POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [15.09.2021, 08:17:32] • Świnoujście

Wychodzisz do lasu? Koniecznie weź naładowany telefon i powiadom bliskich

Wychodzisz do lasu? Koniecznie weź naładowany telefon i powiadom bliskich

fot. Policja

Przełom lata i jesieni to doskonały czas, aby udać się na grzyby oraz aktywnie odpocząć na łonie przyrody. Niestety, to także sezon, w którym dochodzi do licznych zaginięć osób, które wyszły do lasu kompletnie nieprzygotowane. Poniżej zamieszczamy kilka zasad, które pomogą bezpiecznie dotrzeć do domu.

Wychodząc do lasu, pamiętaj o tym, aby:

- powiadomić swoich bliskich o tym, że wychodzisz

- powiedzieć jaką trasą będziesz się poruszać

- poinformować o planowanej godzinie powrotu

- zabrać ze sobą w pełni naładowany telefon komórkowy, latarkę, która jest nieoceniona, gdy w lesie zastanie nas zmrok, jedzenie oraz picie, jeżeli chorujesz, to także leki

- ubrać się ciepło, adekwatnie do panującej pogody

- poruszać się ścieżkami, które znasz

- planować trasę tak, aby wyjść z lasu przed zmrokiem

- jeżeli nie możesz znaleźć drogi powrotnej, nie czekaj, zadzwoń pod numer alarmowy 112

Osoby starsze, które mają problemy ze zdrowiem, pod żadnym pozorem nie powinny wychodzić na leśne spacer same.

sierż. Kamil Zwierzchowski
Komenda Miejska Policji w Świnoujściu


komentarzy: 16, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-16 z 16

Gość • Czwartek [16.09.2021, 21:14:50] • [IP: 62.69.252.**]

Ale dlaczego giną tys osoby? Gubią się czy ktoś je porywa ?

Gość • Środa [15.09.2021, 18:32:34] • [IP: 89.64.32.**]

13:03:21- A to Ty srałeś do kuwety i wyjadales kotu z miski.Tak stara mi mówiła o Tobie.

Gość • Środa [15.09.2021, 18:29:17] • [IP: 89.64.32.**]

13:03:21- A to Ty stałeś do kuwety i wyżerałeś kotu

Gość • Środa [15.09.2021, 16:46:29] • [IP: 89.64.105.**]

Taki debil, bo innego okreslenia nie mam, powinien zabrac ze soba szpulke z kilometrową-dwukilometrową linka, przywiazac przy wejsciu do pierwszego drzewa i rozwijac po trasie. Spowrotem w odwrotnej kolejności. Tylko, że las zamieniłby sie w pajeczynę.

Gość • Środa [15.09.2021, 13:15:33] • [IP: 88.218.255.**]

proponuję postawić tablice przy wejściach do lasu z napisem" idiotom wstęp wzbroniony"

Gość • Środa [15.09.2021, 13:06:15] • [IP: 167.114.118.*]

A może pokażcie instruktarz, jak się odnajdywać w lesie względem geodezyjnych łupków np. Lasów Państwowych i w jaki sposób odnaleźć azymut. 99% ludzi nie umie nawet korzystać z mapy i kompasu.

Gość • Środa [15.09.2021, 13:03:50] • [IP: 195.176.3.**]

jak nie bylo komurek to we wrzesniu i pagzdzierniku 8 i puł myliona ludzi sie zagubiało na grzybiech a znajdywało sie nie całe 2 myliony wszyscy pogryzieni do kości przes yadowite węrze zas krońtse i nie topeżee

Gość • Środa [15.09.2021, 13:03:21] • [IP: 167.114.118.*]

11:30:54 - Ja nie. Usłyszałem, to od Twojej starej, która tam sprząta rzygi prezesa. Nie sądzę, żeby miała powód mnie okłamywać.

Gość • Środa [15.09.2021, 12:10:05] • [IP: 83.20.226.***]

Ten telefon kom. to dobrodziejstwo i zguba -ludzie przestają po prostu myśleć.

Gość • Środa [15.09.2021, 11:43:49] • [IP: 95.91.215.***]

WŚwinoujskich lasach nie da się zgubić, chyba że ktoś jest ociemniały (psichisz krank) Pozdrawiam

Gość • Środa [15.09.2021, 11:30:54] • [IP: 89.64.32.**]

Do IP 118*. Widzę, że sprzątasz u prezesa i musisz myć buty po sikaniu kota.Ale artykuł nie dotyczy twojej pracy tylko wyjść do lasu.

Born im PRL • Środa [15.09.2021, 10:32:00] • [IP: 37.248.208.***]

Jak widać ludzie cofają się w rozwoju i trzeba ich wszystkiego uczyć. Ja za dzieciaka bez żadnych telefonów (nie było ich wtedy) chodziłem z kolegami po lasach (czasami nawet robiliśmy trasę Warnowo -Miedzyzdroje) a potem stopem do Świnoujścia i nikt nigdy się nie zgubił. A w obecnych SMART czasach to ludzie jakieś durne się zrobili i przestali racjonalnie myśleć. Zidioticenie ludzkości się pogłębia. Mózg staje się zbytecznym organem w ludzkim organizmie. Smutne lecz prawdziwe

Gość • Środa [15.09.2021, 10:24:05] • [IP: 31.0.68.**]

Większość debili gubiących się w lesie gubi się dlatego że patrzy w telefon a nie dookoła siebie.

Gość • Środa [15.09.2021, 09:44:15] • [IP: 167.114.118.*]

Znowu te pacany robią z ludzi debili. Lepiej by kaczyńskiemu wyprowadziły kota na spacer, bo znowu prezesowi nasikał w buty...