POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [14.09.2021, 12:30:24] • Świnoujście

Czy można głupiej?

Czy można głupiej?

fot. iswinoujscie.pl

W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu: „od czwartku 16 września do środy 22 września (jak podają organizatorzy), ulica Bolesława Chrobrego w rejonie Parku Zdrojowego, tzn. pomiędzy rondem Róży Wiatrów a skrzyżowaniem ulic Bolesława Chrobrego – Sienkiewicza, będzie zamknięta dla ruchu pojazdów z wyjątkiem rowerów, z dopuszczonym dojazdem pojazdów od ronda Róży Wiatrów do posesji przy ulicy Bolesława Chrobrego 32÷36.” Pomysł aby zamykać prosty dojazd do dzielnicy nadmorskiej, zmuszając kierowców do długich objazdów, kluczenia i produkowania w ten sposób większej ilość spalin i hałasu jest nie tylko bezmyślny ale i szkodliwy dla natury. I ma tyle wspólnego z „tworzeniem przyjaznej infrastruktury dla kierowców” ile malowany na zielono beton z trawnikiem.

Władze samorządowe, jak pisze w informacji prasowej rzecznik urzędu miejskiego, starają się zachęcić mieszkańców do zmiany niekorzystnych dla zdrowia i środowiska przyzwyczajeń transportowych i poprawy jakości życia.

Nam się jednak wydaje że niekorzystne dla zdrowia mieszkańców jest ciągłe betonowanie miasta, budowa coraz to nowych apartamentowców i zapraszanie coraz większej ilości turystów do Świnoujścia.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 95, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 95

Gość • Piątek [24.09.2021, 18:11:00] • [IP: 88.218.252.**]

Ul. Chrobrego przemieszczają się przyjezdni

Gość • Czwartek [23.09.2021, 09:35:40] • [IP: 37.47.170.***]

Gość • Niedziela [19.09.2021, 13:29:32] • [IP: 178.238.251.***]

W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, to chyba jakiś kolejny europejski żart.

Gość • Sobota [18.09.2021, 08:22:23] • [IP: 176.221.124.**]

Autobusy jeżdżą 2 na godzinę i to w godzinach porannych gdzie w innych miastach co 20 min jeżdżą. Szkoda że nie ma jak do pracy dojechać. Trzeba jeździć autem. O tym żaden urzednik nie pomyśli.

Gość • Piątek [17.09.2021, 01:57:14] • [IP: 62.69.231.***]

Debilizm jakich mało. Dziś jechałem z grupą turystów autokarem. Lawirowanie, kręcenie się po brukowanej ulicy, wąskie zakręty. Masakra. Dodatkowo współczuję mieszkańcom i wczasowiczom ul. Krzywoustego. Ludzie ludziom zgotowali ten los.

Gość • Czwartek [16.09.2021, 15:36:32] • [IP: 37.47.129.***]

Drogami i placami zachęcają...

Gość • Środa [15.09.2021, 23:00:11] • [IP: 62.69.252.***]

A kiedy w końcu zostanie przeprowadzony remont chyba najfatalniejszej ulicy Krzywoustego w mieście? To jakaś kpina władz miasta!

Gość • Środa [15.09.2021, 20:06:04] • [IP: 178.238.253.***]

Ze co prosze? Zamykaja sobie ulice?? Kto rzadzi tym miastem. Przeciez to sie do prokuratury nadaje

Gość • Środa [15.09.2021, 17:09:43] • [IP: 5.174.236.*]

Gość • Wtorek [14.09.2021, 16:49:28] • [IP: 178.238.247.**]głupiej. . . dobrze haha autor mieszaka w świnoujściu i jeździ nad może samochodem i kto powinien sie puknąć w głowę. Dwa dni myślę i nie mogę skumać co to jest" autor mieszaka" Zanim coś napiszesz powinieneś się dobrze walnąć w łeb bo domniemanie czegoś pisze się przez ż, może a morze jako akwen wodny przez" rz"...💔💔💔

Gość • Środa [15.09.2021, 16:35:37] • [IP: 188.146.169.***]

"Gość • Środa [15.09.2021, 07:57:05] • [IP: 188.146.164.***] Nasz rządzik ma teraz lepszą broń w łapkach. Będą chcieli nie porządanych usunąć to ogłaszają stan wyjątkowy i być może na imprezkę z tunelem tak zrobią aby nikt nie zakłócił ich ego.Pokażą tylko to co będzie się zgadzał z linią polityczną.`Jak kiedyś po cichu słuchało sie Głosu Ameryki tak i teraz nadchodzą takie czasy." IDIOTA!!

