POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [13.01.2020, 20:16:50] • Świnoujście

Były zapewnienia i różowe numerki

Były zapewnienia i różowe numerki

fot. Czytelnik

Zabezpieczone przed ewentualnymi uszkodzeniami lipy rosnące na ulicy Wojska Polskiego właśnie wycięto. Ktoś w magistracie tu czegoś nie ogarnia?

- Wczoraj jeszcze dorodne lipy stały. A dziś już ich nie ma – pisze o drzewach na ulicy Wojska Polskiego zszokowana nasza Czytelniczka i stawia urzędnikom bardzo konkretne pytania. – Komu one przeszkadzały w tym miejscu? Po co w ogóle je wycięto? Zdrowe dorodne drzewa.

Były zapewnienia i różowe numerki

fot. Czytelnik

Po drugiej stronie ulicy między ścieżką rowerową a kolejką UBB – chaszcze, których nikt nie rusza! - zauważa świnoujskie absurdy mieszkanka naszego miasta. - Po co te drzewa zabezpieczano przed ewentualnymi uszkodzeniami, skoro miały iść pod piłę??? Po co to chrzanienie urzędu miasta o różowych numerach na drzewach, które miały je niby ochronić przed wycinką? Jestem wściekła – nie ukrywa gniewu nasza Czytelniczka.

Były zapewnienia i różowe numerki

fot. Czytelnik

- Zgodnie z decyzją Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego z dnia 2 października 2019 r. przy ul. Wojska Polskiego usuniętych będzie 13 lip. Drzewa są całkowicie suche i zagrażają bezpieczeństwu ruchu drogowego oraz pieszym. W miejsca wyciętych drzew, zgodnie z decyzją, zostaną posadzone nowe drzewa tego samego gatunku, czyli lipy - tłumaczy Hanna Lachowska Główny Specjalista Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych Urząd Miasta Świnoujście.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 77, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 77

Gość • Sobota [18.01.2020, 11:08:08] • [IP: 77.252.63.**]

A jeżeli drzewa rzeczywiście uschły i teraz na ich miejsce zostaną posadzone nowe to źle? Przecież tak właśnie jest robione? Przecież gorzej by było, gdyby stare suche drzewo koś przygniotło w czasie wichury.

Gość • Środa [15.01.2020, 22:42:46] • [IP: 178.235.147.***]

W piekle sie usmaza, nie pomoga im wory nagromadzonych pieniedzy.

Gość • Wtorek [14.01.2020, 21:50:54] • [IP: 178.238.253.***]

19:20:07 - 'uschnięte' a nie 'uschłe'!

Gość • Wtorek [14.01.2020, 20:21:59] • [IP: 176.221.123.***]

Niektórzy mieszkańcy wybrali żmura i betoniarę a teraz mogą ich cmoknąć w d... Grupa trzymająca władzę demoluje miasto bo ma poparcie usłużnych im radnych.

Gość • Wtorek [14.01.2020, 19:41:15] • [IP: 31.0.45.***]

Oto samorząd...

Gość • Wtorek [14.01.2020, 19:20:07] • [IP: 94.254.232.***]

Te drzewa były uschłe!Sam się kiedyś zastanawiałem dlaczego nie zostały usunięte przed rospoczeciem asfaltowania.

Gość • Wtorek [14.01.2020, 18:34:23] • [IP: 5.173.145.***]

Do wszystkich zmartwionych Glony w Bałtyku produkują ogromne ilości tlenu.

Gość • Wtorek [14.01.2020, 17:37:32] • [IP: 54.39.23.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [14.01.2020, 15:50:39] • [IP: 94.254.233.*]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [14.01.2020, 14:38:40] • [IP: 176.221.122.***]

To jestem ciekaw czy posadzą nowe. Bo jak do tej pory to kończy się na wycinaniu.

Gość • Wtorek [14.01.2020, 14:02:50] • [IP: 37.248.163.*]

Po pniach leżących przy jezdni widać że były to zdrowe drzewa

Gość • Wtorek [14.01.2020, 13:45:18] • [IP: 176.221.122.***]

Władze miasta chcą usmażyć latem przechodniów. Ten kto jeździ autobusem również wie, że jazda tą ulicą była ulgą dopóki rosły tam drzewa. Robi się coraz goręcej. Wysoka zieleń daje cień i wytchnienie. Ale chyba niektórym w UM zagotowała się woda pod kopułą

Gość • Wtorek [14.01.2020, 12:25:56] • [IP: 31.11.129.***]

Jak prywatni wycinają zdrowe drzewa to nie czytam w komentarzach wściekłości i żalu. Tak było jak wycinali drzewa przy ul. Legionów, przy ul. Strzeleckiej że nie wspomnę wycięcia całego kwartału przy ul. Uzdrowiskowej. Tam wycinali prywatni inwestorzy a nie miasto więc cicho sza.

