iswinoujscie.pl • Poniedziałek [13.03.2023, 08:27:08] • Świnoujście

Dzień Kobieta na parkrunie

Dzień Kobieta na parkrunie

fot. Piotr Zgraja

Kilka dni po kalendarzowym Święcie Kobiet (przypadało niestety w środę, a nie w sobotę) spotkaliśmy się w parku by pobiegać, ale też uczcić to święto. Dobrze, że choć kobiety na co dzień zapracowane, zabiegane i często zatroskane o najbliższych, znajdują czas dla siebie.

W 284. edycji parkrun Świnoujście na linii startu stanęło 31 osób, z czego 13 to panie. Linię mety, jako pierwszy przekroczył Piotr Maćkowiak, a pierwszą kobietą była Julia Kotte. Według współczynnika wieku najwyżej uplasowali się: Teresa Domalewska 75,82% i Robert Derda 71.60%. Jedna osoba poprawiła swój rekord życiowy, a trzy biegły u nas po raz pierwszy ( i mamy nadzieję nie ostatni). Gościliśmy sporą grupę biegaczy z za zachodniej granicy i naszych niezawodnych świnoujskich parkrunerów. Wszystkim gratulujemy i życzymy kolejnych dobrych osiągnięć.

Dzień Kobieta na parkrunie

fot. Piotr Zgraja

Dzień Kobieta na parkrunie

fot. Piotr Zgraja

Dziękujemy 12-stu wolontariuszom, którzy zorganizowali bieg i Wam biegacze, za to że możemy w każdą sobotę spotykać się w parku i wspólnie cieszyć porannym bieganiem. A z tego biegania jak wiecie płyną same korzyści, bo dzień dłuższy, doskonałe samopoczucie, więcej energii do działania, lepszy metabolizm i więcej znajomych dlatego zapraszamy w najbliższą sobotę na # 285 parkrun Świnoujście Do zobaczenia!!!

Zespół parkrun Świnoujście
Autor notatki: Joanna Szafrańska

Źródło: http://mm.swinoujscie.pl/artykuly/78296/