POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [28.11.2019, 14:06:53] • Polska

Łazienka w dobrym stylu

Łazienka w dobrym stylu

fot. Organizator

Mając na uwadze fakt, że remont łazienki przeprowadzamy nawet co kilkanaście lat, urządzenie tego pomieszczenia może okazać się sporym wyzwaniem. Dlatego już na etapie planowania warto zastanowić się, czym kierować się podczas wyboru płytek, ceramiki czy armatury. Eksperci podpowiadają, aby trendy pozostawić w szafie, a łazienkę urządzić zgodnie z własnym gustem, stylem życia oraz indywidualnymi potrzebami.

Ponadczasowy design
Trendy w aranżacji wnętrz zmieniają się dość szybko. To, co niedawno było hitem, za chwilę okazuje się nieaktualną modą. Dlatego urządzając łazienkę warto kierować ponadczasowym wzornictwem i własnymi upodobaniami.

Przede wszystkim zastanówmy się nad odpowiednią kolorystyką wnętrza. Ma ona bowiem duży wpływ na nasze samopoczucie. Odpowiedzmy sobie na pytanie, czy bliższe są nam stonowane barwy, a może wręcz przeciwnie – wyraziste i dodające energii. Ta wiedza to podstawa do zaplanowania aranżacji. Z kolei trendy możemy przemycać w postaci dodatków i tych elementów wyposażenia łazienki, które w każdej chwili można zmienić – na przykład przycisków spłukujących. Dlatego wybierając stelaż podtynkowy, zwróćmy uwagę na to, jak szeroka jest gama płytek pasujących do danego modelu – radzi Aleksandra Drozdalska, ekspert firmy TECE.

Decydując się na konkretne płytki, armaturę czy meble łazienkowe warto postawić na klasykę. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że ponadczasowy charakter pomieszczenia przetrwa dłużej niż jeden sezon.

Funkcjonalność z myślą o przyszłości
Podstawą projektu powinny być przede wszystkim nasze uświadomione potrzeby. Warto odpowiedzieć sobie na kilka istotnych pytań. Po pierwsze – kto i w jaki sposób korzysta z łazienki? Może bowiem okazać się, że każdy z domowników ma inne oczekiwania względem funkcjonalności tego pomieszczenia. Po drugie – jakie będą nasze potrzeby za kilka lat?

Urządzając łazienkę warto wyjść myślami w przyszłość. Zwizualizować sobie, jak z czasem zmieni się styl życia mieszkańców. To z kolei skłoni nas do rozważenia różnych opcji, a tym samym do podjęcia właściwych decyzji. Może warto zdecydować się na kabinę prysznicową zamiast wanny, a tradycyjną miskę WC zastąpić toaletą myjącą? Pamiętajmy, że wraz z wiekiem zmieniają się nasze potrzeby, a rozwiązania sanitarne powinny być odpowiednio dobrane i funkcjonalne dla każdego użytkownika – podpowiada ekspert TECE.

W dobrej atmosferze
Urządzając łazienkę warto spojrzeć na nasz projekt z lotu ptaka. Zwróćmy uwagę na to, jak układ poszczególnych stref wpływa na nasze poczucie komfortu – zarówno w aspekcie funkcjonalnym, jak i estetycznym. Łazienka to przecież przestrzeń, w której rozpoczynamy i kończymy dzień.

Uporządkowana przestrzeń wpływa na poczucie harmonii, pozwala się wyciszyć i zrelaksować. Nie zapominajmy także o drugiej, bardziej praktycznej stronie. Odpowiedni układ poszczególnych stref może wpływać na to, jak funkcjonujemy w pomieszczeniu. Wieczorem szukamy wyciszenia, przyjemnej atmosfery. Rano z kolei mamy zazwyczaj niewiele czasu i zależy nam na tym, aby ilość czynności, jakie musimy wykonać, była ograniczona do minimum – podkreśla Aleksandra Drozdalska.

Odpowiedni nastrój w łazience pomogą nam z kolei wykreować dodatki, takie jak świece, tkaniny czy roślinność. To, które rozwiązania wybierzemy, zależy wyłącznie od nas.

Przy urządzaniu łazienki warto zatem kierować się własnym gustem, stylem życia oraz indywidualnymi potrzebami. Dzięki temu stworzymy wnętrze przyjazne domownikom, funkcjonalne, a przede wszystkim ponadczasowe.

Justyna Kiejza
Communication Designers


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Piątek [29.11.2019, 01:04:47] • [IP: 80.245.189.***]

Może warto zdecydować się na kabinę prysznicową zamiast wanny, a tradycyjną miskę WC zastąpić toaletą myjącą? - a GDZIE ZAŁATWIAĆ POTRZEBY ?

Oglądasz 1-1 z 1
■ Zmarł ksiądz Andrzej Kamiński. Posługiwał w parafii Chrystusa Króla ■ Tir jechał prosto na Mercedesa Vana. W niedzielę 31 maja kwadrans przed godziną dziewiątą w miejscowości Rzeczyn koło Wolina na DK 3 tir ze Słowacji nagle zjechał na czołówkę na mercedesa ze Świnoujścia. W ułamkach sekundy kierowca mercedesa z żoną przeżył horror ■ Rada Miasta zdecydowała o kontynuacji w roku 2020 programu bezpłatnych szczepień przeciwko grypie ■ Rada Miasta pozytywnie zaopiniowała projekty zmian granic pasa technicznego i pasa technicznego od strony lądu. Projekty mają związek z planami budowy terminala kontenerowego ■ Dotychczasowy Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu st.bryg. mgr inż. Andrzej Lipiński kończy służbę. Uroczyste pożegnanie komendanta w związku z przejściem na emeryturę odbędzie się dziś. 28 maja. W pożegnaniu wezmą udział władze miasta ■ Prezydent miasta: "Mimo ograniczeń Świnoujście dysponuje obecnie dużą rezerwą miejsc dla dzieci, zarówno w żłobku jaki przedszkolach" ■ Kilka minut po godzinie 9.00 rozpoczęły się obrady XXXI sesji Rady Miasta. Posiedzenie odbywa się w trybie zdalnym ■ Mężczyzna jadący na rowerze uderzył w bok jadącego samochodu. W tym czasie nie było żadnej wolnej karetki na terenie naszego miasta! Po poszkodowanego przyleciał śmigłowiec LPR. Do groźnego wypadku doszło około godziny 17:30 na ulicy Grunwaldzkiej, na wysokości dawnego Novatora ■ W sezonie letnim 2020 r. każde przedszkole w miesiącach wakacyjnych pełnić będzie dyżur letni. PM nr 9 z powodu zaplanowanej termomodernizacji placówki swój dyżur pełnić będzie w PM nr 7. Liczba miejsc, ze względu na obostrzenia Głównego Inspektora Sanitarnego, jest ograniczona. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy placówek. Informacje te zostały również zamieszczone na stronach internetowych Przedszkoli Miejskich ■ Od 25 maja: Będzie można prowadzić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach 1-3 szkoły podstawowej, Będzie można prowadzić konsultację z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach ■