POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [06.10.2022, 18:16:24] • Świnoujście

Kolejni ochotnicy rozpoczęli szkolenie podstawowe w Komendzie Portu Wojennego w Świnoujściu

Kolejni ochotnicy rozpoczęli szkolenie podstawowe w Komendzie Portu Wojennego w Świnoujściu

fot. 8 Flotylla Obrony Wybrzeża

Kolejni ochotnicy chcący sprawdzić swoich sił w wojsku zgłosili się do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Pierwszy etap to szkolenie podstawowe, które rozpoczęło się na początku października.

Jak informuje Marynarka Wojenna przez najbliższe tygodnie zdobędą niezbędną wiedzę, nauczą się strzelać i zadecydują czy dołączyć do załogi.

Kolejni ochotnicy rozpoczęli szkolenie podstawowe w Komendzie Portu Wojennego w Świnoujściu

fot. 8 Flotylla Obrony Wybrzeża

Po szkoleniu podstawowym chętni mogą przystąpić do dalszego szkolenia specjalistycznego

Kolejni ochotnicy rozpoczęli szkolenie podstawowe w Komendzie Portu Wojennego w Świnoujściu

fot. 8 Flotylla Obrony Wybrzeża

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 31, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 31

Gość • Poniedziałek [10.10.2022, 02:25:49] • [IP: 92.118.167.**]

Ładna Pani fryzjerka gdybym nie miał wywalone na MON też bym poszedł

Gość • Sobota [08.10.2022, 18:50:45] • [IP: 88.218.254.**]

Jak by nie sak Boże wojna była To pouciekają

Gość • Piątek [07.10.2022, 20:22:40] • [IP: 176.221.122.***]

Gość • Piątek [07.10.2022, 16:03:55] • [IP: 176.221.123.***] te 4000 czy tam 5000 miesiecznie zapycha ci konto? dalej mieszkasz u rodzicow? haha

Gość • Piątek [07.10.2022, 20:17:51] • [IP: 88.218.252.**]

Widać, że niektórzy mają 30 lat i więcej?! Służyć i ginąć za Ojczyznę to piękne, ale ginąć za prezesa, to niezbyt mądre!

Gość • Piątek [07.10.2022, 17:01:44] • [IP: 31.0.74.**]

Pasożyty i lenie

Gość • Piątek [07.10.2022, 16:28:09] • [IP: 37.248.224.**]

DO APELU SMOLEŃSKIEGO SIĘ NADAJĄ I SRACZE SPRZĄTAĆ.

Gość • Piątek [07.10.2022, 16:03:55] • [IP: 176.221.123.***]

są Firmy Mundurowe i są Firmy Cywilne Młody może sobie wybrac ja z kolegą wybraliśmy Firmę Mundurową bo tam są duże pieniądze i Konto zapchane pięniędzmi

Gość • Piątek [07.10.2022, 13:12:02] • [IP: 89.151.33.***]

09:06:59] • [IP: 176.221.123.*** Pogadaj z Prezesem.

Gość • Piątek [07.10.2022, 12:40:12] • [IP: 37.248.224.**]

POBOROWI PUTINA SĄ LEPSI. SWOJĄ DROGĄ SKAD TE LEBIEGI WZIELI.

Gość • Piątek [07.10.2022, 11:43:23] • [IP: 176.221.122.***]

PANOWIE!! BRAWO!! POLACY TACY WŁAŚNIE SĄ i TACY ZAWSZE BYLI!! Jestem z Was dumna...POWODZENIA!

Gość • Piątek [07.10.2022, 11:38:51] • [IP: 5.173.155.***]

Komuna wraca, a że co niby to odstraszy putina, inflacja coraz wyższa a wczesne emerytury mundurowe trzeba płacić, PRL

Gość • Piątek [07.10.2022, 09:51:16] • [IP: 185.210.39.**]

Przywrócić obowiązkową zasadniczą służbę wojskową

Gość • Piątek [07.10.2022, 09:34:52] • [IP: 89.151.33.***]

06:21:49] • [IP: 46.205.132.** No i jak żeś skończył wspaniale wyszkolony mężczyzno?

