POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [05.12.2019, 23:43:36] • Świnoujście

Mordor nadciąga! Strefa płatnego parkowania wkroczy do centrum Świnoujścia

Mordor nadciąga! Strefa płatnego parkowania wkroczy do centrum Świnoujścia

fot. Sławomir Ryfczyński

Niestety, pomimo próśb i obaw mieszkańców Świnoujścia. Na dzisiejszej sesji Rady Miasta 14 radnych poparło zaproponowane przez Prezydenta Miasta Janusza Zmurkiewicza propozycje wprowadzenia stref płatnego parkowania w dzielnicy nadmorskiej oraz centrum miasta w granicach wcześniej zaprezentowanych. Tylko 6 radnych było przeciw a 1 wstrzymał się od głosu. Brawa dla tych radnych a reszta rajców powinna chyba znaleźć dla siebie inne miasto, zabierając ze sobą prezydenta. Im szybciej, tym lepiej. Ponieważ konieczne jest przeprowadzenie przetargu na operatora SPP, obowiązywać one zaczną od maja 2020 r.

W wyniku dyskusji prezydent miasta dokonał zmiany stawki wysokości abonamentu do 15 zł miesięcznie dla mieszkańców strefy (czyli 150 zł rocznie).

Mordor nadciąga! Strefa płatnego parkowania wkroczy do centrum Świnoujścia

fot. Sławomir Ryfczyński

Mimo różnych braków projektu uchwały na które zwracali uwagę przede wszystkim SLD-Lewica Razem, którzy nie poparli SPP, radni klubów PO, PiS, Grupy Morskiej oraz Wybieram Świnoujście poparli pomysł wprowadzenia SPP w Centrum.

Mordor nadciąga! Strefa płatnego parkowania wkroczy do centrum Świnoujścia

fot. Sławomir Ryfczyński

Możemy już zacząć się bać jaki będzie następny rozkaz do wykonania. Kogo bawi ludzka bieda?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 732, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 732

Gość • Wtorek [17.12.2019, 15:53:08] • [IP: 176.221.123.***]

PAŃSTWO RADNI TROCHĘ PATRIOTYZMU LOKALNEGO. MIESZKAŃCÓW MIASTA STREFY PŁATNEGO PARKOWANIA NIE POWINNY DOTYCZYĆ...POWINNIŚMY POCZUĆ SIĘ U SIEBIE...OPRÓCZ KOSZTÓW NIECH SPOŁECZNOŚĆ LOKALNA TEŻ POCZUJE KORZYŚCI. ..

Gość • Wtorek [17.12.2019, 15:24:49] • [IP: 31.11.129.***]

Jurkiewicz the best!

Gość • Czwartek [12.12.2019, 16:23:43] • [IP: 167.114.118.*]

14 (13) przekupek.

Gość • Wtorek [10.12.2019, 21:26:09] • [IP: 78.109.29.**]

Strefa parkowania pod szpitalem to już okrucieństwo wobec chorych przecież, albo pod przychodnią. Co za hańba. Co za okrutne rozwiązanie.

Gość • Wtorek [10.12.2019, 13:44:52] • [IP: 194.103.119.**]

728

Gość • Poniedziałek [09.12.2019, 21:46:03] • [IP: 31.11.130.***]

płacić barany se wybraliscie betoniarza to płaćta i dla rydzyka płacić bo łon czeka bidok ni ma co jesc hahaha

Gość • Niedziela [08.12.2019, 14:05:35] • [IP: 176.221.123.***]

Góreczny wiadomo

Gość • Niedziela [08.12.2019, 13:43:03] • [IP: 176.221.122.***]

BARDZO SŁUSZNIE ŻE BĘDĄ OPŁATY ZA DARMO TO BYŁO W INNEJ EPOCE

Gość • Niedziela [08.12.2019, 00:03:17] • [IP: 178.238.248.***]

do nowickiego radnego dzwonili przedsiębiorcy, którzy chcą spp w centrum-którzy to?

