POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [09.01.2020, 18:57:02] • Polska

Transfer w elektromobilności - z PGE Nowa Energia do PSPA

Transfer w elektromobilności - z PGE Nowa Energia do PSPA

fot. Organizator

Jacek Błaszczyński, Dyrektor Projektów e-Mobility w PGE Nowa Energia, dołącza do Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych. W ramach Centrum Kompetencyjnego PSPA będzie odpowiadał m.in. za rozwój projektów w obszarze szkoleń i doradztwa.

PSPA to największa w Polsce organizacja branżowa, kreująca rynek zrównoważonego transportu. Zrzesza ponad 90 krajowych i zagranicznych firm z całego łańcucha wartości elektromobilności, będąc 4. pod względem liczby podmiotów prawnych organizacją branżową w Europie. PSPA tworzy zespół ekspertów, praktyków i konsultantów ze specjalistycznym doświadczeniem sektorowym i wiedzą zdobytą w branży nowej mobilności. Do jego grona dołącza właśnie Jacek Błaszczyński, odpowiedzialny dotychczas za rozwój sektora e-mobility w spółce PGE Nowa Energia, w tym rozbudowę sieci ładowania pojazdów elektrycznych koncernu, pozyskanie kilkuset lokalizacji pod budowę stacji oraz wdrażanie systemu zarządzania i świadczenia usług ładowania.

Jacek Błaszczyński objął w PSPA stanowisko Development Director, stając na czele powołanego Centrum Kompetencyjnego PSPA.
- Zamierzamy intensyfikować działalność organizacji w obszarze szkoleń i doradztwa strategicznego. Jest to odpowiedź na potrzebę podnoszenia kompetencji i rozwoju kwalifikacji kadr polskich przedsiębiorstw w obliczu globalnego megatrendu, jakim jest elektromobilność. Celem Centrum Kompetencyjnego PSPA będzie także wyznaczanie standardów rynku zrównoważonego transportu w Polsce, wsparcie merytoryczne firm i koordynacja projektów. Jacek idealnie wpisuje się w wizję rozwoju organizacji. Cieszę się, że jest częścią PSPA – mówi Maciej Mazur, Dyrektor Zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych.

Jacek Błaszczyński jest absolwentem kierunku Finansów i Bankowości Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Posiada Master’s Certificate in Project Management Washington University School of Business. Dysponuje szerokim doświadczeniem operacyjnym i korporacyjnym na polach planowania strategicznego, zarządzania portfelem i prowadzenia projektów, a także w obszarze finansów i kontrolingu. Zajmował stanowiska specjalistyczne i menedżerskie w dużych spółkach i grupach kapitałowych w przemyśle ciężkim, energetyce, Oil&Gas, FMCG i usługach (Jeronimo Martins, H. Cegielski Poznań, PKN Orlen, Dong Energy Renewables, PGE Polska Grupa Energetyczna, PGE Nowa Energia).

- W ramach działalności Centrum Kompetencyjnego PSPA nie tylko będziemy przygotowywać przedsiębiorstwa do zmian na rynku nowej mobilności w ramach systemu certyfikowanych szkoleń, ale także kreować koncepcje i pomagać w tworzeniu nowych modeli biznesowych w tym obszarze - mówi Jacek Błaszczyński.

W skład Centrum Kompetencyjnego PSPA wejdą międzynarodowy eksperci branży e-mobility, zrzeszeni wokół AVERE – The European Association for Electromobility.

Więcej informacji na www.pspa.com.pl


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ 13.07.2020 - Świnoujście – 3 osoby (młoda kobieta, mężczyzna w średnim wieku, dziecko) ■ 13.07.2020 - Świnoujście – 3 osoby (młoda kobieta, mężczyzna w średnim wieku, dziecko) ■ 13.07.2020 - Świnoujście – 3 osoby (młoda kobieta, mężczyzna w średnim wieku, dziecko)
■ Świnoujście - TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz 15 915 głosów - 65,92% DUDA Andrzej Sebastian 8 229 głosów - 34,08% ■ Kolejnych 5 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w Świnoujściu ■ Stop prywatyzacji! Co ze stocznią w Świnoujściu? Dzisiaj 10 lipca 2020 godz. 16:00 Rondo w Łunowie, Świnoujście ■ Świnoujście – młoda kobieta zakażona wirusem SARS-CoV-2. Stan na godz: 10:00 ■ „Komunikacja Autobusowa” Sp. z o.o. w okresie od 01 lipca do 30 sierpnia zachęca mieszkańców oraz osoby odwiedzające Świnoujście do korzystania z wakacyjnej linii nr 1 do Latarni Morskiej i Fortu Gerharda ■ Lekarze, służby sanitarne, minister przypominają; w sklepach wciąż obowiązują maseczki !!! ■ Zalany serwer - w szpitalu miejskim. Serwer obsługujący komputery do badań w Szpitalu Miejskim im. Jana Garduły został zalany. Stanęła praca? Awaria wydarzyła się w środę: zalaniu uległ główny serwer odpowiedzialny za komunikację wydawania zleceń na badania, dostęp do bazy danych. Sytuacja jest patowa ■