POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [21.01.2022, 10:15:34] • Polska

Wspólny apel związków zawodowych oraz organizacji pracodawców do rządu: Wprowadźcie obowiązkowe szczepienia przeciwko COVID-19!

Wspólny apel związków zawodowych oraz organizacji pracodawców do rządu: Wprowadźcie obowiązkowe szczepienia przeciwko COVID-19!

fot. Organizator

Bardzo rzadko zdarza się, aby reprezentanci tak różnych grup społecznych zabierali wspólny głos. Mając na uwadze zdrowie i życie nas wszystkich OPZZ, Forum Związków Zawodowych i NSZZ Solidarność, a także BCC, Konfederacja Lewiatan, Pracodawcy RP oraz Związek Rzemiosła Polskiego razem zaapelowali do rządu o wprowadzenie obowiązkowych szczepień przeciwko COVID-19.

Szczepienia obowiązkowe

- Cieszymy się, że nasze stanowisko tak jasno zaczyna popierać tak wiele organizacji – stwierdził Włodzimierz Czarzasty, współprzewodniczący Lewicy - Ta nie mająca precedensu współpraca organizacji z przeciwnych biegunów pokazuje, iż merytoryczna dyskusja jest w Polsce możliwa – ocenił Czarzasty, który podkreślił, że to stanowisko jest zbieżne z tym co od miesięcy głosi Lewica.

Lewica jest jedynym ugrupowaniem parlamentarnym, które jasno opowiada się za tym rozwiązaniem. Na początku grudnia 2021 r. formacja złożyła w Sejmie projekt wprowadzający obowiązkowe szczepienia przeciwko koronawirusowi.

Szczepienia na covid

- Wśród hospitalizowanych i umierających 90 proc. to osoby niezaszczepione. Nie ma jeszcze dzisiaj skutecznych leków – czytamy w oświadczeniu organizacji zasiadających w Radzie Dialogu Społecznego. - Apelujemy do rządzących o wprowadzenie obowiązkowych, powszechnych, z wyjątkiem osób posiadających przeciwwskazania medyczne, szczepień przeciwko COVID-19 oraz wprowadzenie preferencji dla osób zaszczepionych.

- Obecnie obowiązujące obostrzenia są nieskuteczne. Państwo w sprawie walki z pandemią właściwie abdykowało. Politycy myślą przede wszystkim o tym, jak się nie narazić. Tylko obowiązkowe szczepienia mogą uchronić Polaków przed niepotrzebnymi zgonami z powodu Covidu - podkreśla wicemarszałek Włodzimierz Czarzasty.

Strategia Lewicy „Stop COVID”

S - Szczepieni bez lockdownu

T - Testy dla pracowników ochrony zdrowia, oświaty i innych narażonych zawodów, jak np. dla obsługi transportu zbiorowego, czyli konduktorów czy kontrolerów. Ale też pracowników administracyjnych, którzy mają kontakt z ludźmi, jak chociażby pracownicy pomocy społecznej.

O - Ograniczenia dla niezaszczepionych i nieprzetestowanych

P - Paszport covidowy przepustką do normalności

Obowiązkowe przedstawienie certyfikatu o zaszczepieniu, certyfikatu ozdrowieńca lub testu wykonanego w ciągu ostatnich 24h w następujących miejscach:
1. Zgromadzenia i wydarzenia publiczne

2. Siłownie i kluby fitness

3. Zakłady fryzjerskie i kosmetyczne

4. Hotele i noclegi turystyczne

5. Gastronomia

6. Centra handlowe

7. Kościoły i miejsca kultu

8. Teatry

9. Kina

Biuro Prasowe Lewicy


komentarzy: 4, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-4 z 4

Gość • Sobota [22.01.2022, 09:33:33] • [IP: 88.218.255.**]

