POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [17.04.2019, 09:55:41] • Świnoujście

Pytamy o wynagrodzenia dla strajkujących nauczycieli

Pytamy o wynagrodzenia dla strajkujących nauczycieli

fot. iswinoujscie.pl

Rząd i ministerstwo edukacji zapowiedzieli, że protestujący nauczyciele nie dostaną za dni strajku wynagrodzenia. Niektóre samorządy zdecydowały się jednak, że wynagrodzenie strajkującym wypłacą. Jak zachowa się w tej sytuacji świnoujski samorząd?

Według informacji podanej świnoujskiemu magistratowi przez dyrektorów placówek, akcja strajkowa prowadzona jest w 5 przedszkolach miejskich oraz 9 publicznych szkołach. Nie strajkuje przedszkole nr 10.

Sytuacja na godzinę 10, 16 kwietnia, wyglądała następująco: ogółem strajkujących nauczycieli - 233, w tym 32 w przedszkolach i 201 w szkołach. W przedszkolach pod opieką przebywa 410 dzieci (łącznie ze 196 w przedszkolu nr 10, którego kadra nie strajkuje) i 60 uczniów w szkołach.

Organizatorem strajku jest Związek Nauczycielstwa Polskiego.

Zapytaliśmy, czy strajkujący nauczyciele mogą liczyć na wynagrodzenie za dni protestu.

- Miasto przekazało świnoujskim placówkom oświatowym 100 procent środków na wynagrodzenia – informuje Hanna Lachowska z Biura Informacji i Konsultacji Społecznych. – W kwestii wypłat rekompensujących okres strajkowy, świnoujski samorząd aprobuje każdą formę wsparcia finansowego nauczycieli w ramach obowiązującego prawa.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 186, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 186

Gość • Piątek [19.04.2019, 22:54:52] • [IP: 178.238.252.**]

jak nauczyciele śmią narzekac że ciężko pracują albo że długo lub że mało zarabiają w s t y d - to wielkiej kary godne - ten strajk to próba wyłudznia i presja jak rząd się ugnie zaraz będzie strajk następnej grupy i końca nie będzie - rząd nic nie musi - nauczyciele niech pomyślą czy w ciągu jednego roku jest możliwośc dać WSZYSTKIM WSZYSTKO co chcą -" daj komuś grzędę - to powie jeszcze wyżej wejdę"NO CÓŻ PRÓBOA ZAWSZE WOLNO, CHCIEĆ TEŻ JAK MAŁE DZIECKO ZABAWKI

Gość • Piątek [19.04.2019, 22:34:16] • [IP: 77.88.191.**]

NIE popieram nauczycieli!! bo ich zachowanie nie zasługuje na szacunek i świadczy o ich kompletnym braku inteligencji. Ta ich grafomania to o brak wiedzy i poczucia taktu. Przy okazji tych strajków zobaczyliśmy jak niemądrzy ludzie uczą nasze dzieci (oczywiście chylę czoła przed większością z nich, bo też są nauczyciele z prawdziwego zdarzenia- dla nich wielki szacun!!) Proszę pomyśleć o dzieciach, może nauczać je tak aby 80% dzieciaków nie musiało korzystać z korepetycji bo to o czymś świadczy, prawda??

Gość • Piątek [19.04.2019, 13:07:26] • [IP: 176.221.122.***]

Tak to można dwa lata strajkować. Zenada

Gość • Piątek [19.04.2019, 12:02:06] • [IP: 158.26.131.**]

Znam takie co to niby jada na chorobowym do Sanatorium, a w rzeczywistosci szusuja na nartach... czas to chyba sprawdzic!

Gość • Piątek [19.04.2019, 11:59:41] • [IP: 158.26.131.**]

Niech pokażą wydruki z każdego etatu...pokazują kwitek z jednego etatu...nie podając ze to 3-4 godziny dziennie.Co z dodatkami funkcyjnymi, wychowawczymi, motywacyjnymi, wczasami pod grusza...co 7 lat płatny roczny urlop zdrowotny.50% zniżki na PKP. Zlikwidować darmozjada kartę nauczyciela i te ukryte przywileje...i kopa do roboty!

