POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [17.01.2018, 12:03:07] • Szczecin

Noc Biologów 2018 po raz pierwszy z zachodniopomorską KAS

Noc Biologów 2018 po raz pierwszy z zachodniopomorską KAS

fot. Organizator

Kolejna ogólnopolska akcja Noc Biologów 2018 odbyła się tym razem z udziałem funkcjonariuszy celno-skarbowych szczecińskiej Izby Administracji Skarbowej.

12 stycznia 2018 r. w Szczecinie na Wydziale Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego po raz kolejny miała miejsce ogólnopolska akcja Noc Biologów 2018.

W tym roku, po raz pierwszy, dzięki uprzejmości organizatora Koordynatora wydziałowego dr hab. Roberta Czerniawskiego z Katedry Zoologii Ogólnej mogli uczestniczyć przedstawiciele Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie.

Pracownicy i studenci Wydziału Biologii przygotowali na ten dzień szereg wykładów, pokazów, warsztatów oraz zajęć laboratoryjnych w szerokim zakresie dotyczącym roślin
i zwierząt.

Funkcjonariusze celno-skarbowi uzupełnili prowadzone w tym dniu działania edukacyjne dla dzieci i młodzieży, wystawą zatrzymanych podróżnym okazów zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem i informacjami na ich temat.

Uczestnicy tego wydarzenia mieli okazję dowiedzieć się jakie zadania realizuje Krajowa Administracja Skarbowa, co to jest Konwencja Waszyngtońska CITES, jakich pamiątek
z podróży nie można przywozić. Młodzież z zainteresowaniem dopytywała o zasady legalnego przywozu zagrożonych gatunków zwierząt i roślin jak również przedmiotów z nich wykonanych.
Przewóz okazów chronionych gatunków lub wykonanych z nich wyrobów bez zezwolenia zagrożony jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat i konfiskatą.

Idea „Nocy Biologów” narodziła się na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, podczas licznych spotkań otwartych dla społeczności miasta i regionu. Tysiące odwiedzających Uniwersytet dzieci, młodzieży i dorosłych było zachętą do zorganizowania w całej Polsce tego typu przedsięwzięć.

Małgorzata Brzoza
Rzecznik prasowy
Izby Administracji Skarbowej
w Szczecinie


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Nieznani sprawcy napadli na taksówkarza ze Świnoujścia na drodze DK3. Do zdarzenia doszło między Przybiernowem a Babigoszczą. Sprawcy uciekli, trwa policyjna obawa. Do taksówki pana Mirosława ze Świnoujścia wsiadło dziś rano prawdopodobnie dwóch pasażerów. Samochód udał się w stronę Szczecina. Między Przybiernowem a Babigoszczą taksówkarz został zaatakowany i wyrzucony z auta. Sprawcy ukradli samochód i oddalili się w nieznanym kierunku. Taksówkarza w ciężkim stanie zabrał śmigłowiec LPR. Trwa policyjna obława na sprawców napadu i kradzieży. ■ Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 21 października 2018 r. Zgodnie z terminarzem, druga tura wyborów na wójtów, burmistrzów odbędzie się 2 tygodnie później, czyli 4 listopada. Od dziś - przez 9 dni - partie polityczne, koalicje, stowarzyszenia, organizacje społeczne i sami wyborcy mogą tworzyć komitety wyborcze. 21 października będziemy głosowali na swoich przedstawicieli do rad gmin, powiatów, sejmików wojewódzkich, a także wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Od momentu ogłoszenia aktu zarządzenia wyborów rusza też kampania wyborcza. ■ Mieszkańcy coraz częściej krytycznie oceniają inwestycyjne pomysły i decyzje obecnej władzy. Tym razem wiele emocji wywołało otoczenie Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Kościuszki. To pewne, że najłatwiej się inwestuje kiedy przestrzeń jest pusta, stąd pewnie bezmyślna decyzja o likwidacji całej dotychczasowej zieleni przed szkołą. Urząd co prawda zapowiada, że nie długo pojawią się tam nowe nasadzenia drzewek, ale obecne wrażenia są po prostu złe ■ Powrócili cali i zdrowi. O godzinie 7.30, na pokładzie promu "Gryf" powrócili do Świnoujścia strażacy uczestniczący w akcji gaszenia pożarów lasów w Szwecji. W uroczystości powitania uczestniczyli premier Morawiecki i szef MSWiA ■ Firma Astaldi poinformowała, że nie podpisze umowy na zaprojektowanie i budowę tunelu pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu. Umowa miała być podpisana w wyznaczonym przez Miasto terminie 3 sierpnia. Kilkanaście godzin przed wyznaczonym terminem Włosi podjęli ostateczną decyzję o rezygnacji z kontraktu. W komunikacie na tę okoliczność włoska spółka informuje: "Astaldi odstępuje od podpisania umowy na projekt: „Usprawnienie połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu – budowa tunelu pod Świną” z powodu: Upływu prawie dwóch lat od przedstawienia oferty do rozpoczęcia robót Braku rzeczywistej waloryzacji kosztów robót w Polsce, które tylko w ostatnim czasie wzrosły o 30 proc. Dużego ryzyka wydłużania się procedur rozliczania robót dodatkowych Braków w dostępie do zasobów materiałowych i osobowych na polskim rynku" ■