POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [14.04.2019, 18:21:32] • Świnoujście

Strajkuje więcej pracowników, niż podał Urząd Miasta

Strajkuje więcej pracowników, niż podał Urząd Miasta

fot. iswinoujscie.pl

Informacje o strajkujących placówkach i liczbie ich pracowników, zamieszczamy na podstawie danych otrzymywanych z Biura Informacji Społecznych Urzędu Miasta Świnoujście. Podaje je Hanna Lachowska. Okazuje się jednak, że istnieją rozbieżności między stanem wskazanym przez UM a tym, który podała naszej redakcji Wiesława Osikowska- prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego.

- Zgodnie z rozmową telefoniczną informuję , że strajkuje 5 przedszkoli. Pracowników przedszkola strajkuje w granicach 50-55. W dniu wczorajszym strajkowało 50 osób, a nie jak błędnie podano 29, a ogólnie wczoraj wszystkich strajkujących było 363 - informuje Wiesława Osikowska- prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 81, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 81

Gość • Wtorek [16.04.2019, 09:07:17] • [IP: 178.238.249.**]

W małym mieście pod warszawą zdenerwowani rodzice zebrali sie i poszli do szkoły i przeprowadzili" rozmowę " motywacyjną i powiedzieli im że wiedzą gdzie każdy z nich mieszka i nie będą mieć życia w tym mieście i poskutkowało i w naszym mieście rodzice też powinni tak zrobić bo strajk strajkiem ale żeby dzieci nie wpuścić do szkoły lub przedszkola to gruba przesada.

Gość • Wtorek [16.04.2019, 07:48:50] • [IP: 37.47.157.**]

Wiadomość z godz. 18.31 wszystko napisane krótko mówiąc na temat. Tak niech rząd zrobi. Praca wg kodeksu pracy. Nie będziemy słuchać że pracują w domu tyle godzin. Wtedy będzie 18h a 22h na sprawdzanie klasówek kartkówek układanie testów itp... Nie rozumiem właśnie tego _dlaczego nauczyciel nie mógłby pracować 8hdziennie.Jest wiele zawodów gdzie pracują z trudną głośną młodzieżą i to 40h.Poza tym w starszych klasach jest dość cicho w szkole bo prawie każdy uczeń ma nos w smartfonie... Ale bez przesady w szkole na przerwach zawsze było głośno... I tak powinno być Także nauczyciele do roboty a jak się nie podoba to na 40h do pracy.

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 18:31:27] • [IP: 37.248.160.**]

Usunąć kartę nauczyciela, niech pracują na zasadach kodeksu pracy. Zdjąć wszystkie przywileje i wydłużyć czas pracy do 40 godzin tygodniowo tak jak ma każdy człowiek. Zrobić 26 dniowy urlop płatny, reszta dni w szkole a potem pomyśleć o ewentualnych podwyżkach. Niech zarabiają tak jak inni. Przypominam, dyplomowany nauczyciel zarabia 3200 na rękę przy 18 godzinach tablicowego na tydzień czyli 100 zł na godzinę. To jest mało 🤔 Przypomnę minimalne wynagrodzenie wynosi 14, 70 BRUTTO

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 17:56:14] • [IP: 178.238.252.***]

Jak tak zazdroscicie nauczycielom TO wolna droga!! Badz i ty !! Nauczycielem!! Sa braki wiec przyjma Ciebie !!

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 17:54:41] • [IP: 178.235.146.*]

Nauczyciele! Jest bez sensu dyskusja z typowym chamskim hejtem. Jeżeli wrócicie do pracy, to należy przyjąć metodę t.k.z." bez wysiłku". Przecież ze szkół publicznych nie będzie profesorów, naukowców, prawników czy lekarzy. Tak jak dotychczas. Zdolniejsza młodzież pójdzie do szkół prywatnych. przecież już tak się dzieje. Ci wszyscy" specjaliści" powinni zapytać swoich mocodawców, do jakich szkół chodzą ich dzieci. Uczyłem to wiem. I nie są to dzieci podobne do waszych. Panuje dyscyplina i poszanowanie nauczyciela nie tylko prze młodzież ale i przez rodziców. Po prosty wiedza co chcą w życiu osiągnąć. To nie znaczy, wśród waszych dzieci nie ma bardzo dobrych przyszłych rzemieślników!! Ale zawodu będą się uczyć w szkołach zawodowych. Tam nie jest potrzebna analiza poezji laureatów nagrody Nobla. Stąd wysiłki obecnych nauczycieli idą na marne. Trzeba wreszcie zrozumieć" Jaka płaca taka praca"!! A misyjność pozostawcie fanatykom i innym zawodom!!