Gość • Piątek [07.10.2022, 09:06:59] • [IP: 176.221.123.***]

w komunistycznej Polsce Wojsko było Obowiązkowe Mój Dziadek Był 3 lata w Świnoujsciu na Statkach Wojskowych a mój Pradziadek był 3 lata i 3 miesiące bo Komunistyczna Rosja statkami zawoziła na Kubę Rakiety ale Amerykanie powiedzieli że Uzyją Bomby Atomowej i Rosjanie zabrali te Rakiety bo by nastapił Koniec Swiata Potem Dostał Zaswiadczenie i mógł poszukac sobie dobrej Pracy w Cywilu a ci co nie byli w Wojsku to zostali Niewolnikami własnego Zycia bo w Cywilu nie było dla nich dobrej Pracy Dzisiaj jest Wolnośc i Swoboda Wojsko jest Ochotnicze Wystarczy popracowac 25 lat i jest Emerytura Mundurowa a w Cywilu 25 lat Pracy i Wiek 65 lat i Emerytura z ZUS Mała

Gość • Piątek [07.10.2022, 09:02:01] • [IP: 185.210.38.**]

Gość • Piątek [07.10.2022, 06:21:49] • [IP: 46.205.132.**]Szkolenie i służba wojskowa wg.sowieckich norm i zasad.Większość żołnierzy zrusyfikowana do szpiku kości.Nie chlubne to były czasy więc zapomnij i nie powielaj bzdur.

Gość • Piątek [07.10.2022, 08:29:23] • [IP: 37.47.153.***]

Brawo panowie, robota państwowa to sie liczy

Gość • Piątek [07.10.2022, 07:24:04] • [IP: 176.221.122.***]

W wojsku zostaly same lemmingi ze swiadomoscia, ze w cywilu zrobia kariere co najwyzej w lokalnym barze... teraz biora wszystko co sie zglosi i samo umie chodzic. Juz widze co bedzie za 5-10 lat. Armia umyslowych inwalidow i wszystko co techniczne to beda robic firmy zewnetrzne.

Gość • Piątek [07.10.2022, 06:21:49] • [IP: 46.205.132.**]

W latach PRLU zanim trafiło się na okręty to szkolenie trwało pół roku w Ustce, a pobór jesienny i wiosenny to około 2000 marynarzy.Służba na okrętach 3 lata. Owszem nawet wtedy niektórzy woleli symulować choroby pedalstwo lub osranie w koji aby tylko z powrotem do domu, ale to tylko margines.Młodzi Polacy kończyli służbę jako doskonale wyszkoleni żołnierze i wspaniali mężczyz'ni.

Gość • Czwartek [06.10.2022, 23:33:10] • [IP: 5.173.198.***]

teraz to nawet cywilni pracownicy są zmuszani do brania udziału w ćwiczeniach i muszą latać na każde zawołanie trepa nawet w dniu wolnym od pracy(oczywiście za darmo)

Gość • Czwartek [06.10.2022, 23:26:33] • [IP: 78.10.206.**]

Panią fryzjer, mógłbym jeść łyżeczkami. 💝 💋

Gość • Czwartek [06.10.2022, 22:15:54] • [IP: 37.47.148.***]

Pobór wrócił .

Gość • Czwartek [06.10.2022, 21:43:48] • [IP: 37.8.230.***]

brawo panowie.

Gość • Czwartek [06.10.2022, 21:29:00] • [IP: 88.218.252.***]

No tak braki trzeba czyms zalatac. Hahhahah na 1 przyjetego 3 rzuca kwitem. Taki kraj

Gość • Czwartek [06.10.2022, 21:27:35] • [IP: 31.11.128.**]

Teraz wojsko to dziecinada, kilku miesiaczna przyzakładowka. Jestem za wprowadzeniem obowiązkowej służby wojskowej dla każdego gowniaka, przetrzepali by trochę tych cieci w rurkach, trampeczkach bez skarpet z nereczka u boku! Kopa By jeden z drugim dostał i sru w pole!!

Gość • Czwartek [06.10.2022, 21:15:47] • [IP: 46.205.132.**]

Szkoda chłopaków. A mogli wyjść na ludzi.

