POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [19.10.2021, 13:32:47] • Świnoujście

Mieszkaniec: Złamany kikut straszy już ponad rok

Mieszkaniec: Złamany kikut straszy już ponad rok

fot. Czytelnik

Po raz kolejny mieszkaniec przesłał nam zdjęcie uschniętego fragmentu drzewa w Parku Zdrojowym. Temat ten na łamach portalu iswinoujscie.pl poruszamy nie po raz pierwszy. Jak się okazuje pozostałości drzewa znajdują się w widocznym na zdjęciu miejscu już ponad rok.

Wszystko wskazuje na to, że drzewo wpisało się już na stałe w krajobraz naszego miasta i nic nie da się z nim zrobić. A może Wy macie jakieś pomysły, jaką rolę pełni drzewo ze zdjęcia? Piszcie w komentarzach.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 58, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 58

Gość • Poniedziałek [01.11.2021, 12:28:28] • [IP: 176.221.124.***]

"Kikut" jest naturalnym dziełem sztuki, nad którym natura cały czas pracuje. Jest symbolem przemijania i pobudza do myślenia.

Gość • Poniedziałek [25.10.2021, 19:32:09] • [IP: 5.173.73.**]

Myślałem, ze to jakas instalacja.

Realista • Środa [20.10.2021, 15:38:37] • [IP: 46.15.7.***]

To naturalny pomnik przyrody

Gość • Środa [20.10.2021, 15:25:47] • [IP: 178.238.246.**]

Jest to mieszkanie dla owadów, 🪳🪲🪰🕷🐞㈂
7;😁

Gość • Środa [20.10.2021, 12:54:17] • [IP: 212.205.47.***]

Pokazuje środkowy palec. Brakuje tabliczki z napisem:" Mieszkańcom- Prezydent".

Gość • Środa [20.10.2021, 11:57:33] • [IP: 176.221.125.***]

za Mundurem Panny Sznurem coraz więcej Młodych Kobiet idzie do Pracy do Straży Granicznej i chcą pilnowac Zielonej Granicy z Białorusią

Gość • Środa [20.10.2021, 11:38:37] • [IP: 149.156.152.***]

Kiedyś był taki dowcip, prezeszła burza z gradobiciem i zniszczyła zboże, kapustę i ziemniaki. Co się zbiera pierwsze? Pierwsza zbiera się komisja. I chyba tak mamy tutaj. Najpierw musi się zebrać szanowne grono, następnie powołać eksperta, który stwierdzi, że drzewa już nie ma tylko martwy kikut, potem ciąg dalszy procedury z odwołaniami, nastepnie przetarg na usunięcie kikuta, bo nikt nie planował wcześniej takich prac, także z odwołaniami, uprawomocnienie się przetargu, decyzja i już można działać. Gorzej jeśli w budżecie nie przewidziano na to środków, to przekłądka na kolejny rok. Przecież to takie proste. Aha zapomniałem - organizacje eko będą jeszcze protestować przeciw usunięciu kikuta - przecież w nim już zdążyło się rozwinąć inne życie.

Gość • Środa [20.10.2021, 10:46:55] • [IP: 176.221.125.***]

Przecież to jest ładne. Naturalne. Wyrównać od góry, wydrążyć i posadzić w tym forsycję a na wiosnę dosadzić kwiatki wokół.

Gość • Środa [20.10.2021, 07:27:09] • [IP: 213.17.201.***]

Mnie nie straszy ale mnie trudno przestraszyć.

Gość • Środa [20.10.2021, 07:15:26] • [IP: 37.47.149.***]

No i ? Niech sobie „straszy”

Gość • Środa [20.10.2021, 06:29:53] • [IP: 178.238.252.**]

Kogo straszy?Komu przeszkadza?Bez przesady.

Gość • Środa [20.10.2021, 03:03:40] • [IP: 188.147.96.***]

22:47. ..206.***- co to za bełkot?! O czym on bredzi?! (ale" dowcip"...)

Gość • Środa [20.10.2021, 00:28:33] • [IP: 5.173.27.**]

Rzeźba krajobrazowa 🤦

Gość • Wtorek [19.10.2021, 23:06:47] • [IP: 37.248.176.**]

Zostawcie, proszę. Wystarczy posadzić bluszcz 'Hedera Helix', który jest rośliną miododajną dla owadów zapylających. Zróbcie pożytek z tego miejsca bogatego biologicznie.

moondek • Wtorek [19.10.2021, 22:47:13] • [IP: 78.10.206.***]

Przeszkadza? Jeżeli nie to zostawić. Jakiś głąb włącznie z osobą redagującą tę notatkę nie mają pojęcia ile tam życia tętni. No bo, czy np. uschnięte penisy też należy utylizować??

Gość • Wtorek [19.10.2021, 22:20:44] • [IP: 176.221.124.***]

Można zrobić stolik.

Gość • Wtorek [19.10.2021, 22:15:55] • [IP: 37.47.131.***]

Jest kikut? Jest, można go zagospodarować, obsadzić bluszczem, lub dzikim winem, będzie naturalnie, bluszcz na zielono całoroczny, dzikie wino, od wiosny do jesieni, paleta kolorów. I tyle w temacie, prosto, tanio i bez większych wymysłów, tak jak to jest w naszym niestety zabetonowanym mieście. Polecam obejrzeć Park Miejski w Goleniowie. Super, przestrzeń, zaprojektowany bardzo naturalnie, na trawie płoży się bluszcz, pod drzewami rosną borowiki i nikomu nie przychodzi do głowy żeby je zbierać. Obiekty dla dzieci do zabawy zaprojektowane rewelacyjnie. Urządzanie parku jest przyjazne dla ludzi, nie wspominając o dużym bezpłatnym parkingu dla pojazdów. Naprawdę rewelacja Może nasza Betonowa wzięłaby przykład z Goleniowa?

Gość • Wtorek [19.10.2021, 22:04:45] • [IP: 37.248.224.**]

SYMBOL SUKCESU PIS.

Gość • Wtorek [19.10.2021, 21:27:19] • [IP: 88.156.206.***]

No i artystyczna naturalna rzezba!Historyczna pamiatka pa wichurach ! lepsze od stawianych pomnikow niby bochaterow!

Gość • Wtorek [19.10.2021, 21:12:00] • [IP: 46.169.254.**]

To jest symbol spróchniałego państwa, otoczka czyli kora wygląda zdrowo...Tak jak Glapiński niedawno chwalił Kraj że gospodarczo stoimy prawie tak jak USA, pieniędzy z UNI nie potrzebujemy jeszcze Polska udziela pożyczek innym Krajom Europy...A w środku próchno -czyli Polska w ruinie...⛔

Gość • Wtorek [19.10.2021, 21:07:08] • [IP: 37.47.146.***]

Takich przykładów są setki w tym miasteczku! To efekt braku gospodarza, bo starość robi swoje w organizmie człowieka, więc powinien dawno już abdykować, dla dobra mieszkańców!! " Przyjaciele" staruszka może się skrzykną i namówią do odejścia.

Gość • Wtorek [19.10.2021, 20:55:15] • [IP: 5.173.157.*]

Zmurszały od środka chyba. Wyczyscic srodek, zdjac kore, zaimpregnowac, podciagnac prad i jakies cieple swiatlo, żółtawe takie jakies, moze nawet imitujace plomien. Atrakcja bybyla gdyby postawic tablice informacyjna i kilka zdjec jak to powstawalo

Gość • Wtorek [19.10.2021, 20:34:11] • [IP: 176.221.125.***]

Sterczący kikut, naturalna rzeźba brzmi jak – walcie się pisiory. Zostawcie, niech stoi ku pamięci.

Gość • Wtorek [19.10.2021, 19:37:58] • [IP: 5.173.158.*]

Myślałem, ze to jakas instalacja.

Gość • Wtorek [19.10.2021, 19:10:35] • [IP: 31.0.47.***]

Biuro polityczne upadłej SLD powinno interweniować bo widziałam tam martwą wiewiórkę.

Oglądasz 1-25 z 58
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Na północy i częściowo w centrum opady mokrego śniegu i śniegu z deszczem będą umiarkowane (przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie około 5-7 cm w pasie od Śląska do Warmii), powodując śliskość nawierzchni dróg oraz oblodzenie przy temperaturach zbliżonych do zera stopni. ■ 4,80 zł od osób fizycznych przebywających dłużej niż dobę w celach zdrowotnych, turystycznych, wypoczynkowych lub szkoleniowych za każdą rozpoczętą dobę pobytu. Taką stawkę opłaty uzdrowiskowej uchwalili radni ■ Rada Miasta zdecydowała o utworzeniu Zarządu Dróg Miejskich, jednostki, która zajmie się kompleksowo organizacją ruchu w mieście po wybudowaniu tunelu pod Świną ■ Na wniosek prezydenta z porządku obrad dzisiejszej sesji wykreślony został punkt w sprawie wyboru scenariusza dotyczacego zmian komunikacyjnych zgodnie z koncepcja zarządzania ruchem w mieście. ■ Kilku świnoujskich urzędników z powodu zakażenia koronawirusem trafiło na kwarantannę. Z informacji przekazanych przez miasto wynika, że na tę chwilę w izolacji przebywa siedmiu urzędników ■ Nocny pożar auta na Matejki. Daewoo Matiz spłonął doszczętnie Mieszkańcy ulicy Matejki drżą o swoje auta. W okolicy najprawdopodobniej grasuje podpalacz. Pierwszą ofiarą piromana padł samochód osobowy daewoo matiz. Straty byłyby jednak o wiele większe, gdyby nie interwencja świnoujskich strażaków. Na miejsce zadysponowano 2 zastępy strażaków. Dzięki działaniom strażaków udało się uniknąć rozprzestrzenienia się ognia na znajdujące się w bliskiej odległości inne pojazdy. W pobliżu płonącego daewoo matiz znajdował się inny daewoo matiz oraz przyczepa kempingowa ■ Aż 188 świnoujskich przedsiębiorców zakończyło w tym roku prowadzenie działalności gospodarczej – wynika z raportu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. W naszym mieście aktywną działalność gospodarczą prowadzi dziś 3396 przedsiębiorców. Aż 922 postanowiło natomiast ją zawiesić. To dane z 21 października z raportu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Poprosiliśmy magistrat o statystyki dotyczące firm, które zniknęły z rynku. Liczby robią wrażenie. - W roku 2020 działalność zakończyło 204 przedsiębiorców. W roku 2021 do 21 października działalność zakończyło 188 przedsiębiorców - informuje rzecznik prezydenta Jarosław Jaz. ■ Szanowni mieszkańcy Świnoujścia i goście, w związku z modernizacją budynku Centrum Administracji Miejskiej nr 5 (głównego budynku UM), w okresie od 15 listopada 2021 r. do 15 listopada 2022 r. Urząd Miasta Świnoujście będzie dostępny dla interesantów w dni robocze w godzinach 7.00-15.00. Zapraszamy serdecznie ■ Dramatyczny wypadek na terenie portu w Świnoujściu. Nie żyje 22 - letni mężczyzn ■ Rada Miasta powołała komisję doraźną ds.opracowania statutu Osiedla Posejdon. Osiedle to będzie pierwszą dzielnicą lewobrzeżnej części miasta działające na zasadach "jednostki wydzielonej" miasta. ■ Ruch na przejściu drogowym Świnoujście - Garz ma zostać wznowiony od połowy listopada. ■ Zwłoki 39 - letniego mężczyzny przy wydmach. Ciało 39 - letniego mężczyzny znaleziono przy wydmach w Świnoujściu. Zwłoki znajdowały się na wejściu numer 12 przy ulicy Żeromskiego. Na miejsce przyjechała policja oraz pogotowie ratunkowe. Pomimo podjętej przez ratowników medycznych reanimacji mężczyzny nie udało się uratować. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że odnaleziony mężczyzna był bezdomny. Do zdarzenia doszło w piątek, 22 października około godziny 8:30. ■ „DIADEM 2021” Dwa dni transgranicznych ćwiczeń i finał w Świnoujściu. Od Heringsdorfu po Świnoujście polskie i niemieckie służby ratownicze ćwiczą by w sytuacjach nadzwyczajnych móc skutecznie nieść pomoc poszkodowanym. Zakończenie tego wielkiego wspólnego treningu wyznaczono na terenie Uznam Arena w Świnoujściu. W ćwiczeniach udział wzięło 120 niemieckich i polskich ratowników, kilkudziesięciu pozorantów, instruktorów oraz fachowców z zakresu zarządzania. Szczególnym kontekstem jest nadzwyczajna sytuacja związana z pandemią. Ćwiczenia rozpoczęły się przy promenadzie w Heringsdorfie. Następnie uczestnicy ćwiczenia przenieśli się pod stację Pogotowia Ratunkowego w tym mieście. Punkt mobilizacyjny oraz centrum dowodzenia akcją ulokowane zostały na parkingu przygranicznym w Ahlbeck. Działania ratowników w tym okresie wymaga szczególnej wiedzy i świetnej koordynacji. Aby więc, w sytuacji szczególnego zagrożenia nie trzeba było szukać porozumienia, przedstawiciele wszystkich służb z obu stron granicy trenują wspólnie. Ćwiczenia z pewnością mocno przyczynią się do rozwoju naszej dobrej współpracy i ustabilizuje naszą sieć kontaktów czerwonokrzyskich, znacznie wykraczających poza oba regiony transgraniczne.■