POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [01.12.2019, 11:53:23] • Świnoujście

Bieganie na parkrunie ma wiele zalet

Bieganie na parkrunie ma wiele zalet

fot. Piotr Zgraja

Kolejna parkrunowa sobota za nami. I choć wielu z Was czasem łamie się rano, wstawać czy nie wstawać, to i tak w bilansie końcowym wyjdzie na plus, bo przecież bieganie ma naprawdę wiele zalet. Po pierwsze redukuje stres i niepokój, po drugie pomaga w ustalaniu celów, po trzecie poprawia kreatywność i dodaje pewności siebie, po czwarte daje szansę na nowe kontakty i znajomości, po piąte, szóste... I można by tak wymieniać jeszcze długo, ale jeśli nie spróbujecie to się nie przekonacie.

A nam się udało dzisiaj zgromadzić na starcie 54 uczestników i 20 wolontariuszy.:D

Po deszczowym tygodniu sobotnie słoneczko było naprawdę balsamem na nasze skołatane jesienną szarugą dusze i choć temperatura oscylowała w okolicach zera to i tak nie odczuwało się zimna jakoś dotkliwie. Gorąca atmosfera serdecznych powitań i uśmiechów sprawiła, że od samego patrzenia robiło się cieplej :D I w takim oto radosnym nastroju wyruszyli na trasę ścigacze, truchtacze i chodziarze. Pięć kilometrów to pięć kilometrów i nie da się tego zmienić. Dla jednych jest to kilkanaście minut, a dla innych czterdzieści, a nawet pięćdziesiąt, ale nie ważny jest czas, ważne jest to, że znajdujecie w sobie siłę by zrobić coś dla własnego zdrowia.

Na mecie w kolejności pojawili się najszybsi panowie:
1. Wojciech Dylik
2. Kamil Stępień
3. Robert Derda
Oraz panie:
1. Monika Murawska
2. Joanna Rzemieniecka-Grudzień
3. Maja Kula
Według współczynnika wieku najlepiej wypadli dzisiaj:
Ryszard Pilz 69,09%
Maja Kula 61,72%

Od razu śpieszymy wytłumaczyć o co chodzi z tym współczynnikiem wieku. Otóż wszystkie biegi w ramach parkrun uwzględniają współczynnik wieku w celu możliwości porównania rezultatów pomiędzy uczestnikami. Współczynnik wieku bierze pod uwagę Twój rezultat oraz najlepszy rezultat uzyskany na dystansie 5km dla danej płci oraz wieku i na tej podstawie wylicza współczynnik wyrażony w procentach (czyli np. współczynnik wieku na poziomie 69% oznacza, że twój rezultat to 69% najlepszego wyniku osiągniętego na świecie na 5km w ramach tej samej płci oraz kategorii wiekowej). Tak wyliczony współczynnik pozwala na porównanie Twojego rezultatu z rezultatami innych uczestników, nawet jeżeli reprezentują oni inną kategorię wiekową bądź płeć – im wyższy współczynnik, tym lepszy rezultat.

178. parkrun był tym „życiowym" dla 5 osób i debiutanckim dla jednej. Gościliśmy naszych parkrunowych przyjaciół z Gorzowa Wielkopolskiego i ze Szczecina ( tu podziękowania ślę w stronę Julii Kuli za poranną rodzinną mobilizację. Swój setny jubileusz obchodziła Ula Golachowska, jedna z najstarszych uczestniczek naszego parkrunu, która zaraża wszystkich swoim optymizmem i życzliwością. Ale gratulacje należą się każdemu bez wyjątku, bo „Nie ważne który jesteś na mecie i tak jesteś lepszy od tych siedzących w domu.
Po szczegółowe wyniki zajrzyjcie na stronę: www.parkrun.pl/swinoujscie/rezultaty/weeklyresults

Wychodząc naprzeciw ochronie środowiska, powoli odchodzimy od używania kubków jednorazowych. Wiadomo, że po biegu, szczególnie w tak chłodny jak dzisiaj dzień, dobrze jest się napić czegoś gorącego. Herbatkę robią wolontariusze, a My pamiętajmy o tym, żeby mieć ze sobą kubek wielokrotnego użytku. W sklepach sportowych dostępne są kubeczki silikonowe, które po złożeniu mieszczą się w nawet niewielkiej kieszeni ale możecie przynosić też inne.:D Ważne żeby mieć świadomość, że choć trochę zatrzymamy produkcję śmieci!

Dziękujemy 20 wolontariuszom za włożony trud w organizację dzisiejszego parkrun Świnoujście, Hotelowi „Trzy Wyspy" za lokalne wsparcie oraz parkrun Polska i Ziaja Ltd Zakład Produkcji Leków sp. z o.o.
Już za tydzień kolejne, tym razem Mikołajkowe spotkanie, dlatego serdecznie zapraszamy najmłodszych. Specjalnie dla nich, obok dużego parkrunu, będzie zorganizowany bieg na dystansie ok. 150 metrów.
Do zobaczenia za tydzień!!!

Zespół parkrun Świnoujście


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Niedziela [01.12.2019, 13:27:29] • [IP: 178.238.253.**]

Ula gratulacje 500 km to jest wyczyn. Tak trzymaj podziwiam Cię i zyczę wytrwałości.

Oglądasz 1-1 z 1
■ Zmarł ksiądz Andrzej Kamiński. Posługiwał w parafii Chrystusa Króla ■ Tir jechał prosto na Mercedesa Vana. W niedzielę 31 maja kwadrans przed godziną dziewiątą w miejscowości Rzeczyn koło Wolina na DK 3 tir ze Słowacji nagle zjechał na czołówkę na mercedesa ze Świnoujścia. W ułamkach sekundy kierowca mercedesa z żoną przeżył horror ■ Rada Miasta zdecydowała o kontynuacji w roku 2020 programu bezpłatnych szczepień przeciwko grypie ■ Rada Miasta pozytywnie zaopiniowała projekty zmian granic pasa technicznego i pasa technicznego od strony lądu. Projekty mają związek z planami budowy terminala kontenerowego ■ Dotychczasowy Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu st.bryg. mgr inż. Andrzej Lipiński kończy służbę. Uroczyste pożegnanie komendanta w związku z przejściem na emeryturę odbędzie się dziś. 28 maja. W pożegnaniu wezmą udział władze miasta ■ Prezydent miasta: "Mimo ograniczeń Świnoujście dysponuje obecnie dużą rezerwą miejsc dla dzieci, zarówno w żłobku jaki przedszkolach" ■ Kilka minut po godzinie 9.00 rozpoczęły się obrady XXXI sesji Rady Miasta. Posiedzenie odbywa się w trybie zdalnym ■ Mężczyzna jadący na rowerze uderzył w bok jadącego samochodu. W tym czasie nie było żadnej wolnej karetki na terenie naszego miasta! Po poszkodowanego przyleciał śmigłowiec LPR. Do groźnego wypadku doszło około godziny 17:30 na ulicy Grunwaldzkiej, na wysokości dawnego Novatora ■ W sezonie letnim 2020 r. każde przedszkole w miesiącach wakacyjnych pełnić będzie dyżur letni. PM nr 9 z powodu zaplanowanej termomodernizacji placówki swój dyżur pełnić będzie w PM nr 7. Liczba miejsc, ze względu na obostrzenia Głównego Inspektora Sanitarnego, jest ograniczona. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy placówek. Informacje te zostały również zamieszczone na stronach internetowych Przedszkoli Miejskich ■ Od 25 maja: Będzie można prowadzić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach 1-3 szkoły podstawowej, Będzie można prowadzić konsultację z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach ■