POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [10.09.2019, 17:52:49] • 安inouj軼ie

Po瘸r w SP nr 1. Ewakuowano uczni闚 i pracownik闚!

Po瘸r w SP nr 1. Ewakuowano uczni闚 i pracownik闚!

fot. Czytelnik

Tym razem nie by造 to 獞iczenia ewakuacji przeciwpo瘸rowej. Na terenie Szko造 Podstawowej nr 1 pojawi這 si zadymienie. W plac闚ce przebywa造 dzieci oraz pracownicy. Na miejsce przyjecha造 trzy jednostki stra篡 po瘸rnej. Dosz這 do ewakuacji.

Bardzo gro幡e chwile prze篡li uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szko造 przy ulicy Narutowicza. Oko這 godziny 14.00 po budynku zacz掖 si rozchodzi zapach spalenizny. Dochodzi z sanitariat闚 znajduj帷ych si przy 鈍ietlicy. Wszystkich zelektryzowa豉 jedna my郵 - po瘸r!

Bardzo szybko przyjecha豉 stra po瘸rna. W tym czasie trzeba by這 przeprowadzi ewakuacj wszystkich os鏏 znajduj帷ych si na terenie szko造. Z uwagi na por, wi瘯szo嗆 dzieci z oddzia堯w nauczania pocz徠kowego przebywa豉 w 鈍ietlicy, inne mia造 zaj璚ia. Szkolne korytarze zasnuwa gryz帷y dym, by這 ciemno.

Ewakuowano ponad sto dzieci oraz kilkudziesi璚iu pracownik闚 szko造. Miejscem zbi鏎ki by wewn皻rzny dziedziniec, na kt鏎ym dzieci bez wzgl璠u na padaj帷y deszcz, niekt鏎e w kapciach, przeczeka造 pod opiek nauczycieli.

Przed szko喚 zajecha造 trzy jednostki stra篡 po瘸rnej. Ca造 budynek by pogr捫ony w ciemno軼iach, poniewa trzeba by這 odci望 zasilanie. Stra瘸cy zlokalizowali przyczyn zadymienia - pali豉 si oprawa o鈍ietleniowa przy sanitariatach po這穎nych w suterenie, gdzie mie軼i si 鈍ietlica. Stra瘸cy zlikwidowali 廝鏚這 ognia i oddymili teren.

Tymczasem stoj帷e na deszczu dzieci prze篡wa造 chwile strachu, by這 im zimno, niekt鏎e p豉ka造, nie wszystkie rozumia造 co si dzieje. Warto doda, 瞠 w przypadku zagro瞠nia ewakuowani nie mog si ubiera ani bra zmienia obuwia, st康 dzisiejsze ma這 komfortowe warunki.

Po opanowaniu sytuacji uczniowie i pracownicy mogli wr鏂i do budynku. Wszyscy uczniowie zostali skierowani do sali gimnastycznej, gdzie udali si pod opiek nauczycieli.

廝鏚這: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 41, skomentuj, drukuj, udost瘼nij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodaj帷 komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Polityk prywatno軼i.

Zauwa篡貫 b陰d lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Ogl康asz 1-25 z 41

Go嗆 • Czwartek [12.09.2019, 08:25:49] • [IP: 93.94.189.***]

Jak to, we wrze郾iu deszcz pada i dzieci mokn? Skandal! Przecie globalne ocieplenie jest! To wina PIS i PO, Donalda P i Jaros豉wa K, i jeszcze rowerzyst闚! I tej mamy co telefonu ze szko造 nie dosta豉 i dziecko w kapciach musia這 sta na dworze. Na dworze! Co tam alarm po瘸rowy w szkole i bezpiecze雟two innych. Na dworze stali! Co by by這 gdyby si dw鏎 zapali? Wtedy w kapciach musieli by do podziemi zej嗆. W kapciach! Skandal!

Go嗆 • 字oda [11.09.2019, 16:29:31] • [IP: 37.8.230.**]

Faktycznie powinny by ubrane w ciep貫 botki, wyposa穎ne w kanapki i termosy z herbat!! No mo瞠 jeszcze co do zabawy!! Was chyba pokr璚i這!! Jako dzieciom sprawnie idzie przeklinanie w miejscach publicznych, plucie i chamskie zachowanie a tu raptem krzywda, 瞠 posta這 troch na podw鏎ku we wrze郾iu !! Jeste軼ie 鄉ieszni !!

