POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [11.01.2021, 17:34:31] • Świnoujście

Nacieszcie się ozdobami świątecznymi póki jeszcze są. Na dniach zostaną zdemontowane

Zastanawialiście się do kiedy będziecie mogli podziwiać ozdoby świąteczne, lub zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia pod choinką? Spieszcie się bo czasu jest coraz mniej. Już niebawem dekoracje znikną. Pierwsze demontaże rozpoczną się już w tym tygodniu. Informacje na ten temat uzyskaliśmy od prezydenckiego rzecznika, Jarosława Jaza.

W grudniu na Placu Wolności stanęło żywe drzewko. Pojawiły się też inne ozdoby, w tym podświetlone bombki. Ozdoby świąteczne 2020 były jednak znacznie skromniejsze niż te w ubiegłych latach. Tym razem miasto nie zdecydowało się na wynajem dekoracji.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 3, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-3 z 3

Gość • Środa [13.01.2021, 17:57:55] • [IP: 164.127.235.**]

A jak jest w Kościele? Mądrzej. Stopniuje się emocje: na ołtarzu jest świeca maryjna, roratnia, przed nim są 4 świece zapalane w ilości odpowiadającej minionym tygodniom Adwentu, może obok być Dzieciątko" schodzące" do nas po stopniach. Choinki, bombki, światełka pojawiają się dopiero w ostatnim tygodniu przez BN, a jest to fakt tak trafnie wymierzony jak wirtuozerskie uderzenie perkusisty, we właściwym punkcie - odtąd radość rozprowadza się po całym okresie B.Narodzenia trwającym po 25XII, a nie wtłacza się jej przedwcześnie, ok.20XI - dlatego ona nie nuży, światełka nie powszednieją, choinka nadal jest jak klucz wiolinowy każdego dnia otwierający nam serce kolędą brzmiącą w umyśle, nie zamienia się w uschłego (w oczach duszy) chochoła. Wg polskiej tradycji śpiewamy kolędy długo, do końca stycznia, a jeśli ktoś jest wpatrzony w tak zwane Mikołaje i choinki jako sedno BN, kolęda brzmi mu w uszach jak tren pogrzebowy, bo przecież w perspektywie fałszywego timingu zaczynania BN już 20XI, święto wypala się 26XII

Gość • Wtorek [12.01.2021, 16:23:00] • [IP: 176.221.123.***]

Wyciąc drzewa na Placu Wolności, wybetonować, stawiać raz do roku żywe drzewko łatwousuwalne, dla zmyłki ozdobione wynajętymi i łatwymi do demontażu skromnym lecz neutralnymi światopogladowo dekoracjami. Kto na ten pomysł wpadł ? Sławomir Mrożek ?

Gość • Poniedziałek [11.01.2021, 19:03:09] • [IP: 77.252.46.**]

Najpierw niech zdemontują te samowole budowlane z pasa wydm.

Oglądasz 1-3 z 3
■ Rozpoczyna się rejestracja szczepień dla seniorów 80+. Co warto wiedzieć? W piątek (15 stycznia 2021 roku) w Szpitalu Miejskim im. Jana Garduły rozpocznie się rejestracja dla osób, które ukończyły 80 lat na szczepienia przeciw COVID-19. Od 22 stycznia ruszy rejestracja dla osób, które ukończyły 70. rok życia. Szczepienia rozpoczną się 25 stycznia. Zarejestrować można się telefonicznie szpitalu pod numerem telefonu 91 32 67 404 lub osobiście w rejestracji. Rejestracja będzie odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 14.00. ■ Na przeważającym obszarze kraju prognozowana jest śliskość nawierzchni dróg spowodowana marznącą wilgocią oraz szronem - szczególnie nad ranem ■ Zmarł Tadeusz Gala: były wiceprezydent Świnoujścia, oddany miastu i jego mieszkańcom ■ Nie żyje 25 - letnia kobieta ranna w wypadku koło Dargobądza. Jej stan od początku określano jako bardzo ciężki ■