POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [14.02.2019, 10:25:29] • Świnoujście

Za co Kocham Świnoujście?

Za co Kocham Świnoujście?

fot. Koalicja Obywatelska

Dzisiaj, z okazji Walentynek, o godz. 15.00 na Placu Wolności na wielkim czerwonym sercu można napisać za co kochamy nasze miasto.

Wcześniej o godz. 7:45 byliśmy pod LO. im Mieszka I uczniowie i nauczyciele wpisywali za co kochają Świnoujście:
Za morze, za plażę, za ludzi, za Flotę, za mewy, za szkołę, za znajomych, za promy, za pogodę.

Za co Kocham Świnoujście?

fot. Koalicja Obywatelska

Organizatorem akcji są radni Klubu Koalicji Obywatelskiej


komentarzy: 84, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 84

skipper • Sobota [16.02.2019, 06:39:11] • [IP: 80.245.179.***]

Janek fajna inicjatywa.

Gość • Piątek [15.02.2019, 09:46:05] • [IP: 164.127.241.***]

23:34 -" Nie ma architektury, która daje smak i styl, jest pomieszanie z poplątaniem." -...Bez przesady! Tak było w latach 45-89, mistrzami w tym byli komuniści, przeciez nie po r.89 powstały bloki między Matejki a Grunwaldzką, leningrady, i te wzdłuż ul.Chopina - w dzielnicy zabytkowej, więc tym bardziej to razi. Nie po 89 r. na Pl.Wolności wstawiano plomby, jak ta blisko ul. Bema czy ta przy ul.Marynarzy. Owszem, lata 3 RP, po r.89 mają swoje winy, np.wstawienie przyciężkich dwóch chyba kamienic na Boh. Września vis a vis siedziby Iswinoujscie czy wybór zbyt klocowatego stylu osiedla Platan, ale nic nie jest tak brzydkie jak wspomniane budownictwo PRL. Od r.89, a zwłaszcza po r.2000 mamy wspaniałe odnowienie fasad domów, wyremontowanie dachów, chodników, jezdni, nawet ogrodzeń wielu domów, wielkie przybliżenie się poziomu infrastruktury do miast zachodnich, a widziałem z bliska miasta Holandii, Belgii i Francji, wiem, o czym mówię.Jak wspaniale rekultywowano Park Zdrojowy, nadal zachowane sa lasy miejskie.

Gość • Piątek [15.02.2019, 09:30:47] • [IP: 185.13.106.***]

Za brak sraczy i robienie kup za krzakami.

Gość • Piątek [15.02.2019, 06:21:50] • [IP: 188.146.224.***]

Za promy, ceny mieszkań, starych Niemców, prezydenta, mefedroniarzy no i za PIT BULL ŁEST KOŁST

Gość • Piątek [15.02.2019, 01:56:53] • [IP: 62.69.229.**]

Nie ma za co, co najwyżej można co najwyżej kochać wbrew wszystkiemu, co teraz się dzieje.

Gość • Czwartek [14.02.2019, 23:34:04] • [IP: 176.221.123.***]

Nie ma miłych przytulnych miejsc.Jest betonowe lotnisko z przeciągami i potem spod pachy niemieckiego turysty..Nie ma architektury, która daje smak i styl, jest pomieszanie z poplątaniem.Nie ma normalnej jazdy autem tylko spędzanie na parę głównych ulic i krążenie po mieście w celu zanieczyszczania powietrza. Nie kocham już tak bardzo samego miasta ale chciałbym przyjemnie spędzać czas w najbliższej jeszcze nie zabetonowanej okolicy.

Gość • Czwartek [14.02.2019, 22:57:36] • [IP: 89.64.19.***]

akcja - dziecinada. Widocznie za malo powaznych tematow jest do zrobienia w miescie wg niektorych radnych :) Alee skoro sto czy dwiescie glosow pozwala na zostanie radnym to sie szuka elektoratu gdzie tylko sie da.

Gość • Czwartek [14.02.2019, 22:21:06] • [IP: 188.164.147.**]

Bardzo kochałam to miasto ale już nie kocham. Wycieli w nim wszystko co było do kochanie. Miasto dla bogatych i zamożnych turystów. A mieszkańcy na usługach elit. Dobrze że już tam nie mieszkam.

kicikicikot • Czwartek [14.02.2019, 22:19:39] • [IP: 80.245.178.***]

Sierce szczipajuszczaja parka

Gość • Czwartek [14.02.2019, 22:13:52] • [IP: 185.13.106.***]

Za starego dziada 71 letniego.

Gość • Czwartek [14.02.2019, 21:36:28] • [IP: 87.173.146.***]

W Swinoujsciu spedzilam dzieciństwo. To było jeszcze piękne miasto z atmosfera. Po latach wróciłam tu, ale długo nie wytrzymałam. Co tu sie stało ? Miasto betonowe, powycinane lasy, świeże powietrze -tak zwłaszcza z kominów !! Ktoś znany ze Swinoujscia mi powiedział... tu bez koperty w urzędach nic nie załatwisz !! I tak jest, , korupcja na całego, , tak niektóre osoby dorobiły sie z tych kopert dużego majątku !! Nie ma sie co dziwić ze duzo młodych ludzi opuszcza to miasto.

Gość • Czwartek [14.02.2019, 21:25:08] • [IP: 178.238.247.**]

Kocham?? Co to za pytanie??!! Znalazlam sie tu i pracuje, mam rodzine ktora Kocham!! Miasto ?? Kochac ?? Za co?? Ze wszystko drozsze niz w innej czesci polski i nawet za granica, za co ?? Ze ceny mieszkan robia spekulanci, Za co i dlaczego kochac?? Co to znaczy kochac MIASTO??

Gość • Czwartek [14.02.2019, 21:20:57] • [IP: 92.42.118.*]

@ Czwartek [14.02.2019, 14:23:55] • [IP: 37.47.139.***] - no pewnie, też uważam, że przecież lepiej się krzywić, przeklinać i być smutnym :D

Gość • Czwartek [14.02.2019, 20:14:24] • [IP: 80.245.188.***]

za cudowne miejsce, morze, plaże, za parki, ścieżki rowerowe...

Gość • Czwartek [14.02.2019, 20:03:51] • [IP: 5.173.145.***]

Świnoujścia to wioska. I te promy to chora sprawa.

Gość • Czwartek [14.02.2019, 19:35:38] • [IP: 88.156.234.**]

a Pan radny ze zdjecia pracuje gdzies w ogole?

Gość • Czwartek [14.02.2019, 19:29:30] • [IP: 95.129.225.**]

Dęta akcja w wykonaniu platfusów. Nie potrafią zając się poważnymi tematami i problemami ale do głupawych uśmiechów i nic nie znaczących akcji - pierwsi. zenada.

Gość • Czwartek [14.02.2019, 19:29:10] • [IP: 185.13.106.***]

Za wszawice w szkołach za umowy śmieciowe i pracę na czarno bez podatków.

TVą i kompem nie docenisz • Czwartek [14.02.2019, 19:06:48] • [IP: 164.127.241.***]

Nigdy bym nie wpisał się partyjce PO (czy POKO), ale Świnoujście kocham za wody, lasy, morze, świeże powietrze, za to, że tu wobec małej religijności cenniejsza jest każda modlitwa i każdy krzyż, że tu wobec silnego postkomunizmu i lewicowego liberalizmu (KOD, PO, SLD) każdy pogląd konserwatywny, prawicowy więcej waży. Nawet chrześcijaństwo w ujęciu historycznym więcej tu waży, bo skoro nie możemy odszukiwac korzeni w okresie między wiekiem XIII a połową XX, to cieszymy się samym pojawieniem się tu chrześcijaństwa, późnym, bo dopiero od ok.1124, gdy św. Otton chrzcił Usedom, Wolin, gdy odwiedzał Garz, Karsibór, Lubin. I poradzę: takk jak najpożyteczniejszymi dla konkretnego człowieka pokarmami, np. owocami i warzywami są te rosnące na danym terenie, skąd się pochodzi, tak najlepszym użytkiem i poznaniem danej krainy jest to, co jest jej najsilniejsza stroną. NIE DOCENICIE ŚWINOUJŚCIA SIEDZĄC PRZED TV I KOMPEM. Trzeba do tego użyć np.łódki, wędki, roweru, statku, dobrego aparatu fotogr.- tymi kanałami pójść.

Gość • Czwartek [14.02.2019, 19:00:19] • [IP: 185.138.239.***]

Kocham prawie za wszystko, mieszkam 45 lat uwielbiam, ze nadal jestem anonimowa. Uwielbiam promy i lato biore garściami imprezy kulturalne. Hejterka zycze dużo radości i optymizmu

Gość • Czwartek [14.02.2019, 18:15:43] • [IP: 178.238.253.***]

#stopnienawisci

Gość • Czwartek [14.02.2019, 18:14:26] • [IP: 178.238.246.**]

Za piekna szeroka plaze, za liczne sciezki rowerowe i wiele placow zabaw dla dzieci wraz z urzadzeniami dla cwiczen, oraz piekne parki zwlaszcza ten na Chrobrego, rowniez ciekawe zabytkowe forty.

Gośćala • Czwartek [14.02.2019, 18:12:58] • [IP: 178.238.246.**]

Kocham moje miasto mieszkam już 45 lat ale niech już nie budują na wydmach i nie wycinają drzew niech ulica Żeromskiego będzie ulica bez samochodów i proponuje więcej imprez w Amfiteatrze taniej i weselej dla mieszkańców i turystów i niecierpliwi się zawsze coś dzieje w muszli koncertowej a zwłaszcza latem koncerty muzyka dla wszystkich młodych i starszych mamy juz dużo hoteli i to wystarczy!

Gość • Czwartek [14.02.2019, 17:46:30] • [IP: 176.221.123.***]

Przede wszystkim za położenie bez niego nie było by to tak wspaniałego miasta

Gość • Czwartek [14.02.2019, 17:39:38] • [IP: 178.238.249.**]

Za to że radni i prezydent ze swoją gwardią mają mieszkańców w puklu.

Oglądasz 1-25 z 84
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na spotkanie autorskie z wybitnym twórcą – aktorem, satyrykiem, autorem – Panem Jackiem Fedorowiczem, który odwiedzi nas w dniu 18 lutego b.r. (poniedziałek) o godz. 17:00. Spotkanie poprowadzi warszawski dziennikarz – Pan Marcin Michrowski. Panowie porozmawiają m.in. o dwóch książkach Autora: „W zasadzie tak”(z 1975r.) i premierowej „Chamo Sapiens” (z 2018r.) Wszystkich miłośników Pana Jacka Fedorowicza zapraszamy do Biblioteki Głównej, ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■
■ Konsultacje zostaną przeprowadzone w dniu 18 lutego 2019 roku w formie spotkania Prezydenta Miasta Świnoujście z mieszkańcami Miasta w siedzibie Urzędu Miasta ul. Wojska Polskiego 1/5, sala nr 1 w godz. 14:00 -15:30 ■ W wyniku otwartego i konkurencyjnego naboru na stanowisko – Kierownik portu jachtowego, nie wpłynęła żadna oferta spełniająca wymagania formalne. Na powyższe stanowisko zostanie ogłoszony kolejny nabór ■ W związku z żałobą narodową, Gala Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście TRYTON 2018 odbędzie się w sobotę o godzinie 19.00. Miejsce pozostaje bez zmian – hotel Radisson Blu ■ „14” pensja dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał? Cztery nagrody uznaniowe dostali w grudniu ubiegłego roku zastępcy prezydenta Świnoujścia, skarbnik miasta i sekretarz. Łącznie na kwotę ponad 27 tysięcy złotych. Odpowiedź Hanny Lachowskiej w sprawie uzasadnienia dla tak hojnych wyróżnień to… Najlepiej sami zobaczcie! W grudniu ubiegłego roku prezydent Janusz Żmurkiewicz przyznał nagrody uznaniowe czworgu pracowników Urzędu Miasta. Najwięcej, bo 7813 złotych dostała I zastępca prezydenta Barbara Michalska, II zastępca prezydenta Paweł Sujka – 6511 złotych. Skarbnik miasta Iwona Górecka-Sęczek – 7162 złotych, a sekretarz miasta Iwona Szkopińska – 5860 złotych ■ 15-letni wrocławianin został zaatakowany i pobity na ulicy. Zdarzenie rozegrało się na ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku między PEC-em a C.H.Uznam. Kilkuosobowa grupa nastolatków najpierw zaczepiała, potem pobiła 15-latka. W piątek przed godziną 19.00 policja została wezwana do ulicznego pobicia. Radiowóz przyjechał na sygnale. Na miejscu policjanci zastali 15-latka pochodzącego z Wrocławia, który zgłosił, że został uderzony przez agresywnego nastolatka. Przyjechała również karetka, która odwiozła poszkodowanego chłopaka do szpitala. Tak jednak okazało się, że nie odniósł on poważniejszych obrażeń ■ Od 6 lutego do końca miesiąca obowiązuje zmiana organizacji ruchu na ulicy Barlickiego, na odcinku od przejazdu kolejowego przy straży pożarnej do wiaduktu OT Port. Ruch pojazdów będzie odbywał się tam wahadłowo, odcinkami, które będą przesuwane w miarę postępu robót. Zmiana organizacji ruchu jest związana z przygotowaniami do przebudowy ulicy Barlickiego i budowy wzdłuż niej ścieżki rowerowej. To zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo ■ Czy autobusy UBB wjadą na polską część wyspy Uznam? Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Czy tę historię mogły wywołać zdarzenia ze Świnoujścia z 2017 roku? ■ Pracownicy żeglugi martwią się o prom „Karsibór IV” ■ Gminny Program Wspierania Rodziny na lata 2019-2021 został, bez dyskusji na sesji przyjęty przez radnych. Projekt był wcześniej szeroko omawiany podczas posiedzeń stałych komisji Rady przez Gabrielę Poniedziałek-Petruk dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ■