POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [13.08.2019, 16:10:01] • Świnoujście

Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym

Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym

fot. Organizator

Pilotażowy Program - "Aktywny samorząd". Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych podjął decyzję o uruchomieniu w bieżącym roku naboru wniosków o dofinansowanie zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym w ramach Modułu I Obszar C Zadanie 1 pilotażowego programu „Aktywny samorząd”.

Z pomocy w programie mogą korzystać dzieci i osoby dorosłe, które nie mogą samodzielne poruszać się za pomocą wózka o napędzie ręcznym. W przypadku dzieci do 16 roku życia niezbędne jest orzeczenie o niepełnosprawności, a w przypadku osób po 16 roku życia - orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności. Wnioski osób, które nie są zatrudnione lub się nie uczą, muszą zawierać opinię eksperta PFRON, potwierdzającą zdolności do pracy albo do podjęcia nauki w wyniku udzielonego wsparcia. W przypadku osób w wieku emerytalnym warunkiem uzyskania pomocy jest zatrudnienie.

Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 10.000zł, a minimalny udział własny w zakupie - 10% ceny wózka brutto.

Termin przyjmowania wniosków - do 31 sierpnia 2019 roku.
Wnioski dostępne są na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Świnoujściu w zakładce - dokumenty do pobrania lub siedzibie MOPR ul. Dąbrowskiego 4, pokój 5 – parter, tel. 091 322 54 82 w godzinach od 7:30 do 15:30.

MOPR Świnoujście


komentarzy: 3, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-3 z 3

Gość • Wtorek [13.08.2019, 19:55:31] • [IP: 46.169.246.***]

program wizyt pielęgniarek i opiekunek byłby bardziej wskazany, z wózka skorzysta tylko jedna osoba oby ta której faktycznie będzie potrzebny i tyle...

Gość • Wtorek [13.08.2019, 18:55:15] • [IP: 31.11.128.**]

Nabierze się furę papierów, bo skąd wziąć kalekiego emeryta, nie potrafiącego chodzić, a do tego zatrudnionego. Z zatrudnieniem problem mają młodzi i zdrowi ludzie. Aktywny samourząd to zwykła ściema za pieniądze z PFRON których i tak wciąż jest za mało.

Gość • Wtorek [13.08.2019, 17:34:45] • [IP: 178.238.253.**]

Pomysł niezły, ale może by pomyśleć narazie bardziej praktycznie, o chodziki, zwykłe wózki inwalidzkie a zwłaszcza zwięszyć ilość godzin opieki, to jest palący problem, że nie wspomnę o chociaż raz w miesiącu wizyta pielęgniarki i fachową opinię, co należy zmienić, a co ulepszyć, inwalidztwo łączy się z samotnością, a to jest śmiertelna choroba, niezależnie gdzie się ma uraz.Ogólnie opieka MOPR nie jest zła!

Oglądasz 1-3 z 3
■ OSTRZEŻENIE SILNY WIATR Stopień zagrożenia: 1 Ważność: od godz. 02:00 dnia 06-12-2019 do godz. 16:00 dnia 06-12-2019 Obszar: województwo zachodniopomorskie. Przebieg: Na wybrzeżu Bałtyku występować będzie wiatr o prędkości 40 - 60 km/h z kierunku południowo zachodniego, w porywach osiągający 80 - 90 km/h. Skutki: łamanie gałęzi; uszkodzenia dachów i budynków o słabej konstrukcji; utrudnienia komunikacyjne ■ Po przerwie w piątek o godzinie 8.00 zaczynają się obrady 22 sesji Rady Miasta ■ Mordor nadciąga! Strefa płatnego parkowania wkroczy do centrum Świnoujścia ■ 14 za, 6 przeciw, jeden z radnych wstrzymał się od głosu. Projekt objęcia centrum miasta strefą płatnego parkowania ■ Jedni z najbardziej znanych w Polsce i na świecie świnoujścian Elżbieta i Krzysztof Nakliccy ofiarami wypadku. Pani Elżbieta nie żyje, jej mąż walczy o życie w szpitalu ■ Olgierd Geblewicz – „Rząd PiS zabierze pieniądze uzdrowiskom” ■ Całoroczna strefa płatnego parkowania lekiem na deficyt miejsc postojowych? 3,90 złotych za pierwszą godzinę postoju, za drugą - 4,60 zł, za trzecią - 5,50 zł. Dziś radni ustalą wielkość strefy płatnego parkowania oraz stawki, które mają w niej obowiązywać ■ Sposób „budowania po świnoujsku” polega na budowaniu nowych obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących domów, niezgodnie z zatwierdzoną dokumentacją, w sposób zakłócający spokój mieszkańców, wywołujących hałas i zanieczyszczenie, uniemożliwiając korzystanie z istniejących domów zgodnie z ich przeznaczeniem – pisze nasza Czytelniczka ■