Gość • Środa [15.09.2021, 14:53:10] • [IP: 5.173.9.***]

Można 🐥

Gość • Środa [15.09.2021, 13:27:41] • [IP: 89.151.34.***]

Na Grodek z ul. Sienkiewicza? Przecież tą ulicą odbywa się cały ruch nadmorski, tragedia. Smród, kurz i pędzące samochody bo pewnej Pani zachciało się zrobić z części ul. Słowackiego deptak, który deptakiem i tak nie jest. Zycie pokazało brak logicznego myślenia tej pani.

Gość • Środa [15.09.2021, 11:12:51] • [IP: 176.221.124.**]

Gość • Środa [15.09.2021, 07:57:05] • [IP: 188.146.164.***] Nasz rządzik ma teraz lepszą broń w łapkach. Będą chcieli nie porządanych usunąć to ogłaszają stan wyjątkowy i być może na imprezkę z tunelem tak zrobią aby nikt nie zakłócił ich ego.Pokażą tylko to co będzie się zgadzał z linią polityczną.`Jak kiedyś po cichu słuchało sie Głosu Ameryki tak i teraz nadchodzą takie czasy.

Gość X • Środa [15.09.2021, 10:56:43] • [IP: 176.221.125.***]

Gość • Wtorek [14.09.2021, 16:49:28] • [IP: 178.238.247.**] To jeździ, czy MOŻE samochodem??!! MORZE powinien się waść zdecydować?!!

To Świnoujście • Środa [15.09.2021, 10:43:57] • [IP: 80.54.236.***]

Myślenie nie boli, szkoda, że tak mało osób o tym wie.

Gość • Środa [15.09.2021, 10:29:54] • [IP: 37.8.230.**]

Otwqrcie Tunelu mieszkaniec nazywa CYRKIEM ? Mieszkaniec może TAK ale powiedzmy TARGOWICZANIN. Jak daleko wiernośc Partyjna może zaślepic ludzi. Żenada. A co ma wspólnego Wyspiarka z Parkiem Zdrojowym. Tam Rząd a tu Samorząd. Samorzad raczej POski.

Gość • Środa [15.09.2021, 09:57:33] • [IP: 37.8.230.***]

Czemu ja nie jestem zdziwiony ??

Gość • Środa [15.09.2021, 08:20:52] • [IP: 77.252.63.***]

Całe to działanie śmierdzi propagandą. Świnoujście jest dzisiaj naprawdę miastem wyjątkowo przyjaznym rowerzystom. Do tego stopnia, że czasami nawet dyskryminuje się pieszych. A może nie tylko czasami. Ulica Chrobrego będąca de facto aleją parkową wygląda z pozoru dziwnie jako dojazd nad morze. Ale tylko z pozoru. Gdy bowiem uzmysłowimy sobie, iż leży tak naprawdę obok skupisk mieszkaniowych, a układ komunikacyjny miasta jest taki jaki mamy, to tak naprawdę niewiele pojazdów powinno nią jeździć. Tak naprawdę to powinna pełnić ona rolę lokalną. Ale jeśli utrudniamy ruch na ulicach alternatywnych, to jej funkcja się zmienia. Zważywszy na to iż bieliki wożą głównie tubylców, to jej rola dla przyjezdnych jest jak na razie zerowa. Może się to zmienić po zbudowaniu" obwodnicy ulicy Grunwaldzkiej" która ma wprowadzać ruch do śródmieścia. Wszystko to powoduje, że w pełni zgadzam się z tytułem artykułu. I odpowiadam - jeśli ktoś chciałby działać głupiej, to będzie miał trudno wymyślić bardziej absurdalną koncepcję.

