POGODA

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [03.08.2020, 09:45:45] • Świnoujście

Obiecująca inauguracja ligi w wykonaniu piłkarzy Floty. Zwyciężyli z Unią Janikowo 3:1

Mecz poprzedziło wręczenie pucharu i wyróżnień przez prezesa ZZPN Jana Bednarka za awans do III ligi oraz uczczenie pamięci bohaterów Powstania Warszawskiego. Występujący w II grupie III ligi piłkarski zespół MKS „Flota" Świnoujście w świetnym stylu pokonała w sobotę Unię Janikowo. Podopieczni trenera Jerzego Rota tylko w samym początku meczu „odpuścili nieco gościom z Janikowa. Już jednak w 6 minucie przepięknym strzałem w okienko przy lewym słupku prowadzenie zdobył Prawucki. „Biało-niebiescy nie oddali inicjatywy do końca pierwszej połowy.

Dwanaście minut po pierwszym trafieniu gości pogrążył Tarasewicz. Jego dobitka po strzale Iskry była już nie do obrony i było już na 2-0.

W 76 minucie Kopeć ograł Mysiaka i dokładnie wrzucił piłkę w pole karne. Tu na miejscu był Tarasewicz i uderzeniem głową podwyższył na 3-0.

Honorowego gola goście zdobyli w 88 minucie. Po strzale Goździka zza pola karnego piłka wpadła do bramki Floty tuż przy lewym słupku.

Po pierwszej kolejce „Flota zajmuje w ligowej tabeli trzecie miejsce. Co ciekawe, aż siedem drużyn z ligowej czołówki ma identyczny stosunek bramek. W najbliższy weekend świnoujścianie zmierzą się z drugim zespołem szczecińskiej Pogoni. Trzymamy kciuki!