POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [09.10.2019, 11:26:14] • Świnoujście

UM: Ulica Odrzańska przebudowana. Kierowcy, uważajcie na wyspę spowalniającą!

UM: Ulica Odrzańska przebudowana. Kierowcy, uważajcie na wyspę spowalniającą!

fot. Urząd Miasta

Trwają ostatnie, kosmetyczne prace przy przebudowie ul. Odrzańskiej. Jezdnia jest już gotowa. Gładka, jak stół. Ale uwaga, kierowcy, na drodze napotkacie wyniesioną wyspę spowalniającą.

Ulica Odrzańska, to 700-metrowa prosta, zaczynająca się rondem i biegnąca do skrzyżowania z ul. Zalewową. Z doświadczenia inżynierów ruchu drogowego i policji wiadomo, że gładki asfalt na tak długim i prostym odcinku może niektórych kierowców "prowokować" do zbyt szybkiej jazdy. Dlatego na jezdni zastosowano urządzenie spowalniające. To wyniesiona wyspa wykonana z kostki brukowej po to by odróżniała się kolorystycznie od asfaltu i była widoczna z daleka. Wyspa znajduje się w odległości ok. 200 metrów od skrzyżowania z ul. Zalewową.

Przy przebudowie trwają ostatnie prace wykonawcze. Kończony jest chodnik, ponadto zostaną dodatkowo wykonane schody do kilku posesji, które położone są poniżej poziomu chodnika.

UM: Ulica Odrzańska przebudowana. Kierowcy, uważajcie na wyspę spowalniającą!

fot. Urząd Miasta

Chodnik został wykonany na całej długości drogi po jej lewej stronie (patrząc od ronda). Jednocześnie wykonano wjazdy do posesji. Konieczna była także regulacja oświetlenia, które wcześniej było wybudowane na niezagospodarowanym poboczu.

Ponadto wykonany został dodatkowy odcinek drogi - przedłużenie jej - na odcinku od skrzyżowania z ul. Zalewową do przystani żeglarskiej w Łunowie.

UM: Ulica Odrzańska przebudowana. Kierowcy, uważajcie na wyspę spowalniającą!

fot. Urząd Miasta

Niebawem na jezdni pojawi się nowe oznakowanie poziome. Jego wymalowanie - ze względów technologicznych - musi odbyć się kilkanaście dni po ułożeniu ostatniej warstwy asfaltu.

źródło: www.swinoujscie.pl


komentarzy: 29, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 29

Gośćxxc • Piątek [11.10.2019, 07:25:49] • [IP: 188.146.97.**]

Kurlacze przestańcie lamentowac, Nic się nie podoba sami nieudacznicy i pesymisci. Zamiast się cieszyć to krzywo, to nie dobrze, to kradną. Wy...lać rzygać się chce, jak się czyta wasze opisy. ,

Gość • Czwartek [10.10.2019, 12:51:20] • [IP: 88.156.235.***]

A ja bym chciał żeby, taką nawierzchnie miała ulica przy której mieszkam!

Gość • Czwartek [10.10.2019, 12:43:45] • [IP: 84.241.205.**]

Piękna ulica.dziękujemy ❤

Gość • Środa [09.10.2019, 23:26:27] • [IP: 83.20.236.***]

Tyle osób prosi!! Zróbcie Zalewową!! Tam nie ma nawet chodnika!!

Gość • Środa [09.10.2019, 21:59:53] • [IP: 77.113.3.***]

Jeśli to jest fachowo wykonane zlecenie to ja zostanę następnym prezydentem tego kraju i naśle na nadzór prokuratorów za ślepotę przy odbiorze

Gość • Środa [09.10.2019, 20:50:44] • [IP: 77.113.7.***]

Zdjęcie pierwsze pokazuje jak studzienki są obniżone inne jeszcze bardziej, czyżby po to żeby woda do nich ściekała? po prostu niedbalstwo...

Gość • Środa [09.10.2019, 20:12:13] • [IP: 83.11.186.**]

oczywiście na wiki można znaleźć info że szopa może być murowana, ale to nie jest szopa. tam kiedyś były pomieszczenia mieszkalne, więc szopą być nie może. . pozdro sąsiad!!

Gość • Środa [09.10.2019, 19:58:27] • [IP: 83.11.186.**]

szopa z cegły? taka mądra, taka inteligentna, taka zarobiona, taka wykształcona, a tu szopa z cegły. no ciekawe, zaraz będzie szałas z pustaków, albo asfalt z betonu, tudzież drzewo na opał...

Gość • Środa [09.10.2019, 19:16:12] • [IP: 178.238.247.**]

haha reporter musi coś napisać . .. choć pewnie jej nawet nie widział proszę napisać czy to dobrze czy żle i to z wykrzyknikiem

Gość • Środa [09.10.2019, 19:06:22] • [IP: 178.238.252.***]

Gladka jak stol??!! A te zapadniete studnie??!! Kto to odebral?! Robote za tyle millionow?! Uczyc sie. Najlepiej od sasiadow. Daleko nie ma...

Gość • Środa [09.10.2019, 17:33:46] • [IP: 213.238.105.**]

I, bardzo dobrze, Niech kierowcy uważają.Bo" młodziki"rozpędzają"się jak szaleńcy...Ale, to Im z biegiem lat przejdzie.

Gość • Środa [09.10.2019, 17:28:48] • [IP: 213.238.105.**]

"Niszczą zawieszenie"-Zasrańcy, którzy po Rondzie robią sobie tor wyścigów.Rozważny kierowca w terenie zabudowanym jedzie rozważnie.Dobrze, że jest taki" ogranicznik prędkości".Ja bym jeszcze taki postawił ze zjazdu z ronda.Tam to już trzeba się mieć na baczności.Zjezdrzają jak szaleńcy.Człowiek przechodząc nie widzi nadjezdarzającego pojazdu.ale, cóż trzeba mieć się na baczności...