Go嗆 • 字oda [11.09.2019, 14:19:40] • [IP: 62.69.203.***]

Do Go嗆 • Wtorek [10.09.2019, 19:47:18] • [IP: 83.11.61.***] Przyk豉dem mo磧iwo軼i platformy jest awaria tunelu dla 軼iek闚 warszawskich.

Go嗆 • 字oda [11.09.2019, 13:07:33] • [IP: 62.69.241.*]

Wi瘯szo嗆 martwi si, 瞠 dziecko marz這 na dworze 🤔 dla mnie jako matki najwa積iejsze by這by, 瞠 nic mu si nie sta這 i 瞠 mia這 opiek nauczyciela. Sierpie 15stopni kr鏒ka koszulka, wrzesie 15 stopni kurtka 🙄 taka prawda.

Go嗆 • 字oda [11.09.2019, 12:09:31] • [IP: 185.210.39.**]

Go嗆 • Wtorek [10.09.2019, 19:55:33] • [IP: 87.121.87.***] I ca豉 rodzina b璠zie wyplata torebki z pieni璠zy jak w Wenezueli i zajada si tynkiem ze 軼ian i co znajdzie :D Pis to upo郵edzona partia, ca趾owicie oderwana od rzeczywisto軼i do tego prowadzona przez starszej daty cz這wieka z widocznymi problemami i zanikami pami璚i. Czego wy chcecie ruiny? Co ludzie my郵 瞠 zwolnie nie b璠zie? W normalnym 安iecie b璠ziecie robi to samo na 0, 5 etatu co robili軼ie na 1. Tak b璠zie wygl康a這 rumakowanie Pisu w gospodarce.

Go嗆 • 字oda [11.09.2019, 11:40:49] • [IP: 77.115.221.***]

Pewno Edzia podpalila i zwalila wine na kogos xDDDD

Go嗆 • 字oda [11.09.2019, 10:22:53] • [IP: 176.221.122.***]

CZEMU NIKT NIE ZATRZYMAL DESZCZU I NIE PODWYZSZYL TEMPERATURY POWIETRZA NA BOISKU. NIE BYLO PIZZY I FANTY DLA DZIECI.

Go嗆 • 字oda [11.09.2019, 10:06:54] • [IP: 5.173.145.**]

Czujki nie zadzia豉造 ?? Drzwi ew. Kolo swietlicy nie otwarto ??

Go嗆 • 字oda [11.09.2019, 07:59:41] • [IP: 176.221.122.***]

Ozi瑿貫 kobiety ze 鈍ietlicy niech troch og豉dy nabior bo ich zachowanie wo豉 o pomst do nieba!

Go嗆 • 字oda [11.09.2019, 06:05:43] • [IP: 178.238.252.**]

Zimno, deszcz a dzieci bez wierzchniego ubrania i w kapciach...kto nie pomy郵a...trzeba by這 autobus podstawi.

Go嗆 • 字oda [11.09.2019, 01:36:04] • [IP: 185.210.38.***]

Panie wychowawczynie jak i dzieciaczki z zer闚ki przedszkolnej poradzi造 sobie 鈍ietnie, dzi瘯ujemy!!

Go嗆 • Wtorek [10.09.2019, 22:36:35] • [IP: 176.221.123.**]

Znaczy si 瞠 oprawa nie mia豉 atestu wzgl璠nie kto kto powinien wiedzie wkracil za du瘸 瘸r闚k lub te nowoczesne LED y swoje zrobi造 czyli dosta造 zwarcia ja to si cz瘰to im zdarza Czyli instalacja do szczeg馧owego przegl康u.

Go嗆 • Wtorek [10.09.2019, 21:35:06] • [IP: 37.47.153.***]

Ale bez zgody dyrektora nic nie mo積a zrobi nawet telefonu wykona do rodzica, to co ma biedna nauczycielka zrobi!

Go嗆 • Wtorek [10.09.2019, 21:20:49] • [IP: 176.221.123.***]

Moja Babcia dosta豉 Emerytur Matczyn a by豉 na utrzymaniu Dziadka idzie g這sowa na PIS

Go嗆 • Wtorek [10.09.2019, 21:16:43] • [IP: 176.221.122.***]

Do Mama Dyrekcja informowa豉 rodzic闚, i prosi豉 o odebranie dzieci, dzieci bylo ponad sto wi璚 nie ma co si dziwi 瞠 dyrekcja nie zd捫y豉 zadzwoni do wszystkich w miar mo磧iwo軼i rodzice przekazywali sobie informacje, sytuacja zosta豉 opanowana przed godzin 15 dzieci wr鏂ily do sali ca貫 i zdrowe gdyby sytuacja trwala du瞠j na pewno wszyscy rodzice by si dowiedzieli, na szcz窷cie szybko si uda這. My郵 瞠 i tak Wszystkie Panie jak i dyrekcja poradzi豉 sobie w tej sytuacji

Mama • Wtorek [10.09.2019, 20:54:14] • [IP: 37.8.231.***]

Do goscia z 19:45:53! Jestem rodzicem i mieszkam niedaleko szkoly, rozumiem powage sytuacji i nikogo o nic nie oskarzam, nie otrzymalam tel od nikogo z placowki i chodzi mi tez o to, ze chyba latwiej bylo by pania ogarnac sytuacje, jesli poinformowani rodzice, ktorzy mieliby tak mozliwosc zabraliby swoje maluchy!!

Go嗆 • Wtorek [10.09.2019, 20:13:13] • [IP: 80.245.189.***]

Go嗆 • Wtorek [10.09.2019, 19:22:22] • [IP: 176.221.123.***]Jak twoje dzieci odziedzicza inteligencje po tobie to nawet prymitywnym plemieniem w Afryce nie beda potrafili rzadzic.

Go嗆 • Wtorek [10.09.2019, 19:55:33] • [IP: 87.121.87.***]

W Polsce nie by這 lepszej partii rz康z帷ej od PIS-U. Z ca陰 rodzin b璠ziemy g這sowa na PIS ! Niech 篡je PIS !

Go嗆 • Wtorek [10.09.2019, 19:55:12] • [IP: 176.221.123.***]

Prawicowa PO wybudowa豉 Tunel w Gda雟ku a Katolicka PIS wybuduje Tunel w Swinoujsciu Komunistyczna Lewica te kiedy pr鏏owa豉 co Wybudowac ale zawsze nie mieli zgody to od Niemiec to od Rosjan albo pieni璠zy nie by這 ale pr鏏owali

Go嗆 • Wtorek [10.09.2019, 19:47:50] • [IP: 5.173.144.***]

O ju si zaczyna czepialstwo rodzic闚. Wszystko by這 dobrze to trzeba znale潭 pow鏚 do kt鏎ego si przyczepi. Mo瞠 o odszkodowanie jeszcze piszcie bo dziecko sta這 w kapciach 10 minut

Go嗆 • Wtorek [10.09.2019, 19:47:18] • [IP: 83.11.61.***]

gdyby platforma rzadzila bylby juz tunel w t i nawet z powrotem

Go嗆 • Wtorek [10.09.2019, 19:45:53] • [IP: 176.221.122.***]

I co z tego 瞠 byli w kapciach na dworzu!? Wa積e jest ze opu軼ili szybko budynek i nikomu nic si nie sta這 w takich sytuacjach liczy si szybka reakcja.. Rodzice byli informowani telefonicznie przez Pani dyrektor, wszystko by這 tak jak by powinno.

Go嗆 • Wtorek [10.09.2019, 19:42:52] • [IP: 5.173.144.***]

Powiedzia豉, 瞠 獞iczenia 瞠by dzieci si nie ba造. My郵 kobieto. Dzieci i tak by造 ewakuowane a przynajmniej bez paniki i p豉czu. P豉ka dzieci ze szko造 a przedszkolaki sta造 spokojnie

Go嗆 • Wtorek [10.09.2019, 19:40:23] • [IP: 5.173.144.***]

Jak ja si b璠 鄉ia j a k przegra PiS a Wam zostanie 3-4 dzieci i trzeba b璠zie im kupi podr璚zniki i ca豉 wyprawk a nie b璠zie 500 i 300 plus

Mama • Wtorek [10.09.2019, 19:39:09] • [IP: 37.8.231.***]

Moje dziecko, jak wiele pozostalych marz這 w kapciach na dworze, nie powinno sie w takich sytuacjach informowac rodzicow??

