POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [10.05.2024, 17:58:06] • Dziwnów

Do Bałtyku dla seniorów. Przepłynęli 500 km kajakami by zwrócić uwagę na „cichą epidemię”

Do Bałtyku dla seniorów. Przepłynęli 500 km kajakami by zwrócić uwagę na „cichą epidemię”

fot. Organizator

W sobotę 11 maja zakończy się niezwykła wyprawa kajakowa. Dwaj śmiałkowie pokonali dystans z Poznania do Dziwnowa, aby zwrócić uwagę na problem samotności wśród seniorów. Akcja charytatywna „500 km dla samotnych seniorów. Ufunduj im dzień wakacji”, zainicjowana przez Stowarzyszenie mali bracia Ubogich we współpracy z firmą WithSecure, miała na celu uwrażliwienie na problem samotności osób starszych oraz zebranie funduszy na organizację jednodniowych wyjazdów wakacyjnych dla podopiecznych Stowarzyszenia.

Wielu seniorów przez choroby, niepełnosprawność lub strach przed samotnym opuszczeniem domu jest ograniczonych do przebywania w swoich czterech ścianach. Określani czasem mianem „więźniów czwartego piętra”, aby wybrać się nawet na krótką wycieczkę, potrzebują wsparcia drugiej osoby, która pomoże im w transporcie i zapewni poczucie bezpieczeństwa.

W okresie letnim dzieci cieszą się wakacjami, dorośli wyczekują urlopu, a biura podróży mają pełne ręce roboty. Stowarzyszenie mali bracia Ubogich chce zwrócić uwagę także na osoby starsze i samotne, które pragną możliwości wyjścia z domu chociaż na jeden dzień. Aby spełniać wakacyjne marzenia podopiecznych, co roku latem Stowarzyszenie organizuje „Wakacje jednego dnia”, czyli jednodniowe wyjazdy za miasto dla seniorów, podczas których mogą spędzić wakacyjny czas w towarzystwie wolontariuszy i innych podopiecznych.

Do Bałtyku dla seniorów. Przepłynęli 500 km kajakami by zwrócić uwagę na „cichą epidemię”

fot. Organizator

Kajakowa wyprawa za wakacyjnymi marzeniami
Aby wesprzeć zbieranie funduszy na wyjazdy wakacyjne dla seniorów, pracownicy poznańskiej firmy WithSecure - Patrick Archbold, Rafał Urbański i Leszek Tasiemski - w ramach akcji „500 km dla samotnych seniorów. Ufunduj im dzień wakacji", wyruszyli w niedzielę 5 maja w kilkudniową wyprawę kajakową z Poznania do Bałtyku, płynąc Wartą i Odrą. Już w sobotę planują dotrzeć do celu, wpływając do Bałtyku rzeką Dziwną.

– Naszą wyprawę rozpoczęliśmy w trójkę, niestety po dwóch dniach z powodów osobistych musiał nas opuścić Patrick.

Kontynuowaliśmy wyzwanie i dopłynęliśmy do Odry kierując się w stronę Zalewu Szczecińskiego. Przez rzekę Dziwną dotrzemy do Bałtyku w sobotę w godzinach po południowych. Jesteśmy bardzo zdeterminowani by ukończyć misję w sukcesem! Wierzymy, że nasza niecodzienna akcja zwróci uwagę na samotność osób starszych i tym samym zachęcimy innych do wsparcia szczytnego celu, który pozwoli zorganizować wyjazdy wakacyjne dla podopiecznych Stowarzyszenia mali bracia Ubogich.– mówi Leszek Tasiemski, VP w firmie WithSecure.

Zebrane podczas akcji środki pozwolą na zorganizowanie wakacji dla wielu samotnych seniorów, zapewniając im chwile radości i wytchnienia od codziennej rutyny. Zbiórkę wciąż można wesprzeć na stronie: www.siepomaga.pl/500km.

Stowarzyszenie mali bracia Ubogich
Paulina Łatacz
Specjalistka ds. komunikacji i PR


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ 22 maja 2024 r. (środa) o godz. 17:00 w CEZiT przy ul. Gdyńskiej 26 w Świnoujściu odbędą się "Drzwi Otwarte" dla ósmoklasistów. Serdecznie zapraszamy! ■ Ośrodek Sportu i Rekreacji "Wyspiarz w Świnoujściu, informuje że w związku z konserwacją sieci, węzła i instalacji przez PEC w dniu 22.05.2024 r. (środa) Pływalnia na Uznam Arenie przy ul. Grodzkiej 5, będzie w tym dniu NIECZYNNA. Jednocześnie informujemy, że hala sportowa i siłownia na tym obiekcie, będzie funkcjonować bez zmian ■ Już 19 maja hala sportowa SP nr 1 przy ul. Witosa w Świnoujściu zamieni się w arenę pełną tańca i emocji. Ponad 200 tancerzy z sześciu szkół tanecznych z różnych miast, w tym ze Szczecina, Kołobrzegu i Rzeszowa, stanie do rywalizacji w Turnieju Tańca Nowoczesnego „Roztańczone Wyspy”. ■ Nowi zastępcy: Joanna Agatowska będzie miała dwóch zastępców. Zastępcą do spraw społecznych będzie pan Roman Kucierski, zastępcą do spraw inwestycyjnych będzie pan Arkadiusz Mazepa. Natomiast sekretarzem miasta zostanie pan Paweł Juras ■ Ryszard Teterycz Przewodniczącym Rady Miasta Świnoujścia ! Nowy przewodniczący był jedynym zgłoszonym kandydatem. Poparło go 19 radnych. 2 było przeciw ■ 21 nowych radnych Rady Miasta Świnoujście odebrało zaświadczenia o wyborze oraz uroczyście złożyło ślubowanie. Wśród nich jest wielu społeczników. Na tej samej sesji nowa prezydent Świnoujścia Joanna Agatowska złożyła ślubowanie i formalnie objęła urząd. ■ Na poniedziałek 6 maja 2024r. Komisarz Wyborczy w Szczecinie zwołał I sesję Rady Miasta Świnoujście IX kadencji. Obrady odbędą się w sali numer 315 Miejskiego Domu Kultury przy ulicy Wojska Polskiego 1/5. Początek o godzinie 10.00. Porządek obrad 1. Otwarcie inauguracyjnej sesji rady. 2. Wręczenie zaświadczeń o wyborze na radnego. 3. Złożenie ślubowania przez radnych. 4. Stwierdzenie kworum i przyjęcie porządku obrad. 5. Wybór przewodniczącego rady. 6. Wręczenie zaświadczenia o wyborze na Prezydenta Miasta Świnoujście. 7. Złożenie ślubowania przez prezydenta. 8. Zakończenie obrad ■ Joanna Agatowska Prezydentem Świnoujścia w I turze! To historyczne zwycięstwo! Oczywiście musi być potwierdzone oficjalnymi danymi z PKW ale na podstawie protokołów z 27 komisji wyborczych w Świnoujściu Joanna Agatowska w mistrzowskim stylu pokonała trzech swoich konkurentów i w I turze została prezydentem Świnoujścia! ■ Ostateczne rozliczenie tunelu nie zostało jeszcze dokonane. Nastąpi po wydaniu Świadectwa Wykonania, co spodziewane jest ok. września br. Roszczenia obu stron w związku z prowadzonymi mediacjami są objęte tajemnicą mediacji - tłumaczy Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście ■