów, plenerów, warsztatów i wystaw. Organizacje na zgłoszenie swoich ofert mają czas do 26 lutego br. (Oferty przyjmowane będą tylko w formie elektronicznej za pośrednictwem generatora Witkac.pl). Więcej informacji na stronie www.edukacja.wzp.pl.

To kolejny rok, kiedy władze samorządu województwa dofinansowują działania edukacyjne w zakresie budowania społeczeństwa obywatelskiego. Umożliwia to ustawa z 23 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Tylko w latach 2015-2018 Urząd Marszałkowski przekazał zachodniopomorskim NGO’s na ten cel prawie 400 tys. zł.

W ubiegłym roku z marszałkowskiego wsparcia w wysokości 100 tys. zł. skorzystało 9 podmiotów. To organizacje z Przelewic, Kołobrzegu, Międzyzdrojów, Szczecina, Goleniowa i Koszalina. Dotacje sięgnęły od 3,3 tys. zł do 20 tys. zł. Do ciekawszych inicjatyw zaliczyć można było ,,Sybiracki szlak pamięci’’ czyli zajęcia dla dzieci i młodzieży zorganizowane przez Stowarzyszenie Związku Sybiraków Koło Terenowe w Kołobrzegu, opracowanie przez Stowarzyszenie Centrum Animacji Młodzieży z Goleniowa materiałów szkoleniowych dla szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego z zakresu systemu prawnego w Polsce czy też Młodzieżowe Centrum Wolontariatu na które dotację otrzymała Fundacja Motywacja i Działanie z Międzyzdrojów.

Biuro Prasowe


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Sobota [09.02.2019, 17:22:42] • [IP: 77.252.46.***]

Te sto tysięcy złotych, to chyba tylko na waciki dla pasożytującego partyjnego pierdzistołka...?

Oglądasz 1-1 z 1
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zaprasza w czwartek, 22 sierpnia b.r. o godz. 16:00, na spotkanie z Panią MARTĄ MATYSZCZAK, autorką komedii kryminalnej pt. „TRUP w SANATORIUM”. Akcja powieści osadzona jest w Świnoujściu, książka została niedawno wydana w popularnym autorskim cyklu: „Kryminał pod psem”. Spotkanie z aktualnie najlepszą w kraju autorką kryminałów „z przymrużeniem oka” poprowadzi Redaktor Naczelna TV „Słowianin” - Pani Mariola Żółtowska. Wszystkie osoby zainteresowane twórczością autorki „Trupa w Sanatorium” zapraszamy do Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■
■ Lista darczyńców na komitet wyborczy Janusza Żmurkiewicza pokrywa się w części z tą o firmach, które prezydent Świnoujścia zwolnił z podatku od nieruchomości i nie tylko – zauważa jeden z naszych Czytelników. Inni mieszkańcy zwracają uwagę na relacje prezydenta z właścicielami firm zwolnionych z podatku ■ Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym ■ Mężczyzna wpadł do kanału portowego. Wyszedł z niego o własnych siłach. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Mężczyzna zagapił się i wpadł do wody. Wyszedł z niej o własnych siłach. Na miejsce przyjechała policja. Około godziny 1.30 przy przeprawie promowej Bielik, po stronie Warszowa, do wody wpadł mężczyzna. Dopłynął on do drabinek i wyszedł z wody o własnych siłach. Po tym, jak wydostał się na powierzchnię, na miejsce dojechała policja ■ Z Terminala w Świnoujściu PGNiG wyekspediowało już 5000 cystern z ładunkiem skroplonego gazu ziemnego (LNG). Największym odbiorcą LNG są stacje regazyfikacji obsługujące miejscowości, które nie mają dostępu do ogólnopolskiej sieci dystrybucji gazu ■ W ubiegłym roku z podatku od nieruchomości prezydent Janusz Żmurkiewicz zwolnił 7 firm. Bywały lata, kiedy przedsiębiorców, którzy skorzystali na takim zwolnieniu, było dwa razy tyle. W ciągu 10 lat z tego powodu do miejskiego budżetu nie wpłynęło ponad 7,5 mln złotych ■