Gość • Środa [09.10.2019, 17:27:09] • [IP: 37.248.163.***]

A w karsiborzu czary nic się nie dzieje 1go maja kpina...

Gość • Środa [09.10.2019, 17:17:35] • [IP: 213.238.105.**]

Przepraszam.A, o czyjego znajomego chodzi?Co by mieszkał na tej ulicy.I czyj to miał by być znajomy?Otwarcie pisz Gościu, jak coś wiesz w temacie" znajomości".

Gość • Środa [09.10.2019, 17:14:17] • [IP: 213.238.105.**]

do Gościa z;11.40.58.Jak widać jest się" do czego przyczepić".Dlaczego ta?, dlaczego nie inna?Czemu tamta?I.t.d. i.t.p...Taka natura Polaka...!

Gość • Środa [09.10.2019, 17:06:42] • [IP: 213.238.105.**]

Mam nadzieje, że J.Kaczyński przyjedzie na odpoczynek z" kotem".Jak -sugeruje Gość.

Gość • Środa [09.10.2019, 17:05:10] • [IP: 213.238.105.**]

Kochani trochę cierpliwości.Przyjdzie czas i na Waszą ul.Zalewową.Nie od razu Kraków zbudowali...

Gość • Środa [09.10.2019, 17:02:32] • [IP: 213.238.105.**]

"Ale.tam brzydko'" --Pokaż Swoją ulicę...Flustrat...

Gość • Środa [09.10.2019, 16:59:37] • [IP: 213.238.105.**]

Odrzańska, to wizytówka przedmieścia.Z Ronda Łunowo wszystko widać.(przedsmak SWINOUJŚCIA).No, poza wyjątkami(rozwalona, murowana szopa z czerwonej cegły).A, Przytór, cóż -zaścianek daleko od od S-ki.nikt tam po drodze, z" dalekiego Świata" nie zagląda.Więc proszę się nie łudzić na poprawę...

Gość • Środa [09.10.2019, 16:32:55] • [IP: 176.221.122.***]

Wygląda ładnie.

Gość • Środa [09.10.2019, 16:15:21] • [IP: 83.11.177.**]

Super Jarek z kotem możesz przyjeżdżać.

Gość • Środa [09.10.2019, 16:01:30] • [IP: 80.245.190.***]

Przyczepic... ja do tej wyspy pi...nej, lepiej postawic znak ograniczenie predkosci i fotoradar, pieniadze bedzie miala gmina, a tak wszyscy bez wyjatku niszcza sobie zawieszenie, tyle w temacie.

Jola • Środa [09.10.2019, 15:33:23] • [IP: 37.248.209.***]

...A reszta Przytoru brnie po połamanych płytach...

Gość • Środa [09.10.2019, 14:40:19] • [IP: 95.91.255.**]

Ale tam brzydko

Gość • Środa [09.10.2019, 14:27:58] • [IP: 176.221.123.***]

Wyborca wiewióry. • Środa [09.10.2019, 11:40:58] • [IP: 176.221.122.***] koszta, nierowna droga, pewnie ktos znajomy mieszka przy niej. do tego kiedy wreszcie inne drogi powstana. czemu az tyle asfaltu i brak zieleni.

Oglądasz 1-25 z 29
■ Zmarł ksiądz Andrzej Kamiński. Posługiwał w parafii Chrystusa Króla ■ Tir jechał prosto na Mercedesa Vana. W niedzielę 31 maja kwadrans przed godziną dziewiątą w miejscowości Rzeczyn koło Wolina na DK 3 tir ze Słowacji nagle zjechał na czołówkę na mercedesa ze Świnoujścia. W ułamkach sekundy kierowca mercedesa z żoną przeżył horror ■ Rada Miasta zdecydowała o kontynuacji w roku 2020 programu bezpłatnych szczepień przeciwko grypie ■ Rada Miasta pozytywnie zaopiniowała projekty zmian granic pasa technicznego i pasa technicznego od strony lądu. Projekty mają związek z planami budowy terminala kontenerowego ■ Dotychczasowy Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu st.bryg. mgr inż. Andrzej Lipiński kończy służbę. Uroczyste pożegnanie komendanta w związku z przejściem na emeryturę odbędzie się dziś. 28 maja. W pożegnaniu wezmą udział władze miasta ■ Prezydent miasta: "Mimo ograniczeń Świnoujście dysponuje obecnie dużą rezerwą miejsc dla dzieci, zarówno w żłobku jaki przedszkolach" ■ Kilka minut po godzinie 9.00 rozpoczęły się obrady XXXI sesji Rady Miasta. Posiedzenie odbywa się w trybie zdalnym ■ Mężczyzna jadący na rowerze uderzył w bok jadącego samochodu. W tym czasie nie było żadnej wolnej karetki na terenie naszego miasta! Po poszkodowanego przyleciał śmigłowiec LPR. Do groźnego wypadku doszło około godziny 17:30 na ulicy Grunwaldzkiej, na wysokości dawnego Novatora ■ W sezonie letnim 2020 r. każde przedszkole w miesiącach wakacyjnych pełnić będzie dyżur letni. PM nr 9 z powodu zaplanowanej termomodernizacji placówki swój dyżur pełnić będzie w PM nr 7. Liczba miejsc, ze względu na obostrzenia Głównego Inspektora Sanitarnego, jest ograniczona. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy placówek. Informacje te zostały również zamieszczone na stronach internetowych Przedszkoli Miejskich ■ Od 25 maja: Będzie można prowadzić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach 1-3 szkoły podstawowej, Będzie można prowadzić konsultację z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach ■