POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [13.10.2021, 15:17:08] • Świnoujście

Dzisiaj Światowy Dzień Ratownictwa Medycznego! Podziękujmy medykom za ich ciężką pracę

Dzisiaj Światowy Dzień Ratownictwa Medycznego! Podziękujmy medykom  za ich ciężką pracę

fot. Sławomir Ryfczyński

13 października obchodzony jest Światowy Dzień Ratownictwa Medycznego. To idealna okazja do tego, aby podziękować wszystkim osobą, które na co dzień ratują ludzkie życie. Bohaterowie dnia codziennego bo tak z pewnością można ich nazwać to ludzie pracujący często w trudnych warunkach i nieustającym stresie.

W dniu ich święta chcielibyśmy im życzyć przede wszystkim zdrowia, wytrwałości, satysfakcji z pracy i motywacji do dalszego niesienia pomocy innym. Dziękujemy także za ich ciężką pracę pełną poświęcenia i odpowiedzialności każdego dnia.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 57, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 57

Gość • Czwartek [21.10.2021, 07:42:05] • [IP: 88.218.252.**]

skamieliny na wypoczynekdac mlodym prace

Gość • Sobota [16.10.2021, 18:47:39] • [IP: 31.11.131.***]

prawdziwych ratowników to akurat na tym zdjęciu niestety nie ma, a to im należa się podziękowania, celebrytom nie

Gość • Czwartek [14.10.2021, 18:19:55] • [IP: 185.210.37.*]

Współczuję wyboru zawodu i gratuluje psychiki. Na zdjęciach zawsze jeden i ten sam a tak jak wspomniano jest wiele lepszych ratowników tylko że oni nie potrzebują blasku fleszy, po prostu robią swoje :) Dziś Ratownikom skacze się po karetce, opluwa i bije takie macie poszanowanie do ludzkiego życia i ludzi którzy codziennie o nie walczą. Dziwie się że im się chce za psie pieniądze dyżury robić gdzie lekarz sobie leci w kulki i 5x tyle zarabia za pierdzenie w stołek tak to teraz jest.

Gość • Czwartek [14.10.2021, 16:33:12] • [IP: 176.221.124.**]

Dziekujemy

Gość • Czwartek [14.10.2021, 15:47:00] • [IP: 185.210.38.***]

jasne ratownicy wpożondku jak ratujom ale kogo na sygnale jak z flaszkom i kurczakiem kiedys zasuwali sam widzialem jeden w monopolu a drugi po kurczaka i potem szybko na sygnale pojechali zeby flaszka nue zastygla

Gość • Czwartek [14.10.2021, 15:37:30] • [IP: 37.248.224.**]

BĘDĄ SRAĆ MEDALAMI OD PIS.

Gość • Czwartek [14.10.2021, 14:12:15] • [IP: 5.173.29.**]

A ile wynosi lat staż pracy pani z laboratorium??

Gość • Czwartek [14.10.2021, 12:05:19] • [IP: 178.238.249.***]

BIEDNY RADNY NIE MA CO JEŚĆ, MUSI DORABIAĆ NA EMERYTURZE I BLOKOWAĆ MIEJSCE PRACY INNYM, UKŁADZIKI, UKŁADZIKI

Gość • Czwartek [14.10.2021, 11:17:19] • [IP: 77.252.46.***]

Jest wielu innych b.dobrych ratowników medycznych, może do zdjęcia w miarę możliwości cała ekipa a nie solista.

Gość • Czwartek [14.10.2021, 10:50:15] • [IP: 5.173.29.**]

Ciężka praca, marne zarobki podobnie jak w całej służbie zdrowia.W naszym szpitalu ksiądz miał wyższą pensję niż my w laboratorium.Moja emerytura to 1241, 11 groszy.

Gość • Czwartek [14.10.2021, 10:46:17] • [IP: 176.221.125.***]

dzisiaj jest Dzień Nauczyciela

Gość • Czwartek [14.10.2021, 10:35:46] • [IP: 176.221.124.***]

dziękuję serdecznie ratownikom, tym ze Świnoujścia nade wszystko, bo to NASI, NAM ratujący życie!!

Gość • Czwartek [14.10.2021, 09:49:56] • [IP: 178.238.250.***]

Oni są super. Zyczę Im zdrowia i jeszcze raz zdrowia.

Gość • Czwartek [14.10.2021, 09:49:22] • [IP: 37.248.172.**]

Pupilek Rudego ma parcie na koryto...ciągle im mało a pensje dyrektorskie

Gość • Czwartek [14.10.2021, 09:40:27] • [IP: 176.221.124.***]

Dziękujemy z CAŁEGO SERCA ♥️♥️

ANDRZEJ • Czwartek [14.10.2021, 09:37:42] • [IP: 178.238.245.***]

I PO JAKA CHOLERE SIE LANSOWALES ? ALBO SLAWEK STRZELIL CI W STOPE, W DZISIEJSZYCH CZASACH GDY KOMENTARZ JEST ANONIMOWY MOZNA SPODZIEWAC SIE ROZNYCH PODLOSCI, NIE WSZYSCY SA TWOIMI FANAMI, ALE TERAZ JUZ ZA POZNO, MLEKO SIE WYLALO !!

Gość • Czwartek [14.10.2021, 09:09:56] • [IP: 176.221.125.***]

Pogotowie Ratunkowe powinno podlegac pod ministerstwo Zdrowia a nie pod Samorząd Wojewódzkito wtedy będa mieli Emerytury mundurowe jak Straż Pożarna czy Celnicy

Gość • Czwartek [14.10.2021, 09:06:40] • [IP: 88.218.253.***]

Jest mi bardzo przykro, że przyłaczył się pan do PO. Miałem do Pana szacunek ale teraz sam nie wiem co mam myśleć. Z nimi iść ręka w ręke?

Gość • Czwartek [14.10.2021, 07:14:56] • [IP: 5.173.155.**]

Doktor Waga aj lof ju soł macz

Gość • Czwartek [14.10.2021, 07:13:22] • [IP: 188.146.165.**]

Wszystkiego Najlepszego i podziękowania za pomoc

Gość • Czwartek [14.10.2021, 05:14:36] • [IP: 178.238.252.**]

Dziękuję...

Gość • Czwartek [14.10.2021, 01:40:28] • [IP: 88.218.254.**]

Zero szacunku. Za to, że jest was za mało, za strajki, za to, że chcecie tak kosmicznych stawek za pracę, że pyskujecie do pacjentów (sam byłem świadkiem, jak burak ratownik, krzyczał i jeszcze miał pretensje, że facet wsiadł na rower i się wywrócił).

Gość • Środa [13.10.2021, 23:03:17] • [IP: 176.221.125.***]

Dla ścisłości nadal pracuję !! Pozdrawiam życzę dużo zdrowia !!🙂 Leszek Waga

Gość • Środa [13.10.2021, 22:42:30] • [IP: 89.151.36.**]

Wszystkiego najlepszego Panie Leszku. Będzie Pan miał lepsze samopoczucie jak Pan odejdzie z tej Partii Oszustów.

Gość • Środa [13.10.2021, 22:05:00] • [IP: 188.146.166.**]

Kazdy praca jest ciężka nie tylko ratowników

Oglądasz 1-25 z 57
■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu informuje, że w związku z awarią przyłącza, nastąpi przerwa w dostawie wody na ulicy Małopolskiej na odcinku od ulicy Szkolnej do Granicznej od godziny 8.00 - 12.00 w dniu 21.10.2021. Za utrudnienia przepraszamy ■
■ W czwartek prognozowany jest bardzo silny, południowo-zachodni wiatr osiągający maksymalnie w porywach do 80-90 km/h, lokalnie 90-100 km/h. Drugi stopień zagrożenia. SKUTKI: uszkodzenia budynków i dachów; utrudnienia komunikacyjne; awarie napowietrznych linii przesyłowych; łamanie drzew, wyrywanie z korzeniami mniejszych drzew. OBSZAR: województwo zachodniopomorskie - całe. Ostrzeżenie opracowało: Centrum Prognoz Meteorologicznych METEOSKY Sp. z o.o. ■ W niedzielę późnym popołudniem, mieszkańcy miasta dołączyli do ogólnopolskiego protestu przeciw planom wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej. Oprócz słów sprzeciwu wobec anty-unijnej polityki rządzących, ludzie wołali „gdzie jest prezydent?!!”- dając tym samym wyraz dezaprobaty dla faktu, że zabrakło wśród nich prezydenta Świnoujścia. Janusz Żmurkiewicz uwielbia chwalić się jak skutecznie pozyskuje unijne środki. Gdy jednak nadeszła chwila by europejskiej solidarności celów publicznie bronić, prezydenta nie było. Polityczna kalkulacja /…/? ■ Od 1 października, podobnie jak w poprzednich latach, w weekendy na przeprawie Warszów kursować będą dwa promy Bielik. Rozkład kursowania promów nie ulega zmianie ■ 13 - latek znęcał się nad kolegami. Bił i kopał. Wstrząsające sceny w Parku Chopina. Media społecznościowe obiegły wstrząsające nagrania. Widać na nich, jak nastolatek bije swoich rówieśników. Przerażone dzieci nie tylko próbują uciec od swojego oprawcy, ale także głośno krzyczą z bólu. Krzyki i prośby o pomoc na nic się jednak zdały bo napastnik dalej uderzał i kopał swoje ofiary ■ Śmiertelnie niebezpieczna bakteria vibrio vulnificus wykryta niedaleko Świnoujścia. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że bakteria została wykryta tydzień temu u ponad 30 - letniego mieszkańca Międzyzdrojów. Mężczyzna odczuwał bardzo silny ból nogi, która bardzo spuchła w okolicach uda. Wezwał pogotowie ratunkowe. W momencie zgłoszenia, w Międzyzdrojach nie było wolnej karetki i do pacjenta zadysponowany został ambulans ze Świnoujścia. Podjęto decyzję o przewiezieniu mężczyzny do świnoujskiego szpitala. Tam szybko okazało się, że sprawa jest bardzo poważna. Mięsożerna bakteria dosłownie "zjadała" mięśnie nogi mężczyzny. Po wykonaniu dokładnych badań okazało się, że w nodze nie ma mięśni, a jedynie płyn. Pacjent musiał zostać jak najszybciej przewieziony do specjalistycznego szpitala w Szczecinie. Tam trafił na OIOM. To najprawdopodobniej pierwszy taki przypadek w Polsce, nie pierwszy jednak w Europie. Już jakiś czas temu ogólnopolskie media obiegła informacja, że ta sama bakteria spowodowała śmierć u obywatelki Niemiec. Do zakażenia doszło podczas kąpieli w morzu. Bakteria dostała się do organizmu kobiety przez otwartą ranę. Bakteria rozwija się bardzo szybko, natychmiast trzeba działać i podać antybiotyki. Jesteśmy bardzo ciekawi skąd tak groźna bakteria wzięła się u mieszkańca Międzyzdrojów. ■ 19 września Wyspiarka zakończyła drążenie tunelu w Świnoujściu! ■ Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk. Warto dbać o przyrodę każdego dnia. Można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że większość z nas lubi wycieczki na łono natury, jednocześnie nie przepadając za dzikimi wysypiskami, które często spotykane są na niegdyś pięknych terenach zielonych. Obchodzony 19 września Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk to doskonała okazja, by przyjrzeć się czystości miejsc, które służą nie tyko do odpoczynku, ale przede wszystkim są domami zwierząt i roślin ■ Nie jesteśmy „na szarym końcu” ale mogłoby być lepiej. Świnoujście na 184 miejscu w Polsce w rankingu osób wyszczepionych w gminach ■