Ogl康asz 1-25 z 41
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w 安inouj軼iu ma przyjemno嗆 zaprosi dzieci m這dsze (z klas 0 – 3) na teatralny spektakl edukacyjny, przygotowany przez aktor闚 scen szczeci雟kich, pt.: „Jesienne spotkanie z Rumcajsem”. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Biblioteki G堯wnej (ul Pi連udskiego 15) w poniedzia貫k, 23 wrze郾ia b.r. o godz. 11:00. Wst瘼 wolny! ■
■ We wtorek w pierwszj cz窷ci dnia na p馧nocy kraju, nast瘼nie r闚nie na zachodzie oraz w centrum spodziewane s silne porywy wiatru wiej帷ego z p馧nocnego-zachodu i zachodu o pr璠ko軼i maksymalnej do 70-80 km/h. ■ Prognozuje si wyst徙ienie na wybrze簑 silnego, p馧nocno-zachodniego wiatru osi庵aj帷ego w porywach 70-75 km/h. ■ Post瘼owanie prokuratury b璠zie tu mia這 kilka p豉szczyzn. Bezpo鈔edni przyczyn 鄉ierci dw鎩ki nastolatk闚 b璠 bada biegli s康owi. Poza tym prokuratura wszcz窸a post瘼owanie w kierunku przyczyn wypadku drogowego w ruchu l康owym ze skutkiem 鄉iertelnym. Prowadzone s r闚nie czynno軼i zwi您ane z przes逝chaniem w charakterze 鈍iadk闚 os鏏, kt鏎e mog posiada jak彗olwiek wiedz na temat okoliczno軼i tego zdarzenia ■ Trwaj帷e prace poszukiwawcze nie przynosi造 efektu. Dopiero zaanga穎wanie si prywatnej firmy zajmuj帷ej si pracami nurkowymi pozwoli這 odnale潭 w Kanale Piastowskim cia豉 nastolatk闚. Na pomoc by這 jednak za p騧no. Oboje byli pod wod oko這 2 godzin. Dwie godziny p騧niej, w akcj poszukiwawcz zaanga穎wa豉 si prywatna firma pracepodwodne.com, kt鏎a sprawdza grunt pog喚bianego przez Urz康 Morski w Szczecinie toru wodnego. Na Kanale pojawi si ich statek do badania dna. O godz. 20.08 pod wod zszed jej p貫twonurek. Oko這 p馧 godziny p騧niej w wodzie znaleziono dwa cia豉 ■ Mieszkanka przestrzega: Kto zn璚a si nad kotami! Do redakcji zwr鏂i豉 si Mieszkanka 安inouj軼ia, kt鏎a przestrzega w豉軼icieli, b康 osoby dokarmiaj帷e koty dzia趾owe. W li軼ie mo瞠my przeczyta jakich okrucie雟tw si kto dopu軼i wobec tych niewinnych zwierz徠 ■ Radni podzieleni w sprawie sytuacji w PEC-u. Opozycja domaga si szczeg馧owych wyja郾ie, stronnicy prezydenta popieraj jego stanowisko o koniecznym post瘼owaniu s康owym. W obronie zwalnianego z pracy zwi您kowca NSZZ "Solidarno嗆" b璠zie dzi demonstrowa przed zak豉dem, na ulicach i przed Urz璠em Miasta ■ Kontrowersje wok馧 dopuszczenia do g這su przedstawiciela "Solidarno軼i" na sesji Rady Miasta.Po jego wyst徙ieniu obrady przerwano w celu spotkania przewodnicz帷ych klub闚 radnych z prezydium rady ■ Przewodnicz帷y NSZZ "Solidarno嗆" Pomorza Zachodniego do radnych 安inouj軼ia: "Prezes PEC-u w 安inouj軼iu, zwalniaj帷 przewodnicz帷ego zak豉dowej "Solidarnosci" z豉ma豉 kodeks pracy oraz ustaw o zwi您kach zawodowych ■