Gość • Wtorek [14.01.2020, 12:01:20] • [IP: 176.221.123.***]

Zamiast wypisywać bzdety na temat TYCH drzew, proponuję by udać się na tą ulicę i przyjrzeć się wyciętym drzewom a zobaczycie w nich ubytki i ślady chorób. Proponuję zapoznać się z chorobami drzew / wystarczy wybrać stronę /. I jeszcze jedno drzewa też się starzeją. ..

dancia • Wtorek [14.01.2020, 11:46:07] • [IP: 89.151.32.***]

w moim odczuciu jak wycinają te lipy, to nie będzie pewnie widać jednej wielkiej lipy w przebudowie tej ulicy.

Gość • Wtorek [14.01.2020, 11:37:06] • [IP: 176.221.123.**]

mania wąziutkich ulic

Gość • Wtorek [14.01.2020, 11:10:06] • [IP: 185.210.39.***]

TAM GDZIE PORUSZA SIE SPORO OSÓB SAMOCHODAMI I ROWERAMI JAK I PIESI TO TE DRZEWA LEPIEJU NIECH BĘDĄ ZDROWE BO ŻYCIA CZŁOWIEKOWI JUŻ NIKT NIE PRZYWRÓCI!!

Gość • Wtorek [14.01.2020, 11:09:14] • [IP: 78.10.206.*]

NO I CO Z TEGO?? To jest miasto czy las??

Gość • Wtorek [14.01.2020, 11:00:59] • [IP: 23.129.64.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [14.01.2020, 11:00:17] • [IP: 178.165.72.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [14.01.2020, 10:57:10] • [IP: 80.153.7.***]

czytelniczka ma racje.. w tym miejscu te drzewa nikomu nie przeszkadzaly, a wrecz przeciwnie, pomagaly nam dajac tlen. ach ci urzednicy swinoujscy, Jakis detektyw by sie tu przydal

Gość • Wtorek [14.01.2020, 10:55:57] • [IP: 178.165.72.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [14.01.2020, 10:43:33] • [IP: 176.221.122.***]

!3 lip? Na zdjęciu widać po drugiej stronie samosiejki, a tu rąbią zdrowe drzewa! No i co do ulicy jest bardzo momentami nierówna! jestem ciekaw, kiedy odbiór techniczny.Radziłbym ekspertom z UM się przejechać i reklamować póki fachowcy z Włocławka jeszcze nie uciekli!

Gość • Wtorek [14.01.2020, 10:40:01] • [IP: 109.241.63.**]

A ja się zapytam, kto pozwolił by z głównej arterii komunikacyjnej miasta tak jak ze Słowackiego, zrobić uliczkę o szerokości dróżki osiedlowej?! I jeśli już wycinają drzewa, to dlaczego nie ma ładnie zrobionych zatoczek postojowych tak jak na Placu Słowiańskim, który chyba jako jedyny w mieście oparł się barbarzyńskim neomarksistowkim decyzjom naszego magistratu o tłumieniu ruchu ulicznego by auta spalały hektolitry paliwa jadąc powoli (silnik auta jadącego powoli spala nawet 8 razy więcej paliwa, to i tyleż spalin nam funduje-i nikt za to tłumienie ruchu nie siedzi, za te decyzje o tłumieniu, a powinien), wypychaniu miejskiego trafiku w labirynt jednokierunkowych, likwidacji wszelkich parkingów oraz zieleni. Najwyższa pora wyrzucić niczym śmieci tych neokomunistycznych decydentów nowych czasów i przywrócić normalność, gdzie ruch miejski nie jest żadną łaską, zieleń nie jest betonowana, a posiadacze aut są dla miasta priorytetem, a nie problemem do zwalczenia. Czas już pogonić tych szkodników z urzędu!

Gość • Wtorek [14.01.2020, 10:39:00] • [IP: 83.25.24.***]

Drzewo zostało całkowicie zniszczone.

