POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [09.11.2019, 12:28:56] • zachodniopomorskie

ZUT wzbogacił się o kolejnych doktorów oraz doktorów habilitowanych

ZUT wzbogacił się o kolejnych doktorów oraz doktorów habilitowanych

fot. Organizator

Ponad 80 osób otrzymało tytuł doktora i doktora habilitowanego. Uroczystość odbyła się 8 listopada br. w auli Centrum Dydaktyczno – Badawczego Nanotechnologii ZUT.

Podczas uroczystej promocji stopień naukowy doktora otrzymało 65 osób, doktora habilitowanego 19 osób. Uroczystość otworzył prof. Jacek Wróbel, rektor Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie witając wszystkich zebranych doktorów habilitowanych, doktorów, promotorów i pozostałych gości.

Podczas wydarzenia przyznano także odznaczenia państwowe - Brązowy Krzyż Zasługi dla 3 osób, Medale za Długoletnią Służbę dla 31 osób oraz Medale Komisji Edukacji Narodowej dla 18 pracowników naukowych Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, które wręczył wicewojewoda zachodniopomorski Marek Andrzej Subocz.

Nowi doktorzy podczas uroczystości złożyli ślubowanie, otrzymali dyplomy oraz odśpiewali Gaude Mater Polonia. O oprawę uroczystości zadbał chór akademicki im. Prof. Jana Szyrockiego.

Mateusz Lipka
Rzecznik Prasowy
ZUT w Szczecinie


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Mieszkaniec • Poniedziałek [11.11.2019, 11:49:15] • [IP: 31.11.129.**]

Na tą uczelnię już nie wrócę. Dzięki uczelni zyskałem tylko i wyłącznie umorzenie mi łącznie ponad 3000 złotych długów. Biblioteka główna ZUT nie odzyskała wypożyczonych przeze mnie w 2011 roku siedmiu książek, uczelnia nie odzyskała pieniędzy za dwa miesiące mojego pobytu w akademiku jako gościa hotelowego (nie pomógł nawet komornik sądowy), dokumenty odesłane do więzienia, żebym tylko po wyjściu miał jakąkolwiek szansę znalezienia jakiejkolwiek pracy po zarejestrowaniu się jako bezrobotny. Podejrzewam, że i mnie na uczelni nikt nie zechce. O ile w ogóle kiedykolwiek zechcę tu wrócić, to tylko na inny kierunek. Byłem na wydziale budownictwa i architektury.

Mieszkaniec • Poniedziałek [11.11.2019, 11:44:01] • [IP: 31.11.129.**]

Byłem na tej uczelni, ale ukończyć nie zdołałem. Zostałem skreślony m.in. za dwa postępowania dyscyplinarne, z których drugie nie wiem nawet jak się zakończyło. Skreślony zostałem w marcu 2012 roku. Zostałem tylko z długami wobec uczelni, za zagubione i niezwrócone książki z biblioteki głównej ZUT i za pobyt w akademiku jako gość hotelowy w maju i czerwcu 2012 roku. Jednak uczelnia tych pieniędzy nigdy nie odzyskała. Odsiadywałem wyrok za wszczęcie alarmu bombowego w budynku międzywydziałowym uczelni. Nawet komornik sądowy nie miał z czego ściągnąć zadłużenia. I bardzo dobrze. Biblioteka główna ZUT w czasie gdy siedziałem w więzieniu sama z siebie umorzyła mi dług za 7 książek i za ich przetrzymanie, a uczelnia umorzyła mi w 2015 roku dług za akademik. Po tych wszystkich okolicznościach system ściągania należności na uczelni został maksymalnie uszczelniony. Dodam też, że dokumenty składane przy rekrutacji uczelnia odsyłała mi do... Aresztu Śledczego w Szczecinie.

Oglądasz 1-2 z 2
■ Ćwiczenia ewakuacyjne w Terminalu LNG: Uprzejmie informujemy, że w piątek 13 grudnia br. organizowane są ćwiczenia ewakuacyjne załogi Terminalu LNG. Ewentualne informacje dotyczące obecności jednostek Straży Pożarnej lub zasłyszanych alarmów związane są z powyższymi testami ■ Dorota Mikulska traci mandat radnej. Powodem jest, niedozwolone w ustawie o samorządzie łączenie pracy radnego i ławnika sądu ■ Rząd chce zabrać miliony uzdrowiskom. Protest samorządowców. Do tej pory środki z opłaty uzdrowiskowej trafiały do budżetów gmin, które mają status uzdrowiska. Dla Kołobrzegu wyrwa w finansach wyniesie 33 mln zł, w Świnoujściu to ok. 18 mln zł. Brak konsultacji krytykował również prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz – Nie wyobrażam sobie, żeby Świnoujście nie było uzdrowiskiem. Wolałbym, żebyśmy o tym dokumencie dyskutowali, kiedy był tworzony – mówił prezydent ■ Z każdym rokiem wzrasta liczba turystów, którzy chcą zatrzymać się w Świnoujściu. Przybywa liczba miejsc noclegowych w apartamentach. Nie wzrasta natomiast w pokojach gościnnych ■ Nożownik szalał po ulicy Kochanowskiego. Prawdopodobnie groził mieszkańcom! ■ Mordor nadciąga! Strefa płatnego parkowania wkroczy do centrum Świnoujścia ■ 14 za, 6 przeciw, jeden z radnych wstrzymał się od głosu. Projekt objęcia centrum miasta strefą płatnego parkowania ■ Jedni z najbardziej znanych w Polsce i na świecie świnoujścian Elżbieta i Krzysztof Nakliccy ofiarami wypadku. Pani Elżbieta nie żyje, jej mąż walczy o życie w szpitalu ■ Olgierd Geblewicz – „Rząd PiS zabierze pieniądze uzdrowiskom” ■ Całoroczna strefa płatnego parkowania lekiem na deficyt miejsc postojowych? 3,90 złotych za pierwszą godzinę postoju, za drugą - 4,60 zł, za trzecią - 5,50 zł. Dziś radni ustalą wielkość strefy płatnego parkowania oraz stawki, które mają w niej obowiązywać ■ Sposób „budowania po świnoujsku” polega na budowaniu nowych obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących domów, niezgodnie z zatwierdzoną dokumentacją, w sposób zakłócający spokój mieszkańców, wywołujących hałas i zanieczyszczenie, uniemożliwiając korzystanie z istniejących domów zgodnie z ich przeznaczeniem – pisze nasza Czytelniczka ■