Gość • Piątek [19.04.2019, 07:38:27] • [IP: 89.64.21.**]

Prawo w tej kwestii jest jasne i klarowne za czas strajku nie nalezy sie wynagrodzenie. Gdzie zasada kostytucyjna ze wszyscy sa rowni wobec prawa ? Czy nauczyciele to swiete krowy ? Oczywiscie nauczyciele maja prawo do strajku tak samo jak i inne grupy zawodowe ale nie powinno zmieniac sie zasad tylko i wylacznie n apotrzeby polityczne. Strajk to nie praca wiec pytam za co placa ?

Gość • Czwartek [18.04.2019, 23:36:07] • [IP: 176.221.123.***]

Mnie tylkozastanawia dlaczego dawniej nikt nie musiał korzystać z korepetycji a dziś większośc dzieci tak

Gość • Czwartek [18.04.2019, 23:09:02] • [IP: 37.47.139.**]

Niech pracują w wakacje nieroby zmejszyc pensje a nie podwyżki zenada

Gość • Czwartek [18.04.2019, 21:57:18] • [IP: 31.11.129.**]

POPIERAM NAUCZYCIELI !!

Gość • Czwartek [18.04.2019, 20:27:21] • [IP: 178.238.251.***]

nie płacić tym nierobom

Gość • Czwartek [18.04.2019, 17:22:14] • [IP: 62.69.231.***]

ja też chcę nie pracować a otrzymać wynagrodzenie z dużą podwyżką

Gość • Czwartek [18.04.2019, 16:27:11] • [IP: 83.11.227.**]

TO I W KARSIBORSKIEJ DZIURZE SĄ KAPUSIE CO SIEDZĄ, PATRZĄ I DONOSZĄ, NIE WSTYD TOBIE CZŁOWIEKU, ALE KIJ MA DWA KONCE I KIEDYS TOBIE SIĘ OBERWIE.

Gość • Czwartek [18.04.2019, 15:42:04] • [IP: 37.248.153.**]

Popieram nauczycieli

Gość • Czwartek [18.04.2019, 15:16:18] • [IP: 80.245.188.***]

Wiecznie mało, w styczniu dostali 200 zł.

Gość • Czwartek [18.04.2019, 14:34:32] • [IP: 37.47.129.***]

umowa dla polonisty czy matematyka dla ucznia ostatniego roku liceum jest w rzeczywistości umową zlecenia nawet jeśli się tak nie nazywa. Każdy sąd" niekodziarski" przyzna że nauczyciel który zobowiązał się we wrześniu uczyć ostatni rok szkoły średniej przyjął zlecenie na doprowadzenie go do matury czyli do końca roku szkolnego inaczej jeden nauczyciel uczyłby miesiąc, potem przyszedł inny co uczył dwa miesiące i nikt by nie odpowiadał za przygotowanie. Dzbany niech się uczą a nie oglądają TVN.

Gość • Czwartek [18.04.2019, 12:16:47] • [IP: 185.210.39.***]

do: Gość • Czwartek [18.04.2019, 00:27:37] •bo nie realizuje umowy zlecenia [IP: 37.47.136.**], Nauczyciele nawet nie znają prawa. ..więc..."brawa" dla znawcy prwa. Dzbany też ktoś jednak nauczył pisać.

Gość • Czwartek [18.04.2019, 12:12:36] • [IP: 80.245.188.***]

W przepisach jest jasno zaznaczone- dni strajkowe nie są płatne, to chyba było jasne od samego początku i po co te spekulacje. Tak jak nauczyciele pracują tak strajkują w czwartek po dwie godziny i do domu-może tam będą strajkować?