Gość • Niedziela [08.12.2019, 00:01:47] • [IP: 178.238.248.***]

radni sld byli przeciwni spp w centrum miasta, ale w dzielnicy nadmorskiej już za-to oni są za mieszkańcami na 100 procent czy tylko w połowie?Przecież dużo osób pracuje tam i co teraz mają jeździć taksówkami i im kasę nabijać?/teraz po sobie pokulili uszy i siedzą cicho-czekamy na spp, nic teraz nie mogą zrobić bo uchwała przeszła

Gość • Sobota [07.12.2019, 23:25:23] • [IP: 185.220.101.**]

Jak można głosować na żyᔪᢦwską przybłędę, która rozp⫻ミꕆ┉╗ala miasto dla własnej korzyści, dowartościowując się wśród cebulaków, które uratowało mu jego marne życie? -Czy, to nie jest podłe?! Głosują, albo dupoliżący naiwniacy-cebularze, którzy mają żmudną nadzieję, że im coś skapnie, albo gównojady. ±5500 dupolizów, to nie większość z 40000 obywateli.

Tradycja • Sobota [07.12.2019, 22:20:03] • [IP: 176.221.122.***]

Socjalistom kończą się nasze pieniądze więc muszą sięgnąć głębiej do kieszeni. Ale nie swoich.

Gość • Sobota [07.12.2019, 20:13:49] • [IP: 176.221.122.***]

Do Gość • Sobota [07.12.2019, 15:28:56] • [IP: 176.221.123.**]. ... jeśli już to pieprzysz a nie pieprzycie. Zaś gwoli informacji to J. Żmurkiewicz nie miał mojego głosu.

Gość • Sobota [07.12.2019, 19:28:45] • [IP: 176.221.122.***]

do Gość • Sobota [07.12.2019, 14:59:52] • [IP: 31.0.71.***] tak więc czekamy na twoją kandydaturę hahahahHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHA

Gość • Sobota [07.12.2019, 18:05:13] • [IP: 46.211.139.***]

I co? Wszyscy tylko mogą siedzieć na kanapie i pisać komentarze. A pod urząd miasta nie chcecie przyjść z protestem przeciw tego oszustwa ?

Gość • Sobota [07.12.2019, 16:01:05] • [IP: 188.146.184.***]

Zmurkiewicz, Michalska, Sujka, Nowicki, Marszałek, Jabłońska, Staszynski, Zdybel to największe nieszczęścia tego miasta.Ale niestety znalazło się kilku pożytecznych idiotów którzy na nich zagłosowali

Gość • Sobota [07.12.2019, 15:28:56] • [IP: 176.221.123.**]

Gość • Sobota [07.12.2019, 11:32:26] • [IP: 176.221.122.***] piepszycie o Żmurku, ale Go wybiera większość Świnoujścia więc jest prezydentem, żal wam dupę ściska Wiekszosc glosujacych 5.5 tys.a nie wiekszosc mieszkancow.

Gość • Sobota [07.12.2019, 14:59:52] • [IP: 31.0.71.***]

Tak jak ktoś juz napisał, Żmurkiewicz jest słabym prezydentem, bardziej efekciarzem, który wykorzystał czas gdy środki unijne płynęły do nas szerokim strumieniem.Niemal każdy by potrafił rządzić w takich warunkach a bardzo wielu potrafiłby to robić dużo lepiej

Gość • Sobota [07.12.2019, 14:08:50] • [IP: 37.47.167.**]

Tragedia dajcie mieszkańcom spokój

Gość • Sobota [07.12.2019, 13:46:56] • [IP: 176.221.122.***]

Do Gość • Sobota [07.12.2019, 08:35:34] • [IP: 37.8.231.***]. ... gdyby był podatek od braku sprawnych szarych komórek... w ogóle od braku szarych komórek to pewnie płacił by Pan/Pani jedne z większych.

Gość • Sobota [07.12.2019, 11:32:26] • [IP: 176.221.122.***]

piepszycie o Żmurku, ale Go wybiera większość Świnoujścia więc jest prezydentem, żal wam dupę ściska

Gość • Sobota [07.12.2019, 09:56:43] • [IP: 178.235.147.***]

Przyznajcie się ilu z was nabrał Żmurkiewicz na swoje obietnice wyborcze? ilu na niego zagłosowało ściągając nam na głowę obecne i przyszłe nieszczęścia w mieście? Każdy powtarzam każdy inny człowiek na tym stanowisku byłyby lepszy dla mieszkańców. Nawet niedoświadczony ale z energią i bez układów. Ja na zmurkiewicza nigdy nie głosowałem dlatego mam czyste sumienie. Mieszkańcy w przyszłosci po prostu trochę się interesujcie i myślcie na kogo głosujecie. Teraz to boję się tylko jednego że za 4 lata to miasto już będzie zaorane przez tą ekipę i nie będzie dało się tu żyć.

Gość • Sobota [07.12.2019, 08:35:34] • [IP: 37.8.231.***]

WOZISZ DUPINĘ, PŁACISZ DANINĘ. ULICA TO NIE GARAŻ. I WSZYSTKO W TYM TEMACIE

Gość • Sobota [07.12.2019, 08:35:13] • [IP: 185.13.106.***]

BĘDZIE 14-TKA !! MIASTO BOGATE JEST Z CZEGO BRAĆ - IM SIĘ PO PROSTU NALEŻY.

Gość • Sobota [07.12.2019, 08:11:33] • [IP: 185.13.106.***]

NA JANOSIKOWE ZABRAKŁO? 14 TARGOWICZAN.