Jestem emerytką i dwa lata nie poddaję się temu terrorowi. Żyję i postępuję tak jak przed dwoma laty. Jak na razie nie dałam się zastraszyć bo nie słucham jedynego słusznego przekazu w sprzedajnych mediach. Kto chce niech się szczepi, nosi maski czy też dezynfekuje. Ja tego nie robiłam i nie zamierzam robić chyba że mnie do tego zmuszą środkami przymusu bezpośredniego ale będę walczyć ile będę mogła. Kiedyś jak się ludzie szczepili na choroby to uważali że są chronieni a teraz wmówiono im że niezaszczepieni im zagrażają. Moje dzieci jak wyjeżdżały do krajów tropikalnych to się szczepiły na żółtą febrę i jak spotkały w tych krajach osoby niezaszczepione to się ich nie bały tak jak teraz ludzie przy obecnym koronawirusie. Przecież byli zaszczepieni więc zarazem byli chronieni a teraz napuszcza się zaszczepionych na niezaszczepionych i ludzie to łykają. Ja na początku tego roku byłam trochę przeziębiona tak jak nieraz w innych latach. Gdybym poszła do lekarza to miałabym jedyną chorobę o której mówią w mediach.

Gość • Piątek [21.01.2022, 19:50:58] • [IP: 178.238.251.***]

Koniec świata. Hipokryzja, armagedon a wirusa grypy nadal nie ma.

Gość • Piątek [21.01.2022, 18:03:43] • [IP: 176.221.124.***]

walcie sie

Gość • Piątek [21.01.2022, 15:53:56] • [IP: 37.8.215.**]

Żadnego przymusowego szczepienia! Taki Pfizer to badziew, działa dwa miesiące, Moderna 6 miesięcy, ale w Świnoujściu jej nie ma - a ile po tym szczepieniu jest potem problemów ze zrowiem! Wypad lewactwo z takimi głupimi i chorymi pomysłami!! Żadnych trucizn pod przymusem!

Oglądasz 1-4 z 4
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Na północy kraju prognozowany jest silny, północno-zachodni wiatr o średniej prędkości 25-35 km/h, w porywach do 60-80 km/h oraz burze z opadami deszczu do 10-20 l/m2. ■ Wtorek: Kolizja na ulicy Wybrzeże Władysława IV. Camper (z Niemiec) przetarł osobówkę o godzinie 10:47 ■ Mamy nowego milionera w Świnoujściu! Zagrał w lotto i zgarnął sporą kasę! Dużo szczęścia miał jeden z mieszkańców Świnoujścia. W ostatnim czasie postanowił zagrać w lotto. Tym razem był to bardzo dobry pomysł, ponieważ świnoujścianin wygrał naprawdę sporo pieniędzy. Od teraz może mówić o sobie milioner ponieważ wygrał 1,2 mln złotych w losowaniu Eurojackpot. Losowanie odbyło się w piątek, 6 maja. Szczęśliwym punktem lotto okazał się punkt zlokalizowany przy ulicy Piastowskiej w Świnoujściu. Wygrana wysokości 1 242 016, 00 zł to tzw. wygrana III stopnia. ■ Dar Młodzieży w Świnoujściu! W dniach 10 – 12 maja w ramach Gościnnego Portu będziemy gościć jednostkę szkoleniową Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Dar Młodzieży zacumuje na nabrzeżu udostępnionym przez Fairplay Towage Polska Sp. zo.o. Sp. k., na wysokości Kapitanatu Portu. W środę 11 maja żaglowiec udostępni swój pokład zwiedzającym – zapraszamy w godzinach 10.00 – 12.00 oraz 13.00 – 17.00. Wstęp jest bezpłatny ■ Największą flagę narodową jaka powiewała w Polsce mogliśmy podziwiać na szczycie latarni morskiej ■ Nie żyje Ukrainka. Morderca był na miejscu zdarzenia Do tragedii doszło przy osiedlu Platan. W jednym z mieszkań miało miejsce morderstwo kobiety narodowości ukraińskiej. Sprawca znajdował się na miejscu zdarzenia. Oprócz nich było tam również dziecko. ■