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 17:23:07] • [IP: 62.69.252.**]

Do gościa co pisze, ze jego żona zarabia w przedszkolu netto 3.200. Może ona gdzieś po godzinach pracuje, a Pan nic nie wie ot taka niespodzianka. Hańba to nie rozumieć drugiego człowieka i osądzać niesłusznie.

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 16:50:12] • [IP: 178.235.146.*]

No widzisz pisowski troll pisze, że jego żona w przedszkolu zarabia 3500 netto. Zobacz, zobacz, komuna miała sklepy za żółtymi firankami a pisowcom prawdopodobnie po cichu płacą jakieś specjalne premie!!

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 16:40:20] • [IP: 178.235.146.*]

Panie Ip:195.205.242.Nie stać cię na opiekunkę ? Radzę ci, co tacy jak ty radzą nauczycielom" zmień pracę!!" Może cwaniaczku w końcu zrozumiesz, czyjeś problemy a nie tylko swoje partykularne interesy !!

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 16:22:42] • [IP: 107.77.106.**]

Do niemiec jablka zrywac 500 euro tygodniowo pamietaj malzonku nauczycielki

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 14:48:24] • [IP: 31.2.57.**]

Moja żona jako nauczycielka zarabia 1850 złotych na rękę po 5 latach studiów, specjalizacji i różnych kursów, pracuje od rana do wieczora, kartkówki, prace domowe itd. I ma prawo strajkować jak każdy w tym kraju. Przestańcie kłamać OPŁACANE trolle na temat zarobków nauczycieli!

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 14:36:15] • [IP: 195.205.242.***]

STRAJKUJĄ NAUCZYCIELE. ALE TO CO SIĘ DZIEJE W PRZEDSZKOLACH WOŁA O POMSTĘ DO NIEBA! RODZICE MAŁYCH DZIECI MAJĄ UTRUDNIONE ZADANIE PONIEWAŻ PRZEDSZKOLA PRZYJMUJĄ OGRANICZONĄ ILOŚĆ DZIECI, KTO PIERWSZY TEN LEPSZY A RESZTA SZUKA OPIEKI NA WŁASNĄ RĘKĘ. W TEJ WALCE O PIENIĄDZE RODZICE I DZIECI STALI SIĘ ZAKŁADNIKAMI O ŻĄDANIA ZNP. PRZEZ TAKIE ZACHOWANIE MY RODZICE TRACIMY TERAZ PIENIĄDZE BO MUSIMY SZUKAĆ PŁATNEJ OPIEKI DLA DZIECI LUB BRAĆ WOLNE DNI. NIE LICZCIE, ŻE KTOŚ POPRZE TEN STRAJK Z ENTUZJAZMEM!

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 14:01:28] • [IP: 77.253.23.***]

do roboty drodzy nauczyciele. dorabiać w biedronce na kasie.

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 13:50:19] • [IP: 185.13.106.***]

Ci co nie strajkują z kler i katacheci zrobią se bunga bunga za srebrniki zarobione w czasie strajku.

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 13:06:36] • [IP: 176.221.123.***]

Ciągle tutaj wywlekacie temat KOREPETYCJI - a kto Wam kazał zapisywać na nie dzieci? Czy nauczyciel zmusza do brania korepetycji? Nie! Skoro jesteście tacy wspaniali i tak troszczycie się o swoje dzieci, to sami udzielajcie im korepetycji - pieniądze zostaną w Waszej kieszeni, i po problemie! Wszyscy mogą strajkować, więc dlaczego nauczyciele nie? Skoro są to takie" lenie i nieroby", to patrząc z Waszego punktu widzenia, można dojść do wniosku, iż lepiej, że dzieci nie przebywają z takim" elementem nauczycielskim". Polska szkoła, tak jak inne szkoły na całym świecie, powinna przede wszystkim UCZYĆ, a funkcje wychowawcze i opiekuńcze, to obowiązek rodziców. Patrząc na to co się dzieje, można dojść do wniosku, że rodzice, NIE WSZYSCY, najchętniej oddaliby na opiekę 24h/7 dzieci do szkoły, co by inni się z nimi" męczyli", a sami zabieraliby dzieci do domu, wtedy kiedy znajdą na to czas i ochotę.. To smutne, zwłaszcza, że dzieciaki tęsknią za rodzicami, którzy mają ich w głębokim poważaniu..

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 13:03:17] • [IP: 94.254.232.**]

SYNU OJCA SWEGO 231 O JAKIM PREMIERZE MOWA JEŻELI O TUSKU TO ŚMIECH, TUSK I LINIA FRONTU . ON MA NA*E W PAPIERKACH NIEKTÓRYCH . TYCH PRAWDZIWYCH NIEMA WCIEŁO.

