iswinoujscie.pl • Niedziela [11.02.2024, 10:40:56] • Świnoujście

Strażacy szybko opanowali pożar śmietnika

Strażacy szybko opanowali pożar śmietnika

fot. iswinoujscie.pl

W niedzielne popołudnie 4 lutego 2024 r., tuż po godzinie 18:00, mieszkańcy Świnoujścia byli świadkami szybkiej i skutecznej interwencji strażaków. Do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu wpłynęło zgłoszenie o pożarze śmietnika przy ul. Szkolnej. Na miejsce zdarzenia natychmiast zostały skierowane siły i środki, które szybko zabezpieczyły teren i przystąpiły do akcji gaśniczej.

Pożar wolnostojącego śmietnika został szybko opanowany, a miejsce zdarzenia sprawdzone kamerą termowizyjną w celu wykluczenia dalszego zagrożenia. Dzięki sprawnym działaniom, pożar nie rozprzestrzenił się, a zagrożenie dla otoczenia zostało zminimalizowane.

- 04.02.2024 r. o godzinie 18:25 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Świnoujściu wpłynęło zgłoszenie o pożarze śmietnika przy ul. Szkolnej w Świnoujściu. Po dojeździe zabezpieczono miejsce zdarzenia. Ugaszono wolnostojący śmietnik. Sprawdzono pogorzelisko kamerą termowizyjną, zagrożenia nie stwierdzono. W działaniach, które trwały do godziny 18:37 brało udział 5 strażaków w obsadzie jednego pojazdu pożarniczego - informuje kpt. mgr inż. Paweł Piorun
Oficer Prasowy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu.

Państwowa Straż Pożarna w Świnoujściu apeluje do mieszkańców o zwracanie uwagi na bezpieczeństwo pożarowe i zgłaszanie wszelkich niepokojących sytuacji pod numer alarmowy.

Dzięki szybkiej reakcji strażaków, mieszkańcy Świnoujścia mogą czuć się bezpieczniej. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu zapewnia, że jest zawsze gotowa do działania w celu ochrony życia, zdrowia i mienia swoich mieszkańców.

Źródło: http://mm.swinoujscie.pl/artykuly/81414/