POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [11.01.2020, 12:29:30] • Świnoujście

Sobota na sportowo czyli z WOŚP-em aktywnie

Sobota na sportowo czyli z WOŚP-em aktywnie

fot. iswinoujscie.pl

W przeddzień finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy świnoujścianie wsiadają na rowery, biegają, nurkują... Już od dziewiątej rano ruszył orkiestrowy Parkrun. Mimo wczesnej pory, na starcie od ulicy Chrobrego pojawiły się dziesiątki ludzi. Najradośniejsza była grupa najmłodszych. Nawet kilkuletnie dzieci z entuzjazmem przystąpiły do rywalizacji.

Koordynator parkrun'u, Elżbieta Jabłońska oddała tym razem funkcję startera szefowi sztabu WOŚP w Świnoujściu, Mirosławowi Nieśpelskiemu.

Parkrun otworzyła grupa miłośników rekreacyjnego kolarstwa czyli rowerzyści ŚWIR-a – Świnoujskiej Inicjatywy rowerowej. Podczas gdy miłośnicy dwóch kółek objeżdżali parkowe alejki, na linii startowej gromadzili najmłodsi. Dla kilkuletnich maluchów przebiegnięcie nawet stu metrów to wielki wyczyn. Tym bardziej, że wszyscy biegną z wielką ambicją i „na maksymalnych obrotach”.

Sobota na sportowo czyli z WOŚP-em aktywnie

fot. iswinoujscie.pl

Nagroda za wysiłek była w tym przypadku słodka. Dosłownie! Wolontariusze WOŚP na mecie wręczali każdemu słodycze. Dzieci ucieszyły WOŚP-owe lizaki i pluszowe serduszka. Na pamiątkę wszyscy otrzymali również dyplomy uczestnictwa bo w tej rywalizacji nie ma przecież walki o podium, złote medale.

Komu zrobiło się chłodno liczyć mógł na gorące napoje. Nie wszyscy korzystali. Wspólne granie rozgrzewa jeszcze lepiej!

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ 13.07.2020 - Świnoujście – 3 osoby (młoda kobieta, mężczyzna w średnim wieku, dziecko) ■ 13.07.2020 - Świnoujście – 3 osoby (młoda kobieta, mężczyzna w średnim wieku, dziecko) ■ 13.07.2020 - Świnoujście – 3 osoby (młoda kobieta, mężczyzna w średnim wieku, dziecko)
■ Świnoujście - TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz 15 915 głosów - 65,92% DUDA Andrzej Sebastian 8 229 głosów - 34,08% ■ Kolejnych 5 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w Świnoujściu ■ Stop prywatyzacji! Co ze stocznią w Świnoujściu? Dzisiaj 10 lipca 2020 godz. 16:00 Rondo w Łunowie, Świnoujście ■ Świnoujście – młoda kobieta zakażona wirusem SARS-CoV-2. Stan na godz: 10:00 ■ „Komunikacja Autobusowa” Sp. z o.o. w okresie od 01 lipca do 30 sierpnia zachęca mieszkańców oraz osoby odwiedzające Świnoujście do korzystania z wakacyjnej linii nr 1 do Latarni Morskiej i Fortu Gerharda ■ Lekarze, służby sanitarne, minister przypominają; w sklepach wciąż obowiązują maseczki !!! ■ Zalany serwer - w szpitalu miejskim. Serwer obsługujący komputery do badań w Szpitalu Miejskim im. Jana Garduły został zalany. Stanęła praca? Awaria wydarzyła się w środę: zalaniu uległ główny serwer odpowiedzialny za komunikację wydawania zleceń na badania, dostęp do bazy danych. Sytuacja jest patowa ■