Gość • Czwartek [18.04.2019, 11:18:08] • [IP: 5.173.137.***]

w wakacje niech pracują , zabrać przywileje KARTĘ NAUCZYCIELA

do tych "najmądrzejszych" • Czwartek [18.04.2019, 10:36:05] • [IP: 176.221.122.***]

Lenie to byliście wy, którzy tak się wypowiadają" ze znastwem i stanowczo" o nauczycielach. Jesteście matoły i imbecyle. Pozwalniajcie nauczycieli. Chociażby dzisiaj. Tylko kto będzie wam uczył wasze dzieci i wnuki, kiedy ich się doczekacie. Wy??!! To czego ich nauczycie?? Idźcie uczyć do szkoły, skoro uważacie, że to taki lekki i radosny" kawałek chleba". Zobaczyny czy wasz poziom inteligencji na to pozwoli. Nauczyciel, da sobie radę poza szkoła. Tylko czy taki jeden z drugim mądrala, da radę uczyć w szkole. WARA matoły od Nauczycieli. A Wy Nauczyciele wYTRWAJCIE. Walczycie o swoją godność. Nie przejmujcie się opiniami jakiś tam pisowskich trolli i innych" inteligentów, co to uważają, że szkoła ma ic wyręczać w ich obowiązkach i im dzieci wychowywać.

Gość • Czwartek [18.04.2019, 10:17:57] • [IP: 109.243.198.*]

8:38- możesz, na końcu zapłaci ci na podtrzymanie egzystencji pomoc społeczna, już po zaborze komorniczym.

Gość • Czwartek [18.04.2019, 10:14:43] • [IP: 77.115.21.***]

Żadnych pieniędzy !! nie pracują, nie zarabiają !! Inni mieszkańcy miasta podczas ich strajku ciężko pracują, a oni siedzą i piją kawkę cały dzień. Nie wspomnę, że robią to kosztem dzieci i młodzieży. Żenada

Anonymous • Czwartek [18.04.2019, 09:23:32] • [IP: 31.0.37.***]

Strajkują to im nie powinni za to płacić. Chyba że ktoś celowo im zapłacił za tą szopkę ?

Gość jk • Czwartek [18.04.2019, 09:01:12] • [IP: 37.248.253.***]

Skoro strajk w swoim zalozeniu ma byc uciazliwy dla spoleczenstwa to dlaczego z tego wykluczac nauczyciela? a oni to kosmici?Placi sie za prace a nie prace inaczej nikt nie bedzie pracowal bo i tak dostanie kase.Logiki to tu chyba nie brak.Ale nauczyciel to chcialby nic nie robic ale kase brac, tego to jeszcze nigdzie nie grali.

Gość • Czwartek [18.04.2019, 08:54:52] • [IP: 185.13.106.***]

PIS IM DA KOPA W DUPĘ I PA PA!!

Gość • Czwartek [18.04.2019, 08:49:07] • [IP: 176.221.123.***]

Zachowanie nauczycieli jest zle zabrneli w slepom uliczkę a jak jeszcze uda się przeprowadzić matury to mogą sobie strajkowac do wakacji a pieniądze niech im wyplaci pan Broniarz chyba cos odłożył przes te lata bycia szefem zwiazku tylko 14000 tysi co miesiac zresztą pomorze mu pan Setyna kumpel od lat to oni wymyslili plan na wybory zrujnawania pisu kosztem dzieci i rodziców