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 12:47:32] • [IP: 95.41.19.**]

Jak się nie podobają zarobki to trzeba zmienić pracę a nie strajkować kosztem dzieci i młodzieży. W Świnoujściu jest pracy od zatrzęsienia, ogłoszenie za ogłoszeniem.

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 12:23:46] • [IP: 188.147.42.**]

W Lidlu na kasie iięcej zarobi. O co alrm. Ciepla posadka a i tak wszystko zwalają na rodziców. Kiedyś nauczyciel to był GOŚĆ teraz jest takim samym robolem, wieęc niech nie narzeka i wezmie się do pracy

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 12:16:02] • [IP: 77.252.46.***]

CZY WIĘCEJ PIENIĘDZY TO LEPSZA, WIĘKSZA WIEDZA? LEPSZY STOSUNEK DO DZIECKA ? WIĘKSZY SZACUNEK? BO TEGO BRAKUJE DZIŚ PEDAGOGOM SZKOLNYM I PRZEDSZKOLNYM. NIE SĄDZĘ ABY W TEJ KWESTII COŚ SIĘ ZMIENIŁO.BRAK CIEPŁEGO STOSUNKU DO DZIECI 6 LET.7 LET. SĄ NA STRACONEJ POZYCJI,

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 12:10:16] • [IP: 5.174.185.**]

a może by tak poprosić nauczycieli żeby ujawniali roczne zeznania podatkowe wtedy wszystko będzie jasne

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 11:52:14] • [IP: 157.25.141.**]

[15.04.2019, 08:08:13] • [IP: 5.173.152.**] Szanowna pani.Proponuje zmienic pracę.nikt nie trzyma na siłe w szkole.Wielu ludzi przebranżowiło sie.Takie czasy.A ile Pani wyciaga z korepetycji?Odprowadza Pani podatek?

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 11:10:32] • [IP: 46.76.228.**]

nie rozumiem co z tą opieką nad dziećmi. A jak jest w wakacje ? przecież rodzice nie biorą urlopu na 2 m-ce. Oczywiście co innego przedszkola ale o tym mało.

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 11:07:21] • [IP: 37.8.231.**]

Synu z 08.34 a czy ty kiedykolwiek strajkowałeś, czy agitowałeś za strajkiem, czy kiedykolwiek ruszyłeś swoja dupę by sie czemuś sprzeciwić, a gdzie byłeś w 1981, gdzie byłeś w 1939. Czy byłeś wraz z premierem na linii frontu? Wątpię. Nie zadawaj więc głupich pytań, tylko spójrz w lustro.

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 11:04:29] • [IP: 109.196.114.**]

Drodzy nauczyciele.Skończcie opowiadać bajki o swoich wynagrodzeniach pokazując nam jeden z pasków jakie dostajecie.Pokażcie swoje PITy związane z szkołą to wtedy będziecie wiarygodni.Moja żona pracuje jako przedszkolanka i po 15 latach pracy będąc przed 40 zarabia 3400 netto.Nie narzeka i cieszy się praćą z dziećmi.Wielokrotnie przychodząc do domu (jeszcze przed strajkiem) była zbulwersowana zachowaniem koleżanek które to nie potrafią nawet tych 4 godz przepracować dziennie zgodnie z programem.Wychodzenie po 3 godz w celu załatwienia różnych spraw czy też olewanie dzieci kosztem telefonu to norma wśród wielu pedagogów.Zabieranie jedzenia ze stołówki to też norma a p[rzecież tak wielu rodziców z rodzin wielodzietnych mogło by to robić (płacą za to).Godne zarobki TAK ale strajk kosztem nauki dzieci NIE.Nie każd7y nauczyciel zasługuje na równe traktowanie i wiemy to wszyscy. .Wy nauczyciele i MY rodzice.Każdy dzień strajku w tym wydaniu to HAŃBA !! Zabierać politykę do domu.KONSTYTUCJA!!

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 10:53:56] • [IP: 80.245.189.***]

ość • Poniedziałek [15.04.2019, 07:24:09] • [IP: 157.25.141.**] Nauczyciele to pikus w porownaniu z klerem.

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 10:52:50] • [IP: 83.255.39.**]

IP 162 wiesz dlaczego? Bo nauczyciele świadoma część społeczeństwa w przeciwieństwie do Ciebie myśli szerzej i ubolewać tylko że Ty nie myślisz perspektywicznie.

