POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [12.01.2020, 11:06:21] • Świnoujście

185 edycja - Wspólnie możemy wiele - WOŚP i parkrun Świnoujście

185 edycja - Wspólnie możemy wiele - WOŚP i parkrun Świnoujście

fot. Organizator

Idea i zasada działania WOŚP ma wiele wspólnego z parkrunem. Oba przedsięwzięcia opierają się na zaangażowaniu wolontariuszy, którym jesteśmy za wszystko bardzo wdzięczni.

Do pomocy i udziału zgłosiło się wielu ludzi dobrej woli, aby wesprzeć akcję . Od samiutkiego rana po Parku Zdrojowym dwoiło się i troiło sporo osób aby ten poranek sprawić idealnym. Nawet zostały rozgonione deszczowe chmury, które próbowały się rozgościć w parku.

KS Uznam pod przewodnictwem Czarka „budował" start i metę biegu stawiając windery i bramę. Wolontariusze parkrun rozstawiali zadaszone stanowisko do wydawania posiłków, które w postaci przepysznej grochówki, pajdy chleba ze smalcem i ogórkiem czekały na uczestników imprezy. Pośród wielu krzątających się osób znaleźli się także kwestujący na rzecz WOŚP, których puszki robiły się z minuty na minutę coraz cięższe dzięki hojności przybyłych.

185 edycja - Wspólnie możemy wiele - WOŚP i parkrun Świnoujście

fot. Organizator

A teraz czas, aby pokrótce przedstawić co się działo dalej.
Przed startem odbyła się rozgrzewka, którą poprowadziła Ania Górska.

W dzisiejszej Sportowej Sobocie wzięli udział rowerzyści ze Świnoujskiej Inicjatywy Rowerowej „ŚwIR", którzy pokonali swój dystans zwartym peletonem i meldując się na mecie także hojnie wsparli WOŚP.

Punktualnie o 9.00 wystartowało 72 uczestników biegu głównego (32 panie, 40 panów), a tuż za nimi na dystansie 100m swój bieg mieli również najmłodsi. Na mecie na każdego Dzieciaczka czekał przepięknie zapakowany WOŚP-owy lizak, baton, soczek oraz okazjonalny dyplom uznania z ukończenia biegu.

185 edycja - Wspólnie możemy wiele - WOŚP i parkrun Świnoujście

fot. Organizator

Wyniki biegu głównego.
Najszybsi na mecie:
1. Mariusz HELT (Debiutant)
2. Robert DERDA
3. Nieznany
Najszybsze na mecie:
1. Renata WŁODARCZYK
2. Monika MURAWSKA
3. Joanna RZEMIENIECKA-GRUDZIEŃ

Gościliśmy dzisiaj pięciu debiutantów w lokalizacji oraz poprawiono dzisiaj cztery rekordy życiowe.
Wszystkie szczegółowe wyniki można znaleźć na:
target=_blank>www.parkrun.pl/swinoujscie/rezultaty/ostatnierezultaty/

185 edycja - Wspólnie możemy wiele - WOŚP i parkrun Świnoujście

fot. Organizator

Dzisiejszy 185 parkrun wspomogło Stowarzyszenie „Biegacze Świnoujście" oraz liczna grupa wolontaruszy – m.in. Justyna DANIEL, Agnieszka DRZEWIECKA, Dominika DUSZKIEWICZ, Ewa DYMITROW, Jarek GOŁĄBIOWSKI, Ania GÓRSKA, Maria IWASZKIEWICZ, Mirosław JABŁOŃSKI, Hanna KIELAK, Zbigniew KOSEL, Adriana KOSEL, Adam Jerzy KRAWCZUK, Andrzej MORDAK, Karolina ROMAŃSKA, Natalia SIWEK, Marek STEFANICKI, Przemysław SZYMAŃSKI, którzy pod wodzą koordynatora Eli JABŁOŃSKIEJ oraz prezesa Stowarzyszenia Arkadiusza DRZEWIECKIEGO dołożyli wszelkich starań, aby impreza przebiegła w świetnej atmosferze, bezpiecznie i bez zakłóceń. Ukłony ślemy w stronę parkrun Polska i Ziaja Ltd. Zakład Produkcji Leków sp. z o.o. oraz naszego lokalnego partnera – Hotelu „Trzy Wyspy" !!!

Wszystkim serdecznie dziękujemy za wkład i zaangażowanie oraz wsparcie szczytnego celu jakim była Sportowa Sobota WOŚP i parkrun.

Naładowani pozytywną energią uczestnicy pożegnali się aby za tydzień ponownie się spotkać i rozpocząć na sportowo kolejną sobotę.

185 edycja - Wspólnie możemy wiele - WOŚP i parkrun Świnoujście

fot. Organizator

Zespół parkrun Świnoujście


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Niedziela [12.01.2020, 17:03:51] • [IP: 188.146.137.**]

Szkoda że wspólnie się nie wykąpali o 12 ze wszystkimi. Towarzystwo wzajemnej adoracji 🤬 biegacze myślą tylko o sobie NIEŁADNIE, BARDZO NIEŁADNIE!

Oglądasz 1-1 z 1
■ 13.07.2020 - Świnoujście – 3 osoby (młoda kobieta, mężczyzna w średnim wieku, dziecko) ■ 13.07.2020 - Świnoujście – 3 osoby (młoda kobieta, mężczyzna w średnim wieku, dziecko) ■ 13.07.2020 - Świnoujście – 3 osoby (młoda kobieta, mężczyzna w średnim wieku, dziecko)
■ Świnoujście - TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz 15 915 głosów - 65,92% DUDA Andrzej Sebastian 8 229 głosów - 34,08% ■ Kolejnych 5 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w Świnoujściu ■ Stop prywatyzacji! Co ze stocznią w Świnoujściu? Dzisiaj 10 lipca 2020 godz. 16:00 Rondo w Łunowie, Świnoujście ■ Świnoujście – młoda kobieta zakażona wirusem SARS-CoV-2. Stan na godz: 10:00 ■ „Komunikacja Autobusowa” Sp. z o.o. w okresie od 01 lipca do 30 sierpnia zachęca mieszkańców oraz osoby odwiedzające Świnoujście do korzystania z wakacyjnej linii nr 1 do Latarni Morskiej i Fortu Gerharda ■ Lekarze, służby sanitarne, minister przypominają; w sklepach wciąż obowiązują maseczki !!! ■ Zalany serwer - w szpitalu miejskim. Serwer obsługujący komputery do badań w Szpitalu Miejskim im. Jana Garduły został zalany. Stanęła praca? Awaria wydarzyła się w środę: zalaniu uległ główny serwer odpowiedzialny za komunikację wydawania zleceń na badania, dostęp do bazy danych. Sytuacja jest patowa ■