Oglądasz 1-25 z 77
■ Do niebezpiecznej sytuacji doszło w piątek około godziny 18.00 na ulicy Chrobrego w Świnoujściu. Ze zbiornika w aucie wyciekało paliwo! Kierowca Skody zaparkował swoje auto w zatoczce ■ Bardzo nietypowe zgłoszenie dotyczące kradzieży mienia otrzymali we wtorkowy wieczór policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu. Jak ustalili funkcjonariusze będący na miejscu zdarzenia, 20-letni mężczyzna oraz jego 22-letni kompan, najpierw wezwali Zespół Ratownictwa Medycznego, a następnie w drodze do szpitala w Świnoujściu, okradli kartkę z jej wyposażenia. Cały proceder wyszedł na jaw w szpitalu, gdy mężczyźni wyszli z karetki. Pod odzieżą 20-letniego mężczyzny ratownicy medyczni dostrzegli farelkę pochodzącą z ich pojazdu służbowego, natomiast jego dwa lata starszy kompan pod kurtką posiadał 20 bandaży ■ Niekończący się problem z wodą pitną w Świnoujściu. Zobacz fotogalerię! ■ PEC sprawdza szczelność rur. Zauważyłeś kolorową wodę – zadzwoń pod 993 ■ Coś płoszy ryby. Okonie szaleją. Wygląda to niesamowicie. Jakby w wodzie powstał jakiś wir. Na Basenie Północnym, tuż przy budynku obsługi mariny rybacy zaobserwowali coś na kształt gejzerów… z ryb ■ W Świnoujściu notorycznie brakuje karetek. Bardzo często rolę ratowników przejmują strażacy, którzy udzielają pierwszej pomocy lub zabezpieczają poszkodowanych do czasu przyjazdu ambulansu. W sobotni wieczór znów zabrakło karetki pogotowia. Tuż po godzinie 22.00 na ulicę Bohaterów Września przy Placu Wolności zajechał wóz strażacki. Poproszono strażaków, ponieważ akurat nie było wolnej karetki, a osoba potrzebująca pomocy nie mogła czekać. Z relacji świadka dowiadujemy się: - Na deptak znowu przyjechali strażacy a nie pogotowie, właśnie komuś pomagają. Na chodniku leżał poszkodowany, strażacy na noszach wnieśli go do środka i czekają ■ Pierwsze dziecko urodzone w 2020 roku w Polsce, przyszło na świat w Świnoujściu!!! ■ Nowy, 2020 rok powitaliśmy przeważnie w domach, na prywatnych imprezach i spotkaniach, w gronie rodziny lub znajomych. Byli jednak i tacy, którzy mimo braku przygotowanego, miejskiego Sylwestra, postanowili wyjść naprzeciw nadchodzącemu 2020. Spotkać ich było można na sylwestrowych spacerach, na ulicach miasta oraz nad morzem. Zmierzając ku plaży część liczyła mimo wszystko na bogatsze niż w centrum fajerwerki. I choć pojedyncze wybuchy słychać było do białego rana, to były one efektem „prywatnej inicjatywy” mieszkańców ■ Dramatyczna sytuacja w szpitalu. Czy oddział wewnętrzny zostanie zamknięty? Trudno sobie wyobrazić szpital bez tego oddziału, a jednak to właśnie on ma dziś największe problemy. Na oddziale wewnętrznym szpitala miejskiego w Świnoujściu pracuje za mało lekarzy! Na oddziale chorób wewnętrznych na stałe pracuje trzech lekarzy (w tym jeden w niepełnym wymiarze). Dodatkowo oddział wspiera czterech internistów, którzy przyjeżdżają tylko na dyżury ■ Policjanci pełniący służbę na terenie miasta Świnoujście interweniowali w dniach od 24 grudnia do 27 grudnia, 73 razy, w tym zawartych jest 9 interwencji domowych. Interwencje policjantów dotyczyły przede wszystkim zakłócania spoczynku nocnego, kradzieży, zdarzeń drogowych, osób bezdomnych a także nieporozumień pomiędzy domownikami - informuje st. post. Kamil Zwierzchowski ■ Joanna Agatowska: 180 milionów długu, które pojawi się w budżecie miasta nie może zostać przez nas zbagatelizowanie. Kredyt zaufania jednak, którym obdarzyli prezydenta mieszkańcy w poprzednich wyborach nakazuje nam zaczekać na realizację planów.Stabilność budżetu jest niewielka, musimy wszyscy mocno postarać się by go nie nadwyrężyć ■ Ryszard Teterycz: "Powinniśmy wystąpić do rządu o zmniejszenie obciążeń miasta skalą wkładu własnego miasta w budowę tunelu!" ■ Góreczny do prezydenta: "obiecywał pan prezydent bezpłatne żłobki...". prezydent do Górecznego: "jeśli chodzi o środki na realizację pana pomysłu, czy się znajdą(?)