Oglądasz 1-25 z 186
■ Ruszyły zapisy na 40 Maraton Świnoujście – Wolgast, 29 Półmaraton Wolgast oraz 4 Sztafetę Świnoujście – Wolgast ■ Niedziela Palmowa – to początek Wielkiego Tygodnia Postawiona w oknie domu chroni podobno przed uderzeniem pioruna. Rolnicy mieszali ją z ziarnem do zasiewu aby zapewnić sobie dobre plony, mamy dodawały dzieciom do śniadania aby te cieszyły się dobrym zdrowiem, zasuszona, czuwa nad szczęściem rodzin przez cały rok. Wszystko to jednak pod warunkiem, że dziś zostanie poświęcona. Palma wielkanocna nie jest jednak przedmiotem jakiegoś dziwnego kultu sama z siebie. Zasłużyła sobie na to gdy znalazła się pod stopami Chrystusa wjeżdżającego do Jerozolimy ■ Wielkanocne klimaty na Placu Wolności. Jechały do nas 800 kilometrów! To pierwszy taki jarmark wielkanocny w Świnoujściu. Zaproszenie do zaprezentowania swoich wyrobów nad morzem przyjęli twórcy z Krasnegostawu i okolic, miejscowości położonych między Lublinem, a Chełmie Lubelskim kilkadziesiąt kilometrów od granicy polsko-ukraińskiej. Grupę wystawców zorganizowała Luba Rakiewicz, dyrektor Artystycznego Stowarzyszenia Kosiw, która z dumą pokazuje ilustrowane publikacje o twórczości mieszkańców swoich rodzinnych stron ■ Strajk w oświacie. Informacja na godzinę 10.00 czwartek 11 kwietnia 2019. - ogółem strajkujących nauczycieli 253, w tym 28 w przedszkolach i 225 w szkołach - 401 dzieci/uczniów (bez gimnazjalistów, którzy przystąpili do egzaminów) będących pod opieką, w tym 338 w przedszkolach (razem z przedszkolem nr 10, w którym nauczyciele nie strajkują) i 63 w szkołach ■ PEC. W maju coroczna przerwa Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Świnoujściu informuje, że coroczna przerwa technologiczna w dostawie energii cieplnej do centralnego ogrzewania, wentylacji i ciepłej wody nastąpi 20 maja 2019 od godziny 00.00 do 24.00. Przerwa związana jest z koniecznością wykonania niezbędnych remontów źródła ciepła i sieci ciepłowniczych ■ Mieszkańcy Świnoujścia, którzy na co dzień zaopatrują się w pieczywo z piekarni przy ul. Monte Cassino czekała w sobotę rano niemiła niespodzianka. Ani w sklepie firmowym ani w żadnym innym na mieście nie dotarło zaopatrzenie od tego wytwórcy. Przyczyną była poważna awaria instalacji w piekarni. Tuż po północy pojawiły się tam wozy Straży Pożarnej i Pogotowie Ratunkowe. Ewakuowano pracowników firmy i mieszkańców posesji ■ Od 4 kwietnia. „Bielik” z Warszowa o 7.35. W związku z prośbami rodziców uczniów, Żegluga Świnoujska informuje, że od jutra, tj. czwartek 4 kwietnia 2019 r., na przeprawie promowej „Warszów”, prom z prawobrzeża (Warszów) będzie odbijał o godzinie 7.35, a nie o 7.40. Pozostałe godziny pozostają bez zmian ■ Odpowiedź na zarzuty jest już w Komisji Europejskiej ■ Spektakularne policyjne zatrzymanie samochodu na ulicy Daszyńskiego. Przeszukano auto, sprawdzano kierowcę i pasażerów. O co poszło? Policja milczy o przyczynach tej niedzielnej akcji ■ Rada Miasta jednogłośnie przyjęła uchwałę w sprawie poparcia środowiska nauczycielskiego ■ Zastępca prezydenta Paweł Sujka: "Po referendach, które odbywały się w Świnoujściu mogę powiedzieć, że praktycznie wszystkie placówki edukacyjne w mieście deklarują przystąpienie do strajku ■ Jeśli dojdzie do strajku nauczycieli to także dzieci w przedszkolach pozbawione zostana opieki ■ Astaldi nie chce zapłacić za gadżety. Miało być uroczyście i z gadżetami. Były tylko gadżety. Na 5 lipca ubiegłego roku miasto zaplanowało uroczyste podpisanie umowy o budowie tunelu pod Świną. Zamówiono 1000 breloczków i antystresowych gadżetów w kształcie czapki z daszkiem o wartości 9 tysięcy złotych. Uroczystość tego dnia się jednak nie odbyła, a umowy z firmą Astaldi w ogóle nie podpisano. Kto zapłaci za gadżety? ■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■