Oglądasz 1-25 z 732
■ Przedszkole na bombie! Kolejny niewypał znaleziony podczas prac budowlanych. Ziemia ujawnia kolejne niewybuchy odkrywane podczas prac budowlanych tym razem na terenie Zakładu Opieki Długoterminowej. Bomba kryła się około 80 metrów od Przedszkola Miejskiego Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi "Tęcza" przy ulicy Bydgoskiej 15. Następnego dnia (środę 22.01.2020) przedszkole funkcjonowało bez zakłóceń, rodzice przyprowadzili rano swoje dzieci. A przed godziną 10.00 saperzy z dziwnowskiego 8. Batalionu Saperów zabezpieczył i zabrał 100-kilogramową bombę. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze ■ Wbrew urzędowej propagandzie w ciągu trzech lat w Świnoujściu zniknęło prawie 100 miejsc parkingowych! Strategia Rozwoju Miasta na lata 2014-2020 dowodzi, że prezydent Janusz Żmurkiewicz, jego zastępcy i naczelnicy powinni natychmiast odejść ze swych stanowisk ■ Do niebezpiecznej sytuacji doszło w piątek około godziny 18.00 na ulicy Chrobrego w Świnoujściu. Ze zbiornika w aucie wyciekało paliwo! Kierowca Skody zaparkował swoje auto w zatoczce ■ Bardzo nietypowe zgłoszenie dotyczące kradzieży mienia otrzymali we wtorkowy wieczór policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu. Jak ustalili funkcjonariusze będący na miejscu zdarzenia, 20-letni mężczyzna oraz jego 22-letni kompan, najpierw wezwali Zespół Ratownictwa Medycznego, a następnie w drodze do szpitala w Świnoujściu, okradli kartkę z jej wyposażenia. Cały proceder wyszedł na jaw w szpitalu, gdy mężczyźni wyszli z karetki. Pod odzieżą 20-letniego mężczyzny ratownicy medyczni dostrzegli farelkę pochodzącą z ich pojazdu służbowego, natomiast jego dwa lata starszy kompan pod kurtką posiadał 20 bandaży ■ Niekończący się problem z wodą pitną w Świnoujściu. Zobacz fotogalerię! ■ PEC sprawdza szczelność rur. Zauważyłeś kolorową wodę – zadzwoń pod 993 ■ Coś płoszy ryby. Okonie szaleją. Wygląda to niesamowicie. Jakby w wodzie powstał jakiś wir. Na Basenie Północnym, tuż przy budynku obsługi mariny rybacy zaobserwowali coś na kształt gejzerów… z ryb ■ W Świnoujściu notorycznie brakuje karetek. Bardzo często rolę ratowników przejmują strażacy, którzy udzielają pierwszej pomocy lub zabezpieczają poszkodowanych do czasu przyjazdu ambulansu. W sobotni wieczór znów zabrakło karetki pogotowia. Tuż po godzinie 22.00 na ulicę Bohaterów Września przy Placu Wolności zajechał wóz strażacki. Poproszono strażaków, ponieważ akurat nie było wolnej karetki, a osoba potrzebująca pomocy nie mogła czekać. Z relacji świadka dowiadujemy się: - Na deptak znowu przyjechali strażacy a nie pogotowie, właśnie komuś pomagają. Na chodniku leżał poszkodowany, strażacy na noszach wnieśli go do środka i czekają ■ Pierwsze dziecko urodzone w 2020 roku w Polsce, przyszło na świat w Świnoujściu!!! ■ Nowy, 2020 rok powitaliśmy przeważnie w domach, na prywatnych imprezach i spotkaniach, w gronie rodziny lub znajomych. Byli jednak i tacy, którzy mimo braku przygotowanego, miejskiego Sylwestra, postanowili wyjść naprzeciw nadchodzącemu 2020. Spotkać ich było można na sylwestrowych spacerach, na ulicach miasta oraz nad morzem. Zmierzając ku plaży część liczyła mimo wszystko na bogatsze niż w centrum fajerwerki. I choć pojedyncze wybuchy słychać było do białego rana, to były one efektem „prywatnej inicjatywy” mieszkańców ■ Dramatyczna sytuacja w szpitalu. Czy oddział wewnętrzny zostanie zamknięty? Trudno sobie wyobrazić szpital bez tego oddziału, a jednak to właśnie on ma dziś największe problemy. Na oddziale wewnętrznym szpitala miejskiego w Świnoujściu pracuje za mało lekarzy! Na oddziale chorób wewnętrznych na stałe pracuje trzech lekarzy (w tym jeden w niepełnym wymiarze). Dodatkowo oddział wspiera czterech internistów, którzy przyjeżdżają tylko na dyżury ■ Policjanci pełniący służbę na terenie miasta Świnoujście interweniowali w dniach od 24 grudnia do 27 grudnia, 73 razy, w tym zawartych jest 9 interwencji domowych. Interwencje policjantów dotyczyły przede wszystkim zakłócania spoczynku nocnego, kradzieży, zdarzeń drogowych, osób bezdomnych a także nieporozumień pomiędzy domownikami - informuje st. post. Kamil