POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [31.01.2023, 20:56:36] • zachodniopomorskie

Nagrody za innowacje - finał konkursu „Twój biznes pod banderą sukcesu”

Nagrody za innowacje - finał konkursu „Twój biznes pod banderą sukcesu”

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Zbliża się rozstrzygnięcie trzeciej edycji konkursu gospodarczego marszałka - znamy już dziesięciu finalistów, a 6 lutego 2023 r. poznamy zwycięzców. Uroczysta gala w Operze na Zamku, podczas której zostaną zaprezentowane i nagrodzone najbardziej innowacyjne firmy, będzie również oficjalną inauguracją Roku Przedsiębiorczości na Pomorzu Zachodnim.

Konkurs „Twój biznes pod banderą sukcesu” ma wyróżniać najlepszych innowacyjnych przedsiębiorców, którzy rozwijając swój biznes, budują potencjał gospodarczy i społeczny Pomorza Zachodniego.

Udział w konkursie to niepowtarzalna szansa na wzmocnienie i wypromowanie marki. By zwyciężyć w plebiscycie, nie trzeba osiągać rekordowych zysków czy posiadać ogromnej hali produkcyjnej. Wystarczy mieć innowacyjny pomysł na biznes, który znalazł uznanie w roku 2022 wśród mieszkańców regionu, kraju, Europy.

– W naszym regionie nie brakuje ludzi przedsiębiorczych, wytrwałych, zorientowanych na rozwój swoich firm, którzy wnoszą nową jakość i realnie zmieniają rzeczywistość. Takich firm jest coraz więcej. Mieszkańcy Pomorza Zachodniego są ambitni, kompetentni i pracowici. Prowadząc działalność gospodarczą, doskonale realizują również ideę społecznej odpowiedzialności biznesu. Chcemy ich wspierać, chcemy by byli rozpoznawalni, chcemy pomóc im wypłynąć na szerokie wody – mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Tym wsparciem jest właśnie marszałkowski konkurs gospodarczy. Jego trzecia edycja cieszyła się rekordowym zainteresowaniem przedsiębiorców. Wpłynęło niemal 150 zgłoszeń, spośród których do drugiego etapu rywalizacji kapituła konkursowa wyłoniła 10 finalistów.

Konkurs dedykowany jest mikro, małym i średnim firmom z Województwa Zachodniopomorskiego. Aplikacje można było składać do 1 listopada 2022 r. Należało krótko przedstawić firmę, jej sukcesy, plany na przyszłość. Na tej podstawie wybrano finałową dziesiątkę. W komisji oceniającej zasiadali m.in. laureaci poprzednich edycji konkursu, przedstawiciele organizacji okołobiznesowych, m.in. Koszalińskiej Izby Przemysłowo-Handlowej i Kołobrzeskiej Izby Gospodarczej, a także Centrum Inicjatyw Gospodarczych UMWZ, Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii, Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Oto lista finalistów:
- EasyFootings Henryk Zawiślak (prefabrykaty - ekologiczne rozwiązania fundamentowe)
- GEOBIKE MFC SP. Z O.O. (rowery elektryczne)
- Illusion Ray Spółka Akcyjna (gry komputerowe)
- Mentor Sp. z o. o. Sp. k. (nowe technologie dla szkół)
- Natalie Palacz True Rider (odzież techniczna dla jeźdźców konnych)
- OLMA Sp. z o.o. (biodegradowalne worki i torby)
- Simply More Mikołaj Łopatto (kosmetyki naturalne)
- Towarzystwo Handlowe "ALPLAST" Sp. z o.o. Sp. k. (zasilacze i obudowy komputerowe)
- Troton Sp. z o.o. (produkty dla branży lakierniczej)
- WIKK WIKTORIA STASZAK STASZKÓW (manufaktura zdrowej żywności)

