POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [12.01.2018, 12:20:11] • Świnoujście

Serce WOŚP już rozpalone, finał czas zacząć!

Serce WOŚP już rozpalone, finał czas zacząć!

fot. Agnieszka Puszcz

Przy akompaniamencie Wolińskiej Orkiestry Bębniarskiej i wystrzałowym show Zachodniopomorskiego Oddziału Piechoty Najemnej, w czwartek na Placu Wolności rozbłysło ogromne serce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To sygnał dla mieszkańców miasta i przybyszów, że świnoujski sztab Orkiestry rozpoczyna wielkie granie. Jego celem jest w tym roku zakup sprzętu, który da równe szanse w leczeniu noworodków. W czwartek na Placu Wolności, szef świnoujskiego sztabu Mirosław Nieśpelski zameldował mieszkańcom, że świnoujska drużyna WOŚP jest gotowa do akcji i zaprosił na imprezy, którym już od soboty towarzyszyć będzie zbiórka do puszek.



Rozświetlanie serca WOŚP to jeden z pomysłów świnoujskiego sztabu, który już od kilku lat, niezmiennie wzbudza zainteresowanie mediów. Także w tym roku na miejscu pojawiła się ekipa TVN24. Mirosław Nieśpelski miał szansę przedstawić atrakcje jakie czekają na mieszkańców w ciągu najbliższego weekendu. Jak powiedział, program imprez jest u nas na tyle atrakcyjny, że być może skłoni także do krótkiego wyjazdu nad morze gości np. ze Szczecina.

Serce WOŚP już rozpalone, finał czas zacząć!

fot. Agnieszka Puszcz

Przygotowanie wielkiego serca było wynikiem współpracy wielu osób i firm. Możliwości współpracy ustalono w rozmowie z zastępcą prezydenta Pawłem Sujką. Ze strony Urzędu Miasta organizatorom pomogła Wioletta Nawrocka naczelnik Wydziału Eksploatacji i Zarządzania Nieruchomościami. „Nagie serce, które przez całe miesiące stało na terenie harcówki ZHP zostało tam przygotowane, a następnie przyozdobione przez pracowników firmy Patgardens" pod kierownictwem Patrycji Mical. Dopiero wtedy, już na Placu Wolności, firma elektroinstalatorstwo P. Sienkiewicz dokończyła dzieła instalując świetlną iluminację.

Serce WOŚP już rozpalone, finał czas zacząć!

fot. Agnieszka Puszcz

Koncert wspomnianej Orkiestry Bębniarskiej z Wolina przyciągał przechodniów. Bębniarze przerwali swój popis w chwili gdy serce zajaśniało. Do akcji przyłączyli się w tym momencie żołnierze w mundurach Zachodniopomorskiego Oddziału Piechoty Najemnej, którzy po kolei odpalali lonty swoich prochowych karabinów. Nie była to jeszcze salwa honorowa, a raczej sygnał do startu w biegu, w którym nigdy nie chodzi o rekordy lecz o coś znacznie ważniejszego.

Serce WOŚP już rozpalone, finał czas zacząć!

fot. Agnieszka Puszcz

To wyzwolenie wiary w drugiego człowieka, w to, że chcemy i potrafimy działać dla dobra wspólnego, a szczególnie tych, którym pomóc w cierpieniu może nowoczesny sprzęt. Przypomnijmy, że przez 25 lat działalności, WOŚP zebrała 720 milionów złotych, za które zakupiła 40 000 ( 40 tysięcy !) urządzeń medycznych. Jeden raz także orkiestra zagrała poza tradycyjnym, styczniowym terminem, a serduszka rozdawane darczyńcom były nie w kolorze czerwonym lecz niebieskim. Było to 4 lipca 2010 roku, kiedy zorganizowano akcję pod hasłem „Stop powodziom". A zbierane w tym dniu fundusze przekazano na dofinansowanie jednostek Państwowej Straży Pożarnej. Obecnie, o czym przypomniał szef świnoujskiego sztabu, zagramy dla wyrównania szans leczenia na oddziałach noworodkowych, w szpitalach takich jak nasz, świnoujski.

Po oficjalnej części czwartkowego happeningu, pod wielkim sercem orkiestry rozpoczęła się spontaniczna zabawa wolontariuszy. Tańce i węże wijące się po placu były wyrazem radości z rozpoczętego dzieła.

Szczegółowy program imprez finałowych świnoujskiego sztabu na cały weekend znaleźć można na plakatach w mieście oraz na świnoujskich portalach internetowych, prasie oraz na oficjalnej stronie świnoujskiego sztabu. Pod adresem www.wosp.swinoujscie.org.pl na bieżąco uzupełniane są także relacje z imprez i ważne informacje dotyczące przebiegu finału w naszym mieście.


Maciej Napiórkowski
rzecznik sztabu WOŚP Świnoujście


komentarzy: 18, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-18 z 18

Gość • Sobota [13.01.2018, 11:24:33] • [IP: 93.94.190.**]

[12.01.2018, 22:27:22] • [IP: 88.156.234.***]- Jeśli miał coś przeciw zarzutom tej posłanki, że Woodstock niesie treści satanistyczne, to dlaczego chwytał sie za sprawy osobiste Pawłowicz? To można tak jechać po tym, czy ktoś rozwiedziony lub jak posłanka, żyje samotnie? Grzebać brudnymi paluchami w czyimś życiu? Nie mógł na przykład zaatakowac ideologię PiS-u, a musiał sie chwytać tak paskudnie osobistego życia kobiety?!

Gość • Sobota [13.01.2018, 00:02:25] • [IP: 92.42.114.***]

Już rusza kolejna lekcja dla dzieci i młodzieży jak żebrać. Menele i bezdomni to pilni uczniowie pierwszych lekcji żebrania po ulicach. Opiekę medyczną ma zapewnić państwo. Ale po co fundusze zapewnia Owsiak rękami żebrzących dzieci na ulicach. Fundusze z rządu dostaje ojciec dyrektor, Owsiak dostatnie życie a ochłapy w postaci sprzętu trafiają do szpitali. Wszyscy są zadowoleni, dzieci nauczyły się jak zdobyć kasą nie pracując, Owsiak dostatnie utrzymanie dla całej rodziny, rząd przekaże kasę dyrektorowi, mohery szczęśliwe że ojciec dyrektor będzie się modlił o miejsce w niebie dla moherów. Wszyscy są szczęśliwi. Czy życie nie jest piękne. Tylko naiwniacy mają mniej w kieszeni, ale za to miejsce w niebie ojciec dyrektor już im załatwił.

Gość • Piątek [12.01.2018, 23:19:31] • [IP: 164.127.32.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Tomcio • Piątek [12.01.2018, 23:17:45] • [IP: 95.40.195.***]

I BRAWO ! Na pohybel czarnym i PiS-m :)

HAHAHA • Piątek [12.01.2018, 22:47:53] • [IP: 94.254.225.***]

Do [12.01.2018, 12:41:10] • [IP: 164.127.32.***] już bardziej namolnego od ciebie" człowieczku", nie ma na świecie!!

Gość • Piątek [12.01.2018, 22:27:22] • [IP: 88.156.234.***]

Owsiak musial zaplacic kare za powiedzenie kilku slow prawdy poslance z wiadomej partii. A posel Kaczynski za wulgaryzmy i obrazanie poslow w SEJMIE RZECZPOSPOLITEJ nie zostal ukarany I PYTAM SIE JAKA TO DOBRA ZMIANA caly czas pisowcy mowia ze prawo jest rowne dla wszystkich!!KLAMIA!!CIEMNY LUD TEGO NIE KUPUJE!!

Gość • Piątek [12.01.2018, 22:20:04] • [IP: 176.221.123.***]

przejdź jeden z drugim po szpitalach, spytaj o sprzęt jaki dostali, ludzi, którzy dzięki temu żyją, szczęśliwych rodziców dzieci. Leczysz się w szpitalach; w Świnoujściu, Gryficach, Szczecinie - sprawdź jakiego i za ile sprzętu zakupiła tam fundacja WOŚP.Owsiak rozlicza się z tych pieniędzy lepiej niż ZUS-y i NFZ-y, co do złotówki. wszystkie rozliczenia zakupów każdy może przejrzeć na *

Gość • Piątek [12.01.2018, 22:19:48] • [IP: 88.156.234.***]

Ludzie ile w was jadu ROZLICZAJCIE SOBIE SWOJEGO RYDZYKA!! JUREK OWSIAK JEST WIELKI!!I ODCZEPCIE SIE OD NIEGO!!ROBI WIELKIE RZECZY A WAM ZAL ZE TO NIE WY!!

Gość • Piątek [12.01.2018, 21:55:35] • [IP: 94.254.225.***]

Kto obraża Owsiaka niech sam się weźmie za zbieranie pieniędzy dla dzieci a zobaczy sam czy jest w stanie pomóc tak jak on.Ogarnijcie się ludzieee!!

Gość • Piątek [12.01.2018, 19:14:22] • [IP: 92.42.114.***]

złoty melon idzie żebrać u ludzi i nigdy nie rozliczają sie z fiskusem bo mają układy z czerwonymi

odyseusz • Piątek [12.01.2018, 18:56:27] • [IP: 88.156.206.**]

tylko żal tych dzieci co zbierają na złodzieja owsika...kilka procent na szpital..a reszta na Kajmany...

Gość • Piątek [12.01.2018, 18:08:20] • [IP: 176.221.122.***]

Gość • Piątek [12.01.2018, 13:53:07] • [IP: 92.42.119.***] ----> to tak krytykowane przez ciebie serce, to dar świnoujskich stoczniowców z dawnej Morskiej Stoczni Remontowej. To dar ich serc i fachowości. Pewnie gdyby pracowali w hucie szkła, wówczas może bardziej trafili by w twój gust.

Gość • Piątek [12.01.2018, 17:08:58] • [IP: 188.146.101.***]

BRAWO ORKIESTRA!!

Gość • Piątek [12.01.2018, 15:12:20] • [IP: 164.127.32.***]

15:01 - To ma, że z kwoty uzbieranej na WOSP są odsetki, a z tych odsetek Owsiak finansuje Woodstock. Wykazał to sąd w procesie Owsiak-bloger.. Druga rzecz wiążąca to sama postać Owsiaka - tożsamego z Woodstockiem i hasłami oraz wulgaryzmami, którymi tam rzucał ostatnio, za co przez sąd został ukarany, tak jak pewnie surowiej będzie ukarany za niezwykle prostacką odpowiedź daną posłance krytykującej treści Woodstocka, za którą to odpowiedź podała ta posłanka go do sądu (są nawet ze dwa pozwy, w 2 sprawach). Osoba Owsiaka więc też wiąże te dwie imprezy, a jest on kreowany jako wzór dla młodzieży wośpowej!

Gość • Piątek [12.01.2018, 15:01:06] • [IP: 83.8.42.***]

Jurek, tak Trzymać i wszyscy pomocni, ofiarni ludzie!! Przynajmniej dzięki Orkiestrze Świątecznej Pomocy, można pomagać. A poprzedni wpis: Co ma Woodstok do Orkiestry, tak jak piernik do wiatraka.

Gość • Piątek [12.01.2018, 13:53:07] • [IP: 92.42.119.***]

Kochani, powiem Wam, WOŚP to cudowny, humanitarny ruch społeczny i na tym kończę, bo wszyscy wiedzą.Natomiast nie podoba mi się to konkretne serce stojące na metalowych kątownikach.Czy w moim mieście nie ma projektantów, ludzi z wizją, którzy potrafiliby zaprojektować ten cudowny znak w którym skupia się tyle dobroci, tyle kochania ? Nie chcę się znęcac ale to zwyczajne pomalowane złomowisko.Nikt tego nie będzie atakował, nie musi to być pancerne.Ogłośmy konkurs.

Gość • Piątek [12.01.2018, 12:48:13] • [IP: 37.47.168.***]

Czy panu Owsiakowi nie żal jest dzieci, których życie mógłby uratować za pieniądze jakie przeznacza na festiwal Woodstock ? Czego symbolem jest w takim razie to serce ?

Gość • Piątek [12.01.2018, 12:41:10] • [IP: 164.127.32.***]

Ta zbiórka ma swą poetykę, założenia gatunkowe mocno niestrawne dla wielu (hałas, fajerwerki, namolnośc - podchodzenie pod kościoły, gdy na Woodstocku promuje się hinduską sektę), zwłaszcza, gdy zapoznali się z tłem tych akcji, spółkami Złoty Melon, Jasna Sprawa, Mrówka Cała, odsetkami z WOŚP, na co idą. Niemniej wczoraj gdy widziało się odchodzące staruszki (liczba zgromadzonych 10), wcześniej krzyczące przez megafon o potrzebie aborcji, co wyglądało jak puszczanie prądu przez martwe żabie udko, to uderzyła energia wejścia wośpowców, robienie fotek ("pi'ar" w centrum uwagi), świetne rytmicznie walenie w bębny, ruchy taneczne - bo młodzieży było trochę. Młodzież wierzy w ideały, widzi roślinę zwaną w atlasach" melon" (ściślej" ogórek melon"), rosnącą zazwyczaj w Afryce, w Azji, ale nie dostrzega. ..Złotego Melona na samym szczycie. ..piramidy... liści. Nie do dosięgnięcia.

Oglądasz 1-18 z 18
■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■