-odpowiadam: nie znajdą się!" ■ Wiesław G óreczny: "zrzucanie odpowiedzialności za utrzymanie sfery edukacji oraz ochrony zdrowia na samorząd jest niekonstytucyjne!" ■ Wiesław góreczny: "kiedyś miasto dotowało edukację finansowaną przez Państwo, obecnie Państwo dofinansowuje utrzymywane przez samorząd szkoły" ■ Najważniejszym projektem nad którym obradują radni jest propozycja budżetu miasta na rok 2020 ■ Szczegóły ograniczeń ruchu na ulicy Wojska Polskiego. We wtorek 17 grudnia 2019r. wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego na ulicy Wojska Polskiego. Wyłączona z ruchu zostanie połowa ulicy Wojska Polskiego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Siemiradzkiego do skrzyżowania z ulicą Leśmiana ■ Na terenie ogródków działkowych zmarł mężczyzna. 12 grudnia około godziny 8.00 policja otrzymała zgłoszenie, że na działkach, z prawej strony (jadąc w kierunku Gartz), znajduje się mężczyzna. Nie dawał oznak życia. Policjanci wezwali pogotowie. - Zespół ratownictwa nie podejmował żadnych czynności reanimacyjnych. Mężczyzna już nie żył. Był w wieku 60 lat – mówi rzecznik pogotowia Paulina Targaszewska ■ Kolejna beczka z substancją chemiczną wydobyta z dna. Na torze wodnym Szczecin - Świnoujście oprócz obiektów zawierających w sobie materiały wybuchowe znajdowane są również pojemniki ze środkami chemicznymi. Tym razem marynarze 8. Flotylli Obrony Wybrzeża wydobyli pojemnik z nieznaną zawartością, który zostanie zneutralizowany przez wyspecjalizowane pododdziały wojsk chemicznych. Operacja została przeprowadzona w piątek, 13 grudnia ■ Dorota Mikulska traci mandat radnej. Powodem jest, niedozwolone w ustawie o samorządzie łączenie pracy radnego i ławnika sądu ■ Rząd chce zabrać miliony uzdrowiskom. Protest samorządowców. Do tej pory środki z opłaty uzdrowiskowej trafiały do budżetów gmin, które mają status uzdrowiska. Dla Kołobrzegu wyrwa w finansach wyniesie 33 mln zł, w Świnoujściu to ok. 18 mln zł. Brak konsultacji krytykował również prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz – Nie wyobrażam sobie, żeby Świnoujście nie było uzdrowiskiem. Wolałbym, żebyśmy o tym dokumencie dyskutowali, kiedy był tworzony – mówił prezydent ■ Z każdym rokiem wzrasta liczba turystów, którzy chcą zatrzymać się w Świnoujściu. Przybywa liczba miejsc noclegowych w apartamentach. Nie wzrasta natomiast w pokojach gościnnych ■ Nożownik szalał po ulicy Kochanowskiego. Prawdopodobnie groził mieszkańcom! ■ Mordor nadciąga! Strefa płatnego parkowania wkroczy do centrum Świnoujścia ■ 14 za, 6 przeciw, jeden z radnych wstrzymał się od głosu. Projekt objęcia centrum miasta strefą płatnego parkowania ■ Jedni z najbardziej znanych w Polsce i na świecie świnoujścian Elżbieta i Krzysztof Nakliccy ofiarami wypadku. Pani Elżbieta nie żyje, jej mąż walczy o życie w szpitalu ■ Olgierd Geblewicz – „Rząd PiS zabierze pieniądze uzdrowiskom” ■ Całoroczna strefa płatnego parkowania lekiem na deficyt miejsc postojowych? 3,90 złotych za pierwszą godzinę postoju, za drugą - 4,60 zł, za trzecią - 5,50 zł. Dziś radni ustalą wielkość strefy płatnego parkowania oraz stawki, które mają w niej obowiązywać ■ Sposób „budowania po świnoujsku” polega na budowaniu nowych obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących domów, niezgodnie z zatwierdzoną dokumentacją, w sposób zakłócający spokój mieszkańców, wywołujących hałas i zanieczyszczenie, uniemożliwiając korzystanie z istniejących domów zgodnie z ich przeznaczeniem – pisze nasza Czytelniczka ■