Więcej informacji o wyróżnionych firmach: biznes.wzp.pl/konkurs-gospodarczy/

Ale największe konkursowe emocje dopiero przed nami. Ogłoszenie zwycięzców zaplanowane jest 6 lutego 2023 r. (godz. 17) w Operze na Zamku.
Nagrodami w konkursie są bony do wykorzystania na sfinansowanie szkoleń, udziału w targach i konferencjach oraz innych usług rozwojowych o łącznej wartości aż 155 000 zł. Zwycięzca otrzyma 30 tysięcy złotych. Laureaci II i III miejsca - odpowiednio - 25 i 20 tys. zł. Na pozostałych siedmiu finalistów czekają bony o wartości 10 tys. zł. Tej samej wysokości będzie również nagroda publiczności, a głosować będą wszyscy uczestnicy gali w Operze.

Uroczystość w OnZ poprowadzi dziennikarz i prezenter - Mateusz Hładki. A z wyjątkowym wykładem przyjedzie do Szczecina Michał Sadowski - przedsiębiorca, twórca Brand24.

Gala będzie również oficjalną inauguracją Roku Przedsiębiorczości na Pomorzu Zachodnim.

Wydarzenie ma charakter otwarty, bezpłatny, po wcześniejszej rejestracji. Udział potwierdziło już prawie 500 osób!
Serdecznie zapraszamy dziennikarzy i fotoreporterów. Zgłoszenia prosimy przysyłać na: rzecznik@wzp.pl (w temacie maila wpisując „Konkurs Gospodarczy - gala finałowa, nazwa redakcji”, a w treści maila - imię i nazwisko dziennikarza, telefon kontaktowy).

Konkurs „Twój biznes pod banderą sukcesu” jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014 – 2020, Oś Priorytetowa 1 Gospodarka, Innowacje, Nowoczesne Technologie, Działanie 1.14 Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki w wymiarze krajowym i międzynarodowym.

Celem projektu jest podniesienie poziomu innowacyjności i konkurencyjności gospodarki regionu, dzięki wykorzystaniu potencjału regionalnych i inteligentnych specjalizacji oraz stworzenie lepszych warunków do rozwoju MŚP poprzez umacnianie wizerunku gospodarczego województwa zachodniopomorskiego.

Laureatami poprzednich edycji konkursu „Twój biznes pod banderą sukcesu” są firmy: Rentumi, Hortulus, Vortex Energy Polska, Escape Room Supplier, Fabryka Domów Mobilnych i Szkieletowych „Lark Leisure Homes”, MABO, Metal Madness, Sagra Technology.

Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Nadzwyczajnej sesji Rady Miasta 29 kwietnia 2024 r. (poniedziałek) godz. 13:00, która odbędzie się w Miejskim Domu Kultury w Świnoujściu sala 315, II piętro budynek przy ul. Wojska Polskiego 1/1. Porządek obrad: 1. Otwarcie sesji. 2. Podsumowanie VIII kadencji Rady Miasta Świnoujście. 3. Zamknięcie sesji. Przewodnicząca Rady Miasta Elżbieta Jabłońska ■ Dargobądz, 18 kwietnia 2024 r. - Wczesnym rankiem o godzinie 6:14 doszło do poważnego wypadku na drodze krajowej numer 3 w miejscowości Dargobądz. Z nieustalonych dotychczas przyczyn zderzyły się dwa pojazdy dostawczy i bus. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały osoby podróżujące tymi pojazdami ■ Joanna Agatowska Prezydentem Świnoujścia w I turze! To historyczne zwycięstwo! Oczywiście musi być potwierdzone oficjalnymi danymi z PKW ale na podstawie protokołów z 27 komisji wyborczych w Świnoujściu Joanna Agatowska w mistrzowskim stylu pokonała trzech swoich konkurentów i w I turze została prezydentem Świnoujścia! ■ Ostateczne rozliczenie tunelu nie zostało jeszcze dokonane. Nastąpi po wydaniu Świadectwa Wykonania, co spodziewane jest ok. września br. Roszczenia obu stron w związku z prowadzonymi mediacjami są objęte tajemnicą mediacji - tłumaczy Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście ■