POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [12.01.2021, 07:28:14] • zachodniopomorskie

Apel do władz województwa w związku z bardzo małą liczbą punktów szczepień przeciwko COVID-19 na Pomorzu Zachodnim

Apel do władz województwa w związku z bardzo małą liczbą punktów szczepień przeciwko COVID-19 na Pomorzu Zachodnim

fot. Organizator

W dniu dzisiejszym zarząd wojewódzki Polska 2050 Zachodniopomorskie wysłał do Dyrektora zachodniopomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, Wojewody Zachodniopomorskiego oraz Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego pisma z apelem o podjęcie wszelkich możliwych działań, aby poprawić stan przygotowania województwa zachodniopomorskiego do szczepień przeciwko COVID-19.

„Zdajemy sobie sprawę, że osoby i instytucje, do których zwracam się z apelem, nie są winne zaistniałej sytuacji, jednak to w ich kompetencjach leżą teraz działania mogące poprawić sytuację w naszym województwie” – stwierdza liderka wojewódzka Polska 2050, Agnieszka Kosińska.

Jak wynika z danych udostępnionych przez Ministerstwo Zdrowia liczba punktów szczepień przypadających na jednego mieszkańca województwa zachodniopomorskiego jest najniższa w Polsce! Równie źle Szczecin wypada w porównaniu do innych miast wojewódzkich. W niektórych powiatach Pomorza Zachodniego na jeden punkt przypada po kilkanaście tysięcy mieszkańców. Zatrważająca jest też ilość gmin, w których nie ma ani jednego punktu szczepień przeciwko COVID-19.

W apelu zwrócono uwagę, że konieczne są rozwiązania, aby zapobiec wykluczeniu wielu osób, którym trudno będzie, ze względu na wiek lub ograniczoną sprawność ruchową, dotrzeć do często bardzo odległych punktów szczepień. Przykładem może być powiat wałecki, gdzie poza samym Wałczem zarejestrowany został tylko jeden punkt!

Możliwie najszybsze zaszczepienie populacji jest szczególnie ważne w województwach przygranicznych. „Na Pomorzu Zachodnim współpraca handlowa i społeczna pomiędzy Polską i Niemcami ma kluczowe znaczenie dla gospodarki całego regionu. Im szybciej zaszczepimy mieszkańców, tym szybciej uda się przywrócić współpracę transgraniczną i ożywić gospodarkę w województwie” – dodał koordynator ds. mediów lokalnych w woj. zachodniopomorskim Polska 2050, Przemysław Łonyszyn.

Zarząd Polska 2050 Zachodniopomorskie liczy na to, że dobro województwa jest na sercu wszystkich, bez względu na przynależność polityczną, i uda się wspólnie poprawić sytuację w temacie punktów szczepień na Pomorzu Zachodnim.

Przemysław Łonyszyn
koordynator ds. mediów lokalnych
w woj. zachodniopomorskim
Stowarzyszenie Polska 2050


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Środa [13.01.2021, 05:32:13] • [IP: 62.69.229.**]

Nooo, to chociaż raz jesteśmy na czele rankingów w kraju!

Gość • Wtorek [12.01.2021, 21:07:55] • [IP: 37.47.152.***]

Oglądasz 1-2 z 2
■ Rozpoczyna się rejestracja szczepień dla seniorów 80+. Co warto wiedzieć? W piątek (15 stycznia 2021 roku) w Szpitalu Miejskim im. Jana Garduły rozpocznie się rejestracja dla osób, które ukończyły 80 lat na szczepienia przeciw COVID-19. Od 22 stycznia ruszy rejestracja dla osób, które ukończyły 70. rok życia. Szczepienia rozpoczną się 25 stycznia. Zarejestrować można się telefonicznie szpitalu pod numerem telefonu 91 32 67 404 lub osobiście w rejestracji. Rejestracja będzie odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 14.00. ■ Na przeważającym obszarze kraju prognozowana jest śliskość nawierzchni dróg spowodowana marznącą wilgocią oraz szronem - szczególnie nad ranem ■ Zmarł Tadeusz Gala: były wiceprezydent Świnoujścia, oddany miastu i jego mieszkańcom ■ Nie żyje 25 - letnia kobieta ranna w wypadku koło Dargobądza. Jej stan od początku określano jako bardzo ciężki ■