Zwierzchowski ■ Joanna Agatowska: 180 milionów długu, które pojawi się w budżecie miasta nie może zostać przez nas zbagatelizowanie. Kredyt zaufania jednak, którym obdarzyli prezydenta mieszkańcy w poprzednich wyborach nakazuje nam zaczekać na realizację planów.Stabilność budżetu jest niewielka, musimy wszyscy mocno postarać się by go nie nadwyrężyć ■ Ryszard Teterycz: "Powinniśmy wystąpić do rządu o zmniejszenie obciążeń miasta skalą wkładu własnego miasta w budowę tunelu!" ■ Góreczny do prezydenta: "obiecywał pan prezydent bezpłatne żłobki...". prezydent do Górecznego: "jeśli chodzi o środki na realizację pana pomysłu, czy się znajdą(?)-odpowiadam: nie znajdą się!" ■ Wiesław G óreczny: "zrzucanie odpowiedzialności za utrzymanie sfery edukacji oraz ochrony zdrowia na samorząd jest niekonstytucyjne!" ■ Wiesław góreczny: "kiedyś miasto dotowało edukację finansowaną przez Państwo, obecnie Państwo dofinansowuje utrzymywane przez samorząd szkoły" ■ Najważniejszym projektem nad którym obradują radni jest propozycja budżetu miasta na rok 2020 ■ Szczegóły ograniczeń ruchu na ulicy Wojska Polskiego. We wtorek 17 grudnia 2019r. wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego na ulicy Wojska Polskiego. Wyłączona z ruchu zostanie połowa ulicy Wojska Polskiego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Siemiradzkiego do skrzyżowania z ulicą Leśmiana ■ Na terenie ogródków działkowych zmarł mężczyzna. 12 grudnia około godziny 8.00 policja otrzymała zgłoszenie, że na działkach, z prawej strony (jadąc w kierunku Gartz), znajduje się mężczyzna. Nie dawał oznak życia. Policjanci wezwali pogotowie. - Zespół ratownictwa nie podejmował żadnych czynności reanimacyjnych. Mężczyzna już nie żył. Był w wieku 60 lat – mówi rzecznik pogotowia Paulina Targaszewska ■ Kolejna beczka z substancją chemiczną wydobyta z dna. Na torze wodnym Szczecin - Świnoujście oprócz obiektów zawierających w sobie materiały wybuchowe znajdowane są również pojemniki ze środkami chemicznymi. Tym razem marynarze 8. Flotylli Obrony Wybrzeża wydobyli pojemnik z nieznaną zawartością, który zostanie zneutralizowany przez wyspecjalizowane pododdziały wojsk chemicznych. Operacja została przeprowadzona w piątek, 13 grudnia ■ Dorota Mikulska traci mandat radnej. Powodem jest, niedozwolone w ustawie o samorządzie łączenie pracy radnego i ławnika sądu ■ Rząd chce zabrać miliony uzdrowiskom. Protest samorządowców. Do tej pory środki z opłaty uzdrowiskowej trafiały do budżetów gmin, które mają status uzdrowiska. Dla Kołobrzegu wyrwa w finansach wyniesie 33 mln zł, w Świnoujściu to ok. 18 mln zł. Brak konsultacji krytykował również prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz – Nie wyobrażam sobie, żeby Świnoujście nie było uzdrowiskiem. Wolałbym, żebyśmy o tym dokumencie dyskutowali, kiedy był tworzony – mówił prezydent ■ Z każdym rokiem wzrasta liczba turystów, którzy chcą zatrzymać się w Świnoujściu. Przybywa liczba miejsc noclegowych w apartamentach. Nie wzrasta natomiast w pokojach gościnnych ■ Nożownik szalał po ulicy Kochanowskiego. Prawdopodobnie groził mieszkańcom! ■ Mordor nadciąga! Strefa płatnego parkowania wkroczy do centrum Świnoujścia ■ 14 za, 6 przeciw, jeden z radnych wstrzymał się od głosu. Projekt objęcia centrum miasta strefą płatnego parkowania ■ Jedni z najbardziej znanych w Polsce i na świecie świnoujścian Elżbieta i Krzysztof Nakliccy ofiarami wypadku. Pani Elżbieta nie żyje, jej mąż walczy o życie w szpitalu ■ Olgierd Geblewicz – „Rząd PiS zabierze pieniądze uzdrowiskom” ■ Całoroczna strefa płatnego parkowania lekiem na deficyt miejsc postojowych? 3,90 złotych za pierwszą godzinę postoju, za drugą - 4,60 zł, za trzecią - 5,50 zł. Dziś radni ustalą wielkość strefy płatnego parkowania oraz stawki, które mają w niej obowiązywać ■ Sposób „budowania po świnoujsku” polega na budowaniu nowych obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących domów, niezgodnie z zatwierdzoną dokumentacją, w sposób zakłócający spokój mieszkańców, wywołujących hałas i zanieczyszczenie, uniemożliwiając korzystanie z istniejących domów zgodnie z ich przeznaczeniem – pisze nasza Czytelniczka ■