Gość • Środa [15.09.2021, 07:57:05] • [IP: 188.146.164.***]

A może to jest związane z tym, że 16-go ma wyspiarka się wynurzyć z tunelu i przyjadą wielcy zasłużeni ze sfer rządowych by ją powitać. Już wylot jest zalany i nawet 2 koła ratunkowe powieszone (nie wiadomo dla kogo?), tylko patrzeć jak sztuczną murawę wyłożą, by sobie pantofelków nie zabrudzili. Już dziś miejscowi pracownicy i mieszkańcy czują jaka będzie panika wokół tej ceremonii, a być może skorzystają jeszcze z otwarcia 18-go bm. Parku Zdrojowego, więc po co ma się im jakiś miejscowy" plebs" pod kołami plątać??!! Tak zawsze było i będzie. To będzie kompleksowe oddanie parku do użytku, dlatego podano mylny termin 16-22, by zmylić opozycjonistów tych imprez. Tylko patrzę jak za parę godzin pojawią się BOR-owcy, którzy jak kiedyś ukrywali się na wydmach z telefonami na uszach i z" speudo" jabolem w rękach. CYRK ŚMIECHU WART-e

Gość • Środa [15.09.2021, 07:43:13] • [IP: 5.173.153.***]

Jak zobaczę Basię na rowerze to padnę

naserio • Środa [15.09.2021, 06:44:28] • [IP: 88.218.254.***]

od lat widac ze decyzyjni w UM od spraw komunikacji nie wiedza co czynia, trzeba dobrze se dac gazu na imieninach zeby takie cus wymyslec !! Gratuluje ! trzeba dac znac do TVN Turbo, oni takimi debilnymi sytuacjami i decyzjami sie zajmuja, ciekawe czy w programie wystapi autor projeku ? aby wypasc dobrze na wizji proponuje przed, dobrego fryzjera no i nowa kiecke !

Gość • Środa [15.09.2021, 04:15:20] • [IP: 31.1.93.**]

Zamknęli bo robią wieczór muzyki jazzowej w parku, może tam scene ustawią?

Gość • Środa [15.09.2021, 01:24:16] • [IP: 62.69.229.**]

To jest przyzwyczajanie mieszkańców do całkowitej likwidacji ulicy. Ileż tam działeczek się wykroi, a ile kopertek przytuli.

Gość • Środa [15.09.2021, 00:40:35] • [IP: 176.221.125.**]

To znak że żmur i betoniara już uzgodnili z deweloperami jak park podzielić na działki budowlane. Trzeba jeszcze wyciąć niepotrzebne nikomu rosnące tam drzewa. Tak żydy kręcą sobie lody bo są przy korycie. Ale kierowców już teraz trzeba uczyć aby tam nie przejeżdżali.

Gość • Wtorek [14.09.2021, 22:56:06] • [IP: 185.210.39.**]

Ja akurat sobie chwalę Hołdu Pruskiego bo jest spokojniej i nad morze dojeżdżam Piłsudskiego ale tu jest chyba większy ruch.

Oglądasz 1-25 z 95
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Naczelnik Wydziału Ochrony Srodowiska i Leśnictwa Tułodziecka-Terenda; "uważam za ogromny sukces, że mamy w Świnoujściu parking na którym możemy przechować odholowane pojazdy i wraki ■ Radna Agatowska: apeluję do wydziału gospodarki komunalnej i środowiska o spotkanie z Policją i ustalenie zasad dotyczących usuwania samochodów i wraków zaparkowanych w pasie drogowym ulic ■ 94 wnioski na zakup węgla w Świnoujściu, w większości wnosokują o to mieszkańcy praworzeża ■ Prezydent Miasta; „postanowiłem wyłączyć po zmroku oświetlenie promenady i parków bo nikt z tego teraz nie korzysta” ■ 1 grudnia o godz. 9.00 odbędzie się seminarium dla radnych na którym zaprezentowany zostanie projekt przyszłorocznego budżetu miasta ■ Od godziny 9.14 rozpoczęły się obrady 70 sesji Rady Miasta. W związku z remontem sali konferencyjnej rady Miasta radni spotkali się tym razem w Bibliotece Miejskiej ■ Ćwiczenia „NEPTUN-22” w Świnoujściu – utrudnienia w ruchu. 25 listopada 2022 roku, od godziny 07:30 do godziny 14:30, na terenie dzielnicy Warszów w Świnoujściu, odbędą się ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod kryptonimem „NEPTUN-22”, w związku z czym, należy spodziewać się utrudnień w ruchu w rejonie terminala LNG i przyległego kompleksu leśnego. W tym czasie ruch pojazdów na ul. Ku Morzu, na odcinku od zjazdu z wiaduktu do ronda przy parkingu, zostanie wstrzymany. Organizatorzy ćwiczeń - Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie oraz Komenda Miejska Policji w Świnoujściu przepraszają za możliwe utrudnienia. ■ W ciągu dnia w pasie częściowo centralnym i zachodnim będą występować spadki temperatury powietrza i gruntu do oraz poniżej 0°C powodujące oblodzenia wilgotnych i mokrych nawierzchni dróg oraz chodników, ponadto w województwie podkarpackim i lubelskim od rana będą występować gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 50 - 100 m. ■ Taksówkarze (przedsiębiorcy) chcący zachować dotychczasowe licencje wydane przed 1 stycznia 2020r. powinni do 31 grudnia 2022r. złożyć wniosek o dostosowanie licencji do obecnych ustawowych wymogów. Wniosek należy złożyć w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Świnoujście ■ Mężczyzna wypadł przez okno na 4. piętrze. Do tego zdarzenia doszło nad ranem 3.11.2022r. Z okna znajdującego się na czwartym piętrze budynku przy ulicy Matejki 1a, wypadł mężczyzna. Na skutek upadku doznał licznych obrażeń, został przewieziony do szczecińskiego szpitala ■ Multipleks Cinema3D zlokalizowany w Galerii Corso od 28 października br. funkcjonuje pod nową nazwą Multikino. Zmienione zostały wszystkie logotypy znajdujące się w centrum handlowym w Świnoujściu oraz na jego fasadzie ■ Portal iswinoujscie.pl wygrał w sądzie z gminą miasto Świnoujście. Wygrana właściciela i naczelnego redakcji dotyczy nieprawnego żądania usunięcia z portalu, artykułu: „Czy Urząd Miasta ustawił zakup auta dla prezydenta Janusza Żmurkiewicza?” ■ Rano i przed południem w głębi województw północnych, wschodnich oraz miejscami na południu spodziewane są gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 100-300 metrów ■ Ze Świnoujścia znika stacja dializ. To początek horroru dla pacjentów. Już w grudniu swoją działalność zakończy stacja dializ w Świnoujściu. To bardzo zła wiadomość dla wszystkich pacjentów korzystających ze stacji dializ znajdującej się w "Rusałce" ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 18 października (wtorek) o godz. 17:00 – na spotkanie autorskie z Panem Markiem Żymłą. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Mieszkańcy Świnoujścia, zainteresowani zakupem węgla opałowego, proszeni są o zgłaszanie zapotrzebowania w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, pod numerem telefonu 091 32 25 491. W terminie do 10 października 2022 roku należy zgłosić zapotrzebowanie na cały sezon grzewczy. Szacowana cena opału wyniesie około 2600-2800 zł brutto za tonę. W ofercie znajdzie się: miał węglowy, groszek oraz orzech 2. W Świnoujściu węgiel będzie można nabyć w miejskiej spółce PEC lub w innych podmiotach wskazanych przez Prezydenta Miasta. Opał pochodzić będzie z zasobów zorganizowanych przez PGE Paliwa sp. z o.o. oraz spółkę OT Port. ■ Informacja banku. Punkt kasowy w urzędzie. Jak informuje Bank Pekao S.A., od dnia 3 października 2022r. do odwołania punkt kasowy banku przy ul. Wojska Polskiego 1/5 (budynek urzędu miasta) będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.45 – 15.30, dla petentów urzędu miasta w godz. 08.00 – 15.15. Przerwa w obsłudze w godz. 12.00 -12.15 ■