Oglądasz 1-25 z 31
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Naczelnik Wydziału Ochrony Srodowiska i Leśnictwa Tułodziecka-Terenda; "uważam za ogromny sukces, że mamy w Świnoujściu parking na którym możemy przechować odholowane pojazdy i wraki ■ Radna Agatowska: apeluję do wydziału gospodarki komunalnej i środowiska o spotkanie z Policją i ustalenie zasad dotyczących usuwania samochodów i wraków zaparkowanych w pasie drogowym ulic ■ 94 wnioski na zakup węgla w Świnoujściu, w większości wnosokują o to mieszkańcy praworzeża ■ Prezydent Miasta; „postanowiłem wyłączyć po zmroku oświetlenie promenady i parków bo nikt z tego teraz nie korzysta” ■ 1 grudnia o godz. 9.00 odbędzie się seminarium dla radnych na którym zaprezentowany zostanie projekt przyszłorocznego budżetu miasta ■ Od godziny 9.14 rozpoczęły się obrady 70 sesji Rady Miasta. W związku z remontem sali konferencyjnej rady Miasta radni spotkali się tym razem w Bibliotece Miejskiej ■ Ćwiczenia „NEPTUN-22” w Świnoujściu – utrudnienia w ruchu. 25 listopada 2022 roku, od godziny 07:30 do godziny 14:30, na terenie dzielnicy Warszów w Świnoujściu, odbędą się ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod kryptonimem „NEPTUN-22”, w związku z czym, należy spodziewać się utrudnień w ruchu w rejonie terminala LNG i przyległego kompleksu leśnego. W tym czasie ruch pojazdów na ul. Ku Morzu, na odcinku od zjazdu z wiaduktu do ronda przy parkingu, zostanie wstrzymany. Organizatorzy ćwiczeń - Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie oraz Komenda Miejska Policji w Świnoujściu przepraszają za możliwe utrudnienia. ■ W ciągu dnia w pasie częściowo centralnym i zachodnim będą występować spadki temperatury powietrza i gruntu do oraz poniżej 0°C powodujące oblodzenia wilgotnych i mokrych nawierzchni dróg oraz chodników, ponadto w województwie podkarpackim i lubelskim od rana będą występować gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 50 - 100 m. ■ Taksówkarze (przedsiębiorcy) chcący zachować dotychczasowe licencje wydane przed 1 stycznia 2020r. powinni do 31 grudnia 2022r. złożyć wniosek o dostosowanie licencji do obecnych ustawowych wymogów. Wniosek należy złożyć w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Świnoujście ■ Mężczyzna wypadł przez okno na 4. piętrze. Do tego zdarzenia doszło nad ranem 3.11.2022r. Z okna znajdującego się na czwartym piętrze budynku przy ulicy Matejki 1a, wypadł mężczyzna. Na skutek upadku doznał licznych obrażeń, został przewieziony do szczecińskiego szpitala ■ Multipleks Cinema3D zlokalizowany w Galerii Corso od 28 października br. funkcjonuje pod nową nazwą Multikino. Zmienione zostały wszystkie logotypy znajdujące się w centrum handlowym w Świnoujściu oraz na jego fasadzie ■ Portal iswinoujscie.pl wygrał w sądzie z gminą miasto Świnoujście. Wygrana właściciela i naczelnego redakcji dotyczy nieprawnego żądania usunięcia z portalu, artykułu: „Czy Urząd Miasta ustawił zakup auta dla prezydenta Janusza Żmurkiewicza?” ■ Rano i przed południem w głębi województw północnych, wschodnich oraz miejscami na południu spodziewane są gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 100-300 metrów ■ Ze Świnoujścia znika stacja dializ. To początek horroru dla pacjentów. Już w grudniu swoją działalność zakończy stacja dializ w Świnoujściu. To bardzo zła wiadomość dla wszystkich pacjentów korzystających ze stacji dializ znajdującej się w "Rusałce" ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 18 października (wtorek) o godz. 17:00 – na spotkanie autorskie z Panem Markiem Żymłą. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Mieszkańcy Świnoujścia, zainteresowani zakupem węgla opałowego, proszeni są o zgłaszanie zapotrzebowania w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, pod numerem telefonu 091 32 25 491. W terminie do 10 października 2022 roku należy zgłosić zapotrzebowanie na cały sezon grzewczy. Szacowana cena opału wyniesie około 2600-2800 zł brutto za tonę. W ofercie znajdzie się: miał węglowy, groszek oraz orzech 2. W Świnoujściu węgiel będzie można nabyć w miejskiej spółce PEC lub w innych podmiotach wskazanych przez Prezydenta Miasta. Opał pochodzić będzie z zasobów zorganizowanych przez PGE Paliwa sp. z o.o. oraz spółkę OT Port. ■ Informacja banku. Punkt kasowy w urzędzie. Jak informuje Bank Pekao S.A., od dnia 3 października 2022r. do odwołania punkt kasowy banku przy ul. Wojska Polskiego 1/5 (budynek urzędu miasta) będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.45 – 15.30, dla petentów urzędu miasta w godz. 08.00 – 15.15. Przerwa w obsłudze w godz. 12.00 -12.15 ■