Oglądasz 1-25 z 81
■ Ruszyły zapisy na 40 Maraton Świnoujście – Wolgast, 29 Półmaraton Wolgast oraz 4 Sztafetę Świnoujście – Wolgast ■ Niedziela Palmowa – to początek Wielkiego Tygodnia Postawiona w oknie domu chroni podobno przed uderzeniem pioruna. Rolnicy mieszali ją z ziarnem do zasiewu aby zapewnić sobie dobre plony, mamy dodawały dzieciom do śniadania aby te cieszyły się dobrym zdrowiem, zasuszona, czuwa nad szczęściem rodzin przez cały rok. Wszystko to jednak pod warunkiem, że dziś zostanie poświęcona. Palma wielkanocna nie jest jednak przedmiotem jakiegoś dziwnego kultu sama z siebie. Zasłużyła sobie na to gdy znalazła się pod stopami Chrystusa wjeżdżającego do Jerozolimy ■ Wielkanocne klimaty na Placu Wolności. Jechały do nas 800 kilometrów! To pierwszy taki jarmark wielkanocny w Świnoujściu. Zaproszenie do zaprezentowania swoich wyrobów nad morzem przyjęli twórcy z Krasnegostawu i okolic, miejscowości położonych między Lublinem, a Chełmie Lubelskim kilkadziesiąt kilometrów od granicy polsko-ukraińskiej. Grupę wystawców zorganizowała Luba Rakiewicz, dyrektor Artystycznego Stowarzyszenia Kosiw, która z dumą pokazuje ilustrowane publikacje o twórczości mieszkańców swoich rodzinnych stron ■ Strajk w oświacie. Informacja na godzinę 10.00 czwartek 11 kwietnia 2019. - ogółem strajkujących nauczycieli 253, w tym 28 w przedszkolach i 225 w szkołach - 401 dzieci/uczniów (bez gimnazjalistów, którzy przystąpili do egzaminów) będących pod opieką, w tym 338 w przedszkolach (razem z przedszkolem nr 10, w którym nauczyciele nie strajkują) i 63 w szkołach ■ PEC. W maju coroczna przerwa Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Świnoujściu informuje, że coroczna przerwa technologiczna w dostawie energii cieplnej do centralnego ogrzewania, wentylacji i ciepłej wody nastąpi 20 maja 2019 od godziny 00.00 do 24.00. Przerwa związana jest z koniecznością wykonania niezbędnych remontów źródła ciepła i sieci ciepłowniczych ■ Mieszkańcy Świnoujścia, którzy na co dzień zaopatrują się w pieczywo z piekarni przy ul. Monte Cassino czekała w sobotę rano niemiła niespodzianka. Ani w sklepie firmowym ani w żadnym innym na mieście nie dotarło zaopatrzenie od tego wytwórcy. Przyczyną była poważna awaria instalacji w piekarni. Tuż po północy pojawiły się tam wozy Straży Pożarnej i Pogotowie Ratunkowe. Ewakuowano pracowników firmy i mieszkańców posesji ■ Od 4 kwietnia. „Bielik” z Warszowa o 7.35. W związku z prośbami rodziców uczniów, Żegluga Świnoujska informuje, że od jutra, tj. czwartek 4 kwietnia 2019 r., na przeprawie promowej „Warszów”, prom z prawobrzeża (Warszów) będzie odbijał o godzinie 7.35, a nie o 7.40. Pozostałe godziny pozostają bez zmian ■ Odpowiedź na zarzuty jest już w Komisji Europejskiej ■ Spektakularne policyjne zatrzymanie samochodu na ulicy Daszyńskiego. Przeszukano auto, sprawdzano kierowcę i pasażerów. O co poszło? Policja milczy o przyczynach tej niedzielnej akcji ■ Rada Miasta jednogłośnie przyjęła uchwałę w sprawie poparcia środowiska nauczycielskiego ■ Zastępca prezydenta Paweł Sujka: "Po referendach, które odbywały się w Świnoujściu mogę powiedzieć, że praktycznie wszystkie placówki edukacyjne w mieście deklarują przystąpienie do strajku ■ Jeśli dojdzie do strajku nauczycieli to także dzieci w przedszkolach pozbawione zostana opieki ■ Astaldi nie chce zapłacić za gadżety. Miało być uroczyście i z gadżetami. Były tylko gadżety. Na 5 lipca ubiegłego roku miasto zaplanowało uroczyste podpisanie umowy o budowie tunelu pod Świną. Zamówiono 1000 breloczków i antystresowych gadżetów w kształcie czapki z daszkiem o wartości 9 tysięcy złotych. Uroczystość tego dnia się jednak nie odbyła, a umowy z firmą Astaldi w ogóle nie podpisano. Kto zapłaci za gadżety? ■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■